O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Wywiad z Krzysztofem Niedziałkowskim – autorem książki dla dzieci "Mateusz i Kamienny Krąg" - Autorzy/pisarze

Rozmawialiśmy z Krzysztofem Niedziałkowskim – poetą i pisarzem pochodzącym z Kujaw, autorem książki dla dzieci i młodzieży pt. „Mateusz i Kamienny Krąg”, której recenzja pojawiła się na naszym portalu.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (40723 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
3 714
Czas czytania:
4 171 min.
Kategoria:
Autorzy/pisarze
Autor:
admin (40723 pkt)
Dodano:
2510 dni temu

Data dodania:
2017-05-15 10:32:21

Krzysztof Niedziałkowski urodził się w 1964 roku w Skępem w okolicach Włocławka. Młodość spędził natomiast w Gójsku na Mazowszu. Jego utwory były publikowane na łamach „NIKE”, należał do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury Województwa Ciechanowskiego. Jego pełna magii książka „Mateusz i Kamienny Krąg” to pierwsza powieść w pisarskiej karierze. Powstawała w cichym Szpetalu Górnym nad Wisłą.

 

Przeczytajcie, co miał do powiedzenia Krzysztof Niedziałkowski m.in. na temat swojej pasji, wierszach, oraz debiutanckiej powieści fantasy dla dzieci.

 

(altao.pl) Dzień Dobry Panie Krzysztofie, niezmiernie nam miło, że zgodził się Pan na rozmowę z portalem Altao.pl.

 

(kn) Dzień dobry. Również jest mi niezmiernie miło, że możemy porozmawiać o mojej twórczości, pasjach i zamiłowaniach na portalu Altao.pl.

 

(altao.pl) Jako absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. gen. Józefa Bema w Toruniu oraz Politechniki Gdańskiej jest Pan zapewne umysłem ścisłym. Jak to więc możliwe, iż odkrył Pan w sobie również talent pisarski, stając się humanistą? Kiedy rozpoczęła się pańska przygoda z poezją?

 

(kn) To, że jestem absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej w Toruniu i Politechniki Gdańskiej nie oznacza, że mój umysł został całkowicie zajęty przez nauki ścisłe. Wiem, że jakaś jego część została opanowana przez humanistykę. Pyta Pan, jak to jest możliwe, że odkryłem w sobie talent pisarski i o początki przygody z poezją. Powiem tak, nie jestem odkrywcą swojego talentu, po prostu czułem i czuję wewnętrzną potrzebę pisania, jeśli to można nazwać talentem, to go odkryłem w szkole średniej. Wiele lat temu, będąc uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu, miałem przyjemność spotkać pisarza, poetę, tłumacza Pana Stefana Gołębiowskiego. Pamiętam spotkania z nim i rozmowy o moich wierszach. To on zaszczepił we mnie ziarno poety, humanisty i jako pierwszy oceniał moje liryki. Jestem mu za to niezmiernie wdzięczny.

 

(altao.pl) Proszę wyjawić naszym czytelnikom, o czym opowiadał Pana debiutancki wiersz pt. „Na Pomoc” opublikowany dawno temu w „Tygodniku Ciechanowskim”. Co Pan chciał w nim wyrazić?

 

(kn) Wiersz ten opowiada o Polsce z okresu wprowadzenia Stanu Wojennego. Dla mnie to wiersz kultowy. Tak bym powiedział. Powstał kilka tygodni po wprowadzeniu Stanu Wojennego w Polsce. Tym wierszem chciałem wyrazić mój ból, w związku z tym, że nasza ojczyzna płonie, a ja, mimo że chcę iść jej na pomoc, to tak naprawdę jestem uziemiony. Byłem bezradny, choć wiedziałem, że trzeba coś zrobić, przeciwstawić się złu, które się pojawiło.

 

(altao.pl) Ile do tej pory ukazało się Pana tomików z poezją, i który z nich ceni sobie Pan najbardziej? Czy otrzymał Pan za nie jakieś wyróżnienia?

 

(kn) Wydałem jeden tomik poezji pt. „Przebudzenie”, więc trudno mieć jakiś wybór. Cenię ten tomik, gdyż wiersze, które znajdują się w nim, są przekrojem mojej twórczości. Znalazły się w nim najważniejsze utwory, począwszy od wiersza „Na Pomoc”, poprzez inne, które pisałem i publikowałem na łamach gazet, przez wiele lat. Pyta pan o wyróżnienia. Powiem wprost, nie otrzymałem żadnych. Dla mnie wyróżnieniem są pozytywne opinie czytelników. Pisząc poezję, czy prozę, nigdy nie myślę w kategoriach wyróżniania moich dzieł. Powiem Państwu, że nie jest najważniejsze dla mnie to, czy mój utwór zostanie wyróżniony, czy nie przez jurorów, czy krytyków literackich. Dla mnie liczą się czytelnicy i ich opinie, a nie nagrody. Każdy pisarz, poeta podchodzi do wyróżnień indywidualnie. Owszem, jeśli ktoś chce sprzedać więcej egzemplarzy, to wyróżnienia mogą w tym mu pomóc, choć ja mam odmienne zdanie. Pisze z myślą o czytelniku, a nie dla jurorów i wyróżnień.

 

(altao.pl) Gdzie można je obecnie zakupić lub wypożyczyć?

 

(kn) Tomik poezji pt. „Przebudzenie” można zakupić w księgarniach internetowych, Wiem, że kilka bibliotek posiada go w swoich zbiorach np., Filia 11 MBP we Włocławku, czy BP w Fabiankach.

 

(altao.pl) Skąd czerpie Pan inspiracje do swoich wierszy? Czy w większości z nich stara się Pan dotykać pozytywnych aspektów życia, zarażając innych optymizmem, czy może sięga też do mrocznych zakamarków duszy?

 

(kn) Jak każdy poeta czerpie inspiracje z życia, z otaczającej nas przyrody. To są źródła, które chyba nigdy nie wyschną. Oczywiście był okres pierwszej miłości, która rozpalała moją wyobraźnię twórczą do czerwoności. Jeśli mówimy o wierszach, to staram się za pomocą nich opisywać życie, takie jakie jest, czyli pozytywne i negatywne. Nie lubię upiększania. Wiem, że wielu poetów przesadza, opisując coś, co jest abstrakcją życia. Sztucznie pakują w wersy jakieś dziwne stwierdzenia. Mroczne zakamarki duszy nie są mi obce. Powiem, w pewnej tajemnicy, że niebawem wydaje kolejny tomik poezji pt. „Na osi czasu i życia”, który będzie mówił o człowieku, zakładniku mediów społecznościowych.

 

(altao.pl) Czym dla Pana jest poezja? Czy wystarczy mieć w sobie nutkę wrażliwości i szczyptę talentu, aby móc pisać piękne wiersze?

 

(kn) Poezja to słowo magiczne, które pobudza wszystkie zmysły. Dla mnie jest ona całym życiem. To narkotyk, który wprowadza mnie w stan błogości, w stan oszołomienia. Bez poezji nie wyobrażam sobie dnia powszedniego. Zawsze mam przy sobie notes, w którym zapisuję wszystkie myśli. Moim zdaniem wystarczy mieć w sobie odrobinę wrażliwości, by pisać piękne wiersze. Wiem, że jest ona zaklęta w nas, wystarczy ją odczarować i wtedy talent sam się ujawni. Dodam, że piękne wiersze, może pisać każdy, kto jest wrażliwy, czuje piękno i patrzy na świat przez „różowe okulary”.

 

(altao.pl) Jak wygląda Pana praca nad wierszem? Czy najpierw siada Pan z piórem w dłoni i kartką, czy może ma przed sobą klawiaturę komputera? Czy poszczególne słowa wypływają bardziej z serca, czy z rozumu i wyobraźni?

 

(kn) Kartka i pióro to mój warsztat. Moje wiersze powstają w różnych miejscach i w różnych sytuacjach. Gdy pojawia się ciekawa myśl, zapisuje ją w notesie. Bywa, że notuję na skrawku papieru lub ręce. Piszę to, co mi w duszy gra. Potok słów, który zapisuję, wypływa z serca i rozumu, choć wyobraźnia ma też na to jakiś wpływ. Gdy zaczynam pisać, to pisze i piszę. Potem czytam to, co zapisałem, wprowadzam autokorekty, a na koniec zapisuję w komputerze. Pracuje późnym wieczorem, a nawet nocą.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Wywiad z Krzysztofem Niedziałkowskim – autorem książki dla dzieci "Mateusz i Kamienny Krąg"

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

0 (0)

turwie2
2508 dni temu

Wywiad rzeka - gratuluje

Dodaj opinię do tego komentarza

Więcej artykułów od autora admin

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

Ponowne spotkanie "Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Utalentowana młodzież na scenie "Wahadła"! - Fotorelacje

„Gdzie Kujawiak z Kujawianką się przechadza, tam kujawskie serce się odradza. Pomiędzy słowami tańczy kujawski duch, a życie zostaje wprawione w ruch”. Te wersy autorstwa Katarzyny Jaroszewskiej bardzo działają na wyobraźnię i wstrzykują sporą dawkę energii. Nic dziwnego, że stały się myślą przewodnią Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Każdy kto uczestniczył w gali podsumowującej jego drugą edycję, ujrzał rzecz niesamowitą. Oto bowiem na scenie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii powyższe rymy przybrały realną formę – radości, wzniosłości, literackich zdolności… Cieszymy się, że jako portal ludzi z pasją, objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym!

Jakub Hovitz i jego pełne wyobrażeń o pierwszym spotkaniu "VHS" - Zespoły i Artyści

Zanurzony w klimacie przebojów z lat 70., bogaty w analogowe dźwięki, z ciekawie opowiedzianą historią – taki jest najnowszy singiel Jakuba Hovitza zatytułowany „VHS”. Gościnnie zaśpiewał w nim Felix Piątek. Premierowego nagrania tej dwójki pozytywnych artystów z Wrocławia można posłuchać w serwisach streamingowych.

Singiel "Anima Libera", czyli głośny powrót klubowej legendy! - Muzyczne Style

Ej, ludzie! Fani muzyki disco! Max Farenthide i Vamero (duet, którego brzmienia już słyszeliście w hicie „In My Bed”) wydali wspólny numer! „Anima Libera” to energetyczna propozycja z bardzo wyrazistym beatem. Utwór z pewnością ucieszy fanów Maxa! Artysta powraca bowiem na sceny klubowe po... 12 latach nieobecności!

Polecamy podobne artykuły

"Strażnik Czasu. Początek" – W poszukiwaniu Zielonego Kamienia - Recenzje książek

Niby dawno, dawno temu, a pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Jako, zainspirowany dziesiątkami przeczytanych książek i obejrzanych filmów, 13-latek, wyjąłem z szuflady kilka kartek, zapaliłem fajkę (w wyobraźni oczywiście) i napisałem kilka zdań mojego pierwszego opowiadania fantasy. Czy przeobraziło się ono w dłuższą historię? Nie. Następnego dnia kartki wylądowały w koszu. Po latach ów pomysł powrócił w formie krótkiego scenariusza. Wiecie: tajemnicze przedmioty, stara puszcza i podróż do średniowiecza. Dziś po lekturze „Strażnika Czasu”, pochodzącego z Kujaw Krzysztofa Niedziałkowskiego, żałuję, że traciłem wiarę w swój powieściopisarski talent.

Oto Łukasz Kucharczyk – ten, który podarował ludziom "Granty i Smoki" - Autorzy/pisarze

Usiądźcie przy ognisku, zapalcie fajkowe ziele i okryjcie plecy kocykiem. Tak najlepiej czytać ów pergamin, gdzie spisano rozmowę przedstawiciela „krainy” Altao.pl z Łukaszem Kucharczykiem. Skoro siedmiu krasnoludków było, to i siedem rozbudowanych, korpulentnych pytań być musi. Czy ktoś się na to skusi? Żadnych nowych grantów dla Was nie mamy, ale smoki śpią grzecznie. Zatem będzie całkiem bezpiecznie…

 -

Odwiedzin: 3323

Autor: aragorn136Recenzje książek

Komentarze: 1

"Mateusz i Kamienny krąg" – Witajcie w Wislandii chłopcy! - Recenzje książek

„Polacy nie gęsi, swoje książki fantasy dla dzieci mają” – można sparafrazować słynne słowa Mikołaja Reja. I trzeba zaznaczyć, iż są to nie byle jakie książki. Wymienię tu m.in. „Za niebieskimi drzwiami” Marcina Szczygielskiego (jej ekranizację mogliśmy w listopadzie tego roku oglądać na ekranach kin) czy choćby wielopokoleniową „Akademią Pana Kleksa” Brzechwy. Do grona najlepszych baśniowych powieści dla najmłodszych bez chwili wahania zaliczę też debiut urodzonego w Skępem na Kujawach Krzysztofa Niedziałkowskiego.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 3714

Autor: adminAutorzy/pisarze

Komentarze: 1

Wywiad z Krzysztofem Niedziałkowskim – autorem książki dla dzieci "Mateusz i Kamienny Krąg" - Autorzy/pisarze

Rozmawialiśmy z Krzysztofem Niedziałkowskim – poetą i pisarzem pochodzącym z Kujaw, autorem książki dla dzieci i młodzieży pt. „Mateusz i Kamienny Krąg”, której recenzja pojawiła się na naszym portalu.

Galeria Figur Stalowych – tam, gdzie złom zamienia się w sztukę! - Ciekawe miejsca

Są na naszej planecie budowle, które wprawiają w zachwyt swoim wyglądem – od egipskich piramid po współczesną Wieżę Eiffla. Ale nie o nich chcemy Wam opowiedzieć, tylko o pewnym miejscu w Polsce (pierwszym na świecie!), gdzie można podziwiać stalowe rzeźby zbudowane z elementów pochodzących z... recyklingu złomu stalowego. Nie wierzycie? Zapraszamy więc do Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie – kolebki powstania tego niezwykłego i odważnego projektu oraz do warszawskiego oddziału muzeum.

 -

Odwiedzin: 27592

Autor: pjZespoły i Artyści

Komentarze: 6

2Cellos – przystojni panowie i magia wiolonczeli - Zespoły i Artyści

W muzycznym świecie bywają takie duety, na które się miło patrzy, i które się jeszcze milej słucha. I nie koniecznie są to piosenkarze czy piosenkarki. Pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser nie śpiewają. Jako zespół 2Cellos od 2011 roku grają na wiolonczelach, i robią to tak widowiskowo i magicznie, że nie sposób oderwać wzroku, a i narząd słuchu pieszczony jest maksymalnie. 18 maja 2018 roku ponownie wystąpią w Polsce.

Utalentowany muzyk Adam Bień w wywiadzie dla portalu Altao.pl! - Zespoły i Artyści

W kategorii Zespoły i Artyści przeprowadzaliśmy wywiady z wieloma uzdolnionymi muzykami. Do tego grona dołączył także, urodzony w Olkuszu, Adam Bień. Jest nie tylko wokalistą. Zajmuje się bowiem produkcją, komponowaniem autorskich utworów, a nawet działa jako multiinstrumentalista. Droga muzyczna, jaką przeszedł oraz niedawno wydany singiel pt. „Bieguny” były przyczynkiem do ciekawej rozmowy.

Julia Sereda śpiewa "Nie Wiem Jak" i podwójnie uszczęśliwia swoich fanów! - Zespoły i Artyści

„Na półce oczekiwań nie mieszczę się, nie umiem się wpasować i nawet nie chcę. Nie umiem nie być sobą, bo nie wiem jak, nie wiem jak, nie wiem jak, nie wiem jak” – taki tekst ma refren kolejnego singla młodej Julii Seredy. Wokalistka chce tym samym przekazać słuchaczom, że warto realizować własne pasje i spełniać choćby najbardziej niezrozumiałe dla innych marzenia. Do singla„Nie Wiem Jak” powstał zjawiskowy teledysk, który miał premierę na YouTubie 9 lutego 2021 roku. Ale to nie jest jedyna atrakcja dla fanów. Czego jeszcze mogą się spodziewać?

Nowości

 -

Odwiedzin: 75

Autor: aragorn136Recenzje płyt

Komentarze: 1

Vito Bambino i jego "Pracownia" – Boli boli mnie… dusza, ale w rytm tej muzy się ruszam - Recenzje płyt

Za chwilę minie rok od premiery „Pracowni”, czyli drugiego longplaya od Vita Bambino. Ten fakt plus ostatni wpis artysty po tym, jak pobił rekord nominacji na 30. Fryderykach, a nie otrzymał żadnej z ośmiu statuetek, stał się motorem napędowym do napisania tej recenzji. Co jednak zaskakujące, motywacją było też moje… pierwsze spotkanie z twórczością pana Bambino (szczególnie z jego występem w trakcie Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu). I już, bez owijania w bawełnę, mogę rzec: „Pracownia” jest jedną z najlepszych płyt, jakie słyszałem w przeciągu ostatniej dekady.

"Współczesny Romantyzm: 2024". Wysmakowane i delikatne muzyczne danie - Muzyczne Style

Dlaczego "Współczesny Romantyzm: 2024" to wyjątkowy, autorski minialbum? Bo wyróżnia się unikalnym stylem Sebastiana Krupy. A więc silną ekspresją muzyczną i liryczną. Energią i subtelnością. Niezwykłym kontrastem.

XXIV Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach – gospodynie prezentują świąteczne jadło, lubiany chór wprowadza radosny klimat! - Degustacja

Ledwo co chwaliliśmy się fotorelacją z uroczystości związanej z wigilijną wieczerzą, gdzie zaśpiewała dziecięca Arka Noego, a już czas na kolejne święto. Ten dzień także zapamiętamy na długo – nie tylko przez zapachy potraw i ciast, ale również koncert Sound’n’Grace. Wystarczyło w niedzielę palmową, 24 marca 2024 roku, przekroczyć progi hali sportowej w Baruchowie. To właśnie tam została zorganizowana XXIV Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych na Kujawach.

DZIUK w hołdzie Wodeckiemu. Akustyczna wersja szlagieru "Lubię wracać tam gdzie byłem" - Muzyczne Style

Zbigniew Wodecki wielkim Artystą był. Pod tym stwierdzeniem podpisuje się również Tomasz Dziuk. Zakochany w jego muzyce, dokonał własnej interpretacji utworu “Lubię wracać tam gdzie byłem”. W ten sposób zaskoczył fanów i pokazał wrażliwą duszę.

 -

Odwiedzin: 115

Autor: pjKultura

Jubileuszowe Fryderyki 2024: pięć statuetek dla Lecha Janerki! - Kultura

22 marca 2024 roku przechodzi do historii. Data to ważna dla rodzimej muzyki. W tym dniu przyznano bowiem Fryderyki. Po raz 30.! Jak zatem wyglądała jubileuszowa gala „polskich Grammy”? Na to pytanie odpowiedź pojawi się dopiero w kolejnej zwrotce (czyt. w środku artykułu). Ważniejszy jest sam „refren”. A wyśpiewał go sobie 70-letni Lech Janerka – artysta legendarny, kompozytor idealny, powracający na scenę po 18 latach! Na pięć nominacji otrzymał ostatecznie… pięć Fryderyków. Tym bardziej szkoda, że nie był obecny na uroczystości. Czy jego singiel pod jakże sugestywnym tytułem, którego podanie na wstępie mogłoby grozić banem w social mediach, faktycznie zasługuje na najlepszy utwór roku?

Ponowne spotkanie "Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Utalentowana młodzież na scenie "Wahadła"! - Fotorelacje

„Gdzie Kujawiak z Kujawianką się przechadza, tam kujawskie serce się odradza. Pomiędzy słowami tańczy kujawski duch, a życie zostaje wprawione w ruch”. Te wersy autorstwa Katarzyny Jaroszewskiej bardzo działają na wyobraźnię i wstrzykują sporą dawkę energii. Nic dziwnego, że stały się myślą przewodnią Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Każdy kto uczestniczył w gali podsumowującej jego drugą edycję, ujrzał rzecz niesamowitą. Oto bowiem na scenie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii powyższe rymy przybrały realną formę – radości, wzniosłości, literackich zdolności… Cieszymy się, że jako portal ludzi z pasją, objęliśmy to wydarzenie patronatem medialnym!

Artykuły z tej samej kategorii

Pierwsze opowiadanie z serii "Tymek i Jurajska Kotlina" – "Wielka tajemnica taty" - Autorzy/pisarze

Marcin Kończewski to człowiek, który na popularnej stronie na Facebooku – Koń Movie prezentuje liczne recenzje, felietony i analizy filmowe. Ale jest coś jeszcze, co powoduje, że ten nauczyciel języka polskiego jest tak lubiany przez coraz szersze grono czytelników. Przeglądając jego posty, można bowiem często natrafić na słowa udowadniające, że to mężczyzna o wrażliwym serduchu. Nie tylko kochający partner dla swej żony, lecz także troskliwy tata kilkuletniego Tymka. To właśnie jemu zadedykował przygodową serię pt. „Tymek i Jurajska Kotlina”, gdzie zacieśnia więzi z synkiem, przekazując mu podobną pasję z dzieciństwa. Bardzo cieszymy się, że wyraził zgodę na to, by pierwsze z opowiadań – „Wielka tajemnica taty” pojawiło się również na łamach naszego portalu. Też bawiliście się dinusiami? W takim razie ta historia jest dla Was!

Wydawnictwo Altobook informuje: 26 marca zejdziecie do "SILOSU"! - Autorzy/pisarze

Uwaga miłośnicy klimatów postapo! W tym roku nakładem Wydawnictwa Altobook (jakże podobna nazwa do naszego portalu) ukaże się wyczekiwane wznowienie kultowej trylogii „SILOS” autorstwa Hugh Howeya, która w zeszłym roku doczekała się serialowej adaptacji (kolejny sezon w przygotowaniu). Tom pierwszy już 26 marca trafi do księgarń!

 -

Odwiedzin: 4777

Autor: Daniel DrozdekAutorzy/pisarze

Komentarze: 3

"O świecie, czyli o Tobie" - wiersz autorstwa Daniela Drozdka - Autorzy/pisarze

Daniel jest uczniem technikum i mieszkańcem Czechowic-Dziedzic. Jak wielu kolegów w jego wieku, interesuje się sportem, muzyką i ogólnie szeroko pojętą kulturą. Jednak jest wyjątkowy, bo poza sportem i rozrywką, ma w sobie artystyczną duszę i pasjonuje go też świat poezji oraz filozofii. Co więcej, sam od pewnego czasu pisze. Do tej pory na łamach portalu Altao.pl zaprezentował Wam kilka recenzji gier. Tym razem postanowił stworzyć drugi profil, aby podzielić się swoją twórczością ze wszystkimi miłośnikami poezji. Na pierwszy ogień przeczytacie dzieło pt. „O świecie, czyli o Tobie”.

Wywiad z Krzysztofem Jarząbkiem – twórcą kontrowersyjnych, zabawnych "Niebezpiecznych związków Mariana Klepki" - Autorzy/pisarze

27 września 2019 roku ukazała się na rodzimym rynku powieść, której treść jest szalenie aktualna i dość kontrowersyjna. Mowa o „Niebezpiecznych związkach Mariana Klepki” – zaangażowanej politycznie komedii i świetnej satyrze na polskie, współczesne, podzielone społeczeństwo. Od 20 października możecie przeczytać jej recenzję na naszym portalu. A jak już to zrobicie, to zapraszamy do poniższej – równie intrygującej i wciągającej jak sama książka – rozmowy, którą przeprowadzaliśmy z tajemniczym autorem „Niebezpiecznych związków Mariana Klepki”, czyli Krzysztofem Jarząbkiem.

 -

Odwiedzin: 3961

Autor: Daniel DrozdekAutorzy/pisarze

Komentarze: 1

Wiersz "Za mało gwiazd na niebie" - Autorzy/pisarze

Oto trzeci wiersz młodego poety Daniela Drozdka.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.545

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję