O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca

Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
admin (25291 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
654
Czas czytania:
800 min.
Kategoria:
Ciekawe miejsca
Autor:
admin (25291 pkt)
Dodano:
175 dni temu

Data dodania:
2022-04-16 12:10:33

Broadway Camp Polska istnieje od 2019 roku. Jest nadal czymś nowym na naszym polskim podwórku. Utalentowane dzieci i nastolatkowie mogą tutaj „rozwinąć skrzydła”, a ich rodzicom będzie łatwiej ukierunkować swoje pociechy w stronę artystyczną. Mawia się, że „do odważnych świat należy”. Każdy, kto ma duszę poszukiwacza przygód, powinien zatem zapisać się do tego obozu. Co prawda, nie będzie poznawał tajników harcerstwa i leśnego survivalu, ale za to nauczy się, jak pokonać tremę na scenie z wykorzystaniem metod relaksacyjnych. Praktyczną wiedzę wykorzysta w dalszym życiu zawodowym, przy okazji biorąc udział w ciekawych zabawach. Tydzień zleci szybko, ale będzie o czym opowiadać kolegom i koleżankom. Tym bardziej że to czas spędzony w towarzystwie wspaniałych artystów sceny musicalowej, a także aktorów teatralnych, gwiazd estradowych i wykładowców. Zanim wymienimy z imienia i nazwiska tę kadrę, opowiadającą o własnych doświadczeniach i prowadzącą zajęcia (w małych grupach) ze śpiewu, aktorstwa czy tańca, najpierw opiszemy intrygujący program trzeciej, tegorocznej edycji projektu.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

W ramach podstawowych zajęć będzie można podszkolić się chociażby w emisji głosu. Empatyczni, cierpliwi, ale też dość wymagający specjaliści pokażą, jak prawidłowo posługiwać się technikami wokalnymi – szczególnie tymi w gatunku operowym i musicalowym. Do każdego z uczestników trenerzy podchodzą indywidualnie. Pomagają operować idealną dykcją na scenie, wydobywać pełną skalę głosu i wyrównywać jego barwę. Brzmi świetnie, czyż nie? Ale śpiew (także ten w zgranym zespole i chórze) to nie wszystko. Przecież w krainie o nazwie Artyzm jest również miejsce na aktorstwo oraz taniec. Kontrolowanie ciała, emocji i rozwijanie wyobraźni w sposób wiarygodny poprzez zastosowanie chociażby improwizacji. Odkrycie głównych elementów ruchu scenicznego oraz choreografii w tańcu klasycznym czy współczesnym. Trzymanie mikrofonu i mówienie do niego głośno i wyraźnie, aby każde słowo usłyszała cała widownia. Właśnie na takie lekcje kładziony jest tam nacisk.

 

Lecz Uwaga! To jeszcze nie wszystko. Młodzi uczestnicy nauczą się odpowiednio interpretować tekst muzyczny, kreować postać oraz pisać dialogi do sztuki. To warsztaty przez duże W. Warto też nadmienić, że w trakcie pobytu w obozie młody człowiek zrozumie, jak zarządzać karierą (czy menadżer jest zawsze niezbędny?), jak dbać o wizerunek i mieć dobry kontakt z publiką. Co ważne, poszerzy wiedzę z zakresu historii muzyki podczas lekcji teoretycznych – seminarium pt. „Zacznij od Bacha”.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

„Ale tylko będziemy śpiewać, wyginać ciało, słuchać itp.? Myślałem, że jadę na obóz” – zapytał i stwierdził utalentowany muzycznie Jasio. Spokojnie chłopaku. Na Broadway Camp nie będziesz narzekał na nudę, bo poza uczestnictwem w bardzo ciekawych zajęciach, upieczesz również kiełbaski nad ogniskiem, obejrzysz filmy i pograsz w planszówki wieczorami, poszalejesz w konkursie karaoke i na dyskotekach, a na koniec powalczysz w konkursie muzycznym (główna nagroda to możliwość wystąpienia z własnym recitalem na gali biznesowej organizowanej przez Quality Institute), pochodzisz po górach, a nawet popływasz w mającej właściwości zdrowotne wodzie na terenie Aqua Parku.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

Uchylmy rąbka tajemnicy. Okazuje się, co może być dodatkową zachętą, że organizatorzy planują w tym roku zaprosić pochodzącego z Hiszpanii, znanego tancerza, choreografa i reżysera. To Santi Bello, członek Ballets de Tenerife, zdobywca tytułu Najlepszy Tancerz Musicalowy, związany z Teatrem Wielkim i niegdyś z Teatrem Rampa w Warszawie. Taka postać sprawi, że czas spędzony Zębie (w urokliwego domu wypoczynkowym, z bajkowym widokiem na Tatry) będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Jednak będą tam także inne osobistości. Chodzi oczywiście o trenerów. Wśród nich: wspomniany już na wstępie Nick Sinckler, Krzysztof Knapczyk, Marcin Januszkiewicz, Karolina Rejnus-Mroczek, Karol Wolski, Krzysztof Wawrzyniak oraz Liliana Warcholińska, Przemysław Ruta i Magdalena Skruczaj (kierowniczka obozu, śpiewaczka w żeńskim chórze Rebelove, nauczycielka muzyki). Swoją obecnością zaszczyci także profesor Michał Kaczmarczyk. To wykładowca akademicki, mówca motywacyjny i scenarzysta teatralny, który stworzył m.in. teksty piosenek musicalu „Karol” (opowiadającym o życiu Jana Pawła II).

 

 

A co wiadomo o innych instruktorach? Sporo ciekawych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie obozu. Pozwólcie zatem, że w tym artykule tylko w kilku zdaniach przedstawimy ich sylwetki. Nick to amerykański wokalista, który miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul &r'n'b. Stał się rozpoznawalny, kiedy wziął udział w muzycznym talent show pt. „Fabryka gwiazd”, a od 2018 roku „szaleje” na ścianie w programie „Śpiewajmy razem, All Together Now”. Z kolei Krzysiek Knapczyk (który jako koordynator odezwał się do portalu Altao.pl z zapytaniem o możliwość publikacji tekstu na temat Broadway Camp) to aktor i wokalista Teatru Muzycznego w Łodzi oraz absolwent Akademii Muzycznej, uzdolniony multiinstrumentalista, animator kultury. Chłopak świetnie czujący się nie tylko w repertuarze musicalowym, ale również popowym. Powołał do życia cykl autorskich recitali „Od opery do musicalu”. Marcin jest również wokalistą, a dodatkowo kompozytorem i autorem tekstów (pisał utwory dla Dawida Podsiadło) – zdobywcą Grand Prix XIV festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, związanym z warszawskimi teatrami (m.in. Buffo i Studio). Do drużyny Broadway należy również: Karolina – solistka baletu Teatru Muzycznego w Łodzi, która była asystentem choreografa w światowej prapremierze „Złotego Runa”; Karol – absolwent krakowskiego Studium Teatralnego, konferansjer, a nawet komik (występujący razem z Grupą Rafała Kmity) oraz juror na przeglądach kabaretowych i – co ciekawe – lider krakowskiego zespołu muzycznego Palce Lizać (mogliście ich widzieć w Must Be the Music); drugi Krzysztof – człowiek, który był asystentem reżysera we wspomnianym Teatrze Muzycznym w Łodzi i sam spróbował sił na stanowisku reżyserskim, zakładając Grupę Verde i robiąc spektakl pt. „My Fair Lady”; Liliana – śpiewaczka sopranowa i uczestniczka wielu konkursów wokalnych (np. International Singing Competition) oraz Przemek – politolog, dziennikarz, komentator, PR-owiec i producent muzyczny ze Śląska (zarządzający stowarzyszeniem o nazwie „Zagłębiacy”). Niezwykli zawodowcy!

 

Podsumowując, „Broadway Camp Polska” to projekt skierowany nie tylko do dzieci od lat ośmiu, ale także do młodych osób po dwudziestce, kandydatów na przyszłych artystów. Takich, którzy nie zwątpią we właśnie możliwości i talent. Rozumiejących, że często będą podejmować ryzyko, aby ruszyć dalej. Nowe znajomości, cenne umiejętności, wspólna interakcja, wzajemne wsparcie, przyjazna atmosfera – tego na pewno tam nie zabraknie!

 

Obóz artystyczny objął swoim patronatem honorowym rektor Wyższej Szkoły Humanitas, a część dochodu (koszt uczestnictwa jest podany na dołączonym obrazku) zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Nie pozostaje Wam zatem nic innego, jak zapisać się jak najszybciej. Można to zrobić nawet dzień przed otwarciem, ale trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

 

Letnia, trzecia edycja potrwa od 27 sierpnia do 3 września. Organizator – Biuro Podróży BUTR wierzy jednak, że uda się mu także utworzyć edycję zimową, gdy tylko pojawi się więcej chętnych.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Więcej na: https://broadwaycamp.pl/ oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/BroadwayCampPolska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym!

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

 -

Administratorr Electro namawia, aby pójść z nim w "Rzepak" jeszcze raz - Muzyczne Style

Głęboki oddech jeszcze raz. Chcesz będę mierzył tobie czas. Bez słów namówię cię i pójdziemy w rzepak jeszcze raz – to nie żadne słowa do piosenki disco polo. Tak bowiem śpiewa Warszawski Administratorr Electro. Artysta powraca w ten sposób z nowym materiałem po sukcesie ostatniego albumu „Biznesy i romanse” i ogłasza rozszerzoną wersję płyty, oznaczoną symbolem „+”. Tytuł singla to – jak się zapewne domyślacie – „Rzepak 2”. Możecie go słuchać od 6 października. Możecie nawet go zapętlać i brać głęboki oddech jeszcze raz.

 -

"Dookoła zamiast do celu". Marta Kruk w kolejnej opowieści o współczesnej kobiecie - Zespoły i Artyści

Marta Kruk kontynuuje przeżycia kobiety, która „Zawsze chciała być facetem”. Nic dziwnego. Jej codzienna lista zadań jest coraz dłuższa i dłuższa. Ona pędzi, świat pędzi i nie widać, żeby sytuacja miała się ustabilizować. Chciałaby się zatrzymać, odpocząć, złapać oddech, ale wie, że jeśli to zrobi, to świat nie poczeka, a ona znowu będzie próbować za nim nadążyć. Tkwi w pułapce. Zamiast skupić się na priorytetach, załatwia wszystkie sprawy dookoła, bo ktoś na nią liczy, komuś obiecała, za kogoś jest odpowiedzialna. Natłok spraw doprowadza ją do szaleństwa i jedyne o czym myśli to spokój i ucieczka w bajkowy, spokojny świat.

 -

"Jesteś i kusisz" – jesienny love song Adama Bienia - Muzyczne Style

„Żadnym gestem nie musisz, ale jesteś i kusisz, więc przytulam cię” – śpiewa Adam Bień i sprawia, że jesienne zachody słońca stają się bardziej magiczne i przyjemne. Nie wierzycie? Koniecznie przesłuchajcie jego love song!

 -

Odwiedzin: 112

Autor: adminKultura

Znamy program 8. Splat!FilmFest 2022 - Kultura

Nad Polskę nadciąga właśnie huragan horroru, szaleństwa i dziwności. Festiwal najnowszego kina gatunkowego Splat!FilmFest wraca i jak zwykle nie bierze jeńców. W programie prawie 30 najlepszych, najkrwawszych i najstraszniejszych filmów pełnometrażowych, jakie w tym roku wywoływały popłoch i panikę na światowych festiwalach. Strach zbliża się w tym roku wielkimi krokami do dwóch polskich miast: Warszawy i Wrocławia w dn. 26-30 października, a potem zagości też w sieci: edycja online Splat!FilmFest odbędzie się w 3-13 listopada.

 -

Odwiedzin: 122

Autor: adminKosmos

Zobacz, jak sonda DART uderza w asteroidę Dimorphos! - Kosmos

Można spać spokojnie. Samobójcza misja DART się powiodła. NASA zakończyła test obrony planetarnej polegający na zmianie trajektorii pewnej asteroidy. Najważniejszy cel został osiągnięty – sonda o rozmiarze małego auta (masa 550 kg, długość 8,5 m), poruszająca się z prędkością niemal 6 km/s, uderzyła w Dimorphosa, kosmiczny obiekt o średnicy prawie 160 metrów, który bez problemu zrujnowałby każde duże miasto. Do tego „wypadku” doszło 26 września, o godzinie 1:14 czasu polskiego, około 11 milionów od Ziemi. „Ale to daleko!” – ktoś krzyknie. Może i tak, ale lepiej dmuchać na zimne. Pamiętamy przecież wszyscy sceny z filmu „Armageddon” i walkę z potężną planetoidą. I zdajemy sobie sprawę, że w naszym Układzie Słonecznym „fruwa” przeszło milion takich wykrytych skał, z których część ma średnicę jednego kilometra, a nawet więcej! Oczywiście niemożliwe jest, aby zatrzymać asteroidę, zniszczyć ją i zmienić jej kurs, jak to miało miejsce we wspomnianym „Armageddonie”, ale na szczęście (podobno) wystarczy „strzelić” do niej sondą. Kosztujące aż 330 mld dolarów bohaterka o „ksywie” DART wystartowała z bazy Vandenberg w Kalifornii 24 listopada 2021 roku (wyniesiona w rakiecie Falcon 9 od SpaceX). Poświęciła się w imię nauki, po zderzeniu sygnał został utracony, a sonda uległa zniszczeniu. To było historyczne wydarzenie. A co z Dimorphosem? Został „draśnięty”, lecz astronomowie wierzą, że zboczył z kursu (o czym przekonamy się w późniejszym czasie po dalszych obserwacjach). Jeżeli misja Double Asteroid Redirection Test zakończyła się pełnym sukcesem, to obrona Ziemi będzie w przyszłości możliwa. Co ciekawe, Dimorphos w trakcie zaatakowania go, znajdował się blisko innej, większej planetoidy – Didymosa (średnica 780 m!). Wystarczy że spowolni (zmieni) swoją dwunastogodzinną orbitę o 73 sekundy (około 1 procent), a będzie można odetchnąć z ulgą. Sam moment zderzenia uchwycił specjalny teleskop Atlas na Hawajach, służący do wykrywania asteroid.

Polecamy podobne artykuły

 -

Tanecznym krokiem przez życie - Wolny czas, przygoda

Tańca uczyli się pod okiem mistrzów. Mogli występować w najsłynniejszych polskich teatrach tańca, uczyć w szkołach najlepszych tancerzy znanych z telewizyjnych talent show. Mogli podbijać Europę, a nawet walczyć o Broadway. Postanowili jednak zostać w rodzinnym Raciborzu, tu założyli zespół Skaza, który skupia 238 osób. Manuela Krzykała i Denis Chory działają przy Raciborskim Centrum Kultury i odnoszą sukcesy na skalę Europy.

 -

Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Pomoc innym to ich misja, to ich pasja - Organizacje

„Wspaniali ludzie z wielkimi sercami, którzy czynią wiele dla osób wykluczonych. Widząc takich ludzi należy im się pokłon szacunek i uznanie”. „Robią wielkie rzeczy na miarę ich możliwości! Kiedy możesz to przynajmniej się do nich uśmiechnij!” - to tylko niektóre z opinii, jakie możemy przeczytać na temat założycieli i członków Stowarzyszenia Klucz na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Połączyła ich jedna idea – chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Teraz czytane artykuły

 -

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca

Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?

 -

"Disco Elysium" – Gliniarz i Prokreator - Recenzje gier

Przyznaję szczerze, że zawsze ogarnia mnie niezmierzona radość, jeśli napotykam we współczesnych czasach tytuł gamingowy, będący w stanie obudzić we mnie tego dzieciaka z „pradawnych lat”, który z wypiekami na twarzy przeżywał swoje pierwsze zejście do Katedry w Tristram, opuszczenie Krypty 13 i podążenie ku postapokaliptycznym piaskom czy nawet założenie okularów przeciwsłonecznych, by ze stylem kopać tyłki kosmitom. Tym razem rozrzewnioną wdzięczność winien jestem studiu ZA/UM za niżej opisywany tytuł.

 -

Odwiedzin: 5458

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Hobbit: Niezwykła podróż" – Wyprawę po złoto czas zacząć - Recenzje filmów

Długo oczekiwany film pt. "Hobbit" pojawił się na ekranach polskich kin. Czy jesteście gotowi na pełną przygód wyprawę z panem Bagginsem? Bez chwili wahania zapakujcie plecak i przenieście się do Śródziemia, by poczuć magię. Warto!

 -

Odwiedzin: 2493

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 1

Zbigniew Wodecki – żegnamy Cię Mistrzu! - Zespoły i Artyści

22 maja 2017 – ta data to cios dla polskiego świata muzyki. W tym dniu w wyniku wcześniej doznanego udaru mózgu zmarł bowiem w szpitalu w Warszawie lubiany artysta przez duże A, czyli Zbigniew Wodecki. Informacja ta pojawiła się najpierw na jego oficjalniej stronie. Miał 67 lat. Wszystkim będzie nam go bardzo brakowało.

 -

UFO w starożytnym Egipcie. Czy kosmici pomagali budować piramidy? - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Liczne teksty pochodzące z czasów sprzed tysięcy lat z Egiptu zawierają informacje na temat latających pojazdów (przedstawianych także w formie fizycznej). Przemieszczali się nimi bogowie. Co więcej, toczyli boje i - jak ukazują podania - pomagali budować piramidy. Czy chodziło tylko o symboliczne przesłanie, a może w tych egipskich źródłach kryło się ziarno prawdy i faktycznie wydarzenia wyglądały tak, jak np. w filmie "Gwiezdne Wrota". Zapraszam do mojej premierowej audycji pt. "UFO w starożytnym Egipcie" (z cyklu "Nieznana Historia Świata"), gdzie postaram się znaleźć odpowiedzi na te pytania (choć i tak każdy słuchacz zinterpretuje ten temat po swojemu). Przy okazji odkryjecie moje nowe intro z klimatyczną muzyką.

Nowości

 -

Administratorr Electro namawia, aby pójść z nim w "Rzepak" jeszcze raz - Muzyczne Style

Głęboki oddech jeszcze raz. Chcesz będę mierzył tobie czas. Bez słów namówię cię i pójdziemy w rzepak jeszcze raz – to nie żadne słowa do piosenki disco polo. Tak bowiem śpiewa Warszawski Administratorr Electro. Artysta powraca w ten sposób z nowym materiałem po sukcesie ostatniego albumu „Biznesy i romanse” i ogłasza rozszerzoną wersję płyty, oznaczoną symbolem „+”. Tytuł singla to – jak się zapewne domyślacie – „Rzepak 2”. Możecie go słuchać od 6 października. Możecie nawet go zapętlać i brać głęboki oddech jeszcze raz.

 -

"Dookoła zamiast do celu". Marta Kruk w kolejnej opowieści o współczesnej kobiecie - Zespoły i Artyści

Marta Kruk kontynuuje przeżycia kobiety, która „Zawsze chciała być facetem”. Nic dziwnego. Jej codzienna lista zadań jest coraz dłuższa i dłuższa. Ona pędzi, świat pędzi i nie widać, żeby sytuacja miała się ustabilizować. Chciałaby się zatrzymać, odpocząć, złapać oddech, ale wie, że jeśli to zrobi, to świat nie poczeka, a ona znowu będzie próbować za nim nadążyć. Tkwi w pułapce. Zamiast skupić się na priorytetach, załatwia wszystkie sprawy dookoła, bo ktoś na nią liczy, komuś obiecała, za kogoś jest odpowiedzialna. Natłok spraw doprowadza ją do szaleństwa i jedyne o czym myśli to spokój i ucieczka w bajkowy, spokojny świat.

 -

Odwiedzin: 125

Autor: pjKultura

Jerzy Jarniewicz z Nike 2022. "Nagroda dla poezji!" - Kultura

Gdyby zapytać niektórych młodych ludzie w Polsce, z czym kojarzy się im słowo Nike, zapewne odpowiedzieliby, że chodzi o znaną markę butów, w których się dumnie i wygodnie… chodzi. Szkoda. Ale warto mieć nadzieję, że z czasem zapamiętają, iż Nike to coś znacznie więcej. Coś innego, związanego z ambitną literaturą. Mowa oczywiście o najbardziej prestiżowej nagrodzie przyznawanej najlepszym pisarzom lub poetom za ich dokonania – książkę roku. Nagroda ta wręczana jest zawsze w pierwszą niedzielę października. W trakcie 26. gali zwyciężył nieoczekiwanie Jerzy Jarniewicz i jego tomik pt. „Mondo cane”. Wszyscy zgromadzeni w niedzielny wieczór, 2 października, w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego mogli posłuchać pięknego przemówienia laureata.

 -

"Deman" – Polski superbohater w kolorach szarości - Recenzje książek

Co ten Artur Urbanowicz ze mną zrobił! Łapanie się za głowę; rzucanie cichych, a czasem głośnych przekleństw; drętwienie rąk; mrówki chodzące po plecach; pot spływający po szyi – między innymi to przytrafiło mi się podczas czytania powieści pt. „Deman”. Już sam tytuł mrozi krew w żyłach, a co dopiero skąpana w czerwieni twarda okładka. Autor skrzyżował horror pełną gębą z fantastyczną, obszytą psychologicznym aspektem, historią superhero. Dokonał tego w polskich realiach, główną akcję osadził we współczesnej Warszawie. Z trzech ostatnich literackich kolubryn, ta pozycja jest jego najlepszą. A dlaczego, o tym dowiecie się, wchodząc głęboko w niniejszą recenzję. Ostrzegam! Jej lektura będzie prawie jak podpisanie paktu z demonem…

 -

"Jesteś i kusisz" – jesienny love song Adama Bienia - Muzyczne Style

„Żadnym gestem nie musisz, ale jesteś i kusisz, więc przytulam cię” – śpiewa Adam Bień i sprawia, że jesienne zachody słońca stają się bardziej magiczne i przyjemne. Nie wierzycie? Koniecznie przesłuchajcie jego love song!

 -

Odwiedzin: 112

Autor: adminKultura

Znamy program 8. Splat!FilmFest 2022 - Kultura

Nad Polskę nadciąga właśnie huragan horroru, szaleństwa i dziwności. Festiwal najnowszego kina gatunkowego Splat!FilmFest wraca i jak zwykle nie bierze jeńców. W programie prawie 30 najlepszych, najkrwawszych i najstraszniejszych filmów pełnometrażowych, jakie w tym roku wywoływały popłoch i panikę na światowych festiwalach. Strach zbliża się w tym roku wielkimi krokami do dwóch polskich miast: Warszawy i Wrocławia w dn. 26-30 października, a potem zagości też w sieci: edycja online Splat!FilmFest odbędzie się w 3-13 listopada.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Co warto zobaczyć Golub-Dobrzyń - Rynek - Ciekawe miejsca

Rynek w Golubiu Dobrzyniu zachwyca swoją konstrukcją. Miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w okolicy. Co skrywa ten niepozorny skrawek miasta? Wąskie uliczki, stare kamienice, mur obronny oraz wiele ciekawych zabytków.

 -

Odwiedzin: 9619

Autor: pjCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Park Kulturowy Wietrzychowice i Sarnowo – niezwykłe przeszło tysiącletnie korzenie Kujaw - Ciekawe miejsca

Jest pewne niezwykłe miejsce w Polsce, a dokładniej na Kujawach, które niczym wehikuł czasu może nas przenieść do bardzo odległych, dawnych czasów – kilka tysięcy lat p.n.e. Do epoki neolitu, kiedy to mieszkająca w osadach ludność wyrabiała charakterystyczne lejkowate naczynia oraz narzędzia z kamienia, gdzie po lasach biegały wymarłe obecnie zwierzęta, i gdzie bogaty system wyobrażeń silnie wiązał się z wiarą w życie pozagrobowe. Tym miejscem jest Park Kulturowy w Wietrzychowicach i położonym niedaleko Sarnowie!

 -

Włocławek - zdjęcia wykonane z poziomu lustra wody nad Wisłą - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę statkiem po rzece Wiśle w okolicy miasta Włocławek. Zdjęcia pokazują stary most we Włocławku, bulwary i tamę wraz ze śluzą, krzyż przy pomniku wyrzucenia Jerzego Popiełuszki. Włocławek - lato 2012.

 -

Odwiedzin: 11549

Autor: adminCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Skansen w Kłóbce - folklor, magia i sentymentalna podróż w przeszłość - Ciekawe miejsca

Zwiedzaliśmy Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny. Zachęcamy do lektury artykułu o tym niezwykłym miejscu. Znajdziecie tutaj galerię zdjęć, które sprawią, że cofniecie się w czasie i na te kilka chwil zapomnicie o współczesnym świecie.

 -

JuraPark Solec - park dinozaurów - wspaniałe miejsce dla dzieci - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wycieczkę do świata dinozaurów. Wszystkie dzieci prawie w każdym wieku mogą znaleźć coś dla siebie, gdyż JuraPark w Solcu Kujawskim to świetne miejsce dla nauki i zabawy.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2022 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.583

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję