
1 533
1 730 min.
Ludzie Youtuba
admin (34858 pkt)
620 dni temu
2022-01-14 17:33:05
Słuchając Marty, aż pragnie się włączyć wszystkie albumy legendarnego, brytyjskiego zespołu. Szczególnie, że ubarwia swoje audycje obrazkami i zdjęciami przedstawiającymi Johna Lennona, Paula McCartneya, George Harrisona oraz Ringo Starra. Chłopców z Liverpoolu. Tak kochanych i uwielbianych. Początkowo nazywali się The Quarrymen. Dopiero, gdy w 1960 roku zmienili nazwę na The Beatles, szybko zdobyli światową sławę. Co ciekawe, zanim Starr zajął stanowisko perkusisty, najpierw w grupie grał Peter Best (rzekomo Paul był zazdrosny, że Pete był za przystojny i wyrywa więcej dziewczyn, o czym Marta wspomina w odcinku o teoriach spiskowych).
Beatlesi (źródło fotografii: /www.flickr.com/photos/82887550@N00)
Wystarczyło zaledwie osiem lat, aby wspaniali, młodzi muzycy ustanowili rekordy popularności i sprzedali setki milionów płyt. Mało tego, zostali okrzyknięci ikoną popkultury; swoistym fenomenem społecznym; zespołem, który ukształtował brzmienie współczesnej muzyki. W 2020 roku w kwietniu miała miejsce 50. rocznica zakończenia ich działalności.
Marta Pawlikowska - fanka zespołu The Beatles (fot. FB)
Wróćmy jednak do tego, czym zajmuje się Marta Pawlikowska, czyli kultywowaniem pamięci o Beatlesach w luźny, przystępny sposób. Od kiedy prowadzi kanał? Dlaczego nie zdecydowała się na vlogi? Co najbardziej urzeka ją w popowo-rockowej twórczości nieżyjącego Lennona (zginął w zamachu w 1980 roku) i jego kumpli? Między nimi na te pytania odpowiedziała portalowi Altao.pl, tym samym dołączając do wielu ludzi z pasją, których już mogliście poznać.
(Altao.pl). Mieszkanka Krakowa. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. To można o Tobie przeczytać, wchodząc na prywatny profil na Facebooku. A czy coś jeszcze wyjawisz naszym czytelnikom? Nie chodzi o wiek, ale np. o kierunek, który studiujesz oraz ogólne życie w pięknym Krakowie.
Marta Pawlikowska: Jestem teraz na czwartym roku psychologii stosowanej. Kierunek jest naprawdę ciekawy, można się wiele dowiedzieć, nawet na swój temat. Należę do Koła Naukowego Praw Człowieka i Obywatela, do sekcji podcastów. Publikujemy nasze materiały na YouTube i na Spotify. Nasz nazwa na obu serwisach to „Obserwatorium Praw Człowieka”. Zdarza mi się chodzić na marsze, parady czy protesty, ale nie udzielam się tyle, ile bym chciała, ponieważ jestem introwertyczką i czasem towarzystwo innych osób mnie przytłacza.
(Altao.pl) Dlaczego akurat Beatlesi? Skąd miłość do ich muzyki? Czy już w dzieciństwie zakochałaś się w ich piosenkach?
Marta Pawlikowska: Muszę zacząć od tego, że Bitelsi nie byli moją pierwszą muzyczną miłością. W później podstawówce fascynowałam się piosenkami i postacią Elvisa Presleya. W gimnazjum i liceum byłam psychofanką Republiki. Dopiero na pierwszym roku studiów, czyli trzy lata temu, zakochałam się w Beatlesach. Oczywiście kojarzyłam tę grupę już wcześniej. Mój tata, wielki miłośnik muzyki i kolekcjoner płyt, puszczał mi albumy różnych klasycznych zespołów. Byli wśród nich również The Beatles, ale raczej ci z wczesnego okresu kariery (z paroma wyjątkami). Lubiłam ich, ale nigdy nie przykuli mojej uwagi na dłużej. Dopiero w wieku 19 lat przypomniałam sobie o istnieniu piosenki „Strawberry Fields Forever”. Pamiętałam głównie to, że ilustruje ją przepiękny teledysk. Zdecydowałam się go obejrzeć, a YouTube podpowiadał mi kolejne filmiki promocyjne z udziałem Bitelsów. Gdy przeglądałam ich zdjęcia i czytałam o nich podstawowe informacje, zaczęłam czuć, że są naprawdę intrygującymi ludźmi. Ale najpierw, oczywiście, zachwyciła mnie ich muzyka. Zaczęłam czytać o nich coraz więcej i więcej. Ważnym źródłem na samym początku był dla mnie blog „Historia Fab Four”, którego autor bardzo szczegółowo opisuje piosenki i wydarzenia z kariery Beatlesów, czerpiąc z różnych książek. Polecam tam zajrzeć.
(Altao.pl) Każdy fan The Beatles może domyśleć się, dlaczego tak nazwałaś swój kanał. To połączenie tytułów dwóch utworów: „Hey Bulldog” i „Yellow Submarine”. Który zrobił na Tobie większe wrażenie? Który darzysz większym uczuciem?
Marta Pawlikowska: Oba utwory bardzo lubię, ale bardziej – i tu nie będę oryginalna – „Hey Bulldog”. Piosenka jest genialna od początku do końca. Każdy jej aspekt jest zachwycający: partia pianina, melodia, solówka na gitarze elektrycznej, no i oczywiście wokale. Ale chyba najbardziej na wyróżnienie zasługuje obłędna linia basu. Jedna z najlepszych, jakie słyszałam w muzyce rockowej. Jednak muszę wziąć w obronę „Yellow Submarine”. Większość fanów Bitelsów nie lubi tej piosenki. Uważa się, że jest infantylna i nie powinna się znaleźć na tak poważnym albumie, jak „Revolver”. Nie zgadzam się z tym. „Yellow Submarine” ze swoim surrealistycznym tekstem i psychodelicznym klimatem pasuje do „Revolvera”. Można ją różnie interpretować: jako pogodną kompozycję adresowaną do dzieci albo jako odjechany opis doznań po zażyciu narkotyków.
(Altao.pl) Obie piosenki pochodzą z pełnometrażowego filmu animowanego z 1968 roku, opartego na muzyce grupy The Beatles. Jak oceniasz „Żółtą łódź podwodną”? Czy od tej produkcji powinno zacząć się przygodę z Czwórką z Liverpoolu?
MP: Uwielbiam „Żółtą łódź podwodną”, to mój ulubiony film z udziałem Beatlesów. Jednak bardzo różni się pozostałych pozycji w ich kinematografii. Po pierwsze, jest to animacja. Po drugie, „Żółta łódź podwodna” to produkcja całkowicie oderwana od rzeczywistości. O ile poprzednie filmy Beatlesów miały choćby szczątkową, ale życiową fabułę (pomijając „Magical Mystery Tour”), o tyle „Yellow Submarine” zabiera nas w podróż do psychodelicznego, narkotycznego świata, który zaludniają dziwaczne stwory, a na swojej drodze możemy napotkać, dajmy na to, krainę złożoną wyłącznie z dziur. A czy warto od tego filmu zacząć przygodę z Beatlesami? Jak najbardziej. Obejrzałam „Żółtą łódź podwodną” w wieku mniej więcej 10 lat i zrobiła na mnie duże wrażenie – zarówno pod względem grafiki, jak i ścieżki dźwiękowej. Co najważniejsze, słyszymy tam piosenki z najlepszego okresu zespołu, z albumów: „Rubber Soul”, „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” czy „Revolver”. Nawiązują one zarówno do hard rocka, jak i rocka psychodelicznego, a nawet big-bandowego jazzu. Ja dzięki „Żółtej łodzi podwodnej” zakochałam się w „Hey Bulldog” i „When I’m Sixty-Four”.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Marta i jej "Bulldog in Yellow Submarine". Nostalgiczny rejs dla fanów The Beatles!
Więcej artykułów od autora admin

"Lucky You" – Andy Dust z gorącą i energetyczną nowością tej jesieni! - Muzyczne Style
Tegoroczna jesień zaczęła się tak, jak lato. Cały wrzesień 2023 jest przecież najgorętszy w historii pomiarów. A mimo to pewien DJ postanowił rozgrzać słuchaczy. To Andy Dust, który z pomocą Mouglety i Cyrila M. nagrał utwór o jakże pozytywnym tytule. Przewidujemy, że premierowy „Lucky You” będzie dostarczał dobrej energii i ciepełka nawet zimą, a także porwie do tańca w sylwestrową noc! Będziecie lucky!

Dildo Baggins częstuje "Kabaczkami" z gorzką nostalgią, słodkim romantyzmem, kwaśnym niepokojem i dodatkiem Swiernalisa! - Muzyczne Style
Dildo Baggins i jego gość Swiernalis to oryginalni artyści. Śpiewają, że nie rozumieją nas z całego serca. Co mają do takich słów tytułowe kabaczki, które „podano” 12 września (dzień urodzin Swiernalisa) do muzycznego stołu? Jak „urosły”? Skąd pomysł na taki tytuł singla?

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje
W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Pierwszy DJENT-FEST w Warszawie. Będzie metalowo i progresywnie! - Festiwale muzyczne
Warszawski Potok to lokal, w którym orzeźwiające napoje leją się strumieniami. Ale jest coś jeszcze, co przyciąga ludzi w jego progi. To bowiem klub nazywany Domem Ludźmi Rocka. A skoro tak, to należy spodziewać się w nim licznych koncertów, rockotek i innych muzycznych eventów w jakże przyjaznej atmosferze. Jednym z takich wydarzeń będzie DJENT-FEST, a więc pierwsza edycja festiwalu skupionego na nowoczesnych progowo-metalowych brzmieniach. 30 września o godzinie 20.00 na scenę będą po kolei wchodzić trzy kapele grające nisko i spod znaku zakazanego słowa na „D”!

A teraz cisza, bo Czuux nawija! Energiczny raper w wywiadzie dla Altao.pl! - Zespoły i Artyści
Mierzył się z hejtem. Przeżywał gorsze chwile. Jego muzyka nie od razu spotkała się z dużym entuzjazmem, a pierwsze płyty nie sprzedawały się dobrze. Ale dziś CzuuX (Piotr Czupryn), także YouTuber, to „złoty” chłopak zadowolony ze swojej twórczości. Jego single: „Lizak” i „Troja” oraz wcześniejsze „O co ci chodzi” mają miliony wyświetleń. A niedawny „Fałsz” to kawałek, w którym dzieli się ze słuchaczami osobistymi sprawami i rozlicza z demonami przeszłości. Fajnie, że zabiegany w szalonym i barwnym, ale często mrocznym świecie, znalazł dla nas trochę czasu na rozmowę.
Polecamy podobne artykuły

Powiew Zachodu – historia wizyty The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku! - Muzyczne Style
O tym wydarzeniu można by napisać kilka książek, nakręcić parę filmów dokumentalnych, jeden dobry fabularny i w nieskończoność opowiadać kolejnym pokoleniom legendy o tym, co miało miejsce w Warszawie w kwietniu 1967 roku. Jedni dzielą czas na „przed” i „po” Stonesach pierwszy raz w Polsce, inni porównują ten moment do nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją. Koncert i pobyt brytyjskich gwiazd rocka w komunistycznym kraju stał się wydarzeniem mitycznym, o znaczeniu nie tylko kulturowym, ale i społecznym. Oto historia pierwszego koncertu grupy The Rolling Stones w Polsce.

Napływ Żółtej Fali Rockowego Grania: Inwazja Mocy 1995-2000 - Festiwale muzyczne
Lato jest okresem obfitującym w rozmaite wydarzenia plenerowe. Ciepło, długość dnia oraz zazwyczaj ładna pogoda sprzyjają organizacji kulturowych eventów na skalę ogólnokrajową. Nawet w trudnym, pandemicznym czasie mamy możliwość uczestnictwa w wielu letnich trasach koncertowych, takich jak: Letnie Brzmienia, Lato w Plenerze, Lato z radiem czy Żywiec Męskie Granie. Jednak żadna trasa koncertowa, festiwal oraz jakiekolwiek inne wydarzenie muzyczne organizowane w ostatnich latach nie może równać się z organizowaną przez radio RMF FM Inwazją Mocy.

Topper Harley i jego Retro Nostalgie! - Ludzie Youtuba
Granie na Commodore 64 i Pegasusie, oglądanie Kina Nowej Przygody, słuchanie przebojów grupy A-ha i Scorpions; żucie gumy Turbo; wypożyczanie kaset VHS, na których Van Damme i Schwarzenegger pokonywali tabuny wrogów – między innymi takimi czynnościami zajmowała się młodzież w latach 80. i 90. XX wieku. Dziś ci sami, dojrzali już ludzie, nadal z chęcią powracają do tamtego okresu popkultury, starając się przekonać kolejne pokolenia dzieciaków, że mimo sporej dawki campu, był na on swój sposób urokliwy i magiczny. To samo robi Topper Harley. Nie chodzi jednak o bohatera filmowej parodii pt. „Hot Shots”, a o YouTubera, który przyjął taką ksywę i otworzył kramik ze wspomnieniami pt. „Retro Nostalgie”.
Teraz czytane artykuły

Marta i jej "Bulldog in Yellow Submarine". Nostalgiczny rejs dla fanów The Beatles! - Ludzie Youtuba
„Więc żeglowaliśmy w stronę słońca. Aż znaleźliśmy morze zieleni. I żyliśmy poniżej fal. W naszej żółtej łodzi podwodnej” – śpiewali wiele lat temu Beatlesi. To samo chciał zrobić Peter Jackson. Zrealizował zatem trzyczęściowy film dokumentalny pt. „The Beatles: Get Back”. Niestety owa produkcja nie jest u nas jeszcze oficjalnie dostępna. To kiepska wiadomość. Ale jest też dobra. Marta Pawlikowska, młoda, również wielka miłośniczka muzyki Czwórki z Liverpoolu, jakiś czas temu założyła kanał na YouTubie, gdzie płynie żółtą łodzią podwodną, publikując materiały typu podcast. Opowiada z pasją o piosenkach „Żuczków”, przedstawia ciekawostki z nimi związane itd. Warto wsiąść na ten pokład i popłynąć na wyspę nostalgii.

Oko i związane z nim nieprzyjemne infekcje - Zdrowie i uroda
Jesień to miesiąc, kiedy z głębokiego snu budzą się różne choroby i dolegliwości. Boli ząb, atakuje angina, grypa czy zwykłe przeziębienie. Jakby tego było mało, to na oku, konkretnie na dolnej lub górnej powiece może zbudować się nieprzyjemna opuchlizna zwana jęczmieniem, a w zaawansowanej formie gradówką. Szczególnie uciążliwa jest dla ludzi z wadą wzroku i noszących szkła kontaktowe.

"Fallout 4" – Welcome to the new age, I’m radioactive - Recenzje gier
Powszechnie uważa się, że rok 2011 był jednym z najlepszych dla miłośników gier komputerowych, a to ze względu na wysyp znakomitych tytułów. Może się okazać, że i bieżący rok zostanie zapamiętany podobnie. W minionych miesiącach doczekaliśmy się premier wielu świetnych gier, w tym m.in. „Batmana: Arkham Knight”, „Wiedźmina: Dzikiego Gonu”, „Metal Gear Solid V: Phantom Pain”, „Rise of the Tomb Raider”, „Life is Strange” czy wreszcie „Fallout 4”, który jeszcze przed premierą typowany był jako kandydat do miana gry roku. Czy najnowsza produkcja Bethesdy ma szansę na ten tytuł? Serce fana serii mówi mi, że tak, ale zdrowy rozsądek podpowiada inaczej.

Gdańszczanie widzicie to? Northrop B-2 Spirit "się zbliża"! - Piloci/Akrobacje
W 1959 roku nad Bałtykiem w okolicach Gdyni rozbiło się UFO. W 2022 roku w Gdańsku wylądował najdroższy samolot na świecie – amerykański bombowiec Northrop B-2 Spirit. Która z tych informacji to fake news? Wydaje się, że pierwsza. Tym bardziej, że nikt nie miał w tamtych latach sprzętu nagrywającego i łatwiej można było oszukać opinię publiczną. Tymczasem okazuje się, że w naszej „nowoczesnej” rzeczywistości zwykłe nagranie kamerką czy smarftonem nie jest wystarczającym dowodem nawet na pojawienie się słynnego potężnego bombowca.

Człowiek, który kocha horrory – rozmowa z reżyserem Bartoszem M. Kowalskim! - Ludzie kina
Ma dopiero 35 lat, a już dał się poznać, nie tylko jako idący pod prąd reżyser, ale także jako zdolny scenarzysta i ambitny człowiek. Z rodzinnej Gdyni wyruszył do Paryża i Los Angeles, aby tam ukończyć szkoły filmowe. Zaczynał od ciekawych dokumentów („Moja wola”, „Niepowstrzymani”), a w 2016 zaskoczył, a niektórych zszokował, „Placem zabaw” – zainspirowanym prawdziwymi zdarzeniami dramatem, za który otrzymał nagrodę dla najlepszego debiutanta na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Jego druga produkcja na długo przed rozpoczęciem zdjęć też wywołała dyskusję – oto bowiem Bartosz M. Kowalski postanowił nakręcić slasher z prawdziwego zdarzenia, jakiego w Polsce jeszcze nie było.
Nowości

"Lucky You" – Andy Dust z gorącą i energetyczną nowością tej jesieni! - Muzyczne Style
Tegoroczna jesień zaczęła się tak, jak lato. Cały wrzesień 2023 jest przecież najgorętszy w historii pomiarów. A mimo to pewien DJ postanowił rozgrzać słuchaczy. To Andy Dust, który z pomocą Mouglety i Cyrila M. nagrał utwór o jakże pozytywnym tytule. Przewidujemy, że premierowy „Lucky You” będzie dostarczał dobrej energii i ciepełka nawet zimą, a także porwie do tańca w sylwestrową noc! Będziecie lucky!
48. Festiwal Filmowy w Gdyni – Kos "kosi" konkurencję i zgarnia Złote Lwy! - Kultura
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Jesień 2023 roku, w Polsce… rozdano ważne nagrody. Nie politykom, lecz filmowcom rzecz jasna. W mieście Gdynia, które od dawien dawna kojarzone jest z pięknym, prestiżowym festiwalem. O dziwo, tym razem Złote Lwy „pogłaskała” nie artystyczna produkcja, a dzieło zgoła inne. Oto bowiem jak rycerz na białym koniu wjechał, choć najpierw przypłynął z wiernym czarnoskórym towarzyszem, „Kos”, czyli western kościuszkowski. Opowieść o generale Tadeuszu Kościuszce nie należy do patetycznych, pełnych martyrologii, historycznych eposów. To zdecydowanie kino gatunkowe, ale takie, którego nie powstydziłby się sam mistrz Tarantino! Zachwyciło się nim większość krytyków, nie ganiąc go za zapożyczenia. Podobnie jury 48. FPFF pod przewodnictwem Filipa Bajona. Stąd główna nagroda do „Kosa” zawędrowała! Lecz nie zapominajmy o reszcie laureatów.

Dildo Baggins częstuje "Kabaczkami" z gorzką nostalgią, słodkim romantyzmem, kwaśnym niepokojem i dodatkiem Swiernalisa! - Muzyczne Style
Dildo Baggins i jego gość Swiernalis to oryginalni artyści. Śpiewają, że nie rozumieją nas z całego serca. Co mają do takich słów tytułowe kabaczki, które „podano” 12 września (dzień urodzin Swiernalisa) do muzycznego stołu? Jak „urosły”? Skąd pomysł na taki tytuł singla?

Młoda IGA burzy wielkie ściany... społecznej presji! - Muzyczne Style
Nowy singiel Igi to prawdziwa manifestacja odwagi i wolności w świecie, który często narzuca nam standardy i ramy. Młoda Artystka w swojej twórczości odważnie wypowiada się na temat presji bycia kimś, kim nie jesteśmy, i przekonuje nas w stylu pop, że prawdziwe szczęście tkwi w byciu sobą! Od 22 września śpiewa zatem "Mogłabym być"...

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje
W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Test rumuńskiego "dżipa" na polskich wybojach. DACIA DUSTER ECO-G 100 w wersji Extreme! - Nowinki motoryzacyjne
Przed Wami recenzja poświęcona modelowi samochodu, który na przestrzeni lat niewątpliwie odniósł spory sukces i to nie tylko na polskim rynku. Jestem poniekąd fanem marki Dacia, ale jeśli chodzi o Dustera – bo o nim będzie mowa – to można powiedzieć, że jestem już wręcz zdecydowanie jego wielbicielem! Oczywiście, jest wiele lepszych czy ładniejszych aut, ale w kategorii cena – jakość, albo jak to mawia mój znajomy z Warszawy: „price performance”, naprawdę trudno znaleźć coś lepszego. Zwłaszcza w kategorii cenowej do ok. 100 000 zł.
Artykuły z tej samej kategorii

Niklaus Pieron – promotor śląskiej mowy i kultury! - Ludzie Youtuba
Z cyklu ludzie YouTuba tym razem prezentujemy człowieka, który mimo młodego wieku, „z niejednego śląskiego pieca jadł chleb”. Pochodzi z Bytomia, a znany jest z tego, że jako Niklaus Pieron prowadzi swój kanał, na którym tworzy liczne materiały w rodzimym dialekcie. Chce w ten sposób promować ślonskom godkę. Aby dotrzeć do większej liczby widzów, wrzuca też gameplaye z gier czy testy sprzętu. Pomysłowy i coraz bardziej popularny Niklaus udzielił wywiadu dla portalu Altao.pl. Przeczytajcie, co też miał ciekawego do powiedzenia.

Sensei Kina Sztuk Walki – Andrzej Tomaszewski i jego herosi! - Ludzie Youtuba
Kiedyś to było! Tak mawiają osoby pamiętające minione czasy. Szczególnym sentymentem darzą lata 90. XX wieku. Nie tylko za inne, lepsze smaki (ech te mielonki w puszkach); muzykę (techniawa „Mortal Kombat” rządzi!), ale przede wszystkim za filmy, nawet te klasy B. Dostępne w wielu wypożyczalniach VHS, z jakością obrazu daleką od dzisiejszego 1080p dawały rozrywkę i bohaterów, dla których zrobienie szpagatu, szybkie przeładowanie broni, kopniak z półobrotu czy rzut one-linerem nie stanowiły żadnego problemu. Ale nie chodzi tylko o Chucka Norrisa, Arnolda Schwarzeneggera, Stevena Seagala oraz Jaean-Claude’a Van Damme’a. Podobnych idoli było znacznie więcej. O wszystkich, także mniej znanych, opowiada na swoim kanale Kino Sztuk Walki Andrzej Tomaszewski – pasjonat filmów, w których trup ściele się gęsto, a kości łamane są w sekundę. Zgromadził już sporą grupę wiernych fanów, zaskakując też talentem… wokalnym. Nie dziwcie się zatem, że stał się naszym celem „wywiadowczym”. Siadaj Andrzej i udzielaj odpowiedzi, zanim przeszkodzi nam Tong Po!

MotoBieda czyli stara tandetna motoryzacja - Ludzie Youtuba
Hej, dziś przedstawiamy fajny kanał na Youtube związany z motoryzacją czyli MotoBieda.

Mateusz Adamczyk o swojej miłości do języka polskiego! - Ludzie Youtuba
Wydaje się, że tysiące wyświetleń na YouTubie mają tylko śmieszne filmiki, vlogi o grach czy barwne teledyski. Tymczasem kanał o nazwie: „Mateusz Adamczyk”, stworzony i prowadzony przez – jak się domyśliliście – Mateusza Adamczyka, subskrybuje już ponad 40 tysięcy internautów. Zastanawiacie się zapewne, co zawierają poszczególne materiały, że ogląda je wiele osób? Otóż niemal wszystko, co związane jest z… ojczystym językiem, jego różnymi odcieniami i ciekawostkami.

Radek Gryczka opowiada o rzeczach... popkulturowych. Kreatywnie, z pasją! - Ludzie Youtuba
YouTube to serwis, w którym można znaleźć wiele kanałów o kinie, serialach i komiksach. Niełatwo jest konkurować z twórcami, mogącymi pochwalić się potężnym contentem i wyświetleniami w liczbie setek tysięcy. A jednak jest pewien student historii, tak zajarany na punkcie popkultury, że postanowił otworzyć własny świat dla podobnie zafiksowanych maniaków. Warto mu kibicować, dlatego, że jego kanał – pod jakże prostą, ale jednocześnie oryginalną nazwą – „Pogadajmy o rzeczach” to miejsce rozwijające się, przyjazne, prowadzone w sposób merytoryczny, z wysoką kulturą osobistą, szczyptą humoru i gestykulacją wyrażającą szereg emocji. Radek Gryczka – bo o nim mowa – udzielił nam krótkiego wywiadu, z którego dowiecie się ciekawych „rzeczy”.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
2.825