O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca

Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
admin (37184 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
1 183
Czas czytania:
1 389 min.
Kategoria:
Ciekawe miejsca
Autor:
admin (37184 pkt)
Dodano:
605 dni temu

Data dodania:
2022-04-16 12:10:33

Broadway Camp Polska istnieje od 2019 roku. Jest nadal czymś nowym na naszym polskim podwórku. Utalentowane dzieci i nastolatkowie mogą tutaj „rozwinąć skrzydła”, a ich rodzicom będzie łatwiej ukierunkować swoje pociechy w stronę artystyczną. Mawia się, że „do odważnych świat należy”. Każdy, kto ma duszę poszukiwacza przygód, powinien zatem zapisać się do tego obozu. Co prawda, nie będzie poznawał tajników harcerstwa i leśnego survivalu, ale za to nauczy się, jak pokonać tremę na scenie z wykorzystaniem metod relaksacyjnych. Praktyczną wiedzę wykorzysta w dalszym życiu zawodowym, przy okazji biorąc udział w ciekawych zabawach. Tydzień zleci szybko, ale będzie o czym opowiadać kolegom i koleżankom. Tym bardziej że to czas spędzony w towarzystwie wspaniałych artystów sceny musicalowej, a także aktorów teatralnych, gwiazd estradowych i wykładowców. Zanim wymienimy z imienia i nazwiska tę kadrę, opowiadającą o własnych doświadczeniach i prowadzącą zajęcia (w małych grupach) ze śpiewu, aktorstwa czy tańca, najpierw opiszemy intrygujący program trzeciej, tegorocznej edycji projektu.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

W ramach podstawowych zajęć będzie można podszkolić się chociażby w emisji głosu. Empatyczni, cierpliwi, ale też dość wymagający specjaliści pokażą, jak prawidłowo posługiwać się technikami wokalnymi – szczególnie tymi w gatunku operowym i musicalowym. Do każdego z uczestników trenerzy podchodzą indywidualnie. Pomagają operować idealną dykcją na scenie, wydobywać pełną skalę głosu i wyrównywać jego barwę. Brzmi świetnie, czyż nie? Ale śpiew (także ten w zgranym zespole i chórze) to nie wszystko. Przecież w krainie o nazwie Artyzm jest również miejsce na aktorstwo oraz taniec. Kontrolowanie ciała, emocji i rozwijanie wyobraźni w sposób wiarygodny poprzez zastosowanie chociażby improwizacji. Odkrycie głównych elementów ruchu scenicznego oraz choreografii w tańcu klasycznym czy współczesnym. Trzymanie mikrofonu i mówienie do niego głośno i wyraźnie, aby każde słowo usłyszała cała widownia. Właśnie na takie lekcje kładziony jest tam nacisk.

 

Lecz Uwaga! To jeszcze nie wszystko. Młodzi uczestnicy nauczą się odpowiednio interpretować tekst muzyczny, kreować postać oraz pisać dialogi do sztuki. To warsztaty przez duże W. Warto też nadmienić, że w trakcie pobytu w obozie młody człowiek zrozumie, jak zarządzać karierą (czy menadżer jest zawsze niezbędny?), jak dbać o wizerunek i mieć dobry kontakt z publiką. Co ważne, poszerzy wiedzę z zakresu historii muzyki podczas lekcji teoretycznych – seminarium pt. „Zacznij od Bacha”.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

„Ale tylko będziemy śpiewać, wyginać ciało, słuchać itp.? Myślałem, że jadę na obóz” – zapytał i stwierdził utalentowany muzycznie Jasio. Spokojnie chłopaku. Na Broadway Camp nie będziesz narzekał na nudę, bo poza uczestnictwem w bardzo ciekawych zajęciach, upieczesz również kiełbaski nad ogniskiem, obejrzysz filmy i pograsz w planszówki wieczorami, poszalejesz w konkursie karaoke i na dyskotekach, a na koniec powalczysz w konkursie muzycznym (główna nagroda to możliwość wystąpienia z własnym recitalem na gali biznesowej organizowanej przez Quality Institute), pochodzisz po górach, a nawet popływasz w mającej właściwości zdrowotne wodzie na terenie Aqua Parku.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

Uchylmy rąbka tajemnicy. Okazuje się, co może być dodatkową zachętą, że organizatorzy planują w tym roku zaprosić pochodzącego z Hiszpanii, znanego tancerza, choreografa i reżysera. To Santi Bello, członek Ballets de Tenerife, zdobywca tytułu Najlepszy Tancerz Musicalowy, związany z Teatrem Wielkim i niegdyś z Teatrem Rampa w Warszawie. Taka postać sprawi, że czas spędzony Zębie (w urokliwego domu wypoczynkowym, z bajkowym widokiem na Tatry) będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Jednak będą tam także inne osobistości. Chodzi oczywiście o trenerów. Wśród nich: wspomniany już na wstępie Nick Sinckler, Krzysztof Knapczyk, Marcin Januszkiewicz, Karolina Rejnus-Mroczek, Karol Wolski, Krzysztof Wawrzyniak oraz Liliana Warcholińska, Przemysław Ruta i Magdalena Skruczaj (kierowniczka obozu, śpiewaczka w żeńskim chórze Rebelove, nauczycielka muzyki). Swoją obecnością zaszczyci także profesor Michał Kaczmarczyk. To wykładowca akademicki, mówca motywacyjny i scenarzysta teatralny, który stworzył m.in. teksty piosenek musicalu „Karol” (opowiadającym o życiu Jana Pawła II).

 

 

A co wiadomo o innych instruktorach? Sporo ciekawych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie obozu. Pozwólcie zatem, że w tym artykule tylko w kilku zdaniach przedstawimy ich sylwetki. Nick to amerykański wokalista, który miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul &r'n'b. Stał się rozpoznawalny, kiedy wziął udział w muzycznym talent show pt. „Fabryka gwiazd”, a od 2018 roku „szaleje” na ścianie w programie „Śpiewajmy razem, All Together Now”. Z kolei Krzysiek Knapczyk (który jako koordynator odezwał się do portalu Altao.pl z zapytaniem o możliwość publikacji tekstu na temat Broadway Camp) to aktor i wokalista Teatru Muzycznego w Łodzi oraz absolwent Akademii Muzycznej, uzdolniony multiinstrumentalista, animator kultury. Chłopak świetnie czujący się nie tylko w repertuarze musicalowym, ale również popowym. Powołał do życia cykl autorskich recitali „Od opery do musicalu”. Marcin jest również wokalistą, a dodatkowo kompozytorem i autorem tekstów (pisał utwory dla Dawida Podsiadło) – zdobywcą Grand Prix XIV festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, związanym z warszawskimi teatrami (m.in. Buffo i Studio). Do drużyny Broadway należy również: Karolina – solistka baletu Teatru Muzycznego w Łodzi, która była asystentem choreografa w światowej prapremierze „Złotego Runa”; Karol – absolwent krakowskiego Studium Teatralnego, konferansjer, a nawet komik (występujący razem z Grupą Rafała Kmity) oraz juror na przeglądach kabaretowych i – co ciekawe – lider krakowskiego zespołu muzycznego Palce Lizać (mogliście ich widzieć w Must Be the Music); drugi Krzysztof – człowiek, który był asystentem reżysera we wspomnianym Teatrze Muzycznym w Łodzi i sam spróbował sił na stanowisku reżyserskim, zakładając Grupę Verde i robiąc spektakl pt. „My Fair Lady”; Liliana – śpiewaczka sopranowa i uczestniczka wielu konkursów wokalnych (np. International Singing Competition) oraz Przemek – politolog, dziennikarz, komentator, PR-owiec i producent muzyczny ze Śląska (zarządzający stowarzyszeniem o nazwie „Zagłębiacy”). Niezwykli zawodowcy!

 

Podsumowując, „Broadway Camp Polska” to projekt skierowany nie tylko do dzieci od lat ośmiu, ale także do młodych osób po dwudziestce, kandydatów na przyszłych artystów. Takich, którzy nie zwątpią we właśnie możliwości i talent. Rozumiejących, że często będą podejmować ryzyko, aby ruszyć dalej. Nowe znajomości, cenne umiejętności, wspólna interakcja, wzajemne wsparcie, przyjazna atmosfera – tego na pewno tam nie zabraknie!

 

Obóz artystyczny objął swoim patronatem honorowym rektor Wyższej Szkoły Humanitas, a część dochodu (koszt uczestnictwa jest podany na dołączonym obrazku) zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Nie pozostaje Wam zatem nic innego, jak zapisać się jak najszybciej. Można to zrobić nawet dzień przed otwarciem, ale trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

 

Letnia, trzecia edycja potrwa od 27 sierpnia do 3 września. Organizator – Biuro Podróży BUTR wierzy jednak, że uda się mu także utworzyć edycję zimową, gdy tylko pojawi się więcej chętnych.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Więcej na: https://broadwaycamp.pl/ oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/BroadwayCampPolska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym!

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Ñuña śpiewa, że życie jest chwilą. Zamyślona w singlu "Nigdy"! - Zespoły i Artyści

„Nigdy” to najnowszy, trzeci singiel wokalistki znanej jako Ñuña. Z niezwykłą trafnością i subtelnością porusza on trudny temat kruchości życia i mierzenia się z utratą kogoś bliskiego. Budzi melancholię, zatrzymuje, wzrusza i oczarowuje dźwiękiem, przypominając, że pielęgnowanie pamięci po tych, których już z nami nie ma, stanowi nasze niezatarte dziedzictwo.

ALHENA w premierowej "Scarlet" – zobaczcie zjawiskowy teledysk! - Muzyczne Style

O tej rockowo-metalowej grupie utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów z Bydgoszczy już pisaliśmy. Wtedy ALHENA pochwaliła się swoją nową „Nemesis”. Po kilku miesiącach powraca z kolejnym singlem. „Scarlet” też zapowiada nadchodzącą płytę. Jak mówią muzycy: „Ten utwór to początek nowego rozdziału i drogi w muzycznym rozwoju zespołu. Wyznacza nam kierunek na przyszłość. Każdy z nas w tym utworze wyraża siebie, pokazuje swój kunszt, pomysły i precyzję w szczegółach”. Faktycznie, kunszt jest godny wszelkich pochwał, a videoclip do „Scarlet” tylko potwierdza ten profesjonalizm i dodaje odpowiedniego klimatu.

 -

Odwiedzin: 217

Autor: adminSprzęt

Komentarze: 1

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt

Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Magiczny i kameralny koncert – Halina Mlynkova zaczarowała filmowymi piosenkami! - Fotorelacje

4 grudnia – dwa dni przed mikołajkami. Czy można wymarzyć sobie lepszy czas, aby usłyszeć i zobaczyć na żywo Halinę Mlynkovą? Piosenkarka, autorka tekstów, niegdyś znana jako wokalistka folkowego zespołu Brathanki, a od 2011 roku dumnie krocząca solową ścieżką. Do Kowala na Kujawach przybyła wraz ze smyczkowym kwartetem i muzykiem, któremu zapewne brzmienia instrumentów klawiszowych śnią się codziennie. Wszyscy licznie zgromadzeni na głównej sali OSP miłośnicy głosu Haliny zostali więc zaczarowani i w myślach zgadywali tytuły filmów. Artystka wręczyła bowiem piękny prezent – wykony coverów z nowego albumu pt. „Film(l)ove”, powstałego z miłości do klasyków kina i jednocześnie zainspirowanego własnym życiem. Ten kameralny koncert był nie tylko niezwykłym doświadczeniem, opowieścią pełną emocji, ale też idealnym podsumowaniem Festiwalu Białe Walce im. Jana Nowickiego.

"GTA VI" w szalonym zwiastunie! Z tą parą można kraść konie (mechaniczne)! - Artykuły o grach

Gdyby Trevor Philips go oglądał, to by zachowywał się, jak Leo DiCaprio w słynnym memie, wskazując palcem na niektóre sceny. Bo oto wjechał na pełnym gazie pierwszy zwiastun „Grand Theft Auto 6”. Wydaje się, że niby to samo, co w piątce, ale jednak różnice są i to dość konkretne. Jest na przykład pewny siebie aligator, czarnoskóra dziewczyna kręcąca pośladkami na dachu auta i wkurzona babcia z młotkami w dłoniach. Ale przede wszystkim widzimy parę przestępców, którzy niczym Bonnie i Clyde, w rytm rockowego hitu Toma Petty’ego będą robić to, co potrafią najbardziej! Czy będą to postacie na miarę Tommy’ego Vercetti? „Love Is A Long Road” babe!

Polecamy podobne artykuły

Tanecznym krokiem przez życie - Wolny czas, przygoda

Tańca uczyli się pod okiem mistrzów. Mogli występować w najsłynniejszych polskich teatrach tańca, uczyć w szkołach najlepszych tancerzy znanych z telewizyjnych talent show. Mogli podbijać Europę, a nawet walczyć o Broadway. Postanowili jednak zostać w rodzinnym Raciborzu, tu założyli zespół Skaza, który skupia 238 osób. Manuela Krzykała i Denis Chory działają przy Raciborskim Centrum Kultury i odnoszą sukcesy na skalę Europy.

 -

Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Pomoc innym to ich misja, to ich pasja - Organizacje

„Wspaniali ludzie z wielkimi sercami, którzy czynią wiele dla osób wykluczonych. Widząc takich ludzi należy im się pokłon szacunek i uznanie”. „Robią wielkie rzeczy na miarę ich możliwości! Kiedy możesz to przynajmniej się do nich uśmiechnij!” - to tylko niektóre z opinii, jakie możemy przeczytać na temat założycieli i członków Stowarzyszenia Klucz na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Połączyła ich jedna idea – chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Teraz czytane artykuły

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca

Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?

 -

Odwiedzin: 21458

Autor: PaMZabawne

Czym jest amelinum? - Zabawne

Zobaczcie czym jest amelinum. Zapytacie, co to jest lub do czego służy. W internecie pojawiło się wiele wyjaśnień tego określenia.

 -

Odwiedzin: 6282

Autor: PaMIntrygujące

Wyszukiwarki i portale społecznościowe – jakie nam grozi niebezpieczeństwo? - Intrygujące

Korzystamy z nich codziennie. Są w naszym życiu niezastąpione. Wyszukiwarki internetowe i portale społecznościowe wiedzą o nas więcej niż się tego spodziewamy. Jakie kryją mechanizmy i niebezpieczeństwa? Co musimy o nich wiedzieć?

Tajemnice Pacyfiku - Niewiarygodne, niewyjaśnione

W moim poprzednim artykule na temat legendarnego kontynentu Mu/Lemurii przedstawiałem anomalia występujące na poszczególnych wyspach na Oceanie Spokojnym, które wskazują na istnienie niegdyś wielkiego kontynentu na Pacyfiku. Teraz przejdę do omówienia dwóch niezwykłych miejsc, czyli Yonaguni i Nan Madol.

 -

Odwiedzin: 1918

Autor: adminKultura

Powrót do szlacheckich tradycji Raciborza, czyli warsztaty rzemiosła dawnego - Kultura

Już 30 września rozpoczną się fantastyczne warsztaty, które pozwolą uczestnikom przenieść się w czasy dawnego Raciborza, przypomną o jego bogatej historii i tradycji. Zostały one przygotowane z myślą o jubileuszu, jaki w tym roku świętuje Racibórz.

Nowości

The Game Awards 2023 – "Baldur's Gate 3" z główną nagrodą! - Artykuły o grach

Początek grudnia to czas, kiedy wręczane są najważniejsze nagrody w świecie gier. Są one tym dla dla tej branży, czym dla kina są Oscary. Chyba mało kogo dziwi, że najlepszą produkcją roku został pewien oczekiwany, potężny erpeg. Trzecia część słynnej serii stworzonej przez BioWare, znanej w Polsce pod tytułem „Wrota Baldura”! Czym się ona wyróżnia? Kogo jeszcze nagrodzono? Jakie były najciekawsze zapowiedzi? Pytania się mnożą, udzielmy zatem odpowiedzi.

Ñuña śpiewa, że życie jest chwilą. Zamyślona w singlu "Nigdy"! - Zespoły i Artyści

„Nigdy” to najnowszy, trzeci singiel wokalistki znanej jako Ñuña. Z niezwykłą trafnością i subtelnością porusza on trudny temat kruchości życia i mierzenia się z utratą kogoś bliskiego. Budzi melancholię, zatrzymuje, wzrusza i oczarowuje dźwiękiem, przypominając, że pielęgnowanie pamięci po tych, których już z nami nie ma, stanowi nasze niezatarte dziedzictwo.

 -

Odwiedzin: 155

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Godzilla Minus One" – Uciekać czy się pokłonić? - Recenzje filmów

Mówili: idź do kina na „Napoleona”. Nie posłuchałem. Zamiast cesarza Francji, wybrałem króla potworów. W niedalekiej przyszłości nadejdzie jeszcze sposobność, aby w dłuższej, 4-godzinnej wersji zmierzyć się z wielkością i kontrowersyjnością Bonapartego, i ostatecznie ocenić jakość filmu i aktorski popis (?) J. Phoenixa. Tymczasem na arenę wchodzi On – Godzilla. W 37 obrazie z ze słynnej japońskiej serii wygląda tak przerażająco i jednocześnie dostojnie, że nic tylko bić brawa albo strzelać z największych dział (cel: zabicie bestii lub oddanie hołdu). „Godzilla Minus One” to bowiem produkcja za skromne 15 mln dolarów, która zawstydza hollywoodzkie blockbustery o tej samej legendzie i ikonie japońskiej kultury. Widowisko kameralne, gdzie ważniejszy jest czynnik ludzki i metafora powojennych traum.

"Watch the Skies!" – Doctor Visor i jego elektroniczno-metalowe strachy! - Recenzje płyt

Grudzień to czas radości i czynienia dobra. Ale Doctor Visor wie, że nawet wtedy czają się potwory. Prezentuje więc 8 dnia tego miesiąca swój instrumentalny minialbum muzyczny. Początkowo jednak nie wiadomo, czy ów krążek ma chronić przed złem, czy opętać nim słuchaczy. Tym bardziej że Visor zaczyna swoje mroczną opowieść, siedząc na cmentarzysku i grając na potężnym syntezatorze… Jest niepokojąco, dziwnie, jakby za moment miał powstać z grobu Elektroniczno-Black Metalowy Bóg Zniszczenia i Kuszenia. Niby kilka utworów, a ja słyszę tam apokalipsę… „Watch the Skies” to EPka, która mimo jasnych jasnych dźwięków, nie powstrzyma nadciągającej burzy. Ona jest burzą!

ALHENA w premierowej "Scarlet" – zobaczcie zjawiskowy teledysk! - Muzyczne Style

O tej rockowo-metalowej grupie utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów z Bydgoszczy już pisaliśmy. Wtedy ALHENA pochwaliła się swoją nową „Nemesis”. Po kilku miesiącach powraca z kolejnym singlem. „Scarlet” też zapowiada nadchodzącą płytę. Jak mówią muzycy: „Ten utwór to początek nowego rozdziału i drogi w muzycznym rozwoju zespołu. Wyznacza nam kierunek na przyszłość. Każdy z nas w tym utworze wyraża siebie, pokazuje swój kunszt, pomysły i precyzję w szczegółach”. Faktycznie, kunszt jest godny wszelkich pochwał, a videoclip do „Scarlet” tylko potwierdza ten profesjonalizm i dodaje odpowiedniego klimatu.

 -

Odwiedzin: 217

Autor: adminSprzęt

Komentarze: 1

Recenzja przenośnej konsoli Lenovo Legion Go! - Sprzęt

Ostatnio trafiło w moje ręce urządzenie, służące do grania przenośnego, od firmy Lenovo, a dokładnie Lenovo Legion Go. Jest ono konkurentem dla mobilnego Steam Decka, które przetarło szlaki w zakresie konsol przeznaczonych dla tego typu rozrywki. Czy, mimo wysokiej ceny (blisko 4 tys. złotych!), sprzęt ten wart jest zakupu i użytkowania? Jakimi elementami się wyróżnia?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 12517

Autor: PaMCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Co warto zobaczyć Golub-Dobrzyń - Rynek - Ciekawe miejsca

Rynek w Golubiu Dobrzyniu zachwyca swoją konstrukcją. Miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w okolicy. Co skrywa ten niepozorny skrawek miasta? Wąskie uliczki, stare kamienice, mur obronny oraz wiele ciekawych zabytków.

 -

Odwiedzin: 839

Autor: pjCiekawe miejsca

Komentarze: 2

Kino za Rogiem w Kowalu, czyli jedna z magiczno-kameralnych świątyń filmu! - Ciekawe miejsca

Osoby, które wieszczyły zmierzch małych kin, powinny cofnąć swoje pesymistyczne słowa. Oto bowiem w całej Polsce powstają – może nie jak grzyby pod deszczu – ale dość sprawnie miejsca, które przyciągają kinomaniaków w każdym wieku. Nie ma w nich ekranu tak dużego jak w multipleksach, nie ma atakującego ze wszystkich stron dźwięku z mocą startującej rakiety. Ale za to jest coś innego – jedyna w swoim rodzaju urokliwa atmosfera, jakiej nie znajdziecie nawet w skromnych salach Domów Kultury i Dyskusyjnych Klubów Filmowych. To główny powód, aby wybrać się do Kin za Rogiem, m.in. do tego stworzonego w Kowalu, w budynku Szkoły Podstawowej. Jeżeli w kilkudziesięciu takich placówkach rozlokowanych w całej Polsce (także w większych miastach) wrażenia są podobne, jest to znak, że żaden projektor domowy nie będzie już potrzebny…

 -

Odwiedzin: 11194

Autor: pjCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Park Kulturowy Wietrzychowice i Sarnowo – niezwykłe przeszło tysiącletnie korzenie Kujaw - Ciekawe miejsca

Jest pewne niezwykłe miejsce w Polsce, a dokładniej na Kujawach, które niczym wehikuł czasu może nas przenieść do bardzo odległych, dawnych czasów – kilka tysięcy lat p.n.e. Do epoki neolitu, kiedy to mieszkająca w osadach ludność wyrabiała charakterystyczne lejkowate naczynia oraz narzędzia z kamienia, gdzie po lasach biegały wymarłe obecnie zwierzęta, i gdzie bogaty system wyobrażeń silnie wiązał się z wiarą w życie pozagrobowe. Tym miejscem jest Park Kulturowy w Wietrzychowicach i położonym niedaleko Sarnowie!

 -

Włocławek - zdjęcia wykonane z poziomu lustra wody nad Wisłą - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę statkiem po rzece Wiśle w okolicy miasta Włocławek. Zdjęcia pokazują stary most we Włocławku, bulwary i tamę wraz ze śluzą, krzyż przy pomniku wyrzucenia Jerzego Popiełuszki. Włocławek - lato 2012.

 -

Odwiedzin: 12106

Autor: adminCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Skansen w Kłóbce - folklor, magia i sentymentalna podróż w przeszłość - Ciekawe miejsca

Zwiedzaliśmy Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny. Zachęcamy do lektury artykułu o tym niezwykłym miejscu. Znajdziecie tutaj galerię zdjęć, które sprawią, że cofniecie się w czasie i na te kilka chwil zapomnicie o współczesnym świecie.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.640

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję