1 525
1 759 min.
Ciekawe miejsca
admin (46256 pkt)
902 dni temu
2022-04-16 12:10:33
Broadway Camp Polska istnieje od 2019 roku. Jest nadal czymś nowym na naszym polskim podwórku. Utalentowane dzieci i nastolatkowie mogą tutaj „rozwinąć skrzydła”, a ich rodzicom będzie łatwiej ukierunkować swoje pociechy w stronę artystyczną. Mawia się, że „do odważnych świat należy”. Każdy, kto ma duszę poszukiwacza przygód, powinien zatem zapisać się do tego obozu. Co prawda, nie będzie poznawał tajników harcerstwa i leśnego survivalu, ale za to nauczy się, jak pokonać tremę na scenie z wykorzystaniem metod relaksacyjnych. Praktyczną wiedzę wykorzysta w dalszym życiu zawodowym, przy okazji biorąc udział w ciekawych zabawach. Tydzień zleci szybko, ale będzie o czym opowiadać kolegom i koleżankom. Tym bardziej że to czas spędzony w towarzystwie wspaniałych artystów sceny musicalowej, a także aktorów teatralnych, gwiazd estradowych i wykładowców. Zanim wymienimy z imienia i nazwiska tę kadrę, opowiadającą o własnych doświadczeniach i prowadzącą zajęcia (w małych grupach) ze śpiewu, aktorstwa czy tańca, najpierw opiszemy intrygujący program trzeciej, tegorocznej edycji projektu.
Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)
W ramach podstawowych zajęć będzie można podszkolić się chociażby w emisji głosu. Empatyczni, cierpliwi, ale też dość wymagający specjaliści pokażą, jak prawidłowo posługiwać się technikami wokalnymi – szczególnie tymi w gatunku operowym i musicalowym. Do każdego z uczestników trenerzy podchodzą indywidualnie. Pomagają operować idealną dykcją na scenie, wydobywać pełną skalę głosu i wyrównywać jego barwę. Brzmi świetnie, czyż nie? Ale śpiew (także ten w zgranym zespole i chórze) to nie wszystko. Przecież w krainie o nazwie Artyzm jest również miejsce na aktorstwo oraz taniec. Kontrolowanie ciała, emocji i rozwijanie wyobraźni w sposób wiarygodny poprzez zastosowanie chociażby improwizacji. Odkrycie głównych elementów ruchu scenicznego oraz choreografii w tańcu klasycznym czy współczesnym. Trzymanie mikrofonu i mówienie do niego głośno i wyraźnie, aby każde słowo usłyszała cała widownia. Właśnie na takie lekcje kładziony jest tam nacisk.
Lecz Uwaga! To jeszcze nie wszystko. Młodzi uczestnicy nauczą się odpowiednio interpretować tekst muzyczny, kreować postać oraz pisać dialogi do sztuki. To warsztaty przez duże W. Warto też nadmienić, że w trakcie pobytu w obozie młody człowiek zrozumie, jak zarządzać karierą (czy menadżer jest zawsze niezbędny?), jak dbać o wizerunek i mieć dobry kontakt z publiką. Co ważne, poszerzy wiedzę z zakresu historii muzyki podczas lekcji teoretycznych – seminarium pt. „Zacznij od Bacha”.
Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)
„Ale tylko będziemy śpiewać, wyginać ciało, słuchać itp.? Myślałem, że jadę na obóz” – zapytał i stwierdził utalentowany muzycznie Jasio. Spokojnie chłopaku. Na Broadway Camp nie będziesz narzekał na nudę, bo poza uczestnictwem w bardzo ciekawych zajęciach, upieczesz również kiełbaski nad ogniskiem, obejrzysz filmy i pograsz w planszówki wieczorami, poszalejesz w konkursie karaoke i na dyskotekach, a na koniec powalczysz w konkursie muzycznym (główna nagroda to możliwość wystąpienia z własnym recitalem na gali biznesowej organizowanej przez Quality Institute), pochodzisz po górach, a nawet popływasz w mającej właściwości zdrowotne wodzie na terenie Aqua Parku.
Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)
Uchylmy rąbka tajemnicy. Okazuje się, co może być dodatkową zachętą, że organizatorzy planują w tym roku zaprosić pochodzącego z Hiszpanii, znanego tancerza, choreografa i reżysera. To Santi Bello, członek Ballets de Tenerife, zdobywca tytułu Najlepszy Tancerz Musicalowy, związany z Teatrem Wielkim i niegdyś z Teatrem Rampa w Warszawie. Taka postać sprawi, że czas spędzony Zębie (w urokliwego domu wypoczynkowym, z bajkowym widokiem na Tatry) będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Jednak będą tam także inne osobistości. Chodzi oczywiście o trenerów. Wśród nich: wspomniany już na wstępie Nick Sinckler, Krzysztof Knapczyk, Marcin Januszkiewicz, Karolina Rejnus-Mroczek, Karol Wolski, Krzysztof Wawrzyniak oraz Liliana Warcholińska, Przemysław Ruta i Magdalena Skruczaj (kierowniczka obozu, śpiewaczka w żeńskim chórze Rebelove, nauczycielka muzyki). Swoją obecnością zaszczyci także profesor Michał Kaczmarczyk. To wykładowca akademicki, mówca motywacyjny i scenarzysta teatralny, który stworzył m.in. teksty piosenek musicalu „Karol” (opowiadającym o życiu Jana Pawła II).
A co wiadomo o innych instruktorach? Sporo ciekawych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie obozu. Pozwólcie zatem, że w tym artykule tylko w kilku zdaniach przedstawimy ich sylwetki. Nick to amerykański wokalista, który miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul &r'n'b. Stał się rozpoznawalny, kiedy wziął udział w muzycznym talent show pt. „Fabryka gwiazd”, a od 2018 roku „szaleje” na ścianie w programie „Śpiewajmy razem, All Together Now”. Z kolei Krzysiek Knapczyk (który jako koordynator odezwał się do portalu Altao.pl z zapytaniem o możliwość publikacji tekstu na temat Broadway Camp) to aktor i wokalista Teatru Muzycznego w Łodzi oraz absolwent Akademii Muzycznej, uzdolniony multiinstrumentalista, animator kultury. Chłopak świetnie czujący się nie tylko w repertuarze musicalowym, ale również popowym. Powołał do życia cykl autorskich recitali „Od opery do musicalu”. Marcin jest również wokalistą, a dodatkowo kompozytorem i autorem tekstów (pisał utwory dla Dawida Podsiadło) – zdobywcą Grand Prix XIV festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, związanym z warszawskimi teatrami (m.in. Buffo i Studio). Do drużyny Broadway należy również: Karolina – solistka baletu Teatru Muzycznego w Łodzi, która była asystentem choreografa w światowej prapremierze „Złotego Runa”; Karol – absolwent krakowskiego Studium Teatralnego, konferansjer, a nawet komik (występujący razem z Grupą Rafała Kmity) oraz juror na przeglądach kabaretowych i – co ciekawe – lider krakowskiego zespołu muzycznego Palce Lizać (mogliście ich widzieć w Must Be the Music); drugi Krzysztof – człowiek, który był asystentem reżysera we wspomnianym Teatrze Muzycznym w Łodzi i sam spróbował sił na stanowisku reżyserskim, zakładając Grupę Verde i robiąc spektakl pt. „My Fair Lady”; Liliana – śpiewaczka sopranowa i uczestniczka wielu konkursów wokalnych (np. International Singing Competition) oraz Przemek – politolog, dziennikarz, komentator, PR-owiec i producent muzyczny ze Śląska (zarządzający stowarzyszeniem o nazwie „Zagłębiacy”). Niezwykli zawodowcy!
Podsumowując, „Broadway Camp Polska” to projekt skierowany nie tylko do dzieci od lat ośmiu, ale także do młodych osób po dwudziestce, kandydatów na przyszłych artystów. Takich, którzy nie zwątpią we właśnie możliwości i talent. Rozumiejących, że często będą podejmować ryzyko, aby ruszyć dalej. Nowe znajomości, cenne umiejętności, wspólna interakcja, wzajemne wsparcie, przyjazna atmosfera – tego na pewno tam nie zabraknie!
Obóz artystyczny objął swoim patronatem honorowym rektor Wyższej Szkoły Humanitas, a część dochodu (koszt uczestnictwa jest podany na dołączonym obrazku) zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Nie pozostaje Wam zatem nic innego, jak zapisać się jak najszybciej. Można to zrobić nawet dzień przed otwarciem, ale trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.
Letnia, trzecia edycja potrwa od 27 sierpnia do 3 września. Organizator – Biuro Podróży BUTR wierzy jednak, że uda się mu także utworzyć edycję zimową, gdy tylko pojawi się więcej chętnych.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Więcej na: https://broadwaycamp.pl/ oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/BroadwayCampPolska
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym!
Więcej artykułów od autora admin
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści
Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.
100. rocznica urodzin Marcello Mastroianniego - Ludzie kina
Sto lat temu, 28 września 1924 roku, urodził się Marcello Mastroianni jeden z najwybitniejszych aktorów XX wieku, gwiazda filmów Federico Felliniego. Z tej okazji do polskich kin trafił „Marcello Mio”, produkcja, która z humorem i nostalgią powraca do życia i kariery Mastroianniego, poprzez postać graną przez córkę aktora Chiarę.
Polecamy podobne artykuły
Silesia Writing Camp – kreatywne i muzycznie kwitnące warsztaty! - Kultura
Na początku kwietnia tego roku w Katowicach zostanie zorganizowane otwarte spotkanie topowych twórców piosenek, artystów, producentów z całego świata. Silesia Wrirting Camp to szansa dla początkujących songwriterów i pasjonatów pragnących poznać tajniki produkcji muzycznej i dać się poznać słuchaczom. To również wspólna praca nad nad kompozycjami. Wszystko to pod czujnym okiem wyjątkowych gości! Jakich? O tym w poniższym, krótkim tekście.
Tanecznym krokiem przez życie - Wolny czas, przygoda
Tańca uczyli się pod okiem mistrzów. Mogli występować w najsłynniejszych polskich teatrach tańca, uczyć w szkołach najlepszych tancerzy znanych z telewizyjnych talent show. Mogli podbijać Europę, a nawet walczyć o Broadway. Postanowili jednak zostać w rodzinnym Raciborzu, tu założyli zespół Skaza, który skupia 238 osób. Manuela Krzykała i Denis Chory działają przy Raciborskim Centrum Kultury i odnoszą sukcesy na skalę Europy.
Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Pomoc innym to ich misja, to ich pasja - Organizacje
„Wspaniali ludzie z wielkimi sercami, którzy czynią wiele dla osób wykluczonych. Widząc takich ludzi należy im się pokłon szacunek i uznanie”. „Robią wielkie rzeczy na miarę ich możliwości! Kiedy możesz to przynajmniej się do nich uśmiechnij!” - to tylko niektóre z opinii, jakie możemy przeczytać na temat założycieli i członków Stowarzyszenia Klucz na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Połączyła ich jedna idea – chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.
Teraz czytane artykuły
Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca
Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?
Ace Ventura w Śródziemiu, czyli "Władca Pierścieni" bez patosu! - Zabawne
Na kanale Your_Kryptonite7 pojawił się kolejny materiał. A co to oznacza? To, że do filmowego świata "Władcy Pierścieni" trafił bohater znany z komedii. Byli już tam Frank Drebin i Jaś Fasola. Teraz w ich ślady poszedł Ace Ventura (Jim Carrey). Trzeba przyznać, że psi detektyw idealnie czuje się w Śródziemiu. Dzięki niemu bardzo znika patos - "zostaje spuszczone powietrze z napompowanego Tolkienowskiego balona". Jak może być inaczej, gdy barwny, szalony, mający ADHD Ventura śpiewa tyłkiem i sam załatwia Wodza Nazguli za pomocą... tyłka tchórza.
"Koko-di Koko-da" – Na taką traumę i biały kot nie pomoże… - Recenzje filmów
Japońskie horrory trochę się „przejadły”. Amerykańskie z kolei nadal zaskakują, bo ich nowi twórcy jak Peele czy Aster to utalentowane freaki, których „czacha dymi” od pomysłów przelewanych na papier. A co powiecie na propozycje europejskie? I nie chodzi o produkcje made in Spain z biegającymi żywymi trupami czy cwanymi duchami ani o filmy grozy z naszego podwórka (bo takich po prostu nie ma), a o produkcje z zimnej Skandynawii. Nie żadne mockument fantasy w stylu „Łowcy trolli”, tylko przeszywające na wskroś, utrzymane w konwencji dramatu dreszczowce. Takim wydaje się być „Koko-di Koko-da”.
SA Wardęga: odważny i oryginalny sposób na nudę - Zabawne
Co robi w wolnym czasie współczesna polska młodzież? Jakie ma hobby? Dla jednych istnieją tylko imprezy, inni z kolei przesiadują pod budką z piwem, jeszcze inni rozwijają jakiś konkretny talent (nie mamy tu na myśli wypicie alkoholu na czas). Są również tacy, którzy … no właśnie, których trudno zakwalifikować do powyższych kategorii.
Benedict Cumberbatch – Brytyjczyk z klasą - Ludzie kina
Ten urodzony w 1976 roku w Londynie aktor jest dzisiaj jednym z najbardziej pożądanych mężczyzn świata. Fakt, że nie ma urody Brada Pitta, w ogóle nie stanowi przeszkody. Benedict może poszczycić się innymi atutami. Niezwykłym talentem, ekranową charyzmą i, co chyba najważniejsze, głębokim, przyprawiającym o dreszcze głosem. W tym roku wreszcie otrzymał pierwszą w karierze nominację do Oscara za główną rolę Alana Turinga w biograficznym dramacie „Gra Tajemnic”.
Nowości
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie
Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda
Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.
Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści
Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.
Artykuły z tej samej kategorii
Co warto zobaczyć Golub-Dobrzyń - Rynek - Ciekawe miejsca
Rynek w Golubiu Dobrzyniu zachwyca swoją konstrukcją. Miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w okolicy. Co skrywa ten niepozorny skrawek miasta? Wąskie uliczki, stare kamienice, mur obronny oraz wiele ciekawych zabytków.
Nowy Duninów nad Wisłą – port jachtowy oraz zabytki - Ciekawe miejsca
Byliśmy w sercu Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. A konkretnie w Nowym Duninowie – niewielkiej, acz malowniczej, położonej na Mazowszu nad Wisłą, miejscowości. Dlaczego warto tu przyjechać, szczególnie w okresie wakacyjnym, w połowie lipca? Jakie znajdziemy tu atrakcje?
Park Kulturowy Wietrzychowice i Sarnowo – niezwykłe przeszło tysiącletnie korzenie Kujaw - Ciekawe miejsca
Jest pewne niezwykłe miejsce w Polsce, a dokładniej na Kujawach, które niczym wehikuł czasu może nas przenieść do bardzo odległych, dawnych czasów – kilka tysięcy lat p.n.e. Do epoki neolitu, kiedy to mieszkająca w osadach ludność wyrabiała charakterystyczne lejkowate naczynia oraz narzędzia z kamienia, gdzie po lasach biegały wymarłe obecnie zwierzęta, i gdzie bogaty system wyobrażeń silnie wiązał się z wiarą w życie pozagrobowe. Tym miejscem jest Park Kulturowy w Wietrzychowicach i położonym niedaleko Sarnowie!
Włocławek - zdjęcia wykonane z poziomu lustra wody nad Wisłą - Ciekawe miejsca
Zapraszamy na wirtualną wycieczkę statkiem po rzece Wiśle w okolicy miasta Włocławek. Zdjęcia pokazują stary most we Włocławku, bulwary i tamę wraz ze śluzą, krzyż przy pomniku wyrzucenia Jerzego Popiełuszki. Włocławek - lato 2012.
Skansen w Kłóbce - folklor, magia i sentymentalna podróż w przeszłość - Ciekawe miejsca
Zwiedzaliśmy Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny. Zachęcamy do lektury artykułu o tym niezwykłym miejscu. Znajdziecie tutaj galerię zdjęć, które sprawią, że cofniecie się w czasie i na te kilka chwil zapomnicie o współczesnym świecie.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.699