O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

David Bowie – Spójrzcie w górę, jestem teraz w niebie - Zespoły i Artyści

Poniedziałkowy poranek, 11 stycznia 2016 roku, był szokiem dla fanów twórczości Davida Bowiego. Artysta przegrał wielomiesięczną walkę z nowotworem wątroby. O jego chorobie wiedzieli nieliczni. Szok spotęgował fakt, że David zmarł dwa dni po 69. urodzinach i tuż po premierze swojej ostatniej, wychwalanej płyty pt. „Blackstar”. Teraz od jego charyzmy i talentu niebo zabłyśnie jaśniejszym blaskiem.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
pj (15054 pkt)
Ilość odwiedzin:
2 951
Czas czytania:
3 251 min.
Autor:
pj (15054 pkt)
Dodano:
3186 dni temu

Data dodania:
2016-01-14 13:41:52

Ma się wrażenie, że Brytyjczyk „skomponował własną śmierć”. W piosence z wyżej wspomnianego albumu pt. „Lazarus” śpiewał: „Spójrzcie w górę, jestem teraz w niebie”. Odszedł, ale w pamięci i sercach pozostanie na zawsze, jako ten, który lubił szokować, wyznaczać nowe trendy, jako ten, który przetarł nieznany szlak, eksperymentował i poruszał się w przeróżnych muzycznych gatunkach: od popu, którego zwał „plastikowym soulem” po liczne odmiany rocka. Był prawdziwym człowiekiem renesansu. Osobowością o wielu talentach. Komponował, pisał teksty, rzeźbił, malował, grał na kilkunastu instrumentach (m.in. na fortepianie, saksofonie, mandolinie i skrzypcach), występował w filmach…

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Artysta jeden na milion, geniusz, który chciał być kimś więcej niż człowiekiem. Rockandrollowy straceniec, kameleon, postmodernista, elegancki gwiazdor pop – można jeszcze wymieniać, jak był nazywany w branży i przez swoich wyznawców. Ale chyba najbardziej znany był jako Ziggy Stardust – kosmiczna postać o ognistych włosach, której zapowiedź stworzył na potrzeby jednego ze swoich albumów pt. „The Man Who Sold The World” (uznawany za początek ery glam rocka). Na kontrowersyjnej okładce Bowie ubrany był w specjalnie zaprojektowaną „męską suknię”! W ciągu 51 lat kariery sprzedał 140 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie! Tym samym był jednym z najlepiej zarabiających artystów w historii muzyki rockowej. Ale nie wszyscy uważają, że jego baryton był idealny. Są tacy, którzy twierdzą, że David może i miał charyzmę, ale nie należał do najbardziej wytrawnych śpiewaków. Ja sam nigdy nie byłem wielkim miłośnikiem Davida Bowiego, ale jedno wiem na sto procent. Takiego drugiego jak on już nie będzie. Tylko on poznał „Zagadkę nieśmiertelności” (tytuł filmu, w którym zagrał) i tylko on potrafił tak hipnotyzować.

 

Jak wyglądała jego muzyczna droga?

 

David Bowie, a właściwie David Robert Jones urodził się w Brixton w Londynie, w roku 1947. Już jako 13-letni chłopak zaczął pobierać nauki gry na saksofonie (kochał jazz), a następnie współpracował z kilkoma zespołami, m.in. The Kon-Rads i The Lower Third. Był bardzo zdolnym uczniem, choć często zaskakiwał swoim ciętym językiem. Dzięki dobremu głosowi przyjęto go do szkolnego chóru. W wieku dziewięciu lat po raz pierwszy usłyszał rock and rolla, pierwszy zespół założył w wieku lat 15, a pierwszym instrumentem, na jakim zaczął grywać było ukulele.

 

W 1966 roku przyjął pseudonim David Bowie, by nie mylono go z perkusistą zespołu The Monkees. Na pierwszy album długo nie trzeba było czekać. Pojawił się w 1967 roku. David tworząc tę płytę, inspirował się kinem, teatrem, pantomimą i tybetańskim buddyzmem. Przełom nadszedł później, gdy wszyscy usłyszeli legendarny utwór pt. „Space Oddity”, który dotarł aż do 5. miejsca na listy przebojów w Wielkiej Brytanii. 

 

W 2002 roku uzyskał 29. miejsce na liście 100 najwybitniejszych Brytyjczyków według BBC, a dwa lata później prestiżowy magazyn Rolling Stone uznał go za jednego z najwybitniejszych artystów muzycznych w historii (39. miejsce) oraz jednego z najlepszych piosenkarzy wszech czasów. To samo czasopismo w 2011 roku umieściło utwór „Heroes” na 46. pozycji najlepszych piosenek, jakie usłyszał świat.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
 

David Bowie łącznie wydał 25 albumów. Zagrał w ponad 20 filmach. I podobnie, jak w muzyce, tak i w kinie przybierał różne, też dziwaczne i odważne maski. Wcielił się m.in. w szukającego ratunku dla swego ludu kosmitę w „Człowieku, który spadł na Ziemię”, króla goblinów w „Labiryncie”, Piłata w „Ostatnim kuszeniu Chrystusa” Scorsese, starzejącego się wampira w „Zagadce nieśmiertelności” oraz Nikolę Teslę w „Prestiżu” Nolana.

 

Już w latach 60. kochał przebieranki i flirtował z modą. Od londyńskiego bogacza do hipisa i kokainowego księcia (nie ukrywał, że od czasu do czasu, szczególnie na planie filmów lubił „smakować” kokainę) – zawsze zwracał na siebie uwagę. Każda z postaci różniła się filozofią, psychiką, a nawet seksualnością. To właśnie w roku 1972 narodził się oficjalny Ziggy Stardust – jego słynne alter ego. Nieco komiksowy, kiczowaty przybysz z kosmosu, o męskich i kobiecych cechach fizycznych, który przybył na naszą planetę, aby zostać gwiazdą rocka i szerzyć pokój oraz miłość. Niestety ponosi klęskę. Pogrąża się w nałogu.

 

Postać tę David rozwinął na płycie „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and The Spiders from Mars”. Krążek był ogromnym sukcesem. Do dzisiaj w różnych zestawieniach króluje wśród tych najciekawszych, najważniejszych płyt w historii muzyki. Wkrótce Ziggy’ego zastąpił niejaki Aladdin Sane – bladolicy bohater z makijażem przypominającym błyskawicę, który wraz z premierą albumu „Aladdin Sane” stał się symbolem, najczęstszym motywem, który fani noszą na koszulkach.

 

Jeszcze w latach 70. Zamieszkał w Berlinie Zachodnim, aby z Brianem Eno nagrywać płyty inne niż dotychczas, tym razem oparte na brzmieniach muzyki elektronicznej (w ruch poszły syntezatory). Wtedy powstał znany utwór pt. „Warszawa”. A w latach 80. z gwiazdy rocka zaczął przeobrażać się popowego fircyka i nagrał przebojowe „Let’s Dance”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Barwne życie prywatne

 

W roku 1970 poślubił modelkę Angelę Barnett. Zasłynęli jako jedna z najbardziej skandalizujących par w show-biznesie. Podobno żona przyłapała go w łóżku z… Mickiem Jaggerem! Może i faktycznie romansowali. Tym bardziej że David i Angela nie ukrywali, że żyli w otwartym związku. Oliwy do ognia dodał słynny wywiad z 1972 roku dla rockowego czasopisma Melody Marker, w którym David wyznał, że jest gejem, z kolei w kolejnym, kilka lat później sprostował te słowa, twierdząc, że jednak jest biseksualny. A na początku lat 80. powiedział, że to zmyślił, gdyż zmusili go do tego jego menedżerowie. Jak było naprawdę? Pamiętajmy, że wówczas panowała moda na homoseksualizm wśród muzyków. Dodać też należy, że małżonkowie nie stronili od narkotyków.

 

Z Angelą rozwiódł się w 1980 roku. Na początku lat 90. związał się z somalijską modelką Iman (w tym przypadku był to związek spokojny i udany, bez większych ekscesów). Z pierwszego małżeństwa przyszedł na świat syn Duncan Jones (reżyser filmu „Moon”), z drugiego córka Alexandria Zahra. 

 

David Bowie był człowiekiem niepozbawionym wad, sięgającym po używki, ale obdarzonym sporą inteligencją, posiadał wiedzę z zakresu m.in. socjologii i filozofii. To plus poczucie humoru i urok osobisty oraz szeroki muzyczny talent spowodowały, że powiedzieć o nim niesamowita osobowość to za mało. Wyrobiony przez lata wizerunek sprawił, że stał się ikoną i symbolem androgynicznego pięknaBez niego muzyczny wszechświat będzie uboższy. Za to galaktyka będzie miała godnego „obywatela” – Stardusta!

 

Oficjalna strona:

http://www.davidbowie.com

Pełna dyskografia:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Davida_Bowiego

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - David Bowie – Spójrzcie w górę, jestem teraz w niebie

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora pj

 -

Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie

Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.

 -

Odwiedzin: 5184

Autor: pjZdrowie i uroda

Komentarze: 1

Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda

Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.

"Czas Apokalipsy" – droga przez piekło… - Artykuły o filmach

Podpułkownik William „Bill” Kilgore uwielbiał zapach napalmu o poranku, bo wtedy całe wzgórze pachniało zwycięstwem. Francis Ford Coppola, reżyser arcydzieła, znajdującego się w licznych zestawieniach najlepszych filmów w historii kina, nie czuł jednak, że jego misja się powiedzie. Realizacja „Czasu Apokalipsy” była niczym wspinaczka na najwyższy szczyt, ścieżką krętą, skalistą, gdzie z góry w każdej chwili mogła spaść lawina. Jak długo powstawała ta produkcja? Z czym musiał zmierzyć się zdobywca Oscara za „Ojca Chrzestnego II”? O tym dowiecie się w niniejszym tekście, który nie będzie ani szczegółową recenzją, ani tym bardziej analizą fabuły. Będzie za to opowieścią o dążeniu do celu, bez względu na piętrzące się przeszkody. Nad filmem wisiała klątwa, ale Coppola się nie poddał, za co należą mu się niskie pokłony.

 -

Odwiedzin: 163

Autor: pjKultura

"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura

15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.

Ciocia Aga – cały świat już o niej gada. Bo jej "Muzyka ma moc", otula jak koc - Muzyczne Style

Ciocia Aga, która od wielu miesięcy zdobywa polski rynek piosenki dziecięcej nie zwalnia tempa. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tej artystce, z zaciekawieniem zacząłem przyglądać się temu, co robi. Tak naprawdę każdy utwór z jej repertuaru wyznaczył pewną estetykę, która od razu nakreśliła jej miejsce w szeregu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Piosenka dziecięca to bardzo cienka granica pomiędzy pewnego rodzaju przaśnością, a dobrą piosenką, której nie powstydziłby się niejeden artysta. No, ale gdy zgłębiłem się w ten wyjątkowy projekt i usłyszałem jakie osoby stoją za sukcesem Cioci Agi, utwierdziłem się w prawdzie, że jesteśmy świadkami narodzin czegoś naprawdę ciekawego.

Teraz czytane artykuły

David Bowie – Spójrzcie w górę, jestem teraz w niebie - Zespoły i Artyści

Poniedziałkowy poranek, 11 stycznia 2016 roku, był szokiem dla fanów twórczości Davida Bowiego. Artysta przegrał wielomiesięczną walkę z nowotworem wątroby. O jego chorobie wiedzieli nieliczni. Szok spotęgował fakt, że David zmarł dwa dni po 69. urodzinach i tuż po premierze swojej ostatniej, wychwalanej płyty pt. „Blackstar”. Teraz od jego charyzmy i talentu niebo zabłyśnie jaśniejszym blaskiem.

"Pan Jangle i świąteczna podróż" – Dzwonią dzwonki sklepu pana Jangle - Recenzje filmów

Zima za pasem, sklepowe wystawy pełne już świątecznych ozdób, a Mikołaj pewnie strzyże wąsy oraz podcina brodę. Przegotowania przed Bożym Narodzeniem ruszyły pełną parą. Nic więc dziwnego, że w listopadowej ofercie platformy Netflix pojawiły się już pierwsze świąteczne produkcje, a wśród nich „Pan Jangle i świąteczna podróż”, która zwróciła moją uwagę jedynie ze względu na nazwisko Foresta Whitakera – legendarnego czarnoskórego aktora.

 -

Odwiedzin: 4442

Autor: bonopasiakKultura

Komentarze: 1

Podsumowanie ogłoszenia laureatów Nagród Nobla 2019 - Kultura

Nagroda Nobla to najbardziej prestiżowe osiągniecie dla każdego naukowca, działacza czy pisarza. Co roku do wybitnego grona wszechstronnych laureatów dołączają kolejni, którzy również wyróżnili się w swojej dziedzinie. Również w październiku 2019 roku Komisja Noblowska ogłosiła nazwiska osób, które w grudniu otrzymają nagrodę.

Camera Action: Młodzieżowa grupa inspiruje Włocławek - Ludzie kina

W Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku działa grupa projektowa o nazwie "Camera Action", która choć nie tworzy własnych filmów, to z pasją i zaangażowaniem edukuje społeczność na temat kinematografii. Ich głównym celem jest nie tylko rozpowszechnianie wiedzy o świecie filmu, ale także inspiracja innych do zgłębienia tej fascynującej dziedziny.

 -

Odwiedzin: 2274

Autor: adminHistoria

Komentarze: 1

Mel Gibson w spocie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę! - Historia

11 listopada 2018 roku nasze najważniejsze Narodowe Święto obchodzone jest w szczególny sposób. To setna rocznica odzyskania niepodległości! Z tej okazji Polska Fundacja Narodowa zrealizowała wyjątkowy spot promujący to podniosłe wydarzenie i pokazujący uniwersalną drogę ku wolności jako powrót do ukochanego domu. Wystąpił w nim hollywoodzki gwiazdor i reżyser Mel Gibson, dzięki czemu obecny tu prosty przekaz będzie zrozumiały na całym świecie i zachęci do zainteresowania się naszym krajem tym, którzy nie znają jego historii. „Wyobraź sobie, że wracasz do domu po 123 latach. Polacy nie mieli domu przez 123 lata. Teraz mija 100 lat od chwili, gdy ten dom odzyskali” – mówi Gibson. To bardzo ważne i zapadające w pamięci słowa. Gibson to nie pierwszy znany aktor, który zagrał w spocie PFN (patrz Liam Neeson opowiadający o Bitwie Warszawskiej). I jest dość kontrowersyjnym wyborem, jak podkreśla część internautów. Daleki od ideału, niemający dobrej opinii jako człowiek. Ale wrócił w chwale na filmowe łono, za sprawą patetycznej „Przełęczy ocalonych”, tak jak Polska w chwale wróciła na mapę Europy!

Nowości

PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style

Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.

 -

Odwiedzin: 93

Autor: adminKultura

Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura

Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.

 -

Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie

Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.

 -

Odwiedzin: 94

Autor: adminKultura

49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura

Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.

 -

Odwiedzin: 5184

Autor: pjZdrowie i uroda

Komentarze: 1

Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda

Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.

Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści

Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.

Artykuły z tej samej kategorii

Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści

Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści

Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.570

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję