O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

13. Dni Muzyki Nowej w Gdańsku – dla koneserów oryginalnych brzmień! - Festiwale muzyczne

Festiwale muzyczne kojarzone są m.in. z Opolem, Ostródą, Sopotem, a także Kostrzynem nad Odrą. A więc pop, disco polo, rock. Szeroko pojęta komercja, utwory to tańca, picia i „różańca”. Jak w tym zalewie masowości mogą odnaleźć się ludzie szukający zespołów grających muzykę najczęściej określaną jako eksperymentalną, awangardową, alternatywną, „otwartą” w formie i jednocześnie niezawężoną do jednego gatunku. Spokojnie. Dla takich właśnie koneserów Miasto Gdańsk i tamtejszy Klub Żak organizują i finansują Dni Muzyki Nowej. Uczestnictwo w tym festiwalu za każdym razem jest niezapomnianym przeżyciem. Od 21 do 23 kwietnia 2023 roku odbędzie się już jego 13. edycja! Zapowiada się ona nad wyraz interesująco.

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
admin (44605 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
571
Czas czytania:
618 min.
Autor:
admin (44605 pkt)
Dodano:
473 dni temu

Data dodania:
2023-04-11 19:24:18

Oczywiście klimatyczny Klub Żak znany jest też chociażby z Festiwalu Jazz Jantar, ale jednak wydarzenie kulturalne, o którym mowa w niniejszym artykule, to coś jeszcze bardziej niezwykłego. Skąd taka opinia? Wystarczy przeczytać zdanie opisujące/promujące te kwietniowe dni: Bez podziału na elektronikę i muzykę akustyczną, improwizowaną, współczesną, a nawet pop, w imię zasady, że każdy gatunek może wychodzić poza utarte szlaki, inspirować i zaskakiwać, każdy gatunek może stanowić zalążek oryginalności, prowadząc do awangardy. Takim odważnym zasadom hołdują Dni Muzyki Nowej.

 

Wydarzenie to nawiązuje do wcześniejszych projektów Klubu Żak: Art rhythmic depot (2005), Avant Festival (2006) i Dni Nowej Muzyki (2002). W nowej formule festiwal jest organizowany od 2011 roku. Na DMN dotychczas wystąpili m.in.: Artur Zagajewski „Staloocy”, Johannes Kreidler, Małgorzata Walentynowicz, Stefan Wesołowski, Charlotte Hug & Frederic Blondy, Sidsel Enresen & Jan Bang, Neue Vocalsolisten, Cikada Quartet feat. Dominik Bukowski, Stockhausen & Héral, Hilary Hahn & Hauschka, NeoQuartet, Nils Frahm, Pianohooligan, Ólafur Arnalds, Kwartet Śląski, Johann Johannsson with String Quartet, Kronos Quartet, Hildur Gudnadóttir (kompozytorka, autorka muzyki do „Jokera”), Resina, Midori Hirano, Jacaszek czy Radical Polish Ansambl.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Przemiany w dziedzinie kształtowania dźwięku w drugiej połowie XX wieku wyznaczyły nowe kierunki dla całej współczesnej muzyki w zakresie stosowanych technik, tworząc nowe nurty (chociażby muzykę elektroniczną) albo zmieniając relację pomiędzy publicznością a wykonawcami. „Nowe” nie może jednak istnieć bez „starego”, od którego nie tylko się odcina, ale również z niego wyrasta, a ten związek stanowi fundament Dni Muzyki Nowej.

 

Podczas trzynastej odsłony festiwalu program także zaskakuje. Przedstawione będzie bowiem szerokie spektrum oblicz nowej muzyki obejmujących zarówno polską scenę, jak i światową; instrumenty akustyczne, jak i elektryczne i elektroniczne; występy zespołowe, jak i solowe, w tym również wykonania premierowe.

 

21 kwietnia – Dzień Pierwszy

 

13. edycję Dni Muzyki Nowej otworzą dwa duety. Pierwszy z nich to Mazen Kerbaj & Adam Gołębiewski – muzycy zaprezentują w Gdańsku premierowy materiał. Kerbaj to wielce ceniony libański autor komiksów, artysta wizualny, muzyk, wykładowca. Uważa się go za jednego z inicjatorów oraz kluczowych postaci libańskiej sceny swobodnej improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Dlaczego? Bo na nowo definiuje brzmienie trąbki, eksperymentując i zmieniając znaczenie tego instrumentu. Gołębiewski – perkusista, improwizator i muzykolog – nieustannie poszerza z kolei możliwości zestawu perkusyjnego w zakresie brzmienia i ekspresji. Współpracował z takimi postaciami jak Yoko Ono, Thurston Moore, Mats Gustafsson, Fred Lonberg-Holm, John Edwards, Alex Ward, Mikołaj Trzaska i Sharifem Sehnaoui.

 

Drugi z duetów to projekt Lucy Railton i Kita Downesa, którzy współpracują ze sobą od blisko piętnastu lat, czasami grawitując bardziej w kierunku nowej muzyki, kiedy indziej odwołując się do jazzu. Materiał z „Subaerial” od pierwszego z nich czerpie estetykę – wiolonczela i kościelne organy, które podczas koncertu zostaną zastąpione przez organy Hammonda – od drugiego środek ekspresji, czyli całkowitą improwizację.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

22 kwietnia – Dzień Drugi

 

Kolejny dzień Festiwalu będzie należał natomiast do artystów z Francji i Polski. „Uwolnił muzykę kameralną od rygorystycznej struktury, skostniałej retoryki i sztywnej estetyki” - tak jedyny kwartet smyczkowy skomponowany przez Claude'a Debussy'ego opisał Pierre Boulez, jeden z czołowych przedstawicieli powojennej muzyki awangardowej i prekursor muzyki elektronicznej, który przyszedł na świat trzydzieści lat po jego premierze. Nie ma w tym jednak przypadku – Debussy wyprzedzał swoją epokę. Premierę kwartetu w 1893 roku przyjęto z zaskoczeniem i rezerwą, dopiero po latach doceniono zawarte w nim śmiałe pomysły. W kwietniu to niecodzienne dzieło wybrzmi podczas Dni Muzyki Nowej, za sprawą Quatuor Voce – wyjątkowo eklektycznego kwartetu o blisko dwudziestoletniej historii.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

W programie francuskiego kwartetu znajdą się także „String Quartet No.1” argentyńskiego kompozytora Alberta Ginastery, który wskazywał, że właśnie tutaj po raz pierwszy do głosu doszły niektóre z cech jego artystycznej osobowości – mocne i przenikliwe rytmy, pełne niepokoju, liryczne i kontemplacyjne adagia oraz tajemnicza, nocna i surrealistyczna atmosfera. Ostatnim z zaprezentowanych kwartetów smyczkowych będzie natomiast „Fragments soulevés par le vent”, współczesnego, urodzonego w 1978 roku kompozytora Yvesa Balmera, napisany dla Quatuor Voce w 2022 roku.

 

Eklektyczność tego dnia podtrzyma instrumentalne trio Dynasonic. Mateusz Rychlicki, Adam Sołtysiak i Mateusz Rosiński to artyści znani z takich grup jak Kristen, Kobieta z Wydm, Pogodno, Enemigos del Silencio czy wd30. Swoją muzykę określają jako „dubwave” i poszukują nowego sposobu odczytania inspirujących ich gatunków, wydobywając z nich jeszcze głębszą, hipnotyczną transowość. Do tej pory wydali dwa albumy - "#1" i "#2" - a w przygotowaniu jest trzeci krążek ("#3"), który ukaże się na początku 2023 roku. W trakcie Dni Muzyki Nowej będzie można usłyszeć między innymi premierowe nagrania.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

23 kwietnia – Dzień Trzeci

 

Trzeci dzień należeć będzie do występów solowych. Polską scenę eksperymentalną będzie reprezentować Mateusz Olszewski ukrywający się pod nazwą Zaumne. Wydaje muzykę od 2016 roku i opublikował do tej pory sześć albumów (w tym kasety), a najnowszy („Élévation”) pochodzi z 2021 roku. W Gdańsku zaprezentuje premierowe kompozycje. Zaumne jest zafascynowany muzyką elektroniczną z różnymi jej odnogami i odcieniami. Porusza się między ambientem, minimal techno, brzmieniowymi eksperymentami, samplingiem a tym, co znamy jako ASMR (autonomous sensory meridian response). Jego kreacje dźwiękowe stawiają odbiorcę na rozdrożu snu i jawy, świata znanego i jeszcze nieznanego oraz tam, gdzie hipnoza odkleja się rzeczywistości.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Festiwal zamknie występ pochodzącej z Peru, mieszkającej w Niemczech Ale Hop, która łączy zaskakujące techniki gry na gitarze – w niczym nieprzypominające muzyki rockowej – z dronami, tajemniczą aurą, nagraniami terenowymi i ambientowymi tłami.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Dni Muzyki Nowej realizowane są ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak. W mediach społecznościowych obejrzycie fotorelacje z koncertów, które dokumentuje ekipa fotografów z kolektywu Testigo Documentary.

 

Bilet normalny kosztuje 80 zł, a ulgowy 40 zł

 

Program w „pigułce”:

 

21.04.2023 (godzina 20.00)

Kerbaj & Adam Gołębiewski (Mazen Kerbaj – trąbka; Adam Gołębiewski – perkusja)

Lucy Railton & Kit Downes (Lucy Railton – wiolonczela; Kit Downes – organy Hammonda)

 

22.04.2023 (godzina 20.00)

Dynasonic (Mateusz Rychlicki – perkusja, elektronika; Adam Sołtysiak – bas; Mateusz Rosiński – elektronika)

Quatuor Voce (Cécile Roubin – skrzypce; Sarah Dayan – skrzypce; Guillaume Becker – altówka; Lydia Shelley – wiolonczela)

 

23.04.2023 (godzina 19.00)

Zaumne – „Noctambulism” (elektronika; odtwarzacz kasetowy)

Ale Hop (gitara elektryczna, elektronika)

 

*Informacja prasowa/promocyjna

źródło: https://klubzak.com.pl/pl/kalendarz/Dni-Muzyki-Nowej~pr1364

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/672703971053600

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - 13. Dni Muzyki Nowej w Gdańsku – dla koneserów oryginalnych brzmień!

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 227

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Polecamy podobne artykuły

Milito i jego prawdziwy "Home Sweet Sound" - Zespoły i Artyści

Na Altao.pl lubimy wszystko to, co oryginalne! Jak na przykład piosenki, które niby trwają trzy minuty, a wciągają na 30 minut. Mało tego, zaginają czasoprzestrzeń. Są szczere do bólu. A Artysta, który je wykonuje, unosi się ponad wszelką komercję. Do takich utworów należy np. „Home Sweet Sound” – numer podobny tylko z tytułu do słynnego, rockowego „Sweet Home Alabama”. Ale i tak twórcą jest tu chłopak mający ognistą duszę. To Milito!

Spontan Fest – energia, wsparcie, talent, młodość! - Festiwale muzyczne

Na początku 2021 roku na łamach portalu Altao.pl ukazała się rozmowa z bardzo kreatywnym chłopakiem – Kubą Kwaśniewskim. Kwazzy, bo taką ksywę przyjął, nadal rozwija się muzycznie i ubiera się tak, że wyróżnia się z tłumu. Wtedy, w wywiadzie opowiedział nie tylko o miłości, jaką darzy funk, czy pracy nad singlem, ale także o pewnej społeczności. Chodzi o Spontan Wave – grupę artystów organizujących festiwal Spontan Fest. Kuba jest jedną z twarzy całego przedsięwzięcia, lecz poza nim bierze tam udział wielu innych, równie utalentowanych, oryginalnych, osób. Dlaczego warto być na takiej imprezie? Odpowiadamy!

Game Music Festival – uczta dla uszu graczy! - Festiwale muzyczne

Niektórzy uważają, że granie na PC czy konsoli to niszowa rozrywka. Znacznie gorszej klasy od oglądania filmów w kinie. Mówią to jednak ludzie niebędący na bieżąco z nowościami ze świata gier oraz ci nieznający dawnej klasyki. Współczesne produkcje mają bowiem budżet iście filmowy, a w ich powstawanie zaangażowani są nie tylko graficy, ale również… kompozytorzy. Tak. Muzyka w grach (też tych retro) spełnia taką samą funkcję jak w filmach – buduje napięcie, klimat i uczucie niepokoju. Szczególnie dotyczy to gatunku rpg lub dzieł przygodowych, gdzie kompozycje są ucztą dla uszu.

Teraz czytane artykuły

13. Dni Muzyki Nowej w Gdańsku – dla koneserów oryginalnych brzmień! - Festiwale muzyczne

Festiwale muzyczne kojarzone są m.in. z Opolem, Ostródą, Sopotem, a także Kostrzynem nad Odrą. A więc pop, disco polo, rock. Szeroko pojęta komercja, utwory to tańca, picia i „różańca”. Jak w tym zalewie masowości mogą odnaleźć się ludzie szukający zespołów grających muzykę najczęściej określaną jako eksperymentalną, awangardową, alternatywną, „otwartą” w formie i jednocześnie niezawężoną do jednego gatunku. Spokojnie. Dla takich właśnie koneserów Miasto Gdańsk i tamtejszy Klub Żak organizują i finansują Dni Muzyki Nowej. Uczestnictwo w tym festiwalu za każdym razem jest niezapomnianym przeżyciem. Od 21 do 23 kwietnia 2023 roku odbędzie się już jego 13. edycja! Zapowiada się ona nad wyraz interesująco.

"Johnny" – Ewangelia według św. Jana - Recenzje filmów

Są takie filmy, których odbiór będzie zależeć od osobistych doświadczeń. Bo jak mawiał pewien znany krytyk, 50 procent pokazuje nam duży albo mały ekran, a drugie tyle jest w nas samych. Dlatego, jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia z ciężko chorymi ludźmi, nie przekroczył progu hospicjum, a bliska mu osoba nie zmagała się z nowotworem, to stwierdzi, że mający we wrześniu 2022 roku dramat pt. „Johnny” to tylko cukierkowa biografia – formalnie bardzo telewizyjna (zdjęcia!), świecąca po oczach morałem, zagłuszająca wnętrze tytułowego księdza Kaczkowskiego głośną, optymistyczną muzyką (szantaż emocjonalny w postaci znanych coverów w wykonaniu Dawida P.). Faktycznie, sam owe elementy zauważyłem, ale jako wspierający ojca syn w wierze o lepsze, zdrowsze jutro, połknąłem duży ładunek empatii bijący z dzieła Daniela Jaroszka bez marudzenia (mimo że całość prezentuje się jak typowy panegiryk).

Zapoznaj się z Matensio98. On cie zmotywuje do ćwiczeń i pracy nad sobą! - Ludzie Youtuba

Serwis YouTube jest miejscem, gdzie ludzie z całego świata mogą pokazywać swoje hobby za pomocą tzw. vlogów. Również u nas nie brakuje takich pozytywnie zakręconych osób, dla których nagrywanie filmików i zarażanie innych swoją pasją to przepis na szczęśliwe codzienne życie. W tym dziale pisaliśmy już o fanach starej motoryzacji. Tym razem zachęcamy do odwiedzenia kanału Mateusza Kubskiego. Chłopak chce skutecznie zmotywować zarówno rówieśników, jak i starszych Polaków, aby wstali z miejsca, odeszli do komputerów i zadbali o swoją sylwetkę!

 -

Odwiedzin: 2382

Autor: adminKosmos

Misja Crew Dragon Demo-2 kompletna! Bez odbioru. - Kosmos

Sobota, 30 maja 2020 roku – świat astronautyki wstrzymał oddech. Uda się, czy nie. Pogoda dopisze, czy nie. Na szczęście rakieta Falcon 9 Elona Muska bez problemów wystartowała z Przylądka Canaveral na Florydzie. Misja Crew Dragon Demo-2 zakończyła się więc pełnym sukcesem, przechodząc do historii. Oto bowiem rozpoczęła się nowa era. Era podróży w komos!

 -

Odwiedzin: 5042

Autor: pjZdrowie i uroda

Komentarze: 3

Kosmetyki z twojej domowej spiżarni - Zdrowie i uroda

Nareszcie wiosna – pora roku, kiedy czujemy się rześko i młodo. Jak w tym czasie poprawić wygląd skóry lub włosów, by jeszcze bardziej się upiększyć? Najlepiej zajrzeć do domowej spiżarni, gdzie nie brakuje produktów bogatych w witaminy i substancje odżywcze. Ten artykuł przeznaczony jest głównie dla pań, choć i niektórzy panowie z ciekawością go przeczytają.

Nowości

"Piosenki dla dzieci. Część 1" – Jak Ciocia Aga śpiewem przytula - Recenzje płyt

Do rodziców: pamiętacie, gdy Majka Jeżowska zachęcała Was do wspólnej zabawy swoimi piosenkami? Zapewne tak! Do dzieci: chcecie poczuć się jak Wasi kilkuletni wówczas rodzice? Wreszcie na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album, który w pełni na to pozwala. Łączy pokolenia. O wartościach ważnych opowiada i do tańca zaprasza. Ma taki zwykły tytuł, ale jednocześnie roztacza tak niezwykłą aurę. W czym zasługa autorki tekstów i wokalistki – Agnieszki Sadowskiej. Jako Ciocia Aga jest godną następczynią wspomnianej Majki Jeżowskiej. Jej „Piosenki dla dzieci” to płyta melodyjna, która sprawia, że zawsze świeci słońce.

7 Horizons – baw się na całego w rytmach Arkadiusza Balcerczaka! - Muzyczne Style

7 Horizons to projekt muzyczny rozwijany przez polskiego DJ-a i producenta muzyki elektronicznej Arkadiusza Balcerczaka. Eksperymentuje on muzycznie z różnymi nurtami gatunku deep house, melodic house. Jego utwory cechują się pozytywnym vibe, tanecznym klimatem, ale zahacza tez o bardziej spokojne melodie.

Michał Sieńkowski zaprasza na wakacyjną imprezę do rana! - Muzyczne Style

Kojarzony dotąd z indie-popowymi dźwiękami Michał Sieńkowski przedstawia pierwszy w autorskim repertuarze utwór, który może porwać do tańca niejednego słuchacza. Mający swoją premierę singiel zatytułowany „Nieskończony”, jest doskonałą propozycją do playlist, odtwarzanych podczas letnich imprez na plaży i w klubach.

 -

Odwiedzin: 227

Autor: adminKultura

Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura

13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!

 -

Odwiedzin: 211

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Pierwszy zwiastun "Gladiatora II" z polskimi napisami! Hit czy kit? - Artykuły o filmach

Do serwisu YouTube niczym rydwan na arenę wjechał pierwszy trailer drugiego "Gladiatora". Czy klimat klasyki z roku 2000 został zachowany? Czy Paul Mescal (do tej pory same niszowe produkcje) jako Lucjusz (siostrzeniec Kommodusa) i następca Russella Crowe'a pokaże siłę aktorstwa, będąc magnetycznym bohaterem, za którym będą podążać inni? Zwiastun nie odpowiada w pełni na te pytania, choć scenografia i kostiumy "rządzą" w tym pogrążonym w chaosie Imperium Rzymskim! Niestety jest coś, co psuje widowiskowe sceny. Jasne, że Denzel Washington to czarnoskóry aktor wcielający się tutaj w byłego gladiatora, który zdobył bogactwo, ale czy to oznacza, żeby wciskać w montaż rapowy kawałek? Tak brakuje dobrego motywu Hansa Zimmera (tu go zastępuję Harry Gregson-Williams). Niechaj 86-letni Ridley Scott pamięta - „To, co uczyni, odbije się echem w wieczności”. Niechaj więc podaruje nam co najmniej solidne kino historyczne, mimo że na pokładzie ma Davida Scarpę, scenarzystę byle jakiego "Napoleona". Premiera "Gladiatora II" w połowie listopada 2024 roku! Co by nie powiedzieć, to Joseph Quinn (Eddie ze "Stranger Things") jako imperator wygląda tak, że lepiej się modlić, by nie pokazał kciuka w dół. Taki rzymski Joker... A Wy co przeczuwacie? Będzie hit czy kit?

"Maluje emocje na różowo w pierwszym singlu". Kto? Roztańczona VEROA! - Zespoły i Artyści

VEROA, czyli Weronika Fedor to nie tylko wokalistka, ale też multiinstrumentalistka. Gra na skrzypcach, fortepianie i ukulele. Co więcej, sama pisze teksty i muzykę prosto z nastrojowych inspiracji. W swojej twórczości cechuje się dużą różnorodnością stylistyczną oraz pomysłowością. Właśnie zadebiutowała energiczną piosenką „Róż”.

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 2989

Autor: pjFestiwale muzyczne

Komentarze: 2

"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne

Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.

Pierwszy Festiwal Klezmerski w Krakowie! - Festiwale muzyczne

Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz organizuje Pierwszy Festiwal Klezmerski. Odbędzie się on na krakowskim Kazimierzu – kolebce kultury żydowskiej i potrwa od 18 do 27 sierpnia 2023 roku. Program wydarzenia prezentuje się iście królewsko. Tym bardziej cieszymy się, że festiwal ten objęliśmy naszym patronatem medialnym.

PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne

Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.

WODECKI TWIST Letnie OCZAROWANIE rusza w Polskę! Jaka jest jego idea? - Festiwale muzyczne

13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa WODECKI TWIST / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. W dziewięciu największych polskich amfiteatrach wystąpią: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski.

Altao.pl jednym z patronów medialnych NoxFest 2 – głośnej i kameralnej imprezy dla metalowców! - Festiwale muzyczne

17 lutego 2023 roku w Opolu zabrzmi muzyka tak ostra, tak nieokiełznana, powodująca burzę w głowie, że nic tylko… brać nogi za pas? O nic z tego! Każdy fan metalu w różnych jego odsłonach będzie wniebowzięty, wróć… wpiekłowzięty, gdy przekroczy progi opolskiego klubu. Najpierw jednak ujrzy na mrocznym plakacie autorstwa Diany Sawickiej logo naszego portalu, przyklaskując, że i taka pasja, jak słuchanie cięższych dźwięków gitar i rozkrzyczanych, zachrypniętych wokali, jest warta odnotowania. Zapraszamy więc do Wyjścia Awaryjnego (bez szans na ucieczkę, na żywca).

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.536

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję