O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca

Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
admin (28186 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
825
Czas czytania:
986 min.
Kategoria:
Ciekawe miejsca
Autor:
admin (28186 pkt)
Dodano:
297 dni temu

Data dodania:
2022-04-16 12:10:33

Broadway Camp Polska istnieje od 2019 roku. Jest nadal czymś nowym na naszym polskim podwórku. Utalentowane dzieci i nastolatkowie mogą tutaj „rozwinąć skrzydła”, a ich rodzicom będzie łatwiej ukierunkować swoje pociechy w stronę artystyczną. Mawia się, że „do odważnych świat należy”. Każdy, kto ma duszę poszukiwacza przygód, powinien zatem zapisać się do tego obozu. Co prawda, nie będzie poznawał tajników harcerstwa i leśnego survivalu, ale za to nauczy się, jak pokonać tremę na scenie z wykorzystaniem metod relaksacyjnych. Praktyczną wiedzę wykorzysta w dalszym życiu zawodowym, przy okazji biorąc udział w ciekawych zabawach. Tydzień zleci szybko, ale będzie o czym opowiadać kolegom i koleżankom. Tym bardziej że to czas spędzony w towarzystwie wspaniałych artystów sceny musicalowej, a także aktorów teatralnych, gwiazd estradowych i wykładowców. Zanim wymienimy z imienia i nazwiska tę kadrę, opowiadającą o własnych doświadczeniach i prowadzącą zajęcia (w małych grupach) ze śpiewu, aktorstwa czy tańca, najpierw opiszemy intrygujący program trzeciej, tegorocznej edycji projektu.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

W ramach podstawowych zajęć będzie można podszkolić się chociażby w emisji głosu. Empatyczni, cierpliwi, ale też dość wymagający specjaliści pokażą, jak prawidłowo posługiwać się technikami wokalnymi – szczególnie tymi w gatunku operowym i musicalowym. Do każdego z uczestników trenerzy podchodzą indywidualnie. Pomagają operować idealną dykcją na scenie, wydobywać pełną skalę głosu i wyrównywać jego barwę. Brzmi świetnie, czyż nie? Ale śpiew (także ten w zgranym zespole i chórze) to nie wszystko. Przecież w krainie o nazwie Artyzm jest również miejsce na aktorstwo oraz taniec. Kontrolowanie ciała, emocji i rozwijanie wyobraźni w sposób wiarygodny poprzez zastosowanie chociażby improwizacji. Odkrycie głównych elementów ruchu scenicznego oraz choreografii w tańcu klasycznym czy współczesnym. Trzymanie mikrofonu i mówienie do niego głośno i wyraźnie, aby każde słowo usłyszała cała widownia. Właśnie na takie lekcje kładziony jest tam nacisk.

 

Lecz Uwaga! To jeszcze nie wszystko. Młodzi uczestnicy nauczą się odpowiednio interpretować tekst muzyczny, kreować postać oraz pisać dialogi do sztuki. To warsztaty przez duże W. Warto też nadmienić, że w trakcie pobytu w obozie młody człowiek zrozumie, jak zarządzać karierą (czy menadżer jest zawsze niezbędny?), jak dbać o wizerunek i mieć dobry kontakt z publiką. Co ważne, poszerzy wiedzę z zakresu historii muzyki podczas lekcji teoretycznych – seminarium pt. „Zacznij od Bacha”.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

„Ale tylko będziemy śpiewać, wyginać ciało, słuchać itp.? Myślałem, że jadę na obóz” – zapytał i stwierdził utalentowany muzycznie Jasio. Spokojnie chłopaku. Na Broadway Camp nie będziesz narzekał na nudę, bo poza uczestnictwem w bardzo ciekawych zajęciach, upieczesz również kiełbaski nad ogniskiem, obejrzysz filmy i pograsz w planszówki wieczorami, poszalejesz w konkursie karaoke i na dyskotekach, a na koniec powalczysz w konkursie muzycznym (główna nagroda to możliwość wystąpienia z własnym recitalem na gali biznesowej organizowanej przez Quality Institute), pochodzisz po górach, a nawet popływasz w mającej właściwości zdrowotne wodzie na terenie Aqua Parku.

 

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda w obozie artystycznym (fot. materiały promocyjne)

 

Uchylmy rąbka tajemnicy. Okazuje się, co może być dodatkową zachętą, że organizatorzy planują w tym roku zaprosić pochodzącego z Hiszpanii, znanego tancerza, choreografa i reżysera. To Santi Bello, członek Ballets de Tenerife, zdobywca tytułu Najlepszy Tancerz Musicalowy, związany z Teatrem Wielkim i niegdyś z Teatrem Rampa w Warszawie. Taka postać sprawi, że czas spędzony Zębie (w urokliwego domu wypoczynkowym, z bajkowym widokiem na Tatry) będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Jednak będą tam także inne osobistości. Chodzi oczywiście o trenerów. Wśród nich: wspomniany już na wstępie Nick Sinckler, Krzysztof Knapczyk, Marcin Januszkiewicz, Karolina Rejnus-Mroczek, Karol Wolski, Krzysztof Wawrzyniak oraz Liliana Warcholińska, Przemysław Ruta i Magdalena Skruczaj (kierowniczka obozu, śpiewaczka w żeńskim chórze Rebelove, nauczycielka muzyki). Swoją obecnością zaszczyci także profesor Michał Kaczmarczyk. To wykładowca akademicki, mówca motywacyjny i scenarzysta teatralny, który stworzył m.in. teksty piosenek musicalu „Karol” (opowiadającym o życiu Jana Pawła II).

 

 

A co wiadomo o innych instruktorach? Sporo ciekawych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie obozu. Pozwólcie zatem, że w tym artykule tylko w kilku zdaniach przedstawimy ich sylwetki. Nick to amerykański wokalista, który miał okazję współpracować ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul &r'n'b. Stał się rozpoznawalny, kiedy wziął udział w muzycznym talent show pt. „Fabryka gwiazd”, a od 2018 roku „szaleje” na ścianie w programie „Śpiewajmy razem, All Together Now”. Z kolei Krzysiek Knapczyk (który jako koordynator odezwał się do portalu Altao.pl z zapytaniem o możliwość publikacji tekstu na temat Broadway Camp) to aktor i wokalista Teatru Muzycznego w Łodzi oraz absolwent Akademii Muzycznej, uzdolniony multiinstrumentalista, animator kultury. Chłopak świetnie czujący się nie tylko w repertuarze musicalowym, ale również popowym. Powołał do życia cykl autorskich recitali „Od opery do musicalu”. Marcin jest również wokalistą, a dodatkowo kompozytorem i autorem tekstów (pisał utwory dla Dawida Podsiadło) – zdobywcą Grand Prix XIV festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, związanym z warszawskimi teatrami (m.in. Buffo i Studio). Do drużyny Broadway należy również: Karolina – solistka baletu Teatru Muzycznego w Łodzi, która była asystentem choreografa w światowej prapremierze „Złotego Runa”; Karol – absolwent krakowskiego Studium Teatralnego, konferansjer, a nawet komik (występujący razem z Grupą Rafała Kmity) oraz juror na przeglądach kabaretowych i – co ciekawe – lider krakowskiego zespołu muzycznego Palce Lizać (mogliście ich widzieć w Must Be the Music); drugi Krzysztof – człowiek, który był asystentem reżysera we wspomnianym Teatrze Muzycznym w Łodzi i sam spróbował sił na stanowisku reżyserskim, zakładając Grupę Verde i robiąc spektakl pt. „My Fair Lady”; Liliana – śpiewaczka sopranowa i uczestniczka wielu konkursów wokalnych (np. International Singing Competition) oraz Przemek – politolog, dziennikarz, komentator, PR-owiec i producent muzyczny ze Śląska (zarządzający stowarzyszeniem o nazwie „Zagłębiacy”). Niezwykli zawodowcy!

 

Podsumowując, „Broadway Camp Polska” to projekt skierowany nie tylko do dzieci od lat ośmiu, ale także do młodych osób po dwudziestce, kandydatów na przyszłych artystów. Takich, którzy nie zwątpią we właśnie możliwości i talent. Rozumiejących, że często będą podejmować ryzyko, aby ruszyć dalej. Nowe znajomości, cenne umiejętności, wspólna interakcja, wzajemne wsparcie, przyjazna atmosfera – tego na pewno tam nie zabraknie!

 

Obóz artystyczny objął swoim patronatem honorowym rektor Wyższej Szkoły Humanitas, a część dochodu (koszt uczestnictwa jest podany na dołączonym obrazku) zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Nie pozostaje Wam zatem nic innego, jak zapisać się jak najszybciej. Można to zrobić nawet dzień przed otwarciem, ale trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

 

Letnia, trzecia edycja potrwa od 27 sierpnia do 3 września. Organizator – Biuro Podróży BUTR wierzy jednak, że uda się mu także utworzyć edycję zimową, gdy tylko pojawi się więcej chętnych.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Więcej na: https://broadwaycamp.pl/ oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/BroadwayCampPolska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym!

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

 -

"Call The Distant" – Usłysz to, co ukryte w srebrnej kuli Kudelskiego - Recenzje płyt

Jakiś samotny mężczyzna idzie w kierunku skał. Ubrany na szaro. Lekko przygarbiony. Wydaje się, że ma dość życia i ludzi. Jednak po chwili siada i wyjmuje z kieszeni dziwną kulę. Człowiek ten sięga po coś jeszcze. Po „kociołek”, instrument muzyczny zwany tablą. Gdy zaczyna grać, mała srebrna kula mieni się błękitem. Wkrótce zewsząd dołączają też inne dźwięki. Melancholijne, czasem energiczne, ale w przeważającej mierze skupione na tym, aby wywołać w słuchaczu refleksję. Tak właśnie, z pomocą utalentowanych muzyków, artysta Tomasz Kudelski zaprasza do swojego świata. Czy przyjmiesz to zaproszenie?

 -

Tomek na tropie jeleniogórskich bestii! - Fotografia/Malarstwo

W czasach PRL-u swoje liczne przygody przeżywał Tomek Wilmowski. Odwiedził chociażby Amazonkę, Australię, Czarny Ląd, Egipt. Spotkał nawet Yeti. Ale był on tylko postacią ze słynnych książek dla młodzieży autorstwa Aleksandra Szklarskiego sprzed wielu lat. Współczesny i prawdziwy bohater niniejszego tekstu ma takie samo imię. Nie brał jednak udziału w tak dalekich wyprawach, gdyż jego przygoda zaczęła się i trwa w, skrywających tajemnicę, Karkonoszach (niesamowitym miejscu mogącym konkurować z tymi z kart powieści Szklarskiego). Tomasz Szyrwiel, bo tak nazywa się człowiek, z którym porozmawialiśmy, „odkrył” bowiem istnienie różnej maści... baśniowych stworów na jeleniogórskiej ziemi. Niestety, nie dosłownie. Jest fotografem i rysownikiem, potrafiącym połączyć ze sobą sztukę cyfrową i tradycyjną. Jego prace pobudzają wyobraźnię na tyle, że nie będziecie mogli zasnąć przez długie noce…

 -

"Dystopia" – świat, w którym fani symfonicznego metalu będą zahipnotyzowani - Muzyczne Style

Nightwish, Epica, Delain to zespoły, których wielu słuchaczom przedstawiać nie trzeba. Z sukcesem wykonują one muzykę metalową połączoną z symfonicznymi brzmieniami i głosem wokalistki dysponującym głosem iście operowym. Do tego grona próbują dołączyć początkujący w tym gatunku Elie Veux i jego francuska grupa OÏKOUMEN. Niedawno wydali debiutancki album pt. „Dystopia”.

 -

Nowoczesna Technologia Hybrydowego Oczyszczacza Powietrza! - Technologie

W Polsce powstało urządzenie zaprojektowane we współpracy z NASA. Nie, nie chodzi tutaj o ważny element statku kosmicznego, ale i tak taka informacja robi spore wrażenie. Mowa o modelu działającym przy pomocy najnowocześniejszej technologii, a służącemu do poprawiania jakości powietrza w mieszkaniach. Jest to jedyny tego typu produkt w naszym kraju. Co więcej wiadomo na jego temat?

 -

Odwiedzin: 98

Autor: adminReligia

Czy można wnioskować za istnieniem lub nieistnieniem Boga? - Religia

Bóg… ileż to tekstów doznało swego spełnienia, za sprawą jego osoby. Ileż to wyznań wiary i aktów krytyki miało już miejsce. Jakby wielu ich nie było, żaden tekst w 100% nie potrafi dowieść istnienia stwórcy ani też go obalić. Jednakże czy dzieję się tak ze względu na słabość argumentów ateistów? Może za sprawą przepychu religijnego urojenia? Niezależnie jaka była by odpowiedź, wina zawsze będzie leżała pośrodku. Pośrodku, który stanowi społeczeństwo. Zróżnicowanie i wolność wyboru, którą posiada każda wolna jednostka społeczeństwa jest właśnie przyczyną tego całego zróżnicowania.

Polecamy podobne artykuły

 -

Tanecznym krokiem przez życie - Wolny czas, przygoda

Tańca uczyli się pod okiem mistrzów. Mogli występować w najsłynniejszych polskich teatrach tańca, uczyć w szkołach najlepszych tancerzy znanych z telewizyjnych talent show. Mogli podbijać Europę, a nawet walczyć o Broadway. Postanowili jednak zostać w rodzinnym Raciborzu, tu założyli zespół Skaza, który skupia 238 osób. Manuela Krzykała i Denis Chory działają przy Raciborskim Centrum Kultury i odnoszą sukcesy na skalę Europy.

 -

Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Pomoc innym to ich misja, to ich pasja - Organizacje

„Wspaniali ludzie z wielkimi sercami, którzy czynią wiele dla osób wykluczonych. Widząc takich ludzi należy im się pokłon szacunek i uznanie”. „Robią wielkie rzeczy na miarę ich możliwości! Kiedy możesz to przynajmniej się do nich uśmiechnij!” - to tylko niektóre z opinii, jakie możemy przeczytać na temat założycieli i członków Stowarzyszenia Klucz na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Połączyła ich jedna idea – chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Teraz czytane artykuły

 -

Broadway Camp Polska – niezapomniana przygoda na obozie artystycznym! - Ciekawe miejsca

Jeżeli Nick Sinckler – artysta, który tryska optymizmem, mówi o tym miejscu, że jest to „bomba energetyczna!”, to oznacza, że warto! Warto się tam udać i przeżyć świetne chwile. Gdzie dokładnie, zapytacie? Do jedynego, tak profesjonalnego obozu artystycznego w Polsce. Broadway Camp został stworzony dla młodych osób, które kochają muzykę, lubią śpiewać, tańczyć, a także grać na instrumentach. Ludzi pragnących ukończyć szkołę artystyczną i związać swoją przyszłość ze światem muzyki. 27 sierpnia w okolicach Zakopanego odbędzie się trzecia, letnia edycja tego wydarzenia. Co dokładnie oferują organizatorzy? Jakie jeszcze czekają na uczestników atrakcje?

 -

Odwiedzin: 62950

Autor: PaMElektronika

Komentarze: 1

Zasilacz uniwersalny lub modelarski zrobiony z komputerowego zasilacza ATX - Elektronika

Czy posiadacie stary komputer z zasilaczem AT lub ATX? Często bywa, że taki komputer jest już nam niepotrzebny. Można jednak wykorzystać część jego elementów, aby zbudować coś przydatnego. Dziś pokażę jak ze starego zasilacza ATX zbudować własny zasilacz, do celów modelarskich lub hobbistycznych, a nawet na potrzeby elektronicznych projektów.

 -

Odwiedzin: 3026

Autor: adminZespoły i Artyści

Komentarze: 2

Wywiad z Mateuszem "MattColnem" Głombicą – młodym gitarzystą pobudzającym wszystkie zmysły! - Zespoły i Artyści

Carlos Santana, Jimi Hendrix, Anton Kabanen, Andrzej Nowak, Jan Borysewicz, Erno „Emppu” Vuorinen i wielu, wielu innych zagranicznych lub polskich, bardziej lub mniej znanych muzyków ma talent, który sprawił, że dziś są podziwiani przez miłośników gitarowych riffów na całym świecie. Ci panowie powodują, że szybciej bije nam serce, a ciało przeszywa energia, dzięki której chce się żyć! Wierzymy, że pochodzący z Rybnika Mateusz Głombica zasili z czasem grono tych najlepszych gitarzystów. Wystarczy przesłuchać jego solowy album „Music Postcard” i obejrzeć clipy na YouTubie.

 -

Odwiedzin: 2441

Autor: bartoszkeprowskiRecenzje filmów

Komentarze: 2

"Terminator: Mroczne przeznaczenie” – On(a) wrócił(a)! - Recenzje filmów

Któż by się spodziewał w takim krótkim odstępie czasu premiery kolejnej odsłony „Terminatora” po koszmarnie źle przyjętym przez krytyków „Genisys”, który miał być początkiem nowej trylogii, lecz ostatecznie został zamieciony pod dywan (rozczarowujący dla twórców i wytwórni wynik box-office’owy). Niemniej finansowa porażka nie zniechęciła producentów do następnej próby wskrzeszenia wyświechtanej, niegdyś przecież legendarnej marki. I tak powstał „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, w którym za kamerą zasiadł sam Tim Miller, człowiek odpowiedzialny za „Deadpoola”. Z kolei w obsadzie znaleźli się starzy znajomi: Arnold Schwarzenegger, co chyba nikogo nie dziwi, a także, i tu miłe zaskoczenie, odtwórczyni Sarah Connor z dwóch pierwszych odsłon, Linda Hamilton.

 -

Odwiedzin: 530

Autor: pjKultura

Grammy 2022: Jon Batiste nagrodzony pięcioma statuetkami! - Kultura

Za nami już 64. ceremonia wręczenia Grammy. Z nagród tych, zwanych w także „muzycznymi Oscarami”, szczególnie cieszy się w tym roku amerykański piosenkarz, gwiazda telewizyjna i aktywista w jednym, czyli Jon Batiste. Jego płytę pt. „We Are” wybrano najlepszym albumem. Poza tym, artysta ten pokonał swoich rywali w czterech, innych kategoriach. Jakich dokładnie? I kto jeszcze otrzymał statuetki? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Nowości

 -

"Call The Distant" – Usłysz to, co ukryte w srebrnej kuli Kudelskiego - Recenzje płyt

Jakiś samotny mężczyzna idzie w kierunku skał. Ubrany na szaro. Lekko przygarbiony. Wydaje się, że ma dość życia i ludzi. Jednak po chwili siada i wyjmuje z kieszeni dziwną kulę. Człowiek ten sięga po coś jeszcze. Po „kociołek”, instrument muzyczny zwany tablą. Gdy zaczyna grać, mała srebrna kula mieni się błękitem. Wkrótce zewsząd dołączają też inne dźwięki. Melancholijne, czasem energiczne, ale w przeważającej mierze skupione na tym, aby wywołać w słuchaczu refleksję. Tak właśnie, z pomocą utalentowanych muzyków, artysta Tomasz Kudelski zaprasza do swojego świata. Czy przyjmiesz to zaproszenie?

 -

Tomek na tropie jeleniogórskich bestii! - Fotografia/Malarstwo

W czasach PRL-u swoje liczne przygody przeżywał Tomek Wilmowski. Odwiedził chociażby Amazonkę, Australię, Czarny Ląd, Egipt. Spotkał nawet Yeti. Ale był on tylko postacią ze słynnych książek dla młodzieży autorstwa Aleksandra Szklarskiego sprzed wielu lat. Współczesny i prawdziwy bohater niniejszego tekstu ma takie samo imię. Nie brał jednak udziału w tak dalekich wyprawach, gdyż jego przygoda zaczęła się i trwa w, skrywających tajemnicę, Karkonoszach (niesamowitym miejscu mogącym konkurować z tymi z kart powieści Szklarskiego). Tomasz Szyrwiel, bo tak nazywa się człowiek, z którym porozmawialiśmy, „odkrył” bowiem istnienie różnej maści... baśniowych stworów na jeleniogórskiej ziemi. Niestety, nie dosłownie. Jest fotografem i rysownikiem, potrafiącym połączyć ze sobą sztukę cyfrową i tradycyjną. Jego prace pobudzają wyobraźnię na tyle, że nie będziecie mogli zasnąć przez długie noce…

 -

"The Bear" i "Będzie bolało" – Patelnią i skalpelem - Seriale

Rok 2022. Działo się w świecie serialowym, oj działo! Oczekiwany „Ród Smoka” zmagał się z rodzinnymi sporami, „Andor” zaskoczył gwiezdno-wojenną partyzantką w zakamarkach galaktyki, a „Pierścienie Władzy” próbowały zahipnotyzować swoim blaskiem (choć nieskutecznie). Niestety gdzieś w ich cieniu schowały się seriale, które okazały się ostatecznie produkcjami, może nie o wiele bardziej intrygującymi fabularnie, ale na pewno odznaczającymi się niesamowitą energią, wygraną dramaturgią i satyrycznym zacięciem. Jeżeli jeszcze ich nie znacie, to zajrzyjcie do amerykańskiego baru kanapkowego „The Bear”, a później do brytyjskiego publicznego szpitala, bo „Będzie bolało”. Paradoksalnie bardzo podobnych obiektów, gdzie pracują charyzmatyczni i na pierwszy rzut oka antypatyczni chłopcy.

 -

Jak wychowywać dziecko, aby w przyszłości było samodzielne? - Prywatne - Mój Blog

Każde, nawet małe, dziecko ma prawo do wyrażania swoich spontanicznych emocji, takich jak: radość, lęk czy złość. Ważne jest, by w dorosłości było zaradne. Wszystko zależy oczywiście od odpowiedniego podejścia rodziców, ale powinni oni o pewnych kwestiach pamiętać, gdy mają dorastające pociechy.

 -

"Dystopia" – świat, w którym fani symfonicznego metalu będą zahipnotyzowani - Muzyczne Style

Nightwish, Epica, Delain to zespoły, których wielu słuchaczom przedstawiać nie trzeba. Z sukcesem wykonują one muzykę metalową połączoną z symfonicznymi brzmieniami i głosem wokalistki dysponującym głosem iście operowym. Do tego grona próbują dołączyć początkujący w tym gatunku Elie Veux i jego francuska grupa OÏKOUMEN. Niedawno wydali debiutancki album pt. „Dystopia”.

 -

"IO" – Barwna Odyseja Pewnego Osiołka - Recenzje filmów

Niektórzy mówili, że banał. Inni twierdzili, że zbyt dziwne, a manieryzmy nie pozwalają wejść w tę historię. Jeszcze ktoś zauważył przeładowanie obrazami i nadmiarem interpretacji przy tak minimalistycznej narracji (niemalże braku dialogów). Cóż. Polskim krytykom filmowym czasem niełatwo dogodzić, ale za to Ci zza oceanu pieją z zachwytu. „IO” (ang. „EO”) otrzymał bowiem aż średnią 85 punktów w serwisie Metacritic. Co więcej, nominowano go do Oscara w kategorii film międzynarodowy. Jak więc jest z tym Osiołkiem? Kochać, pogłaskać i podać dłoń Jerzemu Skolimowskiemu? Przejść obok niego obojętnie? Ja, mimo dostrzegalnych wad, skłaniam się do tej pierwszej czynności.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Co warto zobaczyć Golub-Dobrzyń - Rynek - Ciekawe miejsca

Rynek w Golubiu Dobrzyniu zachwyca swoją konstrukcją. Miejsce, które trzeba zobaczyć będąc w okolicy. Co skrywa ten niepozorny skrawek miasta? Wąskie uliczki, stare kamienice, mur obronny oraz wiele ciekawych zabytków.

 -

Odwiedzin: 10109

Autor: pjCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Park Kulturowy Wietrzychowice i Sarnowo – niezwykłe przeszło tysiącletnie korzenie Kujaw - Ciekawe miejsca

Jest pewne niezwykłe miejsce w Polsce, a dokładniej na Kujawach, które niczym wehikuł czasu może nas przenieść do bardzo odległych, dawnych czasów – kilka tysięcy lat p.n.e. Do epoki neolitu, kiedy to mieszkająca w osadach ludność wyrabiała charakterystyczne lejkowate naczynia oraz narzędzia z kamienia, gdzie po lasach biegały wymarłe obecnie zwierzęta, i gdzie bogaty system wyobrażeń silnie wiązał się z wiarą w życie pozagrobowe. Tym miejscem jest Park Kulturowy w Wietrzychowicach i położonym niedaleko Sarnowie!

 -

Włocławek - zdjęcia wykonane z poziomu lustra wody nad Wisłą - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę statkiem po rzece Wiśle w okolicy miasta Włocławek. Zdjęcia pokazują stary most we Włocławku, bulwary i tamę wraz ze śluzą, krzyż przy pomniku wyrzucenia Jerzego Popiełuszki. Włocławek - lato 2012.

 -

Odwiedzin: 11738

Autor: adminCiekawe miejsca

Komentarze: 1

Skansen w Kłóbce - folklor, magia i sentymentalna podróż w przeszłość - Ciekawe miejsca

Zwiedzaliśmy Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny. Zachęcamy do lektury artykułu o tym niezwykłym miejscu. Znajdziecie tutaj galerię zdjęć, które sprawią, że cofniecie się w czasie i na te kilka chwil zapomnicie o współczesnym świecie.

 -

JuraPark Solec - park dinozaurów - wspaniałe miejsce dla dzieci - Ciekawe miejsca

Zapraszamy na wycieczkę do świata dinozaurów. Wszystkie dzieci prawie w każdym wieku mogą znaleźć coś dla siebie, gdyż JuraPark w Solcu Kujawskim to świetne miejsce dla nauki i zabawy.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.617

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję