473
559 min.
Fotorelacje
admin (47009 pkt)
142 dni temu
2024-06-13 12:51:00
Konkurs został zorganizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” w ramach I edycji projektu „HEJTLine”. Cel był szlachetny – poprzez inspirujące plastycznie dzieła pokazać moc potrafiącą przeciwstawiać się hejtowi w szeroko rozumianym pojęciu tego strasznego zjawiska. Gdy się im przyjrzymy z bliska, to jest nadzieja, że Dobro zwycięży!
Kasia Jaroszewska (fot. PJ)
O samej inicjatywie Kasi już mogliście przeczytać we wcześniejszym tekście. Przypominamy, że chodzi o zwrócenie uwagę na to, jak istotną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie, empatia, poczucie własnej wartości, pozytywna komunikacja, a przede wszystkim wspólne głośne mówienie STOP niszczycielskiej sile hejtu. Nienawiść może bowiem doprowadzić do tego, że młody człowiek bez rozwiniętych mechanizmów obronnych targnie się na swoje życie. Właśnie dlatego potrzebne są takie wydarzenia, jak I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”.
Kto został laureatem konkursu? Każda z prac była wyjątkowa. I mimo że komisja w składzie: Kasia Jaroszewska (Prezes Zarządu Fundacji „Już jestem.”) oraz Aneta Jaroszewska (Członek Zarządu Fundacji „Już jestem…”), Grażyna Jakrzewska (Radna Gminy Włocławek), Agnieszka Przybysz (Aniołowo Pracownia Rękodzieła Ludowego), Anita Ochmańska-Robaczewska (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie z filią w Smólniku) i Monika Sudomir-Giers (działaczka społeczna, kierownik Dom Dziennego Pobytu Urszulewo) ostatecznie wyłoniła zwycięzców, przyznając dyplomy i medale za I, II i III miejsca, to jednak każdy mógł poczuć się wyróżniony, otrzymując CERTYFIKAT UZNANIA.
Prace konkursowe (fot. PJ)
W kategorii plastycznej z klas 1-3 oraz 4-6 na podium znaleźli się:
-
Tymoteusz Zembik z Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku (III miejsce)
-
Wiktoria Misztal ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Wielkiej Łące (II miejsce)
-
Amelia Marzec ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku (I miejsce)
-
Marcelina Zasada ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie (III miejsce)
-
Natasza Jaźwiecka ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku (II miejsce)
-
Gabriela Wasilewska ze Szkoły im. Jana Pawła II w Lubaniu i Lena Kościelniak ze Szkoły im. dr Kazimierza Karasiewicza w Tucholi (I miejsca)
Z klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych najciekawsze prace stworzyli:
-
Antonina Zarywczyńska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie (III miejsce)
-
Julia Górecka z tej samej szkoły (II miejsce)
-
Zuzanna Głżewska ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym oraz Izabela Migdał ze Szkoły z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku i Martyna Przybyszewska z Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie (I miejsca)
W kategorii multimedialnej z klas 7-8 i szkół średnich z nagród najbardziej cieszyli się:
-
Hubert Nowacki ze Szkoły Podstawowa nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku (III miejsce)
-
Alicja Czmara i Nina Włodkowska z tej samej placówki (II miejsce)
-
Jakub Kozakiewicz, Miłosz Nowakowski, Wiktor Jankowski, Zuzanna Milarska, Kacper Walasiewicz i Aleksander Bachman ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie (I miejsce)
-
Julia Cichecka i Julia Znajmecka z II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku (II miejsce)
-
Aleksandra Bąkowska, Adrian Bazelewski, Szymon Migdalski, Martyna Wietrzykowska, Julia Purczyńska, Zuzanna Suszyńska, Aleksandra Lewandowska, Martyna Łagocka z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy (I miejsce)
Dodatkową nagrodę od Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej otrzymała Emilia Miastkowska ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Wielkiej Łące.
Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni (fot. PJ)
Na gali, która rozpoczęła się o godzinie 11.00, pojawiły się prominentne osobistości z regionu, m.in.: zastępczyni Wójta Gminy Włocławek – Elżbieta Grzegórska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kruszynie – Anna Podgórska-Spychalska oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Koszanowa. Portal Altao.pl był jednym z patronów medialnych, z kolei patronat honorowy objęły lokalne władze.
Wszyscy mogli posłuchać wyrecytowanego pełnego refleksji wiersza, a także utalentowanej wokalnie Natalki Redeckiej, która swoje zdolności szlifowała w Zespole Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku. Artystka wykonała autorskie piosenki: „All I ask” i „Co się śni niewidomym”. Piękny wokal i słowa. Idealne utwory na podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Multimedialnego dla młodzieży o ważnej tematyce – „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Po zakończonej uroczystości na gości i uczestników czekała też niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku. A w międzyczasie każdy mógł wpisać się do księgi pamiątkowej i wylosować karteczkę z sentencją z tzw. słoika pozytywnego myślenia.
Natalka Redecka (fot. PJ)
Niezmiernie się cieszymy, że jako Portal dla ludzi z pasją, mogliśmy opisać i uwiecznić to wydarzenie.
https://projekt-hejtline.my.canva.site/
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Kameralnie, z pięknymi wartościami, przeciwko hejtowi! Tak było na gali I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Multimedialnego w Smólniku
Więcej artykułów od autora admin
Muzyczny "HORROR MOVIE"... - Muzyczne Style
emocean drive, projekt wykonujący gitarową muzykę rozrywkową, zaprasza na seans z dreszczykiem! Ich najnowszy utwór "Horror Movie" to połączenie mrocznej piosenki i filmu grozy.
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Sonda Clipper poleciała na Europę! Sprawdzi co "w wodzie piszczy" - Kosmos
W naszym dziale dotyczącym nauki, w tym między innymi odkrywania tajemnic kosmosu, nie piszemy o wszystkim. Są jednak takie wydarzenia, o których nie tylko należy, ale wręcz trzeba, choć w pigułce, opowiedzieć. Bez wątpienia jest nim start sondy o nazwie Clipper. Agencja kosmiczna NASA wysłała ją 14 października w stronę jednego z księżyców Jowisza – Europy. Dlaczego akurat tam? Bo gdzie indziej, jak nie na skutym lodem, trochę mniejszym od naszego naturalnego satelity, białym obiekcie poprzecinanym nieregularnymi brązowymi liniami, mogą panować lepsze warunki, aby narodziły się zalążki życia.
Polecamy podobne artykuły
Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura
Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!
Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje
Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.
"Sala samobójców. Hejter" – Toxic Wave - Recenzje filmów
To tendencja: Gdy uczniowie wracają do szkoły we wrześniu, żałują że ich ferie letnie się skończyły i już odliczają dni do następnych. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, bo podobnie ma się sprawa w przypadku dorosłych i ich urlopów. Jedne jednak wakacje nigdy się nie kończą, a żeby ich zaznać w życiu wcale nie potrzeba wiele. Wystarczy włączyć komórkę, wpisać hasło, a następnie wejść do sieci – niezwykłego miejsca, nazywanego Internetem. Skarbnica wiedzy? Raj, w którym spełniają się marzenia? Dla wielu, w tym Tomka – głównego bohatera najnowszego filmu Jana Komasy, pewnie tak.
Teraz czytane artykuły
Kameralnie, z pięknymi wartościami, przeciwko hejtowi! Tak było na gali I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Multimedialnego w Smólniku - Fotorelacje
12 czerwca 2024 roku w małej miejscowości odbyła się uroczystość o wielkim znaczeniu – I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Do Centrum Integracji Wiejskiej w Smólniku przybyła kujawska młodzież, która wie, jak ważna jest jakakolwiek walka z mową nienawiści. Wystarczy wyrazić swoje zdanie i emocje za pomocą plastycznej wyobraźni. A więc rysunki, szkice, obrazy czy krótkie formy multimedialne. Takie prace zaprezentowali młodzi uczniowie z różnych szkół i za nie zostali docenieni. Poniższe galeria stu zdjęć jest dobrym podsumowaniem całej gali.
Tajemnicze i straszne stworzenia - Niewiarygodne, niewyjaśnione
„Mamusia zawsze powtarzała, że potwory nie istnieją. Nie prawdziwe. Ale one istnieją…” (z filmu „Aliens”, mała Newt w rozmowie z Ripley). I nie trzeba lecieć w odległe zakamarki kosmosu, by je spotkać. One są tu, na Ziemi. Ukryte w głębinach oceanu, górskich jaskiniach i w leśnej głuszy. Nie mówimy tylko o znanych ludziom drapieżcach, lecz również o tajemniczych niezbadanych „bestiach”.
Chrupiące krokiety z tostowego chleba! Takiej rodzinnej kolacji Wam potrzeba! - Przepisy
Co się dzieje, kiedy ktoś usłyszy pochodzące z języka francuskiego słowo krokiet? Wyobrazi sobie oczywiście zwiniętego, usmażonego naleśnika z farszem mięsnym albo grzybowym w środku. Taki rodzaj pasztecika, a raczej niewielki rolady. To smakowite danie, w sam raz na wigilijny stół (ale nie tylko). Okazuje się jednak, że krokiety niekoniecznie muszą powstawać z naleśników. Można je bowiem przygotować z... chleba tostowego, dodając do środka parówkę i ser! W takiej formie również są zaskakująco przepyszne! I stanowią idealną propozycję na kolację dla całej rodziny. Czy ich wykonanie jest trudne? Absolutnie nie!
"Returnal" - Promień księżycowego światła w otwartym oku pustki - Recenzje gier
Temat roguelike’ów w branży gamingowej to ciekawa rzecz. Ten dość surowo skodyfikowany gatunek w trakcie trwania swojej kilkudziesięcioletniej historii otrzymał sporo odgałęzień, dzięki czemu dziś bawić się możemy klasycznym sandboxem o pixelartowym wyglądzie jak „Noita” lub w brawurowy sposób przebijać się przez niemniej brawurowo zaprojektowane lochy z „Hadesem”. Dobrych pozycji jest zaprawdę cała masa i nawet ja, nie będąc jakimś wielkim zapaleńcem „rogalikowym”, przy kilku tytułach miło spędziłem czas. Ach, gdyby tylko ktoś do tego zbioru umiejętnie dopisał horror psychologiczny i science-fiction…
Najlepsze żarty Chandlera! Wspominamy jednego z "Przyjaciół" - Zabawne
W wieku 54 lat zmarł Matthew Perry, czyli serialowy, dwudziestoparoletni w początkowych sezonach Chandler Bing. Ironiczne poczucie humoru, którym reagował na stresujące sytuacje, powodowało, że i widz nastrajał się bardzo pozytywnie. Oczywiście wszyscy (też Phoebe, Ross, Chandler, Monica, Rachel i Joey) przez dziesięć dekad zjednali sobie sympatię fanów, dostarczając wiele uśmiechu na twarzach (jak i wzruszeń). Jednak ten nowojorski pracownik korporacyjny, specjalista od analityki narzekający na swoje zajęcie, miłośnik piwa, współlokator Rossa i współwłaściciel kurczaka (i kaczki) szczególnie atakował błyskotliwością oraz zwracał uwagę na uniwersalne problemy młodych dorosłych. Matthew Perry bez wątpienia przyczynił się do tego, że debiutujący w stacji NBC w 1994 „Przyjaciele” („Friends”) aż do dzisiaj nazywani są sitcomem idealnym. Kultowym, jedynym w swoim rodzaju, o czym świadczą statuetki Emmy, epizody popularnych gwiazd i 51 milionów amerykańskich widzów podczas premiery finałowego odcinka. A jak Wy wspominacie Chandlera w interpretacji Perry’ego? Które jego zabawne żarty i teksty zapamiętaliście?
Nowości
Muzyczny "HORROR MOVIE"... - Muzyczne Style
emocean drive, projekt wykonujący gitarową muzykę rozrywkową, zaprasza na seans z dreszczykiem! Ich najnowszy utwór "Horror Movie" to połączenie mrocznej piosenki i filmu grozy.
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Infrænum" – Na wieki wieków strzeżmy go! - Recenzje książek
Często jest tak, że nie znamy początkującego pisarza, ale zaintrygowała nas okładka jego książki oraz sam opis fabuły. Na tyle, że jak najszybciej pragniemy zdobyć ów „pergamin”. Wyruszamy więc na poszukiwania. A gdy już uda się nam odnaleźć tę „tajemniczą księgę”, zaczynamy ją otwierać powoli, z dreszczykiem emocji. Ja tak miałem z „Infrænum”. Obcowanie z tą powieścią było niczym przedzieranie się przez gęsty, mroczny las, z nadzieją, że na końcu wkroczy się na drogę, przy której stoi oświetlony lampą naftową dom, a w nim odpowiedzi na wszelkie pytania większe niż życie.
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura
Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Artykuły z tej samej kategorii
Wieczór z Janem Nowickim. Promocja książki "Szczęśliwy Bałagan" - Fotorelacje
Co robił Jan Nowicki w trakcie pandemii? Niektórzy odpowiedzą, że zapewne odpoczywał i spędzał czas z kochaną żoną Anną. Ale jego fani wiedzą, że nie byłby sobą, gdyby nie trzymał w dłoni… papierosa na przemian z piórem zanurzonym w czarnym atramencie (żadnym tam niebieskim). Jan to przecież nie tylko wielki aktor, lecz także utalentowany felietonista, poeta i pisarz. 3 marca 2022 roku 82-letni mistrz opowiadał o swojej kolejnej książce. „Szczęśliwy Bałagan” (jakże przewrotny tytuł) nie jest jednak biografią, tomikiem poezji czy refleksją na temat kobiet. To dziennik, w którym Nowicki ujawnił światu listy pisane do pewnego przyjaciela. Nie mogło nas zabraknąć na takim wydarzeniu kulturalnym, odbywającym się w remizie OSP w Kowalu. Zapraszamy zatem do lektury niniejszego artykułu oraz obejrzenia fotografii upamiętniających Wieczór z Janem Nowickim.
Przepiękna wydmuszka, czyli szczerze o Pyrkonie 2024 - Fotorelacje
Któż o nie słyszał o sławnym i niezwykle modnym współcześnie Pyrkonie, odbywającym się w przepięknym mieście Poznań? Ten niech wstanie i podniesie rękę, a raczej napisze komentarz pod poniższą relacją. Niemniej dla osób, które nigdy nie słyszały o tym niezwykłym fenomenie, kilka słów wstępu. Pyrkon jest festiwalem dotyczącym szeroko pojętej fantastyki, który od pewnego momentu wyrósł na największe wydarzenie o wspomnianej tematyce w Polsce. Liczba uczestników konwentu nieprzerwanie wzrasta i aktualnie wynosi ponad 50000 osób, corocznie odwiedzających Międzynarodowe Tragi Poznańskie. Uzyskany wynik to naprawdę imponujące osiągnięcie. Niestety od czasów pandemii COVID-19 wydaje się, że renoma Pyrkonu jest coraz bardziej niezasłużona, a bicie kolejnych rekordów popularności to mocno pompowana i niestety myląca strategia organizatorów. Niemniej zacznijmy od początku.
Dęblin wita włochate pająki i inne strasznie piękne istoty... - Fotorelacje
Co może się dziać przez kilka dni w domu kultury w jednym z wielu miast w Polsce? Spotkanie autorskie z poetą, ktoś odpowie. Pokaz wartościowego filmu, doda ktoś inny. To, co jednak odbywało się między 3 a 8 września w Dęblinie, nie zaliczało się ani do jednego, ani drugiego. Było to bowiem fascynujące wydarzenie związane z dość przerażającą fauną. Właśnie do tego miejsca, w ramach Wystawy Zwierząt Egzotycznych organizowanej przez pasjonatów tworzących stronę Aranya, zawitały bezkręgowce, a dokładniej: pająki, skorpiony, skolopendry, a nawet ślimaki. Trzymać ślimaka to chyba nic strasznego, ale jak to jest głaskać pająka albo pozwolić skorpionowi na odpoczynek na własnej dłoni? Przekonała się o tym zaprzyjaźniona z naszym portalem, odważna mieszkanka pobliskich Ryk. Jej zdjęcia z tej „pajęczej imprezy” mrożą krew w żyłach, ale jednocześnie „udomowiają” te mające złą sławę zwierzęta.
Magiczny i kameralny koncert – Halina Mlynkova zaczarowała filmowymi piosenkami! - Fotorelacje
4 grudnia – dwa dni przed mikołajkami. Czy można wymarzyć sobie lepszy czas, aby usłyszeć i zobaczyć na żywo Halinę Mlynkovą? Piosenkarka, autorka tekstów, niegdyś znana jako wokalistka folkowego zespołu Brathanki, a od 2011 roku dumnie krocząca solową ścieżką. Do Kowala na Kujawach przybyła wraz ze smyczkowym kwartetem i muzykiem, któremu zapewne brzmienia instrumentów klawiszowych śnią się codziennie. Wszyscy licznie zgromadzeni na głównej sali OSP miłośnicy głosu Haliny zostali więc zaczarowani i w myślach zgadywali tytuły filmów. Artystka wręczyła bowiem piękny prezent – wykony coverów z nowego albumu pt. „Film(l)ove”, powstałego z miłości do klasyków kina i jednocześnie zainspirowanego własnym życiem. Ten kameralny koncert był nie tylko niezwykłym doświadczeniem, opowieścią pełną emocji, ale też idealnym podsumowaniem Festiwalu Białe Walce im. Jana Nowickiego.
"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje
8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.627