Urodzona w 1981 roku, wspomniana na wstępie amerykańska wokalistka, aktorka, autorka piosenek i producentka muzyczna już wcześniej osiągała rekordy. Ale od 6 lutego 2023 roku jest osobą, która pokonała Georga Soltiego. Czy to jakiś popowy gwiazdor? Oj nie. To nieżyjący już węgiersko-brytyjski dyrygent. Człowiek ten „upolował” muzyczne trofea w liczbie 31!
Wróćmy jednak do tegorocznej edycji. Amerykańska Akademia Fonograficzna wręczyła statuetki, które są najpierw składane, a następnie pozłacane. Co ciekawe, grawerunek pojawia się na nich znacznie później – po zakończonej gali.
Zapewne już wszyscy fani muzyki wiedzą, kto otrzymał Grammy 2023 (wystarczy przecież wpisać odpowiednie hasło w Google). Nasz tekst jest więc nieco spóźniony, ale mimo to ważne było, abyśmy podali ważne zwycięskie nazwy zespołów, albumów i nazwiska artystów. Ważniejsze jest jednak coś inne, mianowicie informacja o pewnym irańskim piosenkarzu i jego popowym utworze pt. „Baraye”.
Tym wokalistą jest Shervin Hajipour. Chłopak zdobył specjalną Grammy za najlepszą piosenkę na rzecz zmian społecznych. Piosenkę, która stała się nieoficjalnym hymnem fali protestów wywołanych śmiercią młodej Kurdyjki Mahsy Amini (kobieta nosiła zbyt luźną chustę). Utwór pojawił się początkowo na Instagramie Shervina (finalisty talent show zbliżonego do „Idola”) i szybko uzyskał 40 milionów wyświetleń! To spowodowało, że Hajipoura również aresztowano. Mimo że wyszedł z więzienia za kaucją, to grozi mu sześć lat aresztu i zakaz opuszczania rodzimego kraju.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Tę nagrodę i tego laureata przedstawiła pierwsza dama USA. Jill Biden wypowiedziała słowa, które mocno przeszyły duszę. „Piosenka może zjednoczyć, zainspirować i ostatecznie zmienić świat, a »Baraye« to potężne i poetyckie wezwanie do wolności i praw kobiet”. 25-letni Irańczyk miał łzy w oczach, co dostrzeżono w trakcie połączenia online. Chłopak pragnie, aby za taniec i całowanie bliskich (jak śpiewa) nie było żadnych kar.
Kibicujemy oczywiście takim osobom i mamy nadzieję, że w przyszłości coś się z państwie irańskim zmieni na lepsze.
Niestety prowadzący nie unosił się nad widownią jak chiński balon szpiegowski. A przecież obiecał… No cóż. Żartowniś jeden. Na pewno nie żartował Harry Styles, który „był inspirowany przez każdego artystę w swojej kategorii w wielu różnych momentach życia”. A co z innymi artystami? 73-letnia Bonnie Raitt, czyli przedstawicielka blues rocka i współczesnego popu cieszyła się, nie tylko z tego powodu, że jej utwór „Just Like That” okrzyknięto zgodnie piosenką roku 2022, ale również dlatego że nagrodę wręczyła jej Jill Biden.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Najczęściej nagradzana artystka w historii Grammy, czyli Beyoncé w sumie była nominowana na 65. ceremonii w dziewięciu kategoriach. Zdobyła cztery pozłacane gramofony. Ktoś powie – za mało. Ktoś inny – wystarczająco. Piosenkarka jest i tak zachwycona. Triumfowała m.in. w najlepszym nagraniu muzyki taneczno-elektronicznej („Break My Soul”). Jej występ R&B – „Plastic Off the Sofa” bujał „na kanapie” doskonale, a album dance pt. „Renaissance” nie miał sobie równych. Wiadomo że Pacjent nr 9, czyli Ozzy Osbourne (laureat dwóch Grammy 2023 – najlepszy album rockowy i występ metalowy) raczej takiej muzyki nie toleruje, ale wiecie – miliony innych już tak. A jeszcze więcej słuchaczy kocha melodie i piosenkę z filmu animowanego „Nasze magiczne Encanto” (tytuł ten zgarnął wszystkie Grammy filmowe).
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Oto lista zwycięzców Grammy 2023 w niektórych kategoriach (wszystkich znajdziecie na oficjalnej stronie: www.grammy.com):
ALBUM ROKU: „Harry's House” – Harry Styles
NAGRANIE ROKU: „About Damn Time” – Lizzo
PIOSENKA ROKU: „Just Like That” – Bonnie Raitt
NAJLEPSZY NOWY ARTYSTA: Samara Joy
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
NAJLEPSZY WYSTĘP SOLOWY POP: „Easy on Me” – Adele
NAJLEPSZY WYSTĘP DUET/ZESPÓŁ POP: „Unholy” – Sam Smith and Kim Petras
NAJLEPSZY ALBUM WOKALNY POPOWY: „Harry's House” – Harry Styles
NAJLEPSZY ALBUM TRADYCYJNY POPOWY: „Higher” – Michael Buble
NAJLEPSZY UTWÓR ROCKOWY: „Broken Horses” – Brandi Carlile
NAJLEPSZY ALBUM ROCKOWY: „Patient Number 9” – Ozzy Osbourne
NAJLEPSZY WYSTĘP ROCKOWY: „Broken Horses” – Brandi Carlile
NAJLEPSZY WYSTĘP METALOWY: „Degradation Rules” – Ozzy Osbourne feat. Tony Iommi
NAJLEPSZY UTWÓR HIPHOPOWY: „The Heart Part 5” – Kendrick Lamar
NAJLEPSZY ALBUM HIPHOPOWY: „Mr. Morale & the Big Steppers” – Kendrick Lamar
NAJLEPSZY ALBUM ALTERNATYWNY: „Wet Leg” – Wet Leg
NAJLEPSZY ALBUM DANCE/MUZYKA ELEKTRONICZNA: „Renaissance” – Beyoncé
NAJLEPSZE NAGRANIE DANCE/MUZYKA ELEKTRONICZNA: „Break My Soul” – Beyoncé
NAJLEPSZY ALBUM R&B: „Black Radio III” – Robert Glasper
NAJLEPSZA PIOSENKA R&B: „Cuff It” – Beyonce
NAJLEPSZY ALBUM COUNTRY: „A Beautiful Time ” – Willie Nelson
NAJLEPSZY ALBUM REGGAE: „The Kalling” – Kabaka Pyramid
NAJLEPSZY ALBUM GOSPEL: „Kingdom Book One Deluxe” – Maverick City Music & Kirk Franklin
NAJLEPSZY ALBUM JAZZ WOKALNY: „Linger Awhile ” – Samara Joy
NAJLEPSZY ALBUM TRADYCYJNY BLUES: „Get On Board” – Taj Mahal & Ry Cooder
NAJLEPSZA SKOMPILOWANA ŚCIEŻKA MUZYCZNA W FORMACH WIZUALNYCH: „Nasze magiczne Encanto” – różni wykonawcy
NAJLEPSZA ILUSTRACYJNA ŚCIEŻKA MUZYCZNA W FORMACH WIZUALNYCH: „Nasze magiczne Encanto” – Germaine Franco
NAJLEPSZA PIOSENKA NAPISANA DO FILMU: „We Don’t Talk About Bruno” – „Nasze magiczne Encanto”
NAJLEPSZY FILM MUZYCZNY: „Various Artists Jazz Fest: A New Orleans Story”
NAJLEPSZY TELEDYSK: „All Too Well: The Short Film” – Taylor Swift
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Grammy 2023: utalentowana Beyoncé rekordzistką!
Lol
43 dni temu
Zdjęcie profilowe sugeruje, że Beyonce jest też rekordzistką w kategorii największy biust wokalistek światowych :)
Dodaj opinię do tego komentarza
Muzykoholik
41 dni temu
Warto też dodać, że Grammy pierwszy raz została wręczona za najlepszy soundtrack do gry! Zwycięzcą okazał się tytuł od Ubisoft, czyli Assassin’s Creed Valhalla, a właściwie dodatek pt. "Świt Ragnaroku". Nagrodę otrzymała i odebrała kompozytorka Stephanie Economou.
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora pj

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina
Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?
Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura
Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?
"IO, IO, IO" – Jestem Osiołkiem i mam Orła! - Kultura
Wieczorem 6 marca w w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 25. gala rozdania Orłów, czyli naszych rodzimych Oscarów. Najbardziej szczęśliwy był pewien... Osioł, gdyż otrzymał on aż 6 nagród z 11 nominacji. Warto tu sprecyzować, że chodzi o film, którego głównym bohaterem jest to czterokopytne zwierzę. Tyle Orłów dla pominiętego na Festiwalu w Gdyni „IO” Jerzego Skolimowskiego, to rodzaj rekompensaty. Kto jeszcze zwyciężył w poszczególnych kategoriach? Jakimi słowami tym razem wystrzelił ze sceny Maciej Stuhr? Odpowiedzi na te pytania i listę laureatów znajdziecie w poniższym tekście.

"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne
Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.
Ridley Scott przetestował Samsunga Galaxy S23 Ultra. Nakręcił film! - Sprzęt
Słyszałem w tamtym roku rozmowę dwóch starszych panów: „Dawniej proszę pana, to telefon służył do telefonowania, a bateria w nim starczała na tydzień! A dzisiaj te komórki to urządzenia jakieś takie delikatne, wyślizgujące się z dłoni, niemieszczące się w kieszeni koszuli. Człowiek musi uważać, aby na ekranie rysa nie straszyła, traktować jak jajko”. 85-letni reżyser Ridley Scott jest innego zdania. Ostatnio zachwycał się bowiem nowym modelem Samsunga. Mało tego, za jego pomocą zrealizował krótkometrażowy film pt. „Behold” i pokazał w ten sposób, jaki nastąpił skok rewolucyjny w świecie telefonów komórkowych.
Polecamy podobne artykuły
Grammy 2022: Jon Batiste nagrodzony pięcioma statuetkami! - Kultura
Za nami już 64. ceremonia wręczenia Grammy. Z nagród tych, zwanych w także „muzycznymi Oscarami”, szczególnie cieszy się w tym roku amerykański piosenkarz, gwiazda telewizyjna i aktywista w jednym, czyli Jon Batiste. Jego płytę pt. „We Are” wybrano najlepszym albumem. Poza tym, artysta ten pokonał swoich rywali w czterech, innych kategoriach. Jakich dokładnie? I kto jeszcze otrzymał statuetki? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.
63. edycja nagród Grammy. Taylor Swift zaczarowała swoim "Folklorem"! - Kultura
Pierwotnie miała być zorganizowana 31 stycznia, ale w wyniku pandemii, szczególnie dającej się we znaki w Los Angeles, przeniesiono ją na 14 marca (nieprzypadkowa data związana z pierwszą rocznicą wprowadzenia lockdownu w Stanach Zjednoczonych). Mowa oczywiście o 63. edycji wręczenia prestiżowych statuetek Grammy. Z tegorocznej nagrody cieszyła się m.in. Taylor Swift i Beyonce, która stała się prawdziwą rekordzistką!

Orange Warsaw Festival 2013 - Kultura
25-26 maja 2013 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się wielkie wydarzenie muzyczne. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi wielka gwiazda muzyki Beyonce.
Teraz czytane artykuły
Grammy 2023: utalentowana Beyoncé rekordzistką! - Kultura
Za nami 65. ceremonia rozdania muzycznych Oscarów, która odbyła się 6 lutego w Los Angeles. Pozłacany gramofon trafił na ręce artystów reprezentujących i grających konkretny gatunek: od rocka, po R&B i pop, a gospodarzem całej imprezy był południowoafrykański komik, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny Trevor Noah (robił to trzeci raz). Łącznie przyznano nagrody w 91. kategoriach, ale w niniejszym artykule, jak zawsze, wymienimy tylko część z nich. Z Grammy cieszyli się chociażby Samara Joy jako najlepsza nowa artystka oraz popularny Harry Styles, który nie dość, że ostatnio coraz częściej zostaje zapraszany na plan filmowy, to jeszcze nagrał najlepszy album roku 2022 (o jakże przyciągającym tytule: „Harry’s House”). Jednak największa powody do radości miała Beyonce. Piosenkarka będzie musiała postarać się o większą półkę, gdyż jest obecnie rekordzistką, jeżeli chodzi o Grammy! Ma na swoim koncie aż 32 statuetki.

Uczucie zapchanego ucha. Co robić? - Zdrowie i uroda
Uszy – tak, jak o każdy inny narząd, tak i o nie dbać trzeba i chronić też. Szczególnie jesienna, nawet słoneczna, aura może być zdradliwa. Czapkę więc nosić należy, o zawianie bowiem łatwo. Gorzej jak powodem niedosłuchu nie jest przeziębienie, a przewlekłe, trwające tygodniami ostre zapalenie. Ale najczęściej (i na szczęście) przyczyna uczucia zapchanego ucha tkwi w czymś innym, mianowicie w zalegającej woskowinie, z której tworzy się tzw. korek woskowinowy (czop). Jak go usunąć? Jak zapobiegać jego powstawaniu? I czy sama codzienna higiena wystarczy?

Zasilacz uniwersalny lub modelarski zrobiony z komputerowego zasilacza ATX - Elektronika
Czy posiadacie stary komputer z zasilaczem AT lub ATX? Często bywa, że taki komputer jest już nam niepotrzebny. Można jednak wykorzystać część jego elementów, aby zbudować coś przydatnego. Dziś pokażę jak ze starego zasilacza ATX zbudować własny zasilacz, do celów modelarskich lub hobbistycznych, a nawet na potrzeby elektronicznych projektów.

Krzyk Wilhelma - Artykuły o filmach
Tym razem poznacie pewną ciekawostkę. Jest pewien, najczęściej wykorzystywany dźwięk w historii kina. To tzw. krzyk Wilhelma. Słyszeliście ten popularny odgłos w wielu filmach, nie będąc tego świadomi.

Muzyka – dusza obrazu filmowego - Muzyczne Style
Jakie były początki muzycznych ilustracji w kinie? Dlaczego muzyka jest tak bardzo ważnym elementem filmu?
Nowości

Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno? - Technologie
Sztuczna inteligencja weszła na nowe tory. W ostatnich miesiącach coraz częściej można bowiem usłyszeć nazwę ChatGPT. Pod tym określeniem ukrywa się „pewien” chatbot czy, jak kto woli, „rozumny, niewidzialny jegomość”. W niniejszym tekście wyjaśnimy, kim dokładnie, a raczej czym jest owo specjalne, uruchomione w listopadzie 2022 roku narzędzie i jakie ma ono możliwości. Co więcej, podzielimy się z Wami wynikami testów, a konkretniej pokażemy, jak na nasze pytania odpowiedział ChatGPT.

Muzyczne marcowe newsy od ID Records! - Muzyczne Style
Jest wiosna! Nie śpimy. Wstajemy i słuchamy dobrej muzy. A taką na pewno proponują młodzi twórcy i artyści współpracujący z wydawnictwem ID Records. Swoje jakże nowoczesne, melodyjne i nostalgiczne single wypuścili: Gabor (ale nie Viki, a Michał), Aveira, debiutantka Natalia Pławiak oraz Tobiasz Pietrzyk. Co więcej, wraz z utworami, w serwisie YouTube pojawiły się kreatywne teledyski, doskonale oddające to, o czym śpiewają wymienieni wokaliści i wokalistki.

"Carnival Row" – Źle się mają sprawy w tym mieście! - Seriale
Tytuł niniejszej recenzji nie napawa optymizmem. To fakt. Ale powiadam Wam – wystarczy jeden odcinek, abyście dostrzegli, że oto narodził się serial bijący na głowę konkurenta z tej samej stajni, czyli „Rings of Power”. Mało tego, „Carnival Row” od Amazona jest jak księga znaleziona gdzieś na strychu. Zakurzona, oblepiona pajęczyną, lekko naddarta zębem czasu, a jednak po otwarciu kusząca zapachem… zgnilizny i zachęcająca do zagłębienia się w szereg intryg i zagadek, zarówno natury społeczno-politycznej, jak i typowo kryminalnej. W streamingu można oglądać jeszcze lepszy, drugi sezon owej steampunkowej produkcji, która i tak jest słabiej oceniana od takiego chociażby śmieszkowatego, infantylnego, „uwspółcześnionego”, problematycznego „Willowa”.

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina
Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze
Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!

"The Last of Us" – Siła miłości, czyli jak przetrwać w zagrzybionym świecie! - Seriale
10 lat temu premierę miała gra, która do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych w całej konsolowej historii. Nie brała jeńców. Rozjeżdżała emocjonalnie jak walec. Ściskała gardło. Przerażała, zachwycając jednocześnie warstwą wizualno-dźwiękową. Stworzona na podstawie przemyślanego, intrygującego scenariusza Neila Druckmanna, zyskała spore uznanie krytyków i zdobyła wór nagród. Kiedy jej fani dowiedzieli się, że HBO bierze się za adaptację, w ich mózgach zaczęły rosnąć grzyby… Czyżby wreszcie udane przeniesienie gry na do filmowej rzeczywistości? A może kolejny zawód? Gromkie brawa, czy obawa? Śpieszę z odpowiedzią. „The Last of Us” to serial z tyloma zaletami, że zasypują one szarą strefę. Warto poświęcić mu dziewięć godzin życia, nawet, jeśli jest się widzem nieznającym pierwowzoru.
Artykuły z tej samej kategorii

Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura
W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?

Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura
Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!
"IO, IO, IO" – Jestem Osiołkiem i mam Orła! - Kultura
Wieczorem 6 marca w w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 25. gala rozdania Orłów, czyli naszych rodzimych Oscarów. Najbardziej szczęśliwy był pewien... Osioł, gdyż otrzymał on aż 6 nagród z 11 nominacji. Warto tu sprecyzować, że chodzi o film, którego głównym bohaterem jest to czterokopytne zwierzę. Tyle Orłów dla pominiętego na Festiwalu w Gdyni „IO” Jerzego Skolimowskiego, to rodzaj rekompensaty. Kto jeszcze zwyciężył w poszczególnych kategoriach? Jakimi słowami tym razem wystrzelił ze sceny Maciej Stuhr? Odpowiedzi na te pytania i listę laureatów znajdziecie w poniższym tekście.
Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura
Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?
Majówka 2015 – najciekawsze imprezy - Kultura
Majowy weekend coraz bliżej. Jedni będą grillować, inni wybiorą się na rowerową wycieczkę, a jeszcze inni… No właśnie, mimo że tym razem to tylko trzy dni odpoczynku (1 maja wypada w piątek), zapewne i tak znajdą czas na plenerową imprezę w jakimś miejscu w Polsce. Przygotowaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych w trakcie majówki w siedmiu miastach.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.476