O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Jubileuszowe Paszporty Polityki – Holoubek wśród nagrodzonych! - Kultura

30 lat minęło jak jeden dzień – taki zmodyfikowany cytat z popularnego polskiego serialu pasuje tu jak ulał. Wydaje się bowiem, że pierwsza edycja rozdania Paszportów Polityki odbyła się dosłownie wczoraj. Lecz prawda jest taka, że już od trzech dekad są wręczane te prestiżowe nagrody. Czym zaskoczyła nas jubileuszowa gala z dnia 17 stycznia? Kto jeszcze poza Janem Holoubkiem cieszył się z powodu wyróżnienia za rok 2022?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (42587 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
387
Czas czytania:
406 min.
Kategoria:
Kultura
Autor:
admin (42587 pkt)
Dodano:
490 dni temu

Data dodania:
2023-01-18 12:12:13

Siedem kategorii, siedem nazwisk. Zanim je wymienimy, najpierw kilka zdań na temat transmitowanej na antenie TVN ceremonii, zorganizowanej oczywiście w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Otóż drodzy państwo, na początek podsumowano na niej w ciekawie zmontowanym filmiku ostatnie 30 lat w polskiej kulturze. Jednak miła, optymistyczna atmosfera nieco osłabła, gdy ze sceny padły mocne słowa dotyczące dzisiejsze sytuacji, zarówno tej polityczno-ekonomicznej, jak i społecznej. Mówiono chociażby o ekstremalnych warunkach, w których funkcjonują dziś polskie teatry czy cenzurze spektakli.

 

Do tego nagrodzony w kategorii Teatr dramaturg Jakub Skrzywanek (dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie) w trakcie odbierania Paszportu miał drżący głos. Dlaczego? Otóż ubrany w tęczowy strój pragnął zadedykować nagrodę wszystkim osobom, którzy mierzą się na co dzień z „wykluczeniem, homofobią i każdą formą przemocy, która płynie ze strony tych, którzy sprawują władzę”. Z kolei laureatka specjalnego wyróżnienia – Kreator Kultury, czyli pisarka Dorota Masłowska wspomniała o antykobiecej kulturze i o karach, jakie spotykają artystki. Co więcej w samym materiale podsumowującym trzy dekady pojawiły się sceny a manifestacji organizowanych przez Strajk Kobiet czy nieszczęsna wypowiedź ministra, który komentował swego czasu twórczość nielubianej przez pewien obóz polityczny, Olgi Tokarczuk.

 

Na szczęście udało się rozładować trochę smutną aurę za pomocą m.in. występu Ralpha Kaminskiego oraz zaskakującego żartu prowadzącej – Grażyny Torbickiej. Nie. Dostojna, elegancka pani Grażyna nie przeobraziła się nagle w stand-uperkę. Po prostu po ogłoszeniu wszystkich laureatów bardzo nietypowo pożegnała się z widzami. „Długo zastanawiałam się, co powiem na koniec tej uroczystości, ale nie powiem nic, bo już musimy kończyć”. Gdy publiczność usłyszała te słowa, wybuchnęła śmiechem.

 

Laureaci Paszportów Polityki za rok 2022:

Film:

Jan Holubek – za „niejednoznacznie naszkicowanych bohaterów w wyrazistym krajobrazie społecznym i politycznym w serialu »Wielka woda«, a także za bezgraniczną empatię, uczciwość i szczerość”.

 

Nic dziwnego, przecież opartą na faktach „Wielką wodę” okrzyknięto najlepszym polskim serialem Netflixa (co potwierdza też nasza recenzja). Mimo to reżyser i tak był w szoku, gdy odczytano jego nazwisko.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Teatr:

Jakub Skrzywanek – za „spektakle ważne, odważne i nieoczywiste. Dyktowane, podobnie jak cała działalność laureata w środowisku artystycznym i kierowanie teatrem, troską o jakość i przyszłość naszego społeczeństwa”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Przypomnijmy, że Skrzywanek wyreżyserował chociażby poruszający, szeroko dyskutowany spektakl na podstawie reportaży Janusza Schwertnera pt. „Spartakus. Miłość w czasach zarazy”, gdzie wybrzmiewa właśnie problem wykluczenia osób LGBT+ i katastrofalnego stanu psychiatrii dziecięcej.

 

Literatura:

Grzegorz Piątek – za „książkę pt. «Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939« (wydaną przez W.A.B.), a więc znakomitą opowieść o mieście, która stawia pytanie o modernizację”. Autor ten, z wykształcenia architekt, przekonująco zdekonstruował mit „miasta z morza i marzeń”.

 

Okładka książki "Gdynia obiecana" (źródło: wydawnictwo W.A.B.)

 

To bardzo dobry reportaż o powstawaniu Gdyni. Jakże interesujący, wciągający, niezwykle ciekawy.

 

Sztuki wizualne:

Agata Słowak – za „odważne podejmowanie w malarstwie tematyki kobiecej, której nadaje osobisty i pełen emocjonalnego zaangażowania wyraz. Za opowiadanie o teraźniejszości i o sobie za pomocą oryginalnie wykorzystanych wzorców dawnego malarstwa”.

 

Muzyka poważna:

Anna Sułkowska-Migoń – za „ogromną muzykalność, wrażliwość i nieprzeciętną radość tworzenia sztuki. Za konsekwentną pracę, która doprowadziła w zeszłym roku do międzynarodowych sukcesów ze zwycięstwem w paryskim konkursie La Maestra na czele”.

 

Anna w sezonie artystycznym 2021/22 pełniła funkcję rezydenta w Sinfonii Iuventus, a wcześniej dyrygowała różnymi zespołami, zarówno zagranicznymi i krajowymi. Robiła to profesjonalnie przystosowanej do tego Filharmonii Dolnośląskiej.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Muzyka popularna:

1988 (Przemysław Jankowiak) – za „otwartość stylistyczną, za umiejętność pracy z różnymi artystkami i artystami oraz za twórcze inspirowanie się różnymi nurtami. Za rozwój własnego muzycznego języka i przenoszenie go w swoich produkcjach z undergroundu do mainstreamu”.

 

To mieszkający w Warszawie, muzyk, kompozytor, producent muzyczny i artysta wizualny w jednej osobie artysta, znany jako 1988. Na swoją drugą po „Grudzie” autorską płytę pt. „Ruleta" zaprosił całą plejadę utalentowanych gości. Byli wśród nich: Włodi, Wilku, Szczyl, Zdechły Osa, Margaret, Rosalie. Stąd ów album zaskakiwał różnorodnością. Warto też dodać, że Przemek współpracował Brodką.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Kultura cyfrowa:

Anna i Jakub Górniccy (Outriders) – za „umiejętne połączenie tradycyjnego dziennikarstwa wysokiej próby z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi cyfrowych mediów”. A zatem za oryginalny sposób opowiadania o dramatycznych wydarzeniach, jak wojna w Ukrainie („Jeden dzień w...” kolektywu Outriders).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Kreator kultury:

To nowsza kategoria, bo wymyślona w 2002 roku. Tytuł Kreatora kultury przyznawany jest osobom albo instytucjom. Za co ogólnie? Za ich aktywność w sferze kultury, organizację i promocję, która wyrasta znacząco ponad przeciętność. Skrótowo mówiąc, chodzi o cały wkład w polską kulturę.

 

Podczas 30. edycji Paszportów Polityki, szacowna Kapituła wręczyła aż – uwaga! – trzy te specjalne nagrody. Powędrowały one na ręce: wspomnianej już wyżej pisarki Doroty Masłowskiej, która chciałaby żyć w rzeczywistości przyjaznej kobietom-artystkom; muzyka i kompozytora Ryszarda Poznakowskiego (członka „Trubadurów”) oraz malarza Wilhelma Sasnala – jednego z najbardziej cenionych współczesnych artystów europejskich, który zasłynął dziełami malarskimi, będącymi zbiorowym portretem kultury i historii oraz głosem pokolenia lat 70. Co ciekawe, Sasnal inspiruje się gazetami, billboardami, a także Internetem. Niezwykle wiernie przenosi napotkane tam obrazy do swojej twórczości. Porusza ważne tematy historyczne i przedstawia ikony popkultury, różne miejsca, a nawet zwykłe, codzienne przedmioty. Jego prace można podziwiać w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Tate Modern w Londynie, Centrum Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku oraz Guggenheim Museum oraz Kunsthaus w Zurychu!

 

Podsumowując, to niesamowite jak zainicjowana przez krytyka filmowego i szefa działu kultury – Zdzisława Pietrasika, ze skromnego wydarzenia zorganizowanego w budynku redakcji tygodnika „Polityka” zamieniła się w poważniejszą galę. Dobrze, że tak się stało, bo dzięki Paszportom można poznać odważnych, otwartych na świat, niezależnych ludzi, którzy przekraczają granice sztuki.

 

Jubileuszowe Paszporty Polityki (fot. youtube.com/screenshot)

 

Niezmienne są oczywiście zasady wybierania nominowanych do tych nagród. Najpierw mamy etap eliminacji. Tutaj krytycy z różnych redakcji i instytucji kultury zgłaszają swoim zdaniem najciekawsze osobowości minionego roku w siedmiu głównych kategoriach: film, literatura, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa. Następnie Kapituła składająca się tylko z dziennikarzy tygodnika wyłania laureatów.

 

W dwóch poprzednich latach przyznano też nagrodę specjalną w kategorii: Kultura Zdalna. Skierowane była ona do artystów działających online w trudnych czasach pandemii Covid-19.

 

„Do zobaczenia za rok, już mamy nadzieję, że już w lepszych czasach, lepszych także dla polskiej kultury” – powiedział na koniec redaktor naczelny Jerzy Baczyński.

 

Przyłączamy się do tych słów, wierząc, że prędzej czy później zapali się światełko większej tolerancji i zrozumienia.

 

Źródło:

https://www.polityka.pl/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Jubileuszowe Paszporty Polityki – Holoubek wśród nagrodzonych!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

Brutalny metal w najlepszym wydaniu! Prawdziwe "Degeneration"! - Muzyczne Style

Co połączyło trzech facetów z warszawskiego Grochowa? Pasja do ciężkiego, szybkiego grania okraszonego melodią oraz pisania tekstów mrocznych i życiowych, choć nieoczywistych. Dlatego wspólnie założyli kapelę o nazwie NITOA. A niedawno wydali nagrany w JNS Studio utwór skomponowany przez Tomasza Luberta, zatytułowany ‘Degeneration’.

Chłopak, który podziwia ptaki i piękno natury. Mateusz Piesiak o swojej fotograficznej pasji! - Fotografia/Malarstwo

Ta mewa zachwyciła zarówno doświadczonych fotografów jak i „zwykłych” miłośników dzikich ptaków. Nie. Nie stała grzecznie na jednej nóżce, aby pozować do zdjęcia. Leciała sobie w trakcie huraganu, omijając fale na Islandii, „nie wiedząc”, że ktoś ją obserwuje i pragnie ją w tych zmaganiach uwiecznić. Mateusz Piesiak – wrocławianin z potężnym obiektywem w dłoniach tego dokonał. I otrzymał laur w konkursie Wildlife Photographer of the Year w kategorii „Zwierzęta w środowisku”. Koniecznie musieliśmy zadać Mateuszowi kilka pytań, wyrazić podziw dla jego pracy, pasji, cierpliwości i umiejętności.

Maryjka mówi "dobranoc", ale to dopiero początek! - Zespoły i Artyści

„Maryjka”, czyli Marika Bocewicz, zaprezentowała swój pierwszy, solowy projekt kobiecy. Działa on na zasadzie kontrastu. Łączy go delikatność z psychodelią, miłość z lękiem. To ogólnie jeden wielki „bezwstyd”. A zatem dziękujemy, i „dobranoc”!

Kasia Chałdaś i jej "BOY" - Zespoły i Artyści

Przed Wami utwór, który właśnie miał swoją premierę w serwisach streamingowych. To nowa anglojęzyczna propozycja muzyczna Kasi Chałdaś zatytułowana „BOY”. Wokalistka sama napisała tekst do wpadającej w ucho piosenki, a do pracy przy muzyce zaprosiła znanego wszystkim Tomka Luberta – legendę polskiej muzyki pop. Co więcej, do singla powstał „czarujący” teledysk autorstwa Łukasza Kaugana.

Łukasz Zagrobelny powraca z singlem "Za nami błędy"! - Zespoły i Artyści

Pod koniec kwietnia 2024 roku pojawił się premierowy singiel pt. „Za nami błędy”. To nowy utwór Łukasz Zagrobelnego, nagrany z okazji 25-lecia solowej działalności muzycznej artysty.

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 218

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2023 – Wśród laureatów Maślona, Rani i Łona! - Kultura

Za nami już 31. Gala Paszportów Polityki. Kto tym razem, we wtorkowy wieczór, otrzymał prestiżowe nagrody? Cieszyli się między innymi: Paweł Maślona – reżyser „Kosa”, Hania Rani – utalentowana pianistka, raper ŁONA i Józef Hen – dramaturg, który został wybrany Kreatorem Kultury. Oczywiście laureatów było więcej, bo łącznie, po raz pierwszy, przyznano Paszporty w ośmiu kategoriach. Wszystkim zgromadzonym w Teatrze Wielkim w Warszawie umilał czas teatr improwizowany Klancyk.

 -

Odwiedzin: 1089

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2021 – Terpińska, Kamiński, Barys! - Kultura

Był rok 1993, kiedy dziennikarz i krytyk filmowy – Zdzisław Pietrasik (nieżyjący już niestety) zainicjował przyznawanie pewnej nagrody kulturalnej. Mowa oczywiście o Paszporcie „Polityki”, czyli poczytnego tygodnika. Jaka idea przyświecała temu pomysłowi? Odpowiadamy – „nieuleganie modom i środowiskowym naciskom, uważne wysupływanie najbardziej wartościowych dokonań, ale i przekonanie, że młoda kultura jest dobrem, które należy wspierać i promować”. Ważne, piękne słowa. Tym bardziej cieszy fakt, że ową nagrodę przyznano 29. raz. Kto został laureatem Paszportów za rok 2021? Sami fantastyczni ludzie!

 -

Odwiedzin: 2035

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2020 – wśród nagrodzonych Siksa i Piotr Domalewski - Kultura

„Rok 2020 był stanem klęski i podniósł poprzeczkę wymagań dla twórców kultury. Nasza nagroda reaguje podwyższonymi dietami i większym wsparciem dla tych najbardziej utalentowanych” – tak o Paszportach Polityki powiedzieli organizatorzy uroczystości. 28. edycja rozdania tych prestiżowych wyróżnień okazała się bowiem najdziwniejszą i najsmutniejszą w historii, dlatego uśmiech na twarzach laureatów był bezcenny.

 -

Odwiedzin: 2110

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2019 przyznane. Bartosz Bielenia najlepszy w kategorii film! - Kultura

14 stycznia już po raz 27. wręczono Paszporty Polityki, czyli nagrody za najważniejsze osiągnięcia w szeroko pojętej dziedzinie polskiej kultury za rok 2019. Otrzymali je twórcy i wykonawcy, którzy swoim talentem, charyzmą i oryginalnością najbardziej zwrócili na siebie uwagę. Łącznie nagrodzono siedem osób w siedmiu kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się m.in. młody aktor Bartosz Bielenia, muzyk Błażej Król, powieściopisarka Dominika Słowik oraz Olga Tokarczuk z nagrodą specjalną.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 387

Autor: adminKultura

Jubileuszowe Paszporty Polityki – Holoubek wśród nagrodzonych! - Kultura

30 lat minęło jak jeden dzień – taki zmodyfikowany cytat z popularnego polskiego serialu pasuje tu jak ulał. Wydaje się bowiem, że pierwsza edycja rozdania Paszportów Polityki odbyła się dosłownie wczoraj. Lecz prawda jest taka, że już od trzech dekad są wręczane te prestiżowe nagrody. Czym zaskoczyła nas jubileuszowa gala z dnia 17 stycznia? Kto jeszcze poza Janem Holoubkiem cieszył się z powodu wyróżnienia za rok 2022?

 -

Odwiedzin: 1121

Autor: aragorn136Recenzje gier

Komentarze: 2

"Ghost of Tsushima" – Honor samuraja!? - Recenzje gier

Nie ma co owijać w bawełnę – „Ghost of Tsushima” nie jest najlepszą gra AAA z otwartym światem, jaka ukazała się na konsole. W tej kategorii rządzą m.in. dwie części „Red Dead Redemption” czy trzeci „Wiedźmin”, a w szczególności jego genialne dodatki. Ale potrafi jednak rozbić serce z kamienia i sprawić, że wiśnie rozkwitną w pełni. W lipcu 2022 roku minęło 2 lata od premiery tego widowiskowego dzieła amerykańskiego (!) studia Sucker Punch Production. Dzieła, które jest jak połączenie mistycznego haiku i krwawej akcji. Dziś nadal robi ogromne wrażenie, przykrywając wady słomianym kapeluszem.

Gry na kinowym ekranie to karkołomne zadanie! - Artykuły o filmach

Gdy twórcom filmowym brakuje pomysłu na letnio-wakacyjny blockbuster, swój wzrok kierują w stronę popularnych gier komputerowych. Co może się narodzić z połączenia kina z fabułą świata wirtualnego?

"Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1" – If we burn you burn with us - Recenzje filmów

Pierwsza część „Kosogłosa” sukcesywnie kontynuuje wątki z poprzedniczek. Ledwo żywa, Katniss Everdeen, triumfatorka 74. Głodowych Igrzysk, po zażartej walce oraz pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji 3 Ćwierćwieczach Poskromnienia, trafia do okrytego ponurą sławą, zniszczonego przed laty Dystryktu 13.. Tu poza zasięgiem wzroku Kapitolu oraz wpływami Snowa, żołnierze i bojownicy o wolność wybudowali podziemny kompleks militarny, będący równocześnie schronieniem dla wielu uchodźców. Teraz przygotowują się na wojskowe powstanie przeciwko swoim ciemiężycielom.

 -

Odwiedzin: 2324

Autor: pjLudzie kina

Nie żyje Ryszard Bugajski, twórcy wybitnego "Przesłuchania" - Ludzie kina

Nocą w Warszawie, w piątek 7 czerwca 2019 roku opuścił nas reżyser, który nie ma na swoim koncie wielu filmów, ale te kilka tytułów w zupełności wystarczy, aby postawić mu pośmiertny pomnik. Był artystą przez wielkie A. Czapki z głów za to, jak prowadził swoich aktorów i malował na ekranie niepokojący, duszny klimat powojennego PRL-u. Do tego był znakomitym scenarzystą. Ryszard Bugajski – bo o nim mowa – zmagał się chorobą nowotworową. Przegrał tę walkę w wieku 76 lat.

Nowości

"Poranek Tillie K." Opowiadanie o kobiecie, która miała dość! - Autorzy/pisarze

„Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą” – Éric-Emmanuel Schmitt ("Małe zbrodnie małżeńskie")

Żyj jak najlepiej potrafisz. Żyj komfortowo! - Zdrowie i uroda

Obecne tempo życia wymaga od nas skuteczności, wytrzymałości i do tego końskiej psychiki. Od kiedy zaczęliśmy mieć tyle rzeczy na głowie? Od kiedy nie mamy chwili dla siebie? Mimo tylu udogodnień, nadal brakuje czasu. Jak więc sobie poradzić w tym zwariowanym świecie? Poniżej kilka podpowiedzi, jak żyć bardziej komfortowo.

Brutalny metal w najlepszym wydaniu! Prawdziwe "Degeneration"! - Muzyczne Style

Co połączyło trzech facetów z warszawskiego Grochowa? Pasja do ciężkiego, szybkiego grania okraszonego melodią oraz pisania tekstów mrocznych i życiowych, choć nieoczywistych. Dlatego wspólnie założyli kapelę o nazwie NITOA. A niedawno wydali nagrany w JNS Studio utwór skomponowany przez Tomasza Luberta, zatytułowany ‘Degeneration’.

 -

Odwiedzin: 105

Autor: Radek_GryczkaLudzie kina

Komentarze: 1

Życie i twórczość HARRISONA FORDA - Ludzie kina

Harrison Ford to aktor, który na zawsze zapisał się w historii kinematografii. Role Indiana Jonesa czy Hana Solo z biegu stały się kultowe. Zapraszam na rozmowę z Bartkiem z Pasem po czole, w której porozmawiamy właśnie o tym niezwykłym człowieku, a także obsadzimy nowego hipotetycznego Indianę Jonesa.

Chłopak, który podziwia ptaki i piękno natury. Mateusz Piesiak o swojej fotograficznej pasji! - Fotografia/Malarstwo

Ta mewa zachwyciła zarówno doświadczonych fotografów jak i „zwykłych” miłośników dzikich ptaków. Nie. Nie stała grzecznie na jednej nóżce, aby pozować do zdjęcia. Leciała sobie w trakcie huraganu, omijając fale na Islandii, „nie wiedząc”, że ktoś ją obserwuje i pragnie ją w tych zmaganiach uwiecznić. Mateusz Piesiak – wrocławianin z potężnym obiektywem w dłoniach tego dokonał. I otrzymał laur w konkursie Wildlife Photographer of the Year w kategorii „Zwierzęta w środowisku”. Koniecznie musieliśmy zadać Mateuszowi kilka pytań, wyrazić podziw dla jego pracy, pasji, cierpliwości i umiejętności.

"Po drugiej stronie…" - Autorzy/pisarze

„Wolał patrzeć na drugą stronę Wisły, gdzie za wapiennym wzgórzem raz na raz pokazywało się coś wysokiego i czarnego”. – Bolesław Prus, "Antek".

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 219

Autor: adminKultura

Majówka 2024 – ciekawe imprezy i wydarzenia w wybranych miastach - Kultura

Długi majowy weekend w roku 2024 jest wyjątkowy. Dla niektórych zaczął się już bowiem już 27 kwietnia. Nic dziwnego. Skoro 1 maja wypada w środę, a pogoda dopisuje, to należy sobie wydłużyć tak fantastyczny czas. A co wtedy robić? Wybraliśmy siedem miast w Polsce, które nie pozwolą się nudzić, zarówno swoim mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Jakie wydarzenia, koncerty i inne atrakcje zostały tam przygotowane w pierwszych dniach maja? Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Toruń zapraszają! Głownie muzycznie i patriotycznie!

 -

Odwiedzin: 1371

Autor: adminKultura

Komentarze: 7

Jak Michael Patrick Kelly kocha fanów, a oni jego? To pokaże Koncert B•O•A•T•S! - Kultura

Niegdyś długie włosy i gitara w ręku. Dzisiaj już nie jako członek uwielbianego zespołu The Kelly Familly, ale nadal z gitarą, charakterystycznym (wibrującym) głosem i tym razem krótszą czupryną. Już niemłody, gdyż po czterdziestce, lecz ma ciągle tę samą energię. Michael Patrick Kelly, bo właśnie o nim mowa, zagra i zaśpiewa 15 i 16 września, kolejno w Opolu i Sopocie. Niby do koncertu będącego częścią większej trasy promującej oczekiwany, piąty album pt. „B•O•A•T•S” (Based On A True Story) jeszcze ponad miesiąc, ale już bilety sprzedają się niczym świeże bułeczki…

 -

Odwiedzin: 141

Autor: pjKultura

"Blef doskonały", tak "doskonały", że w kieszeni ma Wielkiego Węża! - Kultura

Jeden kolega opowiedział niedawno świetny dowcip. Brzmiał on następująco: „Do baru wchodzi Niemiec, Rusek i Covid, a tam Węgrzyn”. Kto nie widział żadnego filmu twórcy/twórców/braci o takim nazwisku, to nie załapie sensu, ale reszta zakuma. Bo o ile jeszcze pierwsze dzieło – „Proceder”, opowiadające o życiu i śmierci znanego rapera, było niezłe, tak już kolejne obrazy stały niebezpiecznie blisko CV Patryka Vegi. „Blef doskonały” jest najgorszy. Niestety. Pierwotnie miał pojawić się w kinach w 2021 roku. Od tamtego czasu Węgrzynowie próbowali chyba naprawić dźwięk i montaż. Nie udało się… Ale nie samo udźwiękowienie sprawiło, że film ten otrzymał Wielkiego Węża, czyli antynagrodę dla najsłabszej produkcji. Przecież miał konkurencję w postaci Mariusza Pujszo i Pana Samochodzika!

 -

Odwiedzin: 227

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

 -

Odwiedzin: 330

Autor: eliartKultura

BEASTAR – Twoja droga do gwiazd! - Kultura

Z przyjemnością ogłaszamy wyjątkowe wydarzenie muzyczne, skierowane do artystów pragnących spróbować swoich sił w show biznesie. Konkurs BEASTAR 2024 to nie tylko platforma dla wokalistek i wokalistów, ale także szansa na zdobycie nieocenionego wsparcia w rozwoju swojej kariery. Zgłoś swój udział i wydaj singla wraz z teledyskiem!

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.589

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję