6 464
8 650 min.
Zespoły i Artyści
matusiak (75 pkt)
2972 dni temu
2013-02-20 10:25:30
Zespół Sumptuastic został założony przez Andrzeja Janusza i Marka Zająca w 2000 r. w Bolesławcu. Historia z muzyką miała swój początek w 1995 r. kiedy to powstała pierwsza grupa Andrzeja Janusza, Black Spider, która przetrwała rok. Następnym projektem lidera grupy był zespół Index, który doczekał się singla „Rex”. Jednakże również po roku ta grupa przestała istnieć. Ostatnim dzieckiem Andrzeja Janusza i jego przyjaciół jest właśnie Sumptuastic. W 2001 r. zespół podpisał kontrakt wydawniczy z wytwórnią Hit’n’Hot Music, która wydała dwie pierwsze płyty. Sumptuastic zadebiutował 7 lipca 2003 r. płytą „...bo to wszystko jest dla Ciebie”. Z tej płyty pochodzą single „Dla Ciebie”, „Warto żyć”, „Kołysanka”, „Bez pożegnania”, „Mistyfikacja uczuć” oraz „Niebo bez Ciebie”. W trzy miesiące po premierze płyta uzyskała status „złotej”. „Kołysanka” stała się jednym z największych hitów, co pozwoliło zaistnieć zespołowi w świadomości odbiorców i zgromadzić dużą rzeszę wiernych fanów.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
20 czerwca 2005 r. zespół wydaje drugi album zatytułowany „Cisza”. Ugruntował on popularność zespołu. Płytę tę promowały single „Cisza”, „Teraz już wiesz” i „Bo mam Ciebie”.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Płyty te były głównie grane przez lokalne stacje radiowe w całej Polsce. Zespołowi nie udało się przebić do stacji ogólnodostępnych, ani do telewizji. Nie bowiem jednak to się zmieniło. W 2005 r, zespół nawiązał współpracę z firmą Rock House Entertainment. 11 września 2006 roku wychodzi trzeci krążek grupy „Bez ciemności nie ma snów”. Wydanie albumu poprzedził występ zespołu na Sopot Festival 2006 z piosenką „Za jeden uśmiech Twój”, do którego zespół zakwalifikował się jako jeden z pięciu wybranych przez słuchaczy Radia Zet. Piosenka ta, była przez kilka tygodni jedną z najczęściej odtwarzanych przebojów w ogólnopolskich stacjach radiowych. Drugim singlem był utwór „Bez ciemności nie ma snów”. W 2007 r. grupa ponownie wystąpiła na Sopot Festival, tym razem z utworem „Opuszczony”.
Ten album również zyskał status Złotej Płyty.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
W 2009 roku zespół podpisał nowy kontrakt z wytwórnią My-Music. 25 września tego samego roku ukazuję się trzeci album „Iluzjoniści”. Prace nad nim trwały najdłużej (3lata). Jest to najbardziej dopracowana i dojrzała płyta Sumptuastic. Promocję albumu rozpoczął singiel „Mali wielcy”, który zdobył tytuł Ballady Roku w radiu FaMa. Innymi singlami z tej płyty są: „Nieodwołalnie kocham cię”, „Kiedy mrok pochwyci mnie” i „Dla Niej”.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
W 2010 r. zespół obchodził mały jubileusz. Z tej okazji Sumptuastic przygotował album „The Best Of” na którym umieścił 18 największych przebojów oraz dwa premierowe utwory: „Skrzydła” i „Dopóki jesteś”. Premiera albumu odbyła się 3 grudnia 2010 r.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Obecnie zespół pracuję nad kolejną płytą, którego premiera zaplanowana jest na ten rok. Płytę o nieznanym jeszcze tytule promuje singiel „Wystarczysz tylko Ty”.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Oprócz sukcesów na listach i sprzedaży albumów, zespół należy do ścisłej czołówki pod względem granych koncertów. Zespół ma na swoim koncie ponad trzysta koncertów w kraju i za granicą.
Mimo, że o zespole nie jest zbyt głośno, zasługuję on na uwagę. Jego atutem są teksty, które w większości pisze Andrzej Janusz. A może atutem jest to, że nie „pchają” się na świecznik?
Skład zespołu:
Andrzej Janusz – wokal, teksty, kompozycja
Aleksandra Ziora – wokal
Wojciech Szajwaj – gitara elektryczna
Marek Stefaniak – gitara basowa
Marek Zając – instrumenty klawiszowe
Tomasz Bubieńczyk – perksuja
Byli członkowie:
Konrad Truszkowski – wokal (2000-2001)
Przemysław Rudyk – gitara, wokal (2001-2004)
Robert Opała - gitara basowa (2000-2008)
Wojciech Gulis – gitara basowa (2008-2009)
Iza Tarka – wokal (2000-2010)
Joanna Iwanowska (2000-2012)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Kujawiak
2972 dni temu
Zespół świetny!!! A wpadki im się zdarzają, bo nie śpiewają z playbacku. Chyba, że wolicie "gwiazdy" które właśnie z tego dobrodziejstwa korzystają.
Dodaj opinię do tego komentarza
Andi
2971 dni temu
Generalnie nie wypowiadam się na temat koncertu zespołu na którym nie byłem. Byłem na koncertach innych np. Kowalskiej, Bajmu czy Steczkowskiej. Niestety trafiłem na te "gorsze" koncerty z palybacku. Wychodzę więc z założenia, że to chyba zależy od formy grających. Bo przecież kilka lat wcześniej byłem na koncercie na żywo pewnego zespołu było średnio, potem trafiłem na inny ich koncert było super i w końcu za trzecim razem ewidentny palyback. Nie ma co generalizować, Po prostu trzeba przeżyć kilka koncertów jednej grupy i tyle.
Dodaj opinię do tego komentarza
Fan
2944 dni temu
Byłem na niejednym ich koncercie i fałszu nie słyszałem.
Dodaj opinię do tego komentarza
marek duda
2313 dni temu
Zespol Sumptuastic byl lepsze jak spiewaly stare wokalisti, po ich odejsciu zespol nie jest juz ten sam
Dodaj opinię do tego komentarza
Mistrzu
2972 dni temu
Nawet lubiłem ten zespół dopóki nie poszedłem na ich koncert. To był jeden wielki fałsz, w niczym to nie przypominało tego głosu, który znam z płyt i z telewizji.
Dodaj opinię do tego komentarza
Jacento
2972 dni temu
To byliśmy na dwóch różnych koncertach. Ja byłem na ich koncercie i zdecydowanie lepiej niż na płytach...
Dodaj opinię do tego komentarza
Mistrzu
2971 dni temu
Wpadka wpadką, ale śpiewanie na żywo powinno być chociaż troszkę lepsze. Byłem na koncercie Bajmu, Maryli Rodowicz, Justyny Steczkowskiej czy Kombii i wszyscy grali na żywo i ... nie fałszowali! Nie mówię, że koncert Sumptuastic był zły, ale skoro profesjonalnie zajmują się muzyką to chyba wymagane są jakieś przyzwoite umiejętności wokalne.
Dodaj opinię do tego komentarza
Seba
1253 dni temu
Inne duże zespoły stać na auto tune, więc jeśli zafałszuja komputer dostroi i tego nie będzie w ogóle słychać, jest to na rynku około 12 lat
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora matusiak

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie? - Religia
Początek listopada to tradycyjnie czas, w którym nasze myśli wędrują ku tym, których nie ma między nami. Ich czas na ziemskim padole dobiegł końca, a nam pozostały zdjęcia, wspomnienia i mogiły...

Maj – miesiąc pełen ważnych rocznic - Tradycje
Majówka w 2020 roku jest wyjątkowo smutna i wyciszona z powodu pandemii. W gronie najbliższych osób na własnych podwórkach można jednak naprawić zły humor smaczną karkówką z grilla. Ale też nie zapomnieć, że ten piąty miesiąc roku niesie ze sobą wiele rocznic. Warto więc upamiętnić te ważne wydarzenia choćby we własnym domu.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek... - Tradycje
... a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – to staropolskie powiedzenie odnosi się do jednej z najbardziej rozpowszechnionej i niezmiernie tkwiących w Polsce tradycji, która rozpoczyna okres ostatkowych obrzędów i zabaw, tzw. tłustego czwartku.

Tradycje Wielkanocne - Tradycje
Pragniemy życzyć wszystkim Internautom zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na Świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. Zachęcamy również do lektury niniejszego artykułu, który dostarczy Wam wielu interesujących informacji o zwyczajach, związanych z Wielkanocą.

11 listopada – wspomnienie świętego Marcina z Tours - Religia
11 listopada to nie tylko Święto Niepodległości. 11 listopada to również liturgiczne wspomnienie świętego Marcina z Tours, a gdzie świętować imieniny Marcina? Oczywiście tylko w stolicy Wielkopolski – Poznaniu...
Teraz czytane artykuły

Sumptuastic – niedoceniani - Zespoły i Artyści
Sześcioosobowy zespół istnieje od 2000 r. Muzyka którą grają to pop z domieszką dance, czyli teoretycznie współczesne trendy, tzw. komercyjne. Nic bardziej mylnego. Co sprawia, że zespół jest niedoceniany? Przede wszystkim to, że posiada wartościowe teksty i nie szokuje, ani nie prowokuje.

Domowe sposoby na bolące gardło - Zdrowie i uroda
Pogoda ostatnimi czasy jest bardzo nieprzewidywalna. Listopad na wysokim plusie, jesień niby złota, ale deszczowa i przyprawiająca o chandrę. To idealna aura dla rozmnażających się zarazków, przed którymi niełatwo się uchronić. Szczególnie narażone jest nasze gardło. Oczywiście, kiedy już jest bardzo zaczerwienione i grozi nam angina, to wizyta u lekarza będzie niezbędna. Ale w początkowej fazie można spróbować wyleczyć je domowymi sposobami.

"Kamienie na szaniec" – Zośka, Rudy i … Alek do boju! - Recenzje filmów
Moje serce raduje się, kiedy myślę o niezłomnych harcerzach – patriotach czasów niemieckiej okupacji. Ci młodzi chłopcy z Szarych Szeregów swoją postawą: wiarą w zwycięstwo i miłością do ojczyzny po dziś dzień stanowią przykład dla Polaków. Robert Gliński, twórca znakomitego filmu pt. „Cześć Tereska” również wierzy i jest odważny. Jego adaptacja znanej, patetycznej lektury Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” to dla wielu porywanie się z motyką na słońce i szarganie świętości.

Game Music Festival – uczta dla uszu graczy! - Festiwale muzyczne
Niektórzy uważają, że granie na PC czy konsoli to niszowa rozrywka. Znacznie gorszej klasy od oglądania filmów w kinie. Mówią to jednak ludzie niebędący na bieżąco z nowościami ze świata gier oraz ci nieznający dawnej klasyki. Współczesne produkcje mają bowiem budżet iście filmowy, a w ich powstawanie zaangażowani są nie tylko graficy, ale również… kompozytorzy. Tak. Muzyka w grach (też tych retro) spełnia taką samą funkcję jak w filmach – buduje napięcie, klimat i uczucie niepokoju. Szczególnie dotyczy to gatunku rpg lub dzieł przygodowych, gdzie kompozycje są ucztą dla uszu.


Pyrkon – wejdź do świata fantastyki! - Organizacje
Pod koniec sierpnia 2016 roku na łamach portalu Altao.pl ukazał się artykuł o Polconie. Tym razem nadszedł czas na jego „bratnią duszę” – jeszcze bardziej popularny Pyrkon z Poznania, czyli Festiwal Fantastyki przez duże F. Od 28 do 30 kwietnia odbywała się jego siedemnasta już edycja, który ponownie przyciągnęła rzesze fanów komiksów, gier, filmów i książek gatunku science fiction i fantasy.

Ed i Lorraine na tropie złych duchów - Niewiarygodne, niewyjaśnione
Ed i Lorraine Warren zasłynęli w Stanach Zjednoczonych jako badacze zjawisk paranormalnych. W filmie „Obecność” możemy zapoznać się z ich najtrudniejszą sprawą (na potrzeby kina nieco ubarwioną). W tym artykule dowiecie się nieco o tym ekscentrycznym małżeństwie oraz o pewnej nawiedzonej lalce i kłopotach rodziny Smurlów.

"Twój Simon" - Kiedyś Cię znajdę Blue... - Recenzje filmów
Niełatwo ogłosić całemu światu (czyt. bliskiemu otoczeniu), że jesteś innej orientacji. Szczególnie, gdy masz 17 lat i chodzisz do szkoły średniej, gdzie stanowisz obiekt westchnień rówieśniczek. Taki problem ma tytułowy bohater filmu pt. „Twój Simon”. Chłopiec czeka na odpowiedni moment, aby wreszcie zdobyć się na coming out. Ale nie wszystko idzie po jego myśli…

Syntezatory – Historia tworzenia muzyki elektronicznej - Elektronika
Czy zastanawialiście się, jak tworzy się muzykę? To proste – wystarczy kawałek kartki w pięciolinię, a dodatkowo przyda się jakiś instrument, aby sobie wysłuchać kompozycji. W dzisiejszych cyfrowych czasach to za mało. Wszystkich zainteresowanych tematem komponowania, czy potocznie tworzenia muzyki elektronicznej zapraszam na mały przewodnik, a być może w przyszłości kurs o tworzeniu utworów muzycznych. Zapraszam....

Nanocząstki kontra komórki rakowe. Czy to będzie wygrana walka? - Genetyka i Biologia
Gdyby Doktor Quinn przeniosła się w czasie do roku 2020, złapałaby się za głowę. Z jednej strony byłaby świadkiem pandemii koronawirusa, a co za nią idzie medialnego strachu i nierównej walki z niewidzialnym wrogiem. Z drugiej odkryłaby jak medycyna poszła do przodu w radzeniu sobie z nowotworami. I jak może robić to jeszcze lepiej za sprawą nanocząsteczki, która niczym „koń trojański” rozsadzi komórkę rakową od środka!

"Wonder Woman 1984" – Z księżniczką Dianą przez lukrowany tor przeszkód - Recenzje filmów
Kiedy Warner Bros w grudniu 2019 roku pierwszy raz wyświetlił zwiastun „Wonder Woman 1984”, moje serducho zabiło szybciej. Ejtisowy klimat, „podrasowana” brzmieniowo melodia refrenu „Blue Monday”, ogolony Pedro Pascal, pstrokate stroje i Cudowna Kobieta zręcznie wywijającą świetlistym biczem. „Drugi film o przygodach Amazonki znanej z kart DC nie może być kiepski” – tak pomyślałem. Tymczasem rzeczywistość pokazała środkowy palec.

Wianki – kultywowanie słowiańskiej tradycji na polskiej wsi - Tradycje
Puszczanie wianków na wodzie jest ściśle związane z tzw. Nocą Kupały – świętem, którego korzenie sięgają pradawnych słowiańskich czasów. Niewielka wieś Czarne w centralnej Polsce na Kujawach od kilku lat czci ten zwyczaj, tym samym będąc wzorem dla innych. Ktoś zaprotestuje, że nie powinno się w katolickim kraju przypominać i tak bardzo przywiązywać do tego, co pogańskie, ale czyż nie najważniejsza jest wspólna radosna zabawa, nad którą unosi się pozytywna aura i magia sprzed tysięcy lat?

Koncertowo we Włocławku! - Kultura
Luty i marzec to miesiące, w których każdy miłośnik dobrej muzyki znajdzie coś dla siebie. Na zaplanowanych koncertach będzie można usłyszeć przeróżne brzmienia: od melodii rockowych po folklor i country.

Udka w sosie tatarskim - Przepisy
Tym razem prezentujemy coś pysznego na obiad. Potrawę, którą już po pierwszym kęsie nigdy nie zapomnicie. Ten smak i zapach są nie do opisania. Zaskoczcie gości i rodzinę. Przygotujcie udka w sosie tatarskim!

Altao.pl – Portal ludzi z pasją... - Altao
Witamy serdecznie na stronach portalu kulturalnego Altao.pl.

Nagrody Antynobla – z humorem przez świat nauki - Intrygujące
Czwartek 22 września 2016 roku był dniem, kiedy po raz 26. wręczono Ig Noble, zwane też Antynoblami. To nagrody, które przyznaje się za dziwne, jeszcze dziwniejsze i najdziwniejsze „odkrycia” naukowe. I co ciekawe, rozdają je zdobywcy tych prawdziwych Nagród Nobla. Skąd taki pomysł?

Juwenalia 2015 – święto studentów - Kultura
Długi majowy weekend za nami, ale to nie koniec imprezowania. Ten miesiąc to także czas, kiedy świętują studenci. Sięgająca XV wieku tradycja kontynuowana jest po dziś dzień. W polskich miastach ma miejsce symboliczne przekazanie żakom przez prezydentów kluczy do bram, a następnie odbywają się liczne koncerty, konkursy i zabawy. Co ciekawego czeka studentów w tym roku?

"Mass Effect: Andromeda" – Andromeda 90210 - Recenzje gier
Wiedząc o zbliżającej się wielkimi krokami premierze „Andromedy”, zdecydowałem się na zapoznanie z trylogią „Mass Effect”. Nie dowierzałem samemu sobie, dlaczego pomijałem ją tak długo, gdyż okazała się dla mnie przeżyciem niemalże dorównującym trzeciemu „Wiedźminowi”.
Nowości

"Klara i Słońce" – Nowa jakość u Noblisty - Recenzje książek
Kazuo Ishiguro to, urodzony w Nagasaki, brytyjski pisarz i laureat Literackiej Nagrody Nobla. 24 marca 2021 roku na polskim rynku wydawniczym pojawiła się jego najnowsza i oczekiwana powieść pt. „Klara i Słońce”. Czy autor słynnych, zekranizowanych „Okruchów dnia” (z piękną rolą Anthony’ego Hopkinsa) ponownie zachwyca swoim stylem?

Małgorzata Beczek poszła "na solo" sama ze sobą! - Zespoły i Artyści
Małgorzata Beczek to barwna artystka, która wydała właśnie singiel „Strzelaj”, a wraz z nim debiutancką EPkę „2002”. W ten sposób poszła „na solo” sama ze sobą. Co wiemy na temat tej piosenkarki? Jaką tematykę porusza w swoich utworach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

"Wonder Woman 1984" – Z księżniczką Dianą przez lukrowany tor przeszkód - Recenzje filmów
Kiedy Warner Bros w grudniu 2019 roku pierwszy raz wyświetlił zwiastun „Wonder Woman 1984”, moje serducho zabiło szybciej. Ejtisowy klimat, „podrasowana” brzmieniowo melodia refrenu „Blue Monday”, ogolony Pedro Pascal, pstrokate stroje i Cudowna Kobieta zręcznie wywijającą świetlistym biczem. „Drugi film o przygodach Amazonki znanej z kart DC nie może być kiepski” – tak pomyślałem. Tymczasem rzeczywistość pokazała środkowy palec.

Krzysztof Krawczyk – Parostatkiem w piękny rejs… - Zespoły i Artyści
„Przemierzył cały świat od Las Vegas po Krym, zgrał tysiąc talii kart, które lubią dym”. Jego muzyka towarzyszyła pokoleniom słuchaczy, nie tylko podczas potańcówek i imprez sylwestrowych, ale także w domowym zaciszu. I choć miał epizod z przaśnym disco polo, to w pełni zasłużył sobie na miano króla estrady. Niegdyś przeżył poważny wypadek samochodowy. Wydawało się, że i tym razem dopisze mu szczęście i pokona koronawirusa. Niestety, mimo że po wyjściu ze szpitala Krzysztof Krawczyk czuł się przez pierwsze dni dobrze, to w Poniedziałek Wielkanocny nagle zasłabł. Zmarł w wieku 74 lat w łódzkim szpitalu (przyczyną były choroby współistniejące, m.in. słabe serce). Wspomnijmy więc tego bardzo utalentowanego piosenkarza o barytonowym głosie.

"WandaVision" – Ożeniłem się z czarownicą! - Seriale
Nie mam żadnych mocy. Nie przesuwam przedmiotów siłą umysłu. Z kontrolą otaczającej mnie rzeczywistości także u mnie kiepsko. A jednak, mimo niedostępności serwisu streamingowego Disney+ w Polsce, udało mi się wreszcie obejrzeć dziewięć odcinków serialu, który już na etapie zwiastunów intrygował bardziej niż wiele innych rozrywkowych produkcji Mavela. Tak. Dobrze myślicie. To „WandaVision”. Czy faktycznie jest to obowiązkowa pozycja dla fanów oryginalnych pomysłów i bohaterów w przyciasnych strojach. Czy to bardzo udany serial?

Wielkanocna babka inna niż wszystkie - Przepisy
Święta Wielkiejnocy tuż za rogiem. Goście się zjadą. Czas więc już myśleć nad różnymi ciastami i potrawami mięsnymi. A może w tym roku warto by czymś zaskoczyć swoich bliskich i przygotować danie, które wcześniej nie stało na naszym wielkanocnym stole. Co powiecie np. na zimną babkę, którą kilka dni temu wykonałam. Wygląda z daleka jak kolorowy wypiek ze słodką galaretą, lecz tak naprawdę to danie złożone ze składników, takich jak: koperek, szynka, jajko i warzywa!
Artykuły z tej samej kategorii

2Cellos – przystojni panowie i magia wiolonczeli - Zespoły i Artyści
W muzycznym świecie bywają takie duety, na które się miło patrzy, i które się jeszcze milej słucha. I nie koniecznie są to piosenkarze czy piosenkarki. Pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser nie śpiewają. Jako zespół 2Cellos od 2011 roku grają na wiolonczelach, i robią to tak widowiskowo i magicznie, że nie sposób oderwać wzroku, a i narząd słuchu pieszczony jest maksymalnie. 18 maja 2018 roku ponownie wystąpią w Polsce.

Yo-Landi Visser – słodka żyleta - Zespoły i Artyści
Z okazji premiery filmu „Chappie” nie mogło zabraknąć artykułu o występującej tam Yo-Landi Visser – południowoafrykańskiej raperce wchodzącej w skład zespołu Die Antwoord. Z wyglądu i głosu przypomina niewinną, infantylną nastolatkę. Jednak uwaga, to tylko pozory. Po płaszczykiem słodkości kryje się prawdziwa sceniczna żyleta.

Utalentowany muzyk Adam Bień w wywiadzie dla portalu Altao.pl! - Zespoły i Artyści
W kategorii Zespoły i Artyści przeprowadzaliśmy wywiady z wieloma uzdolnionymi muzykami. Do tego grona dołączył także, urodzony w Olkuszu, Adam Bień. Jest nie tylko wokalistą. Zajmuje się bowiem produkcją, komponowaniem autorskich utworów, a nawet działa jako multiinstrumentalista. Droga muzyczna, jaką przeszedł oraz niedawno wydany singiel pt. „Bieguny” były przyczynkiem do ciekawej rozmowy.

Wywiad z Oscarem Jensenem – uzdolnionym wokalistą i finalistą programu "Śpiewajmy razem" - Zespoły i Artyści
Zobaczyliśmy go w środę 13 marca drugim odcinku kolejnego sezonu polsatowskiego programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Wystarczyło, że się przedstawił, a niektórzy z liczącego 100 osób jury już zapragnęli bić brawo. A kiedy zaśpiewał piosenkę Shaggy’ego pt. „Angel”, wszyscy w szoku wstali z miejsc. Kim jest ów tajemniczy młodzian? To Oscar Jensen – pół Polak, pół Kanadyjczyk. Więcej dowiecie się z rozmowy, jaką mieliśmy okazję z nim przeprowadzić.

Wywiad z Arturem Kujawą – raperem z Włocławka muzykującym pod pseudonimem Quobonafajdał - Zespoły i Artyści
7 października 2017 roku na portalu YouTube miał swoją premierę, zyskujący z dnia na dzień coraz więcej wyświetleń, hip-hopowy teledysk do utworu pt. „Baruchowo”. Singiel jest formą parodii i opowiada o tej małej kujawskiej gminie i jej mieszkańcu „Grzegorzu”. Kim jest jego wykonawca? Jakie ma jeszcze pasje? Tego m.in. dowiecie się z intrygującego wywiadu, którego nam udzielił.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2021 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.559