O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Jubileuszowe Paszporty Polityki – Holoubek wśród nagrodzonych! - Kultura

30 lat minęło jak jeden dzień – taki zmodyfikowany cytat z popularnego polskiego serialu pasuje tu jak ulał. Wydaje się bowiem, że pierwsza edycja rozdania Paszportów Polityki odbyła się dosłownie wczoraj. Lecz prawda jest taka, że już od trzech dekad są wręczane te prestiżowe nagrody. Czym zaskoczyła nas jubileuszowa gala z dnia 17 stycznia? Kto jeszcze poza Janem Holoubkiem cieszył się z powodu wyróżnienia za rok 2022?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (41430 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
361
Czas czytania:
380 min.
Kategoria:
Kultura
Autor:
admin (41430 pkt)
Dodano:
458 dni temu

Data dodania:
2023-01-18 12:12:13

Siedem kategorii, siedem nazwisk. Zanim je wymienimy, najpierw kilka zdań na temat transmitowanej na antenie TVN ceremonii, zorganizowanej oczywiście w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Otóż drodzy państwo, na początek podsumowano na niej w ciekawie zmontowanym filmiku ostatnie 30 lat w polskiej kulturze. Jednak miła, optymistyczna atmosfera nieco osłabła, gdy ze sceny padły mocne słowa dotyczące dzisiejsze sytuacji, zarówno tej polityczno-ekonomicznej, jak i społecznej. Mówiono chociażby o ekstremalnych warunkach, w których funkcjonują dziś polskie teatry czy cenzurze spektakli.

 

Do tego nagrodzony w kategorii Teatr dramaturg Jakub Skrzywanek (dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie) w trakcie odbierania Paszportu miał drżący głos. Dlaczego? Otóż ubrany w tęczowy strój pragnął zadedykować nagrodę wszystkim osobom, którzy mierzą się na co dzień z „wykluczeniem, homofobią i każdą formą przemocy, która płynie ze strony tych, którzy sprawują władzę”. Z kolei laureatka specjalnego wyróżnienia – Kreator Kultury, czyli pisarka Dorota Masłowska wspomniała o antykobiecej kulturze i o karach, jakie spotykają artystki. Co więcej w samym materiale podsumowującym trzy dekady pojawiły się sceny a manifestacji organizowanych przez Strajk Kobiet czy nieszczęsna wypowiedź ministra, który komentował swego czasu twórczość nielubianej przez pewien obóz polityczny, Olgi Tokarczuk.

 

Na szczęście udało się rozładować trochę smutną aurę za pomocą m.in. występu Ralpha Kaminskiego oraz zaskakującego żartu prowadzącej – Grażyny Torbickiej. Nie. Dostojna, elegancka pani Grażyna nie przeobraziła się nagle w stand-uperkę. Po prostu po ogłoszeniu wszystkich laureatów bardzo nietypowo pożegnała się z widzami. „Długo zastanawiałam się, co powiem na koniec tej uroczystości, ale nie powiem nic, bo już musimy kończyć”. Gdy publiczność usłyszała te słowa, wybuchnęła śmiechem.

 

Laureaci Paszportów Polityki za rok 2022:

Film:

Jan Holubek – za „niejednoznacznie naszkicowanych bohaterów w wyrazistym krajobrazie społecznym i politycznym w serialu »Wielka woda«, a także za bezgraniczną empatię, uczciwość i szczerość”.

 

Nic dziwnego, przecież opartą na faktach „Wielką wodę” okrzyknięto najlepszym polskim serialem Netflixa (co potwierdza też nasza recenzja). Mimo to reżyser i tak był w szoku, gdy odczytano jego nazwisko.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Teatr:

Jakub Skrzywanek – za „spektakle ważne, odważne i nieoczywiste. Dyktowane, podobnie jak cała działalność laureata w środowisku artystycznym i kierowanie teatrem, troską o jakość i przyszłość naszego społeczeństwa”.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Przypomnijmy, że Skrzywanek wyreżyserował chociażby poruszający, szeroko dyskutowany spektakl na podstawie reportaży Janusza Schwertnera pt. „Spartakus. Miłość w czasach zarazy”, gdzie wybrzmiewa właśnie problem wykluczenia osób LGBT+ i katastrofalnego stanu psychiatrii dziecięcej.

 

Literatura:

Grzegorz Piątek – za „książkę pt. «Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939« (wydaną przez W.A.B.), a więc znakomitą opowieść o mieście, która stawia pytanie o modernizację”. Autor ten, z wykształcenia architekt, przekonująco zdekonstruował mit „miasta z morza i marzeń”.

 

Okładka książki "Gdynia obiecana" (źródło: wydawnictwo W.A.B.)

 

To bardzo dobry reportaż o powstawaniu Gdyni. Jakże interesujący, wciągający, niezwykle ciekawy.

 

Sztuki wizualne:

Agata Słowak – za „odważne podejmowanie w malarstwie tematyki kobiecej, której nadaje osobisty i pełen emocjonalnego zaangażowania wyraz. Za opowiadanie o teraźniejszości i o sobie za pomocą oryginalnie wykorzystanych wzorców dawnego malarstwa”.

 

Muzyka poważna:

Anna Sułkowska-Migoń – za „ogromną muzykalność, wrażliwość i nieprzeciętną radość tworzenia sztuki. Za konsekwentną pracę, która doprowadziła w zeszłym roku do międzynarodowych sukcesów ze zwycięstwem w paryskim konkursie La Maestra na czele”.

 

Anna w sezonie artystycznym 2021/22 pełniła funkcję rezydenta w Sinfonii Iuventus, a wcześniej dyrygowała różnymi zespołami, zarówno zagranicznymi i krajowymi. Robiła to profesjonalnie przystosowanej do tego Filharmonii Dolnośląskiej.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Muzyka popularna:

1988 (Przemysław Jankowiak) – za „otwartość stylistyczną, za umiejętność pracy z różnymi artystkami i artystami oraz za twórcze inspirowanie się różnymi nurtami. Za rozwój własnego muzycznego języka i przenoszenie go w swoich produkcjach z undergroundu do mainstreamu”.

 

To mieszkający w Warszawie, muzyk, kompozytor, producent muzyczny i artysta wizualny w jednej osobie artysta, znany jako 1988. Na swoją drugą po „Grudzie” autorską płytę pt. „Ruleta" zaprosił całą plejadę utalentowanych gości. Byli wśród nich: Włodi, Wilku, Szczyl, Zdechły Osa, Margaret, Rosalie. Stąd ów album zaskakiwał różnorodnością. Warto też dodać, że Przemek współpracował Brodką.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Kultura cyfrowa:

Anna i Jakub Górniccy (Outriders) – za „umiejętne połączenie tradycyjnego dziennikarstwa wysokiej próby z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi cyfrowych mediów”. A zatem za oryginalny sposób opowiadania o dramatycznych wydarzeniach, jak wojna w Ukrainie („Jeden dzień w...” kolektywu Outriders).

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Kreator kultury:

To nowsza kategoria, bo wymyślona w 2002 roku. Tytuł Kreatora kultury przyznawany jest osobom albo instytucjom. Za co ogólnie? Za ich aktywność w sferze kultury, organizację i promocję, która wyrasta znacząco ponad przeciętność. Skrótowo mówiąc, chodzi o cały wkład w polską kulturę.

 

Podczas 30. edycji Paszportów Polityki, szacowna Kapituła wręczyła aż – uwaga! – trzy te specjalne nagrody. Powędrowały one na ręce: wspomnianej już wyżej pisarki Doroty Masłowskiej, która chciałaby żyć w rzeczywistości przyjaznej kobietom-artystkom; muzyka i kompozytora Ryszarda Poznakowskiego (członka „Trubadurów”) oraz malarza Wilhelma Sasnala – jednego z najbardziej cenionych współczesnych artystów europejskich, który zasłynął dziełami malarskimi, będącymi zbiorowym portretem kultury i historii oraz głosem pokolenia lat 70. Co ciekawe, Sasnal inspiruje się gazetami, billboardami, a także Internetem. Niezwykle wiernie przenosi napotkane tam obrazy do swojej twórczości. Porusza ważne tematy historyczne i przedstawia ikony popkultury, różne miejsca, a nawet zwykłe, codzienne przedmioty. Jego prace można podziwiać w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Tate Modern w Londynie, Centrum Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku oraz Guggenheim Museum oraz Kunsthaus w Zurychu!

 

Podsumowując, to niesamowite jak zainicjowana przez krytyka filmowego i szefa działu kultury – Zdzisława Pietrasika, ze skromnego wydarzenia zorganizowanego w budynku redakcji tygodnika „Polityka” zamieniła się w poważniejszą galę. Dobrze, że tak się stało, bo dzięki Paszportom można poznać odważnych, otwartych na świat, niezależnych ludzi, którzy przekraczają granice sztuki.

 

Jubileuszowe Paszporty Polityki (fot. youtube.com/screenshot)

 

Niezmienne są oczywiście zasady wybierania nominowanych do tych nagród. Najpierw mamy etap eliminacji. Tutaj krytycy z różnych redakcji i instytucji kultury zgłaszają swoim zdaniem najciekawsze osobowości minionego roku w siedmiu głównych kategoriach: film, literatura, teatr, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna i kultura cyfrowa. Następnie Kapituła składająca się tylko z dziennikarzy tygodnika wyłania laureatów.

 

W dwóch poprzednich latach przyznano też nagrodę specjalną w kategorii: Kultura Zdalna. Skierowane była ona do artystów działających online w trudnych czasach pandemii Covid-19.

 

„Do zobaczenia za rok, już mamy nadzieję, że już w lepszych czasach, lepszych także dla polskiej kultury” – powiedział na koniec redaktor naczelny Jerzy Baczyński.

 

Przyłączamy się do tych słów, wierząc, że prędzej czy później zapali się światełko większej tolerancji i zrozumienia.

 

Źródło:

https://www.polityka.pl/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:




Galeria zdjęć - Jubileuszowe Paszporty Polityki – Holoubek wśród nagrodzonych!

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

 -

Odwiedzin: 52

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

"Na Chwilę", czyli wiosenna nowość od Michała Sieńkowskiego! - Zespoły i Artyści

Na ten utwór słuchacze Michała Sieńkowskiego musieli długo czekać. Po kilkumiesięcznej przerwie wydawniczej wokalista i aktor wraca z premierowym singlem zatytułowanym „Na Chwilę”. Od teraz fani artysty będą mieć więcej okazji do poznawania jego nowych piosenek! W tym roku Michał planuje dzielić się nimi zdecydowanie częściej niż dotychczas.

Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje

To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?

Polecamy podobne artykuły

 -

Odwiedzin: 190

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2023 – Wśród laureatów Maślona, Rani i Łona! - Kultura

Za nami już 31. Gala Paszportów Polityki. Kto tym razem, we wtorkowy wieczór, otrzymał prestiżowe nagrody? Cieszyli się między innymi: Paweł Maślona – reżyser „Kosa”, Hania Rani – utalentowana pianistka, raper ŁONA i Józef Hen – dramaturg, który został wybrany Kreatorem Kultury. Oczywiście laureatów było więcej, bo łącznie, po raz pierwszy, przyznano Paszporty w ośmiu kategoriach. Wszystkim zgromadzonym w Teatrze Wielkim w Warszawie umilał czas teatr improwizowany Klancyk.

 -

Odwiedzin: 1050

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2021 – Terpińska, Kamiński, Barys! - Kultura

Był rok 1993, kiedy dziennikarz i krytyk filmowy – Zdzisław Pietrasik (nieżyjący już niestety) zainicjował przyznawanie pewnej nagrody kulturalnej. Mowa oczywiście o Paszporcie „Polityki”, czyli poczytnego tygodnika. Jaka idea przyświecała temu pomysłowi? Odpowiadamy – „nieuleganie modom i środowiskowym naciskom, uważne wysupływanie najbardziej wartościowych dokonań, ale i przekonanie, że młoda kultura jest dobrem, które należy wspierać i promować”. Ważne, piękne słowa. Tym bardziej cieszy fakt, że ową nagrodę przyznano 29. raz. Kto został laureatem Paszportów za rok 2021? Sami fantastyczni ludzie!

 -

Odwiedzin: 1959

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2020 – wśród nagrodzonych Siksa i Piotr Domalewski - Kultura

„Rok 2020 był stanem klęski i podniósł poprzeczkę wymagań dla twórców kultury. Nasza nagroda reaguje podwyższonymi dietami i większym wsparciem dla tych najbardziej utalentowanych” – tak o Paszportach Polityki powiedzieli organizatorzy uroczystości. 28. edycja rozdania tych prestiżowych wyróżnień okazała się bowiem najdziwniejszą i najsmutniejszą w historii, dlatego uśmiech na twarzach laureatów był bezcenny.

 -

Odwiedzin: 2083

Autor: adminKultura

Paszporty Polityki za rok 2019 przyznane. Bartosz Bielenia najlepszy w kategorii film! - Kultura

14 stycznia już po raz 27. wręczono Paszporty Polityki, czyli nagrody za najważniejsze osiągnięcia w szeroko pojętej dziedzinie polskiej kultury za rok 2019. Otrzymali je twórcy i wykonawcy, którzy swoim talentem, charyzmą i oryginalnością najbardziej zwrócili na siebie uwagę. Łącznie nagrodzono siedem osób w siedmiu kategoriach. Wśród laureatów znaleźli się m.in. młody aktor Bartosz Bielenia, muzyk Błażej Król, powieściopisarka Dominika Słowik oraz Olga Tokarczuk z nagrodą specjalną.

Teraz czytane artykuły

 -

Odwiedzin: 361

Autor: adminKultura

Jubileuszowe Paszporty Polityki – Holoubek wśród nagrodzonych! - Kultura

30 lat minęło jak jeden dzień – taki zmodyfikowany cytat z popularnego polskiego serialu pasuje tu jak ulał. Wydaje się bowiem, że pierwsza edycja rozdania Paszportów Polityki odbyła się dosłownie wczoraj. Lecz prawda jest taka, że już od trzech dekad są wręczane te prestiżowe nagrody. Czym zaskoczyła nas jubileuszowa gala z dnia 17 stycznia? Kto jeszcze poza Janem Holoubkiem cieszył się z powodu wyróżnienia za rok 2022?

"Toy Story 4" – Dusza zabawki - Recenzje filmów

Niegdyś animacje kojarzyły się wyłącznie z rysunkowymi kreskówkami od Walta Disneya. W swoim czasie były to na pewno dzieła kultowe. Lecz wraz z kolejnymi latami świat poszedł do przodu, podobnie jak filmy, w których technologia zaczęła odgrywać coraz większą rolę. Dlatego te piękne bajki potrzebowały czegoś, co by mogło zapoczątkować coś zupełnie nowego. A tą zmianą okazało się pewne studio, zaistniałe dzięki dwóm wizjonerom. Powstało z części wytwórni Lucasfilm (od twórcy „Gwiezdnych Wojen” George’a Lucasa) i zostało kupione przez Steve’a Jobsa, a nazwano je Pixar. I to właśnie ten Pixar rozpoczął niedługo potem współpracę z Disneyem, a ich pierwszym wspólnym pełnometrażowymi projektem był „Toy Story” – pierwszy film stworzony przy użyciu techniki komputerowej.

 -

Odwiedzin: 2945

Autor: aragorn136Artykuły o filmach

Komentarze: 2

Skazani na seans 3D - Artykuły o filmach

Ludzie na zdjęciu raczej nie wyglądają na poirytowanych. Wręcz przeciwnie, choć mają poważnej miny, rozkoszują się w myślach majestatycznym widokiem kosmosu w 3D (fotografia pochodzi z profilu NASA Goddard Space Flight Center z portalu flickr.com). Faktycznie w filmach stricte przyrodniczych i naukowych technologia ta sprawdza się, gdyż stanowi ważny element magiczny – możemy bardziej namacalnie wsiąknąć w świat mikro i makro, badając go i poznając „od podszewki”. Ale czy w opowieściach fabularnych to 3D jest aż tak niezbędne? Czy to aby nie przede wszystkim chwyt marketingowy mający na celu wyciągnięcie od zahipnotyzowanych kinomanów więcej zaoszczędzonej gotówki?

 -

Odwiedzin: 532

Autor: pjKultura

Komentarze: 2

Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura

Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?

"Inwazja" – Wojna na całego! - Recenzje książek

Już w samym tytule, a następnie opisie wydanej na początku czerwca 2017 roku powieści pt. „Inwazja” debiutującego na rynku beletrystki Wojtka Miłoszewskiego jest coś niepokojącego i fascynującego zarazem. Rozgrywający się współcześnie sensacyjny thriller political fiction opowiada bowiem o ataku wojsk rosyjskich na Polskę. I robi ta tak realistycznie, że niemal czujemy ten konflikt podskórnie, namacalnie. Straszne? Tak. Prawdopodobne? I tak i nie.

Nowości

 -

Odwiedzin: 52

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

"Ellie", czyli różne odcienie miłości w barwnym teledysku stworzonym przez AI! - Muzyczne Style

A gdyby tak wykorzystać sztuczną inteligencję do zrealizowania clipu, który będzie „pachniał” szczerą, intymną relacją zakochanej pary? Takie pytanie zadał sobie zapewne Tadeusz Seibert – finalista 10. edycji programu „The Voice of Poland”. Twierdząca odpowiedź z czasem zamieniła się w gotowy projekt. I pięknie, bo „Ellie” dzięki AI jeszcze bardziej wybrzmiewa jako słodko-gorzka piosenka o skrajnych emocjach towarzyszących związkom, wpadając nie tylko w ucho, ale i w oko.

 -

Odwiedzin: 152

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 1

"Civil War" – Dziewczynka z aparatem - Recenzje filmów

Długo zastanawiałem się nad tym, jak zatytułować recenzję najnowszego i podobno ostatniego filmu Alexa Garlanda (choć nie wierzę, że całkiem zrezygnuje z pisania scenariuszy). Tutaj pasują dziesiątki krótszych i dłuższych określeń, haseł, ostrzeżeń… No bo wiecie – „Civil War” to zarówno kino wojenne, przedstawiciel kina drogi, jak i opowieść inicjacyjna oraz niepokojąca dystopia. A zatem: „Apokalipsa teraz, zdjęcia na wieki”, „Wyprawa do jądra ciemności”, „Dziennikarze w ogniu”, „STOP WAR”… Ale ja podczas seansu czułem, że główną bohaterką jest młodziutka Jessie Cullen, a nie dojrzała Lee Smith. To za nią podążamy, to jej kibicujemy, to o nią się martwimy. „Dziewczynka z aparatem” wydaje się w tym kontekście idealne. Jednak czy sam film jest idealny?

Czterdziestolatek bez brzucha, czyli jak utrzymać formę w średnim wieku - Zdrowie i uroda

Łysienie czy siwienie może powodować kompleksy, ale jest tak naturalne w procesie starzenia, że nie warto się takimi zmianami bardzo przejmować. Gorsze jest tycie i tzw. „piwny brzuch” już po trzydziestce. Jeśli nic z tym nie zrobimy, to po zbliżeniu się do wieku średniego, staniemy się mniej atrakcyjni dla kobiet (tudzież mężczyzn, gdy mowa o innej orientacji). Czy jest jednak szansa, aby zmienić ten stan rzeczy i poprawić wygląd swojego ciała? Oczywiście, ale musimy uzbroić się w cierpliwość, motywację do działania i pozytywne myślenie.

Dokąd zmierza EleeS? Do lasu! Do świata cudów i przemyśleń... - Zespoły i Artyści

W singlu pt. „Idę do lasu” zabiera słuchaczy na przechadzkę na łono natury. Dosłownie i w przenośni promuje powrót do korzeni. Zaprasza do zdystansowania się od rzeczywistości. Zachęca do zwolnienia tempa i zatracenia się na łonie natury, do radosnego zagubienia się wśród konarów drzew. Zaplątana w gąszczu leśnych pajęczyn i metafor EleeS, pokazuje, że z dala od zgiełku miasta można poczuć się jak poza czasem, w odrealnieniu, w cudownej próżni, w której wreszcie jest czas na przemyślenia i podróż w głąb siebie.

Ukradłaś "Dziennik Śmierci", witaj w moim koszmarze! - Recenzje książek

Z polecenia koleżanki przeczytałem thriller autorstwa Chrisa Cartera (nie tego od „X Files”). Zachwalała, że ów pisarz ma pióro na tyle sprawne i klimat potrafi wykreować taki, że ciary na plecach murowane. Faktycznie – „Dziennik Śmierci” nie tylko samym tytułem budzi ciekawość i strach. To książka, którą wertuje się szybko, a w głowie zostaje masa szczegółów. Czy jednak jest to dzieło tej klasy, co „Milczenie owiec” Thomasa Harrisa?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 52

Autor: adminKultura

Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura

Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!

 -

Odwiedzin: 1335

Autor: adminKultura

Komentarze: 7

Jak Michael Patrick Kelly kocha fanów, a oni jego? To pokaże Koncert B•O•A•T•S! - Kultura

Niegdyś długie włosy i gitara w ręku. Dzisiaj już nie jako członek uwielbianego zespołu The Kelly Familly, ale nadal z gitarą, charakterystycznym (wibrującym) głosem i tym razem krótszą czupryną. Już niemłody, gdyż po czterdziestce, lecz ma ciągle tę samą energię. Michael Patrick Kelly, bo właśnie o nim mowa, zagra i zaśpiewa 15 i 16 września, kolejno w Opolu i Sopocie. Niby do koncertu będącego częścią większej trasy promującej oczekiwany, piąty album pt. „B•O•A•T•S” (Based On A True Story) jeszcze ponad miesiąc, ale już bilety sprzedają się niczym świeże bułeczki…

 -

Odwiedzin: 165

Autor: pjKultura

Grammy 2024 – od teraz rekordzistką jest Taylor Swift! - Kultura

W nocy z 4 na 5 lutego poznaliśmy laureatów nagrody Grammy. Fani Taylor Swift nie byli zaskoczeni – właśnie ta artystka triumfowała w trakcie 66. uroczystości. Nie tylko otrzymała statuetkę za najlepszy album roku, ale pobiła rekord w liczbie zdobytych Grammy w tej kategorii. Udała jej się bowiem ta sztuka po raz czwarty! Dodajmy jeszcze najlepszą płytę pop, a Taylor wyrasta na artystkę przez wielkie A.

 -

Odwiedzin: 4614

Autor: pjKultura

Majówka 2015 – najciekawsze imprezy - Kultura

Majowy weekend coraz bliżej. Jedni będą grillować, inni wybiorą się na rowerową wycieczkę, a jeszcze inni… No właśnie, mimo że tym razem to tylko trzy dni odpoczynku (1 maja wypada w piątek), zapewne i tak znajdą czas na plenerową imprezę w jakimś miejscu w Polsce. Przygotowaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych w trakcie majówki w siedmiu miastach.

 -

Odwiedzin: 181

Autor: adminKultura

Silesia Writing Camp – kreatywne i muzycznie kwitnące warsztaty! - Kultura

Na początku kwietnia tego roku w Katowicach zostanie zorganizowane otwarte spotkanie topowych twórców piosenek, artystów, producentów z całego świata. Silesia Wrirting Camp to szansa dla początkujących songwriterów i pasjonatów pragnących poznać tajniki produkcji muzycznej i dać się poznać słuchaczom. To również wspólna praca nad nad kompozycjami. Wszystko to pod czujnym okiem wyjątkowych gości! Jakich? O tym w poniższym, krótkim tekście.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.593

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję