O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
admin (41665 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
2 395
Czas czytania:
2 709 min.
Autor:
admin (41665 pkt)
Dodano:
1173 dni temu

Data dodania:
2021-02-08 10:02:10

(Altao.pl) Teraz obowiązkowe, choć banalne pytania. Skąd czerpiesz inspiracje? I którego profesjonalnego fotografa podziwiasz w największym stopniu?

 

PZ: Oj, jest ich wielu, a z tych, którzy przychodzą mi teraz do głowy, to na pewno: Paweł Uchorczak, Karol Nienartowicz, Jakub Perlikowski, Michał Ostrowski, Dariusz Bruhnke. A z zagranicznych na pewno będzie to: Fabio Antenore, Daniel Kordan, Paul Wilson i wielu wielu innych fotografów. Inspirację biorę właśnie od nich, ich zdjęcia mówią do mnie „bierz aparat i idź robić zdjęcia”, ale i jak patrze na ich prace, to widzę ile jeszcze tejże przede mną.

 

(Altao.pl) Twoje prace są piękne i powinny być nagradzane. Czy brałeś już udział w prestiżowych konkursach?

 

PZ: Przyznaje się bez bicia – nie. Raz moje zdjęcie ukazało się w ogólnopolskim czasopiśmie o fotografii i to praktycznie wszystko. Jest to także mój błąd, bo po prostu poza udostępnieniem zdjęć na moim fanpage’u czy udostępnieniem ich na facebookowych grupach, nie udostępniam ich dalej, czyli np. biorąc udział w konkursach. Czas chyba to zmienić.

 

Kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce (fot. PJ)

 

(Altao.pl) Z jakiego sprzętu fotograficznego korzystasz obecnie?

 

PZ: Jest to wspaniały Pentax K-1 – aparat, który ma wszystko, czego może oczekiwać człowiek robiący krajobrazy i astrofotografię. Ma wbudowany Astrotracer, o którym wspominałem wcześniej, pancerną wręcz budowę, uszczelnienia całego body. Nawet obiektywy są uszczelnione, więc żadna pogoda nie jest straszna. Ma stabilizację matrycy, więc nie muszę się martwić, że zdjęcie wyjdzie poruszone, nawet ze starym i wiekowym obiektywem. Wcześniej miałem aparaty z innej „stajni”, ale od jakichś trzech lat jestem użytkownikiem Pentaxa K-1 i na tą chwilę nie widzę nic lepszego dla mojego rodzaju fotografii. Oczywiście, dochodzi trochę „szkieł”, czyli obiektywów, montaż do śledzenia ruchu gwiazd, statyw, wyzwalacz, filtry… No tak trochę tego wszystkiego się nazbierało.

 

(Altao.pl) Sam aparat i statyw zapewne nie wystarczą. W celu „dopieszczenia” zdjęcia i zahipnotyzowania nim innych ludzi, potrzebne jest również odpowiednie oprogramowanie. Jakie Ty stosujesz, które daje najlepsze efekty i jest jednocześnie najłatwiejsze do opanowania dla debiutanta?

 

PZ: Może nie będę tu specjalnie odkrywczy, jeśli powiem, że jest to pakiet fotograficzny od Adobe, czyli nieśmiertelny duet – Lightroom i Photoshop. Wybór był prosty z tego powodu, że dla tych programów znalazłem najwięcej tutoriali na Youtube. Tak się uczyłem. Później chciałem nawet spróbować edycji w innych programach, które ludzie sobie chwalili, ale niestety, jestem już tak „przesiąknięty” wyżej wymienionymi programami, że na innych już nie potrafię edytować.

 

(Altao.pl) Z której ze swoich fotografii jesteś najbardziej dumny?

 

PZ: Hmm, może z tej, której jeszcze nie zrobiłem? (śmiech) Dość krytycznie podchodzę do swoich fotografii, może być zdjęcie, z którego w danym momencie jestem najbardziej zadowolony, ale szybko może zostać to zweryfikowane przez ludzi, którym najnormalniej w świecie ta fotka się nie podoba, a za to podoba się zupełnie inna, której na pewno nie traktowałem jako faworyta.

 

Szczeliniec Wielki - 919 m.n.p.m., jeszcze bez śniegu (fot. PZ)

 

(Altao.pl) Powiedzmy, że ktoś z naszych czytelników chce pojechać w góry albo iść do lasu, aby spróbować swoich sił w dziedzinie fotografii krajobrazowej. Co byś mu doradził? Na co powinien zwrócić uwagę jako początkujący fotograf. Jak długą drogę musi przejść, aby z amatora zamienić się w profesjonalistę?

 

PZ: Na pewno, żeby się nie zniechęcał i jeśli go to kręci, niech działa, wyjdzie z domu i zacznie obserwować świat przez wizjer swojego aparatu, niech żyje tym krajobrazem i uważnie go obserwuje. Czasami warto się odwrócić, bo może się okazać, że to tam kryje się ten wymarzony kadr. Pomysły przyjdą same. Trzeba się nauczyć patrzeć i potem odpowiednio to pokazać. Może na teraz wydawać to się trudne, ale nawet najlepsze książki czy lekcje o fotografii nie zastąpią najzwyklejszej w świecie praktyki, czyli focić, focić i jeszcze raz focić. (śmiech)

 

(Altao.pl) W pracy fotografa – podobnie jak u pisarza – dużą rolę odgrywa wena twórcza. Czy są takie chwile, że nie masz ani jej, ani pomysłów, aby wykonać jakiekolwiek zdjęcia?

 

PZ: Jasne, że są takie chwile, ale wtedy mogę wejść na swój fanpage, poczytać komentarze pod zdjęciami i od razu wraca chęć do robienia kolejnych zdjęć. Jest to bardzo przyjemne, jak widzi się pozytywne reakcje pod swoimi zdjęciami, negatywne wbrew pozorom też. Wiadomo nie od dziś, że człowiek uczy się na błędach, więc jak widzi się negatywne opinie, warto wyciągnąć z nich wnioski.

 

(Altao.pl) Nie musisz daleko wyjeżdżać, aby natrafić na przyciągające wzrok miejsca. W Kudowie-Zdroju poza Górami Stołowymi także są ciekawe tereny. Czy to właśnie tam odkryłeś zakątek, który najbardziej Ci się spodobał? A może znajduje się on jednak w innym regionie naszego kraju?

 

PZ: Na pewno najbardziej upodobałem sobie tereny dookoła Kudowy-Zdroju. Do nich mam najbliżej i mogę tam być w każdej chwili bardzo szybko. To duże ułatwienie, a mnogość ciekawych zakątków sprawia, że nie ma czasu na nudę, raz że są piękne miejsca po naszej stronie granicy, to istnieją też wspaniałe tereny po czeskiej stronie, a do których też mam bardzo blisko. Cieszę się, że mieszkam w tak urokliwym miejscu. Ale jeśli już jestem gdzieś na dalszym wyjeździe, to staram się korzystać i z jego uroków, i fotografować ile się da.

 

Bajkowy widok na Morskie Oko (fot. PZ)

 

(Altao.pl) Ile dni w roku spędzasz z aparatem zawieszonym na szyi?

 

PZ: Stanowczo za mało. Ale jest to uzależnione od wielu czynników, głównie chodzi o to, że nie jestem fotografem full time, muszę chodzić normalnie do pracy, zupełnie niezwiązanej z fotografią. Zazdroszczę fotografom, dla których fotografia to zawód i główne źródło dochodu. Zazdroszczę im przede wszystkim czasu, który mogą poświęcić na swoją pasję. Ja nie mam niestety takiego czegoś, nawet jak planuje sobie wyjazd na weekend na focenie. Weekend przychodzi i okazuje się, że pogoda jest fatalna i z fotek nici. Chociaż jak już mnie „nosi”, to nie patrze na pogodę, biorę plecak ze sprzętem i ruszam, nie patrząc na nic. (śmiech)

 

(Altao.pl) I co na to bliscy? Czy wspierają Cię w Twoim hobby, czy głównie narzekają, że rzadko bywasz w domu?

 

PZ: Jestem ze swoją dziewczyną już bardzo długo i znamy się, jak to się mówi, jak łyse konie. Wie o moich planach, że jadę focić i wspiera mnie słowami: „gdzie Ty człowieku jedziesz w taki mróz, nogi i ręce by mi odpadły z zimna, jakbym miała tam pójść”. (śmiech) A tak na poważnie to wie, że to kocham i jak muszę jechać, to muszę.

 

(Altao.pl) Gdzie pracujesz zawodowo i czy masz jakieś inne pasje poza fotografią?

 

PZ: Pracuję w Czechach w fabryce produkującej elektryczne silniki, mimo że praca jest za granicą, to mam do niej jakieś dziesięć minut autem. Całe uroki mieszkania w miejscowości przygranicznej.

 

Inne pasje? Hmm, lubię grać w dobre RPG’i na komputerze.

 

(Altao.pl) Fotografia to póki co Twoje wielkie hobby. Jakie są jednak Twoje marzenia i plany z nią związane? Własna wystawa, a może stały zarobek?

 

PZ: Z planów to na pewno dalej się rozwijać i uczyć tajników fotografii, a z marzeń pięknie by było, gdyby był to stały zarobek. Wtedy miałbym cały czas na robienie zdjęć i zwiedzania ciekawych fotograficznych miejsc.

 

(Altao.pl). Dziękujemy za rozmowę. Powodzenia w rozwijaniu swoje pasji!

 

Resztę fantastycznych zdjęć obejrzycie poniżej, a jeszcze więcej na ciekawie skonstruowanej (różne opcje: od przybliżania do odbicia lustrzanego) stronie Piotra:

www.piotrzagzil.com/

Oraz na oficjalnym fanpage’u i Instagramie:

www.facebook.com/PiotrZagzilNaturePhotography

www.instagram.com/piotr_zagzil_photography

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Piotr Zagził otwiera wrota do Krainy Baśni!

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

 -

Odwiedzin: 166

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Polecamy podobne artykuły

Tomek na tropie jeleniogórskich bestii! - Fotografia/Malarstwo

W czasach PRL-u swoje liczne przygody przeżywał Tomek Wilmowski. Odwiedził chociażby Amazonkę, Australię, Czarny Ląd, Egipt. Spotkał nawet Yeti. Ale był on tylko postacią ze słynnych książek dla młodzieży autorstwa Aleksandra Szklarskiego sprzed wielu lat. Współczesny i prawdziwy bohater niniejszego tekstu ma takie samo imię. Nie brał jednak udziału w tak dalekich wyprawach, gdyż jego przygoda zaczęła się i trwa w, skrywających tajemnicę, Karkonoszach (niesamowitym miejscu mogącym konkurować z tymi z kart powieści Szklarskiego). Tomasz Szyrwiel, bo tak nazywa się człowiek, z którym porozmawialiśmy, „odkrył” bowiem istnienie różnej maści... baśniowych stworów na jeleniogórskiej ziemi. Niestety, nie dosłownie. Jest fotografem i rysownikiem, potrafiącym połączyć ze sobą sztukę cyfrową i tradycyjną. Jego prace pobudzają wyobraźnię na tyle, że nie będziecie mogli zasnąć przez długie noce…

Chłopak, który podziwia ptaki i piękno natury. Mateusz Piesiak o swojej fotograficznej pasji! - Fotografia/Malarstwo

Ta mewa zachwyciła zarówno doświadczonych fotografów jak i „zwykłych” miłośników dzikich ptaków. Nie. Nie stała grzecznie na jednej nóżce, aby pozować do zdjęcia. Leciała sobie w trakcie huraganu, omijając fale na Islandii, „nie wiedząc”, że ktoś ją obserwuje i pragnie ją w tych zmaganiach uwiecznić. Mateusz Piesiak – wrocławianin z potężnym obiektywem w dłoniach tego dokonał. I otrzymał laur w konkursie Wildlife Photographer of the Year w kategorii „Zwierzęta w środowisku”. Koniecznie musieliśmy zadać Mateuszowi kilka pytań, wyrazić podziw dla jego pracy, pasji, cierpliwości i umiejętności.

Damian Andreczko – z aparatem w dłoni uchwyci to, co najpiękniejsze! - Fotografia/Malarstwo

Pochodzi z niewielkiej miejscowości Połomia położnej w województwie śląskim i ma pasję, którą od dwóch rozwija i w której się spełnia. A jest nią fotografia. Damian Andreczko robi zdjęcia otaczającej przyrodzie, zwierzętom oraz ludziom. W ten sposób zatrzymuje na chwilę czas, sprawiając, że to, co ulotne przetrwa w pamięci. Przeczytajcie, co opowiedział o swoim hobby i jakie ma rady dla początkujących fotografów.

Teraz czytane artykuły

Piotr Zagził otwiera wrota do Krainy Baśni! - Fotografia/Malarstwo

Nie. To nie kadry z „Władcy Pierścieni” ani żadne obrazy namalowane przez mistrza pędzla. To uchwycone w obiektywie aparatu polskie krajobrazy. Ich autor – Piotr Zagził udowadnia, że wcale nie trzeba jechać daleko poza granice kraju, aby odkryć zapierające dech w piersi miejsca. W Polsce (czasem tuż pod nosem) i Czechach również są zachwycające góry, doliny, lasy, pola i jeziora, ale nie każdy ma czas, aby je na żywo zobaczyć. I właśnie dla tych ciągle zabieganych ludzi z miasta, którzy za oknem widzą jedynie biurowce, Piotr otwiera wrota do Krainy Baśni. Przeczytajcie, co opowiedział portalowi Altao.pl na temat swojej pięknej pasji.

Cywilizacja sumeryjska i jej kosmiczne pochodzenie - Niewiarygodne, niewyjaśnione

Cywilizacja sumeryjska oraz jej kontynuatorki uchodziły za niezwykle rozwinięte pod wieloma względami. Sumerowie, a raczej bogowie wnieśli ogromną wiedzę do świata ludzkiego, przyczyniając się do rozkwitu nauki: architektury, astronomii, astrologii, budownictwa, matematyki, geografii, geometrii, a także zagadnień dotyczących metafizyki.

"God of War" – Spartański Szał w Midgardzie - Recenzje gier

„God of War” to jedna z flagowych serii gier z gatunku hack and slash, która swój początek miała już w 2005 roku. Jednak najnowsza część to przełom, ponieważ staje się bardziej współczesną przygodową produkcją akcji z elementami RPG. Czy taka zmiana wyszła serii na dobre? Poniżej przedstawię swoją opinię, a potem zaraz lecę pokonać ostatnią walkirię, która stoi mi na drodze do platyny.

 -

Odwiedzin: 732

Autor: MovieBrainRecenzje filmów

Komentarze: 1

"NIE!" – Czy to UFO? - Recenzje filmów

Jordan Pelee jest obecnie najwybitniejszym reżyserem w Hollywood – moim zdaniem oczywiście. Zachwycałem się fantastycznym „Us” czy intrygującym „Get Out”, ale przy okazji tamtych premier bałem się niejako jeszcze tak szybko nakładać mu koronę na głowę. Jednak seans „Nope” („NIE!”) pozostawił mnie w takim zachwycie i prawdziwym niedowierzaniu w to „jak dobre to było”, że mogę już bez żadnych lęków koronować Pelee'a na największego kinowego wizjonera dzisiejszych czasów.

 -

Odwiedzin: 7700

Autor: matusiakCiekawe miejsca

Komentarze: 2

Świątynia Miłosierdzia i Miłości - Ciekawe miejsca

Zespół klasztorno-katedralny Mariawitów znajduje się przy ul. Kazimierza Wielkiego 27 w Płocku. Jest to główna świątynia oraz siedziba biskupa mariawickiego. Warto się tam wybrać, by poczuć niezwykłą atmosferę i przez chwilę zapomnieć o problemach i zewnętrznym świecie.

Nowości

Gdy Groniec, Mozil i Rynkiewicz łączą siły z Szymonem Siwierskim, to jest "Do góry nogami"! - Zespoły i Artyści

Szymon Siwierski przedstawia singiel „Do góry nogami”, zwiastujący jego drugi album studyjny zatytułowany „pictures”. W premierowym nagraniu poznańskiego pianisty i kompozytora pojawiają się wyjątkowi muzyczni goście: laureaci nagrody Fryderyk 2024, Katarzyna Groniec i Czesław Mozil, a także ceniony trębacz jazzowy, Patryk Rynkiewicz. Taka zacna grupa powoduje, że piosenka jest jak piękny, spokojny, ale pełen skrajnych emocji, sen. Otula wokalem i dźwiękami. A tekst zachęca do refleksji.

 -

Odwiedzin: 122

Autor: marmir83Erotyka, towarzyskie

Komentarze: 2

Krótka historia związków... - Erotyka, towarzyskie

Ostatnio wytknięto mi, że moje wpisy są poniekąd stronnicze i monotematyczne, więc dziś o czymś zupełnie innym. Związki, bo one są dziś na tapecie, są rzeczą niezwykle trudną nie tylko do utrzymania, ale i do opisania. Dlaczego on i ona mają te same cele, jednak im się nie udaje?

 -

Odwiedzin: 65

Autor: aragorn136Seriale

Komentarze: 1

"Szōgun" – Toranaga sama, co skrywasz w swoich oczach? - Seriale

Bezlistna gałąź na wietrze. Niezbadane ścieżki przede mną. Ostrze śmierci tak blisko. Takimi oto słowami, a raczej haiku można by określić „przygodę”, jaką jest seans nowej adaptacji „Szoguna” Jamesa Clavella. Bo to serial „otulający” barwami i zapachami kwitnącej wiśni, a jednocześnie przerażający dla zachodniego widza ze względu na brutalne obyczaje i rytuały. Gdzie bardziej od widowiskowości liczy się to, co siedzi w głowach lordów. Japonia przełomu XVI i XVII wieku chyba nigdy nie była tak ukazana na małym ekranie, choć przecież jeden „Szogun” już do nas zawitał dekady temu. Ale czy nowsza wersja faktycznie wygrywa, będąc dziełem wybitnym na każdym poziomie?

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 202

Autor: pjIntrygujące

Synteza, czyli Internetowe Radio prowadzone przez… AI! - Intrygujące

Uwaga! Uwaga! Drodzy czytelnicy, a raczej słuchacze. Właśnie wystartowało w Polsce nowe radio. Rozgłośnia ta jest jednak nietypowa. Nie chodzi o transmisję na żywo – taka opcja to żadna rewelacja. Radio Synteza różni się natomiast puszczanymi kawałkami oraz komentatorami/prezenterami. Całość to bowiem wytwór Sztucznej Inteligencji! Ciekawy eksperyment, ale i pewna obawa, że przyszłość dla prawdziwych piosenek, lektorów, spikerów nie brzmi za wesoło.

Małgorzata Beczek: "Gdybym tylko wiedziała, jakie to fajne uczucie w końcu się na kogoś porządnie wku*wić" - Muzyczne Style

Do sieci trafił nowy singiel Małgorzaty Beczek, czerwonowłosej wokalistki i songwriterki, która po elektronicznym „Za daleko” idzie w kierunku popowo-gitarowych brzmień. „Karma” jest drugim singlem promującym nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2024 roku. To bardzo osobista piosenka, dzięki której może nareszcie wyrzucić z siebie negatywne emocje!

Artykuły z tej samej kategorii

Chłopak, który podziwia ptaki i piękno natury. Mateusz Piesiak o swojej fotograficznej pasji! - Fotografia/Malarstwo

Ta mewa zachwyciła zarówno doświadczonych fotografów jak i „zwykłych” miłośników dzikich ptaków. Nie. Nie stała grzecznie na jednej nóżce, aby pozować do zdjęcia. Leciała sobie w trakcie huraganu, omijając fale na Islandii, „nie wiedząc”, że ktoś ją obserwuje i pragnie ją w tych zmaganiach uwiecznić. Mateusz Piesiak – wrocławianin z potężnym obiektywem w dłoniach tego dokonał. I otrzymał laur w konkursie Wildlife Photographer of the Year w kategorii „Zwierzęta w środowisku”. Koniecznie musieliśmy zadać Mateuszowi kilka pytań, wyrazić podziw dla jego pracy, pasji, cierpliwości i umiejętności.

Comedy Wildlife Awards 2023: "Polskie" kłótliwe dzwońce i kangur z "gitarą" - Fotografia/Malarstwo

Zwierzęta są jak ludzie. Nie wierzycie? Wystarczy spojrzeć na nagrodzone zdjęcia w konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. Na jednym z nich, tym głównym, pewien kangur zachowuje się tak, jakby grał na niewidzialnej gitarze. Na drugim, też zwycięskim, ale w kategorii Junior Award, młody dzwoniec (mały ptak z rodziny łuszczakowatych) „strzela focha”, bo chyba jedzonko dostarczone przez rodziców nie było smaczne. A więc „ludzkie zachowania”, przez co też tak prawdziwe, emocjonalne, ale i bardzo zabawne! W tym drugim przypadku mowa nawet o ptakach sfotografowanych przez Polaka – Jacka Stankiewicza!

 -

Odwiedzin: 15593

Autor: PaMFotografia/Malarstwo

Komentarze: 1

ASCII Art – sztuka znaków ekranowych - Fotografia/Malarstwo

Grafika tekstowa jest używana od początku istnienia komputerów. W latach 80-tych i początku lat 90-tych XX wieku stała się sztuką często wykorzystywaną przez zespoły programistów i demoscenę.

 -

Odwiedzin: 7819

Autor: PaMFotografia/Malarstwo

Komentarze: 1

Sand Art – sztuka rysowania piaskiem - Fotografia/Malarstwo

Kto nie widział, zobaczyć musi. Sand Animation kolejna technika tworzenia grafiki. Coraz modniejsza sztuka, pokazywana publicznie tak jak iluzja. Ostatnio pojawiły się oferty sztuki rysowania na piasku jako forma pokazu artystycznego na wesela.

 -

Odwiedzin: 4788

Autor: adminFotografia/Malarstwo

Komentarze: 3

Rozmowa z malarką Joanną Dyląg-Faliszek: "Z pędzlem w dłoni, z głową w chmurach" - Fotografia/Malarstwo

Poznajcie Joanną Dyląg-Faliszek. To młoda, skromna artystka, absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od trzech lat mieszka w Jedliczu. I tam też oddaje się swojej pasji – maluje na płótnie przestrzeń, która ją otacza. Swoją twórczość prezentuje na Facebooku, a także w formie filmików na YouTubie na kanale Aś Maluje. W czerwcu tego roku jej zorganizowany w Starej Kuźni wernisaż mogli podziwiać wszyscy miłośnicy sztuki.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
2.207

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję