Karolina Lizer i Jej Folk Orkiestra (fot. materiały promocyjne)
W koncercie zagrają:
Karolina Lizer – zwyciężczyni KFPP w Opolu (Nagroda Jury i Publiczności), wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka Zespołu ABBA Orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Gościnnie występuje w „Piwnicy pod Baranami”. Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Podczas koncertów na żywo zachwyca i urzeka widzów swoją niezwykłą osobowością sceniczną.
Finalistka Koncertu Debiuty 56 KFPP w Opolu 2020.
Trzykrotny udział, w tym własny recital (2021), na Festiwalu Warszawa Singera.
Zdobyła m.in.:
-
Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021
-
Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim 2015
-
l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim 2020
-
I nagrodę w konkursie Wolna Scena Karrot 2020
-
I nagrodę na Ogólnopolskim konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” 2020
-
III miejsce na 56 Studenckim Festiwalu w Krakowie 2020
-
Wyśpiewała I nagrodę w konkursie na piosenkę o dzielnicy „Zakochaj się w Warszawie w Wesołej” oraz otrzymała Nagrodę Publiczności 2019 („Stacyjka Wesoła”, muz. Wojciech Zieliński, sł. Tomasz Kordeusz)
-
Główną nagrodę wykonawczą im. Bogdana Krawca na 32 Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską2020
-
II miejsce (dwukrotnie 2018 i 2019) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus 2018 na festiwalu „W żółtych płomieniach liści” Białymstoku
-
III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory
-
Nagrodę Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego, nagroda Dominiki Barabas i nagroda publiczności online ” na 16 konkursie Piosenek Mistrza Jeremiego „Stacja Kutno” 2020
-
Nagrodę Związku Artystów Scen Polskich ZASP za najlepszą interpretacje piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2019
-
I wyróżnienie w 7. odcinku programu "Szansa na Sukces” 2020
-
Wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie
-
Nagrodę „Małe Sitko Nadziei” na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
-
Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia artystyczne w roku 2019 od Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawa.
https://www.facebook.com/karolinalizermusic
https://www.instagram.com/karolinalizer/
https://www.youtube.com/c/KarolinaLizer
Zuzanna Lenkiewicz (chórek) – pochodząca z Radzymina, studentka APS oraz uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie w klasie saksofonu. Laureatka licznych wyróżnień i nagród w konkursach poezji śpiewanej.
Mateusz Wachowiak – akordeonista, pianista, aranżer i kompozytor. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym, specjalizacja – akordeon. Jako wykonawca muzyki współczesnej, zdobył szereg nagród na konkursach i festiwalach muzyki kameralnej i akordeonowej. Po studiach podjął współpracę jako muzyk z wieloma teatrami i instytucjami kultury. Współzałożyciel i członek takich zespołów jak: Bum Bum ORKeSTAR, WoWaKin Trio, Burónka. Jako muzyk sesyjny regularnie współpracuje z radiem i telewizją. Nagrał dziesiątki programów telewizyjnych (m.in. benefisy, spotkania kabaretowe, koncerty festiwalowe) i audycji radiowych (m.in. Muzyczna Scena Tradycji w Polskim Radio, recitale piosenki aktorskiej, koncerty festiwalowe). Specjalizuje się w wykonywaniu polskiej muzyki tradycyjnej i folkowej. Jeden z niewielu muzyków w Polsce grający na harmonii polskiej trzyrzędowej, tradycyjnym instrumencie niegdyś bardzo popularnym w centralnej Polsce.
Oliwier Andruszczenko – klarnecista, saksofonista. Absolwent (2012) Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod okiem adt dr Arkadiusza Adamskiego. W swoim dorobku artystycznym ma liczne osiągnięcia jako solista i kameralista w dziedzinie muzyki klasycznej, współczesnej oraz folku. Od roku 2007 zajął się kreowaniem i wykonywaniem muzyki klezmerskiej, bałkańskiej oraz sefardyjskiej. Przez ostatnie lata czynnie koncertuje w kraju i zagranicą na takich festiwalach jak: : Open’erfestival, Woodstock, Festiwal Singera, Festiwal Trzech Kultur, Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha, Festiwal Tzadik, Festiwal jedna Europa wiele Kultur, Festiwal Sari i innych. Ważne miejsce w jego dorobku zajmuję także muzyka nowa. Od roku 2009 współpracuje ze Związkiem Kompozytorów Polskich.
Krzysztof Łochowicz – gitarzysta. Ma na koncie współpracę z wieloma gwiazdami polskiej estrady i kilka złotych i platynowych płyt. Nagrywał i koncertował m.in. z Melą Koteluk (platynowa płyta za album Migracje), Darią Zawiałow, Renatą Przemyk, Bovską. Obecnie na stałe w zespole Pawła Domagały (platynowe płyty za albumy Opowie Ci o mnie oraz 1984) oraz w World Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Gang Tango i Kayah, współpracuje również z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną. Koncertował na największych scenach i festiwalach muzycznych w kraju, m.in. Męskie Granie, Opener Festiwal, Orange Warsaw Festival, Top Trendy, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu i wielu innych. Brał udział w realizacji kilkudziesięciu koncertów radiowych i telewizyjnych. Nagrywał muzykę do filmów fabularnych współpracując z takimi kompozytorami jak Paweł Lucewicz czy nagrodzony Oskarem Jan A. P. Kaczmarek.
Piotr Janiec – tubista. Współpracuje z Ośrodkiem Pogranicze "Sztuk, Kultur, Narodów", gdzie rozpoczął naukę gry na tubie. Związany z muzyką klezmerską i bałkańską gra i koncertuje w Polsce i poza granicami. Członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Paul'a Brody'ego, Frank'a London'a, Steve'a Swell'a, David'a Krakauera, Mikołaja Trzaskę w projekcie "Tratwa muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami". Od 2008 związany z warszawską sceną muzyczną. Koncertował wraz Bum Bum Orkestar, Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Frozen Bird, Muzyka Miejsca, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Współpracuje z muzykami takimi jak Maciek Bielawski, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Raphael Rogiński, Michał Górczyński, Jerzy Mazzoll, Piotr Zabrodzki, Tomasz Duda, Paweł Szpura, Radek Duda, Wojtek Traczyk, Ray Dickaty i inni.
Kazimierz Nitkiewicz – reżyser dźwięku, trębacz, absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na trąbce gra od 9 roku życia. Pierwsza trąba Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, jest odpowiedzialny za stronę nagraniową i wydawniczą albumów tego zespołu. Gościnnie grywa również w zespołach: Janusz Prusinowski Kompania, Kapela Kożuch, Tęgie Chłopy, Adam Strug Kompania, Alchemik Big Band, Bum Bum Orkestar. Jako reżyser dźwięku współpracował przy nagraniach i koncertach m.in. z Mariką, Marcinem Pospieszalskim, New Life, Lautari, Adamem Strugiem, Stevem Nashem Turntable Orchestra, Stryjo, Małą Orkiestrą Dancingową czy Tomaszem Stańko.
Jarema Jarosiński – aranżer, kompozytor, perkusista. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2018). Współpracuje z wieloma teatrami i orkiestrami symfonicznymi na terenie całej Polski, na swoim koncie może zapisać aranżacje m.in. dla Agi Zaryan, Jana Młynarskiego, Sławka Uniatowskiego, Katarzyny Cerekwickiej, Sinfonia Varsovia Wind Quintet, Chopin University Big Band, z którym przy skromnym udziale współtworzy najnowszą płytę pt. „Cinema Boogie”. Autor opracowań do spektaklu pt. „Miłość to ja…” realizowanym przez ZPiT UW „Warszawianka” oraz „Bal 1850” Jana Galasińskiego. Czynny muzyk i kierownik muzyczny Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni” (od 2018), który od ponad 45 lat krzewi polską kulturę ludową w ujęciu zarówno tradycyjnym, jak i stylizowanym. W jego dorobku znajduje się ponad 150 aranżacji i kompozycji zdefiniowanych w różnorodnych nurtach muzyki (klasycznej, rozrywkowej, folkowej i współczesnej) oraz okazałej rozpiętości aparatu wykonawczego: od składów kameralnych przez zespoły kilkunastoosobowe, na orkiestrze symfonicznej kończąc. Wiele z nich zostało wykonanych w miejscach szczególnych dla polskiej kultury i samego aranżera: w Filharmonii Narodowej, Polskim Radio, siedzibie Sinfonii Varsovii, w Pałacu Prezydenckim, Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Kamienica, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Uniwersytecie Warszawskim.
Patroni medialni wydarzenia: TVP Olsztyn, Głos Kultury, Pismo Folkowe, Muzykoholicy, MMag, Altao.pl. Czarno na Czarnym.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2i0ku7UvN
PS Wyczekujcie recenzji tej nowej płyty, z której utwory zabrzmią na koncercie w Węgorzewie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Karolina Lizer i Jej Folk Orkiestra z nowym materiałem na koncercie w Węgorzewie!
Więcej artykułów od autora admin

METAL MINE FESTIVAL powraca. Także polskie zespoły zagwarantują ekstremalne przeżycia! - Festiwale muzyczne
Podobno heavy metal narodził się dokładnie w 1970 roku, w piątek 13 lutego. A zatem sam diabeł maczał w tym palce? Nic z tych rzeczy! Przecież, jak pokazały badania, taki gatunek muzyki nie zamienia ludzi w seryjnych morderców. Przeciwnie. Pomaga rozładować napięcie i ogranicza agresywne zachowania. Zapuszczajcie więc długie włosy, bierzcie w dłonie gitary i ruszajcie na koncerty. Najlepiej na dwudniowy Metal Mine Festival, gdzie występują zarówno polskie, jak i zagraniczne, porządnie grające kapele, i który powraca po trzech latach przerwy!

"Żenada"… Karolina Jop w odważnym singlu o "książętach z bajki"! - Muzyczne Style
Ma za sobą już debiutancki album oraz historię związaną z pobytem w Stanach Zjednoczonych, o której śpiewa w ostatnim singlu „Na Zaś”. Teraz, prężnie rozwijająca się na rynku muzycznym wokalistka Karolina Jop, wraca z nowym, zaskakującym materiałem, w absolutnie nowym stylu. Poznajcie „Żenadę”, czyli zapowiedź kolejnej płyty.

Z odcieni szarości do żywych barw – Kinga Rutkowska i jej "Neonowa noc"! - Zespoły i Artyści
Nazywa się Kinga Rutkowska. Jest wokalistką, która głosem burzy mury szarości. Nic dziwnego. Ukończyła przecież Akademię Muzyczną w Łodzi o specjalności wokalistyka estradowa. Jako wrażliwa artystka, kocha muzykę tak bardzo, że właśnie wydała swój trzeci singiel. Już jego tytuł – „Neonowa noc” zawiera w sobie pewną zapowiedź całej treści, przekazu, a także niezwykłego klimatu. Mający oficjalną premierę dokładnie 29 marca 2023 roku, w samo południe utwór uwodzi emocjami, dając mnóstwo pozytywnej energii.

Co za Kanał?! "MegaWhesly", gdzie M. Nożownik opowiada o sprawach różnych! - Ludzie Youtuba
Kosmopolita, który „kupił działkę na Księżycu”. „Radykalny lewak” – jak siebie nazywa, który, siedząc w wannie, pochyla się nad problemami ludzi leworęcznych. Kinda hipis, którego filmik o sensie całowania się wyświetlono ponad 100 tysięcy razy! Chłopak, poeta (tak, wydał swój tomik), interesujący się teoriami spiskowymi, szeroko pojętą popkulturą i kontrowersyjną tematyką. Kiedy się przedstawia, można się lekko przestraszyć. Ale spokojnie, utalentowany w różnych dziedzinach Mateusz Nożownik to sympatyczny, szalenie inteligentny gość, który m.in. nauczy Was, jak grać na gitarze elektrycznej, „poczęstuje ciasteczkami i herbatką” oraz opowie, zarówno o sprawach większych niż życie, jak i przyziemnych, ciekawych problemach i rzeczach. Wystarczy, że zajrzycie na jego kanał o nazwie MegaWhesly. Czym dokładnie jest ten projekt prowadzony na YouTubie? O tym poniżej.

RaV Kozik zaprasza na "Złote plaże" do... klubu! - Muzyczne Style
Wcześniej zaprezentował świetnie przyjęty, chwytający za serce singiel „Wart mniej”. A teraz powraca w zupełnie innej odsłonie! Na letnie dni jeszcze za wcześnie, ale jego kolejny utwór sprawia, że już czuje się ciepełko. RaV Kozik, czyli finalista The Voice przenosi bowiem wszystkich prosto na „Złote plaże”, gdzie króluje afrobeat!
Polecamy podobne artykuły

Karolina Lizer prezentuje klimatyczny teledysk do utworu "Jeszcze parę chwil" - Muzyczne Style
"Jeszcze parę chwil"? Nie. Teledysk pojawił się 7 października! W ten sposób Artystka – Karolina Lizer zamknęła etap swoich łąkowych historii z płyty „Lśniąca…” (wydanego na początku września 2021 roku, debiutanckiego albumu inspirowanego naturą, ludowością, spokojem, harmonią i nadzieją). Muzykę do utworu skomponował Maciej Czemplik, a piękne, refleksyjne, podnoszące na duchu słowa napisała sama Karolina.

"Leć głosie" i wychwalaj ową pieśń! - Muzyczne Style
Najpierw rozbiła bank w Opolu, a 10 października dała przedsmak tego, jak będzie prezentować się jej kolejny album. Karolina – co za dziewczyna! Nazywa się Lizer. Warto czekać na płytę „Onyks”, która jest coraz bliżej. „Leć głosie”. Porwij słuchaczy w ogień jak w baśniowym śnie. Niech biorą przykład z Jasieńka, niech ich serce rośnie z miłości i przygody się nie lęka!

Altao.pl jednym z patronów medialnych wielkiego koncertu Karoliny Lizer! - Kultura
Kochani. Niezmiernie nam miło, że możemy podzielić się z Wami pewną informacją. Otóż portal Altao.pl znalazł się wśród dziesięciu wybrańców, którzy objęli patronat medialny nad koncertem niezwykle uzdolnionej artystki. Mowa o Karolinie Lizer, o której już na łamach strony dla ludzi z pasją nieraz pisaliśmy. Karolina z grupą Folk Orkiestra wystąpi przed szeroką publicznością 26 listopada w unikatowej, nowoczesnej, jednej z najlepszych akustycznie sal Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie! W ten sposób pochwali się swoim drugim albumem pt. „Onyks”, którego recenzję przeczytacie wkrótce, zaglądając do działu Muzyka.

Ukraińska Atmasfera – niezwykła atmosfera, pomoc dla rodaków! - Muzyczne Style
Wyjątkowa energia i harmonia. Muzyka, która dotyka serca i przynosi ukojenie dla umysłu. Tak w krótkich, ale jakże szczerych i pięknych słowach można przedstawić twórczość, pochodzącego z Ukrainy zespołu Atmasfera. W jego skład wchodzą utalentowani, wspaniali artyści – ludzie o wielkich sercach i talencie do grania na różnych, nietypowych instrumentach. Dlaczego jeszcze warto poznać ich muzyczne dzieła?

"Onyks" – Życie i pasja zaklęte w muzyce - Recenzje płyt
Jest pewien minerał, który symbolizuje siłę i determinację. Nosząc go przy sobie, można stać się panią własnego losu, mimo licznych przeciwności spotykanych pod drodze. To onyks – kamień złożony z warstwy białej i czarnej. Nic dziwnego, że tak też nazywa się drugi album Karoliny Lizer. Ta artystka, o której nieraz już mogliście przeczytać i dowiedzieć się chociażby, że jej koncerty są niezwykłym doświadczeniem dla wrażliwych osób. Cieszę się, że portal Altao objął patronat nad „Onyksem”, bo to jeszcze lepszy krążek od poprzedniego!

Witalna "Czysta woda" Karoliny Lizer w konkursie opolskich PREMIER! - Zespoły i Artyści
Zanim Karolina Lizer – utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów zagra 1 lipca w Węgorzewie (w woj. warmińsko-mazurskim) klimatyczny, duży koncert w folkowym stylu, nad którym mamy zaszczyt objąć patronat medialny, najpierw pokaże się od najlepszej strony na Festiwalu w Opolu. 18 czerwca będzie konkurować z dziewięcioma innymi artystami w konkursie PREMIER ze swoim pełnym radości i słowiańskiej energii utworem pt. „Czysta woda”!
Teraz czytane artykuły

Karolina Lizer i Jej Folk Orkiestra z nowym materiałem na koncercie w Węgorzewie! - Kultura
1 lipca 2022 roku w Węgorzewie Karolina Lizer zaprezentuje premierowe utwory, zapowiadające jej nachodzący album. Wspomagać ją będzie Folk Orkiestra. Koncert odbędzie się na Placu Wolności o godz. 21:00. Co, jako jeden z patronów medialnych, wiemy o artystce i utalentowanych wspaniałych muzykach, którzy z nią współpracują?

O walentynkach słów kilka - Erotyka, towarzyskie
Czternasty dzień lutego – z sondaży wynika, że większość Polaków co najmniej lubi ten magiczny, pełen uczuć dzień, a reszta to zdeklarowani przeciwnicy, jak sami twierdzą: „skomercjalizowanego niepotrzebnego święta”. Zarówno pierwsi, jak i drudzy wyłożyliby na tacy w kształcie różowego lub szarego serca sensowne argumenty na poparcie ich tezy. Bo jest często tak, że prawda leży gdzieś pośrodku.

"Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" – W pelerynach na poważnie - Recenzje filmów
Oto wreszcie jest, a raczej są, zdałoby się rzec. Dwóch najsłynniejszych herosów z kart DC Comics – Superman i Batman spotyka się pierwszy raz w pełnometrażowym, zrealizowanym za grube pieniądze hollywoodzkim filmie. Jeszcze kilka miesięcy temu niemal wszyscy fani i przynajmniej część krytyków trzymała kciuki, aby ten superbohaterski pojedynek ikon popkultury przeszedł do historii kina komiksowego i wbił widza w fotel. Tymczasem…

104-letnia Olivia de Havilland – gwiazda zgasła, pamięć o niej zostanie na zawsze - Ludzie kina
Na początku lutego 2020 roku zmarł Kirk Douglas. Kilka miesięcy później – 25 lipca, świat obiegła informacje o śmierci innej dawnej gwiazdy Hollywood. Odeszła od nas bowiem Olivia Mary de Havilland. Nigdy nie spotkali się na planie filmowym, ale łączył ich piękny wiek. Kirk miał 103 lata, Olivia dożyła 104! Wraz z nimi skończyła się złota epoka kina. O Douglasie już pisałem. Teraz oddam należny hołd Melanii z epickiego melodramatu „Przeminęło z wiatrem” – który tak wielu chętnie by zamknęło w „szufladzie” na zawsze (patrz. podziały rasowe w USA).

"God of War" – Spartański Szał w Midgardzie - Recenzje gier
„God of War” to jedna z flagowych serii gier z gatunku hack and slash, która swój początek miała już w 2005 roku. Jednak najnowsza część to przełom, ponieważ staje się bardziej współczesną przygodową produkcją akcji z elementami RPG. Czy taka zmiana wyszła serii na dobre? Poniżej przedstawię swoją opinię, a potem zaraz lecę pokonać ostatnią walkirię, która stoi mi na drodze do platyny.
Nowości

METAL MINE FESTIVAL powraca. Także polskie zespoły zagwarantują ekstremalne przeżycia! - Festiwale muzyczne
Podobno heavy metal narodził się dokładnie w 1970 roku, w piątek 13 lutego. A zatem sam diabeł maczał w tym palce? Nic z tych rzeczy! Przecież, jak pokazały badania, taki gatunek muzyki nie zamienia ludzi w seryjnych morderców. Przeciwnie. Pomaga rozładować napięcie i ogranicza agresywne zachowania. Zapuszczajcie więc długie włosy, bierzcie w dłonie gitary i ruszajcie na koncerty. Najlepiej na dwudniowy Metal Mine Festival, gdzie występują zarówno polskie, jak i zagraniczne, porządnie grające kapele, i który powraca po trzech latach przerwy!

"Żenada"… Karolina Jop w odważnym singlu o "książętach z bajki"! - Muzyczne Style
Ma za sobą już debiutancki album oraz historię związaną z pobytem w Stanach Zjednoczonych, o której śpiewa w ostatnim singlu „Na Zaś”. Teraz, prężnie rozwijająca się na rynku muzycznym wokalistka Karolina Jop, wraca z nowym, zaskakującym materiałem, w absolutnie nowym stylu. Poznajcie „Żenadę”, czyli zapowiedź kolejnej płyty.

Z odcieni szarości do żywych barw – Kinga Rutkowska i jej "Neonowa noc"! - Zespoły i Artyści
Nazywa się Kinga Rutkowska. Jest wokalistką, która głosem burzy mury szarości. Nic dziwnego. Ukończyła przecież Akademię Muzyczną w Łodzi o specjalności wokalistyka estradowa. Jako wrażliwa artystka, kocha muzykę tak bardzo, że właśnie wydała swój trzeci singiel. Już jego tytuł – „Neonowa noc” zawiera w sobie pewną zapowiedź całej treści, przekazu, a także niezwykłego klimatu. Mający oficjalną premierę dokładnie 29 marca 2023 roku, w samo południe utwór uwodzi emocjami, dając mnóstwo pozytywnej energii.

"John Wick 4" – Zabij ich wszystkich! - Recenzje filmów
Yeeeaah. Mr. Wick powrócił w czwartej odsłonie serii. Jest jak kot. Zawsze spada na cztery łapy, żyć ma sporo, szczęścia jeszcze więcej. Coś pod nosem mruczy. Czai się w cieniu. Ale jako człowiek czuje się zmęczony. Wszak ciągle ktoś na niego poluje. Tutaj np. potężni faceci w kuloodpornych garniakach. Ja po seansie filmu też jestem wyczerpany, jednak na twarzy gości uśmiech. Bo paradoksalnie czuje się naładowany energetycznie, jakbym wypił kilka… naście Red Bulli. Mimo umownej fabuły uplecionej z tony absurdów, jest to pod względem sekwencji akcji i kreatywnej reżyserii połączonej ze zdjęciami niczym z „Blade Runnera 2049”, najlepszy rozdział!

Co za Kanał?! "MegaWhesly", gdzie M. Nożownik opowiada o sprawach różnych! - Ludzie Youtuba
Kosmopolita, który „kupił działkę na Księżycu”. „Radykalny lewak” – jak siebie nazywa, który, siedząc w wannie, pochyla się nad problemami ludzi leworęcznych. Kinda hipis, którego filmik o sensie całowania się wyświetlono ponad 100 tysięcy razy! Chłopak, poeta (tak, wydał swój tomik), interesujący się teoriami spiskowymi, szeroko pojętą popkulturą i kontrowersyjną tematyką. Kiedy się przedstawia, można się lekko przestraszyć. Ale spokojnie, utalentowany w różnych dziedzinach Mateusz Nożownik to sympatyczny, szalenie inteligentny gość, który m.in. nauczy Was, jak grać na gitarze elektrycznej, „poczęstuje ciasteczkami i herbatką” oraz opowie, zarówno o sprawach większych niż życie, jak i przyziemnych, ciekawych problemach i rzeczach. Wystarczy, że zajrzycie na jego kanał o nazwie MegaWhesly. Czym dokładnie jest ten projekt prowadzony na YouTubie? O tym poniżej.

RaV Kozik zaprasza na "Złote plaże" do... klubu! - Muzyczne Style
Wcześniej zaprezentował świetnie przyjęty, chwytający za serce singiel „Wart mniej”. A teraz powraca w zupełnie innej odsłonie! Na letnie dni jeszcze za wcześnie, ale jego kolejny utwór sprawia, że już czuje się ciepełko. RaV Kozik, czyli finalista The Voice przenosi bowiem wszystkich prosto na „Złote plaże”, gdzie króluje afrobeat!
Artykuły z tej samej kategorii

Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura
W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?

Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura
Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!
Grammy 2023: utalentowana Beyoncé rekordzistką! - Kultura
Za nami 65. ceremonia rozdania muzycznych Oscarów, która odbyła się 6 lutego w Los Angeles. Pozłacany gramofon trafił na ręce artystów reprezentujących i grających konkretny gatunek: od rocka, po R&B i pop, a gospodarzem całej imprezy był południowoafrykański komik, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny Trevor Noah (robił to trzeci raz). Łącznie przyznano nagrody w 91. kategoriach, ale w niniejszym artykule, jak zawsze, wymienimy tylko część z nich. Z Grammy cieszyli się chociażby Samara Joy jako najlepsza nowa artystka oraz popularny Harry Styles, który nie dość, że ostatnio coraz częściej zostaje zapraszany na plan filmowy, to jeszcze nagrał najlepszy album roku 2022 (o jakże przyciągającym tytule: „Harry’s House”). Jednak największa powody do radości miała Beyonce. Piosenkarka będzie musiała postarać się o większą półkę, gdyż jest obecnie rekordzistką, jeżeli chodzi o Grammy! Ma na swoim koncie aż 32 statuetki.
"IO, IO, IO" – Jestem Osiołkiem i mam Orła! - Kultura
Wieczorem 6 marca w w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 25. gala rozdania Orłów, czyli naszych rodzimych Oscarów. Najbardziej szczęśliwy był pewien... Osioł, gdyż otrzymał on aż 6 nagród z 11 nominacji. Warto tu sprecyzować, że chodzi o film, którego głównym bohaterem jest to czterokopytne zwierzę. Tyle Orłów dla pominiętego na Festiwalu w Gdyni „IO” Jerzego Skolimowskiego, to rodzaj rekompensaty. Kto jeszcze zwyciężył w poszczególnych kategoriach? Jakimi słowami tym razem wystrzelił ze sceny Maciej Stuhr? Odpowiedzi na te pytania i listę laureatów znajdziecie w poniższym tekście.
Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura
Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.589