1 599
1 721 min.
Festiwale muzyczne
admin (46634 pkt)
1552 dni temu
2020-07-14 13:46:58
Jesper Kyd („Assassin’s Creed”) czy Jeremy Soul ( „The Elder Scrolls”) to jedni z najsłynniejszych twórców. Traktowani na równi z utalentowanymi kolegami po fachu ze świata filmowego, też tworzą doskonałe ścieżek dźwiękowe. Marzeniem dla fana muzyki symfonicznej jest usłyszeć na żywo tematy przewodnie np. z serii „Baldur’s Gate” Michaele Hoeniga.
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Ale to marzenie nabrało realnych barw! Wyobraźcie sobie bowiem, że ktoś wpadł na pomysł, aby zorganizować festiwal poświęcony takiej muzyce – granej przez profesjonalną orkiestrę. To nie żart. Trzy lata temu powstał i do tego w Polsce (!), Game Music Festival. To coś naprawdę unikatowego – jedyny w Europie festiwal poświęcony wyłącznie soundtrackom z gier wideo. Dotąd zgromadził on w dwóch odsłonach ponad 10 tys uczestników oraz licznych gości specjalnych, w tym właśnie Jespera Kyda oraz m.in.: Neila Acree („World of Warcraft”) czy Kowa Otaniego („Shadow of the Colossus”).
Powołali go do życia we Wrocławiu ludzie kochający gry wideo i dobrą muzykę – z Mateuszem Pawlakiem na czele. Najpierw startowali w 2006 roku jako portal gamemusic.pl. Następnie założyli wspólnie Fundację Game Music, aby promować formę sztuki jaką są kompozycje pochodzące z gier. Dziś, dzięki ciągłemu wsparciu internautów na patronite.pl, zachowują niezależność i działają na skalę międzynarodową, podejmując się ryzykownych, kosztownych projektów. Prowadzą dwujęzyczny serwis internetowy; wydają darmowy magazyn poświęcony muzyce z gier; a także w ramach jej promocji, mają wytwórnię płyt winylowych – Game Music Records, gdzie pierwszym, złożonym z 300 egzemplarzy, wydawnictwem była muzyka Arkadiusza Reikowskiego do horroru „Kholat”:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Co ciekawe, zajmują się również edukacją – organizują warsztaty i panele związane z tematyką muzyki z gier. Nic dziwnego, że dzięki nim społeczność miłośników soundtracków się rozrasta. Ich największe dzieło to bez wątpienia wspomniany wyżej festiwal. Przy jego tworzeniu zaangażowanych jest zawsze wiele osób (łącznie ponad 200!).
Game Music Festival w niezwykłym Narodowym Forum Muzyki (źródło: materiały promocyjne)
Game Music Festival w niezwykłym Narodowym Forum Muzyki (źródło: materiały promocyjne)
Game Music Festival odbywa się w niezwykłym miejscu. Jest nim Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, czyli imponujący gmach na mapie polskich filharmonii ze specjalnie zaprojektowanymi salami koncertowymi. Ma on doskonałą akustykę oraz nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne, pozwalające na regulację długości wybrzmiewania dźwięku. Jak uważają słusznie organizatorzy z Fundacji Game Music – „muzyka wykonywana w tej świątyni sztuki jest niczym intymna ceremonia przejścia w inną jakość dźwięku”. Świat z gry ożywa, kiedy uczestnik koncertu, usłyszy znajome main theme!
Nadciąga Trzecia Edycja!
10 lipca ogłoszono szczegóły dotyczące 3. edycji festiwalu, które cieszy się już sporym uznaniem. I musimy przyznać, że program prezentuje się imponująco. Dwa dni: 16 i 17 października 2020 roku będą prawdziwą ucztą dla każdego fana takich gier, jak: „Baldur’s Gate III”, „Divinity: Original Sin II”, „Transistor”, „Hades”, „Pyre” oraz „Bastion”. Muzyka z tych dzieł zabrzmi na żywo we Wrocławiu. Ale to nie jedyna atrakcja. Na odwiedzających powtórnie czekają także inne wydarzenia towarzyszące (np. forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów), ale nieco w innym kształcie niż rok temu.
Z uwagi na sytuację pandemiczną, tegoroczny GMF odbędzie się w formie hybrydowej – to oznacza, że koncerty będą także transmitowane online. Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo uczestników, przez co liczba biletów na tę edycję jest ściśle ograniczona, aby umożliwić zachowanie odpowiedniego dystansu na widowni. Ci z fanów, którym uda się zdobyć limitowane wejściówki, będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję doświadczenia tegorocznego repertuaru na żywo. Biorąc pod uwagę wyjątkową sytuację, organizatorzy zdecydowali się na przygotowanie profesjonalnej transmisji online, aby w festiwalu mogło uczestniczyć więcej fanów z różnych zakątków świata!
Pierwszy z koncertów tegorocznej edycji Game Music Festival – The Symphony of Four Worlds – to dzieło oddające hołd czterem wyjątkowym grom: „Transistor”, „Hades”, „Pyre” i „Bastion”. Wszystkie z nich zaskarbiły sobie miejsca w sercach fanów także dzięki muzyce Darrena Korba, którego eklektyczny styl jest ich wspólnym mianownikiem. Te zróżnicowane ścieżki dźwiękowe w zaskakujących aranżacjach zaprezentuje Sound Factory Orchestra pod batutą Roberta Kurdybachy, która podczas poprzednich edycji GMF dostarczała słuchaczom niesamowitych wrażeń, a tym razem zabierze ich w podróż po wizjonerskich światach Supergiant Games.
Drugi koncert tegorocznego festiwalu to The Symphony of Sin – wisienka na torcie dla fanów gier RPG. Słuchacze usłyszą bowiem światową premierę muzyki z „Baldur’s Gate III”, czyli nadchodzącej kontynuacji kultowych gier w świecie Dungeons & Dragons. To jednak nie wszystko, bo drugim składnikiem tego niesamowitego wydarzenia będzie ścieżka dźwiękowa do „Divinity: Original Sin II”, świetnie przyjętej gry z flagowego cyklu od studia Larian Studios. Kompozytorem obu tych wspaniałych soundtracków jest Borislav Slavov, a za wykonanie symfonii odpowiadać będą znakomici muzycy Narodowego Forum Muzyki.
Jak mówią organizatorzy z Fundacji Game Music: „Ten rok jest dla nas inny niż poprzednie z oczywistych względów. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom fanów i przygotowujemy streaming obu koncertów w wysokiej jakości. Profesjonalna transmisja będzie dostępna online za darmo. Planujemy także ściągnąć na miejsce wyjątkowych gości specjalnych, jeśli tylko regulacje prawne na to pozwolą z uwagi na pandemię. Niezależnie od tego, warsztaty i sesje meet-and-greet będą także możliwe zdalnie. Jak co roku stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego ponownie zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na całym świecie.”
Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 79 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu wyceniono od 199 zł. W sprzedaży są także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające najlepsze miejsca na sali, dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu (bezpośrednio lub online), a także priorytetowy wstęp na wydarzenia towarzyszące. W celu uzyskania aktualnych informacji warto odwiedzać stronę wydarzenia na Facebooku. Wszystkie rodzaje wejściówek są już dostępne na stronie Ticketmaster oraz w salonach sieci Media Markt.
Na koniec warto dodać kilka słów na temat muzyków, bez których nie byłoby koncertów. To członkowie orkiestry symfonicznej – NFM Filharmonia Wrocławska, która powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzykę za granicą. Sound Factory Orchestra jest zaś projektem multimedialnym powołanym do życia w 2009 roku przez Roberta Kurdybachę. Celem SFO jest promocja i popularyzacja wydarzeń związanych ze sztuką współczesną, głównie w obszarze muzyki i sztuki wizualnej. Ponadto orkiestrom towarzyszyć będzie chór i soliści. To dopiero tworzy niesamowity klimat!
Tak było na 1 edycji (znajdziecie tutaj m.in. wypowiedź pomysłodawcy – Mateusza Pawlaka):
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
A tak wspominana jest 2 edycja festiwalu:
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Strona Fundacji Game Music:
https://gamemusic.pl/fundacja-gamemusic/
Fanpage:
https://www.facebook.com/gamemusicfestival/
Strona Festiwalu:
Więcej zdjęć z poprzednich edycji znajdziecie także na:
https://www.flickr.com/photos/146331821@N08
Zostań patronem i wesprzyj Fundację Game Music:
https://patronite.pl/gamemusic
Źródło tekstu: informacja prasowa
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - Game Music Festival – uczta dla uszu graczy!
Więcej artykułów od autora admin
"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style
„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści
Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.
Polecamy podobne artykuły
13. Dni Muzyki Nowej w Gdańsku – dla koneserów oryginalnych brzmień! - Festiwale muzyczne
Festiwale muzyczne kojarzone są m.in. z Opolem, Ostródą, Sopotem, a także Kostrzynem nad Odrą. A więc pop, disco polo, rock. Szeroko pojęta komercja, utwory to tańca, picia i „różańca”. Jak w tym zalewie masowości mogą odnaleźć się ludzie szukający zespołów grających muzykę najczęściej określaną jako eksperymentalną, awangardową, alternatywną, „otwartą” w formie i jednocześnie niezawężoną do jednego gatunku. Spokojnie. Dla takich właśnie koneserów Miasto Gdańsk i tamtejszy Klub Żak organizują i finansują Dni Muzyki Nowej. Uczestnictwo w tym festiwalu za każdym razem jest niezapomnianym przeżyciem. Od 21 do 23 kwietnia 2023 roku odbędzie się już jego 13. edycja! Zapowiada się ona nad wyraz interesująco.
Uczta dla melomanów, czyli Palm Jazz Days Festiwal - Kultura
Już 18 listopada w Raciborzu rozpocznie się duże przedsięwzięcie kulturalne, czyli Palm Jazz Days – niezwykła uczta dla fanów muzyki jazzowej. Ze sceny RCK usłyszymy m.in. Wojtka Mazolewskiego, Yasmin Levy czy Manu Katche Trio!
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – muzyczna radość w świecie szarości - Festiwale muzyczne
Czerwiec w Polsce jest miesiącem, kiedy wspólnie, dumni i szczęśliwi obserwujemy przed telewizorami lub na żywo utalentowanych piosenkarzy. I cieszymy się, że mamy coś swojego, coś pięknego, co łączy, a nie dzieli. Mowa o Festiwalu w Opolu, wydarzeniu, które obok Festiwalu w Sopocie, można nazwać uduchowioną i magiczną celebracją muzyki każdego gatunku, każdej wrażliwości.
Teraz czytane artykuły
Game Music Festival – uczta dla uszu graczy! - Festiwale muzyczne
Niektórzy uważają, że granie na PC czy konsoli to niszowa rozrywka. Znacznie gorszej klasy od oglądania filmów w kinie. Mówią to jednak ludzie niebędący na bieżąco z nowościami ze świata gier oraz ci nieznający dawnej klasyki. Współczesne produkcje mają bowiem budżet iście filmowy, a w ich powstawanie zaangażowani są nie tylko graficy, ale również… kompozytorzy. Tak. Muzyka w grach (też tych retro) spełnia taką samą funkcję jak w filmach – buduje napięcie, klimat i uczucie niepokoju. Szczególnie dotyczy to gatunku rpg lub dzieł przygodowych, gdzie kompozycje są ucztą dla uszu.
Magia francuskiej piosenki - Muzyczne Style
Język francuski należy do najbardziej dźwięcznych języków, uznawany jest za język miłości, dlatego też francuskie piosenki cieszą się ogromną popularnością.
Kleszcze – leśne potwory atakują! - Zdrowie i uroda
Początek wiosny to narodziny pięknej przyrody, jej zapachów, zieleni itp., ale nie zapominajmy, że pod tą magią kryje się też niebezpieczeństwo w postaci maleńkich, acz paskudnych pajęczaków. Mowa o kleszczach. Aktywne są od marca do listopada, jednak to właśnie wiosną i latem jest ich najwięcej. Jak się przed nimi chronić? Jak je usuwać? Oto ciekawy artykuł na ten temat.
Zoo w Płocku – wizytówka miasta od 70 lat! - Ciekawe miejsca
Nie zajmuje tyle hektarów, co Ogród Zoologiczny we Wrocławiu, ale i tak warto się tam wybrać. Płockie Zoo to bardziej kameralne miejsce – można je zwiedzić w kilka godzin. Co prawda, nie o każdej porze dnia uda się tam spotkać wszystkie dzikie zwierzęta, które akurat zajmują się czymś innym niż drzemką. Mimo to możliwość przebywania w ich pobliżu, choćby za szybą i płotem powoduje, że serce bije szybciej. Odgłosy ptaków, widok pływających ryb w podświetlanych akwariach, stojąca na baczność surykatka, sympatyczne słonie, śpiący smacznie tapir, urodzone niedawno dwa tygrysy syberyjskie – magia! Obejrzyjcie zdjęcia, które – mam nadzieję – zachęcą Was do wybrania się do tego zwierzyńca ze swoimi dziećmi.
"Joker: Folie à deux" – A oni tańczą, tacy szaleni, tacy smutni... - Recenzje filmów
11 nominacji do Oscara, Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji, ponad miliard dolarów zarobku na całym świecie (mimo kategorii R). Zaiste „Joker” z 2019 roku był prawdziwym fenomenem. A skoro tak, to może czas na dalsze losy Arthura Flecka? Reżyser Todd Phillips jednak ciągle powtarzał: „to zamknięta historia, bez szans na kontynuację”. Ale jest rok 2024, a do kin wchodzi „Joker: Folie à deux”. Wielu krytyków i widzów krzyczy/pisze głośno: „to najbardziej niepotrzebny sequel”. Czy faktycznie zasługuje na takie miano? Czy następna „terapia”, jakiej poddaje nas Phillips kompletnie nie działa? Jako autor niniejszej recenzji jestem rozdarty. Widzę jednocześnie mrok i światło w tym długim tunelu.
Nowości
"Joker: Folie à deux" – A oni tańczą, tacy szaleni, tacy smutni... - Recenzje filmów
11 nominacji do Oscara, Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji, ponad miliard dolarów zarobku na całym świecie (mimo kategorii R). Zaiste „Joker” z 2019 roku był prawdziwym fenomenem. A skoro tak, to może czas na dalsze losy Arthura Flecka? Reżyser Todd Phillips jednak ciągle powtarzał: „to zamknięta historia, bez szans na kontynuację”. Ale jest rok 2024, a do kin wchodzi „Joker: Folie à deux”. Wielu krytyków i widzów krzyczy/pisze głośno: „to najbardziej niepotrzebny sequel”. Czy faktycznie zasługuje na takie miano? Czy następna „terapia”, jakiej poddaje nas Phillips kompletnie nie działa? Jako autor niniejszej recenzji jestem rozdarty. Widzę jednocześnie mrok i światło w tym długim tunelu.
"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style
„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.
Nike 2024 – laureatką 93-letnia poetka Urszula Kozioł! - Kultura
W niedzielę 6 października przyznano Nike. To Nagroda Literacka za najlepszą książkę poprzedniego roku. Nagroda, która „narodziła się” w 1997 roku, inspirując się brytyjskim Bookerem. Tym razem ze statuetki cieszyła się Urszula Kozioł. Po kilku nominacjach w dawniejszych latach, wreszcie mogła „przytulić” Nike. Otrzymała ją za tom poezji pt. „Raptularz”. Jakie porusza w niej tematy? Kto jeszcze znalazł się w gronie finalistów? O tym w niniejszym tekście.
"Pył" – Czas na wielki oddech? - Recenzje książek
Hugh Howey. To człowiek, przez którego: dusiłem się; martwiłem; miałem nadzieję, po czym ją traciłem i ciekaw nieznanego, odczuwałem dreszcze… Dzięki Ci Hugh! Oby więcej było takich ludzi, jak Ty. Takich pisarzy rzecz jasna. Twórców, którzy potrafią wykreować namacalny, wrogi, zniszczony świat. A w nim wyrazistych bohaterów, z którymi na tyle się zżywamy, że pragniemy trzymać kciuki za powodzenie ich misji do samego końca. Howey to zrobił w swojej trylogii „Silos”. I choć z środkowym tomem nie zaprzyjaźniłem się aż tak bardzo (odsyłam do jego recenzji), to finał pt. „Pył” jest tym, czego prawie oczekiwałem. Załóżcie więc maskę przeciwgazową, a najlepiej szczelny kombinezon, bo czeka Was trzymający w napięciu kawał dojrzałej literatury dystopijnej, choć nie tej wielkości, siły i mroku, co „Droga” Cormaca McCarthy'ego.
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
Artykuły z tej samej kategorii
"Walczył jak Gladiator". Jann nie pojedzie na Eurowizję... - Festiwale muzyczne
Wyginał się jak wąż. Hipnotyzował. Był faworytem. Zachwycił publikę. Ale nie pomogła ani sceniczna charyzma, ani oryginalny image. Preselekcje do Eurowizji 2023 wygrała Blanka z utworem „Solo”. „Gladiator” zdobył dopiero czwarte miejsce. Oj Edzia, Edzia. Dlaczego jako członkini jury byłaś wpatrzona w Blankę? Fakt. Refren „Solo” wpada w ucho, ale gdzie tam tej słodkiej dziewczynie do pamiętliwego występu Janna. To on, 24-latek z czterooktawową skalą głosu, powinien zwyciężyć wyścig 26 lutego w Warszawie. Pojechać tam, gdzie bije serce Europy.
PolAndRock Festival 2023 w pigułce! Można było się uzależnić… od muzyki, energii i przyjaźni! - Festiwale muzyczne
Za nami 29. Pol’and’Rock Festival, znany wcześniej pod nazwą Przystanek Woodstock. Przez 3 dni: od 3 do 5 sierpnia 2023 roku uczestnicy bawili się na lotnisku w Czaplinku. Jurek Owsiak ponownie stanął na wysokości zadania. Zgodnie z tym, co można przeczytać w Internecie i tym, co mówią festiwalowicze, działo się, oj działo. Był ślub. Była ogromna flaga. Byli fantastyczni goście. Morze uśmiechów. I przede wszystkim porcja muzyki wykonywanej na różnych scenach przez mega utalentowanych artystów.
WODECKI TWIST Letnie OCZAROWANIE rusza w Polskę! Jaka jest jego idea? - Festiwale muzyczne
13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa WODECKI TWIST / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. W dziewięciu największych polskich amfiteatrach wystąpią: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski.
Pierwszy Festiwal Klezmerski w Krakowie! - Festiwale muzyczne
Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz organizuje Pierwszy Festiwal Klezmerski. Odbędzie się on na krakowskim Kazimierzu – kolebce kultury żydowskiej i potrwa od 18 do 27 sierpnia 2023 roku. Program wydarzenia prezentuje się iście królewsko. Tym bardziej cieszymy się, że festiwal ten objęliśmy naszym patronatem medialnym.
Eurowizja Junior 2018: Wygrywa Roksana Węgiel i jej piosenka pt. "Anyone I Want To Be"! - Festiwale muzyczne
25 listopada 2018 roku to ważna data w historii polskiej muzyki. Roksana Węgiel – 13-letnia reprezentantka naszego kraju zwyciężyła wtedy 16. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku! Jej piosenka „Anyone I Want To Be” zaśpiewana po polski i angielsku spodobała się jury i jeszcze bardziej widzom, którzy przyznali jej 215 punktów. Zgodnie z przysłowiem ostatni będą pierwszymi, występująca z 20 numerem startowym Roksana zdeklasowała konkurencję. Utwór wpadł w ucho, a sama prezentacja na scenie przyciągała wzrok. Młoda piosenkarka pojawiła się w białej sukni, nie zabrakło też efektownych szarf i barwnych wizualizacji. Towarzyszyły jej trzy tancerki i dwie chórzystki. Do tej pory najlepszym wynikiem Polski w takim konkursie było 8. miejsce Alicji Regi w 2017 roku. Zobaczymy jak dalej potoczy się kariera Roksany, która ma za sobą również wygraną w pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
1.296