O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
admin (46446 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
188
Czas czytania:
234 min.
Autor:
admin (46446 pkt)
Dodano:
13 dni temu

Data dodania:
2024-09-28 19:15:36

Poniżej biografia Mikołaja Blajdy i Sylwii Lorens w „muzycznej pigułce”. Łykajcie i czytajcie:

 

MIKOŁAJ BLAJDA – dyrygent, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z czołówką polskich kompozytorów związanych z nurtem muzyki teatralnej i filmowej: Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Krzesimirem Dębskim. Szczególnie ściśle zawiązała się współpraca z Zygmuntem Koniecznym, co zaowocowało realizacją wielu nagrań muzyki do filmów, spektakli i słuchowisk radiowych oraz nagrań płytowych. Jako dyrygent koncertował m.in. z orkiestrami filharmonii Podkarpackiej, Bałtyckiej, Świętokrzyskiej, Jeleniogórskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Paderewski Symphony Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt) i in. Współzałożyciel specjalizującej się w tworzeniu widowisk multimedialnych krakowskiej Filharmonii Futura. Z instytucją zrealizował szereg autorskich projektów muzycznych i poprowadził ponad 200 koncertów dla kilkudziesięciu tysięcy widzów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce. W tym czasie współpracował m.in. ze Zbigniewem Wodeckim, Urszulą Dudziak, Małgorzatą Walewską, Małgorzatą Ostrowską, Markiem Piekarczykiem, Jerzym Stuhrem, Janem Nowickim, Mateuszem Ziółko, Michałem Szpakiem, Piotrem Cugowskim i wieloma innymi cenionymi artystami.

 

Ważniejsze realizacje:

 

  • w ramach współpracy z Operą Krakowską spektakle: „Pastorałka” oraz „Teresica - una passion” (muzyka, aranżacje utworów);

  • w ramach współpracy z festiwalami muzycznymi realizacja koncertów: „21 pieśni miłosnych” - na zlecenie festiwalu Rozstaje, Koncert pieśni ormiańskich - na zlecenie festiwalu Wschód Kultury;

  • w ramach współpracy z teatrem „Gardzienice” muzyka do spektakli: „Oratorium pytyjskie”, „Ifigenia w Taurydzie”, „Miłość i pogarda, pokój i wojna”;

  • projekty autorskie zrealizowane w ramach Filharmonii Futura: Symphonica, Beethoven Electric 3D, Rock of Poland, Alicja w Krainie Muzycznej Magii, Electropop Orchestra, Upiór w operetce, Szeherezada, Do Betlejem.

 

SYLWIA LORENS – wokalistka, ekonomistka, producentka. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Posiada również dyplom MBA na kierunku Zarządzanie Biznesem. Znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operetkowej, musicalowej oraz piosenek retro. Zapraszana do współpracy przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską, Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Występowała z międzynarodową gwiazdą muzyki pop – Al Bano, podczas koncertów artysty w Polsce. Współpracowała również z cenionymi polskimi artystami: Małgorzatą Walewską, Małgorzatą Ostrowską, Zbigniewem Wodeckim, Michałem Szpakiem, Mietkiem Szcześniakiem, Piotrem Cugowskim. Płyta artystki nagrana z zespołem Romanca „Romanca operowo” zdobyła w 2014 r. status platynowej. W 2018 r. premierę miała natomiast pierwsza solowa płyta artystki pt. „Barcelona” z gościnnym udziałem Mateusza Ziółko. Brała udział w wielu programach i audycjach telewizyjnych, m.in. „Jaka to melodia”. Współzałożycielka (wraz z Mikołajem Blajdą) Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezależnej filharmonii, w której odpowiada za organizację i produkcję koncertów. Swoje pasje artystyczne łączy z powodzeniem z działalnością menadżerską.

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

Najbliższe trasy koncertowe:

 

SYMPHONICA – trasa 2024/25: Gdańsk, Lublin, Rzeszów, Bielsko-Biała, Szczecin, Kielce, Łódź, Warszawa, Olsztyn.

Wystąpią: Mateusz Ziółko (zwycięzca The Voice Of Poland i Twoja twarz brzmi znajomo), Grzegorz Skawiński (Kombii), Damian Ukeje (zwycięzca The Voice Of Poland), Kamil Franczak (solista Teatru Roma), Łukasz Drapała (finalista The Voice of Poland), Monika Pilarczyk (finalistka The Voice Of Poland), Sylwia Lorens (głos operowy), Kamil Skicki (skrzypce solo) oraz orkiestra, chórek i band Filharmonii Futura pod dyrekcją Mikołaja Blajdy. W programie m.in.: Rammstein „Amerika”, R.A.T.M- „Killing in the name”, Metallica - Enter Sandman, AC/DC - „Highway to Hell”, Iron Maiden - „Run To The Hills”, Prince - „Purple Rain”, Nightwish - „Phantom Of The Opera”, Queen - „Radio GaGa”, a także polskie rockowe hity. Podczas trasy w sprzedaży jubileuszowe gadżety (podkoszulki, plakaty trasowe z autografami).

 

STRONA: https://filharmoniafutura.pl/symphonica/

YOUTUBE: https://www.youtube.com/@symphonica.futura

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100046525250915

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/symphonica_ffutura/

 

DO BETLEJEM, KOLĘDY Z GWIAZDAMI – 4 października - ICE Kraków

Oratorium „Do Betlejem” to współczesne kolędy i pastorałki, napisane przez Mikołaja Blajdę do przepięknych tekstów XX wiecznych, polskich poetów. Koncert o familijnym charakterze wprowadza widza w wyjątkowy, bożonarodzeniowy świat. Pełne pozytywnego przekazu świąteczne historie, opowiadane są przez narratora, solistów i chóry, którym towarzyszy orkiestra Filharmonii Futura. „Do Betlejem” to niepowtarzalne widowisko z udziałem znakomitych wokalistów i instrumentalistów, w sumie ponad 250 wykonawców!

 

Wystąpią:

Soliści: Viki Gabor, Mietek Szcześniak, Izabela Szafrańska, Sylwia Lorens, Damian Ukeje.

Orkiestra Filharmonii Futura, zaproszone chóry dziecięco-młodzieżowe

Narrator (głos z offu): Jerzy Stuhr

Mikołaj Blajda - muzyka, kierownictwo artystyczne, dyrygent

 

źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)

 

STRONA: https://filharmoniafutura.pl/dobetlejem/

YOUTUBE: https://filharmoniafutura.pl/dobetlejem/

 

KROKODYL DANCING ORKIESTRA – prapremiera: marzec 2025

Szaleństwo! Krokodyl zaprasza! Największe polskie przeboje w nieprawdopodobnie dobrych aranżacjach. Rewia jakiej jeszcze nie było. Wychodząc na przeciw ogromnemu zainteresowaniu jakim od kilku lat cieszy się polska „oldskulowa” muzyka, stworzyliśmy projekt, w którym usłyszysz największe hity z repertuaru gigantów polskiej sceny. Począwszy od lat 60' ubiegłego wieku, a skończywszy dziś, zagramy to, co wzbudzało i wciąż wzbudza pozytywne emocje i przywołuje najlepsze wspomnienia. Ale nie nastawiaj się tylko na słuchanie piosenek. Krokodyl Dancing Orkiestra to coś więcej. To grupa artystów, dla których muzyka to przede wszystkim znakomita zabawa. Niekonwencjonalne instrumentarium, zaskakujące wykonania, interakcje z publicznością, konkursy oraz nieprzewidywalne popisy sceniczne. Wszystko to sprawi, że Krokodyl z pewnością Cię uwiedzie i sprawi, że zapomnisz o troskach dnia codziennego. Ruszamy w trasę!

 

Wystąpią:

Mateusz Ziółko/Grzegorz Skawiński (goście specjalni)

Damian Ukeje (zwycięzca The Voice Of Poland)

Sylwia Lorens (głos operowy)

Michał Kutnik (solista Opery Krakowskiej)

Katarzyna Chlebny (aktorka)

Kamil Franczak (solista Teatru Roma)

Kamil Skicki (skrzypce solo, harfa laserowa)

 

W programie między innymi: „Takie tango”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „C'est La Vie”, „Supermenka”, „Zakręcona”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Black and white”, „Nie zadzieraj nosa”, „Pod papugami”, „Monika dziewczyna ratownika” i „Chałupy welcome to”.

 

Ważne linki:

 

FILHARMONIA FUTURA:

STRONA: www.filharmoniafutura.pl

FB: https://www.facebook.com/filharmoniafutura/

 

Kanał na YOUTUBE: https://www.youtube.com/@filharmoniafutura1552

 

MIKOŁAJ BLAJDA:

FB: https://www.facebook.com/mikiblajda

SYLWIA LORENS:

FB: https://www.facebook.com/SylwiaLorensArtystka/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia?

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora admin

"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style

„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.

PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style

Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.

 -

Odwiedzin: 159

Autor: adminKultura

Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura

Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.

 -

Odwiedzin: 128

Autor: adminKultura

49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura

Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.

100. rocznica urodzin Marcello Mastroianniego - Ludzie kina

Sto lat temu, 28 września 1924 roku, urodził się Marcello Mastroianni jeden z najwybitniejszych aktorów XX wieku, gwiazda filmów Federico Felliniego. Z tej okazji do polskich kin trafił „Marcello Mio”, produkcja, która z humorem i nostalgią powraca do życia i kariery Mastroianniego, poprzez postać graną przez córkę aktora Chiarę.

Polecamy podobne artykuły

Justyna Gęsicka – w świecie opery czuje się jak złota rybka w wodzie! - Zespoły i Artyści

W naszym dziale poświęconym muzyce prezentujemy sylwetki różnych utalentowanych osób – grających na instrumentach, śpiewających i komponujących. Do tej pory mieliśmy okazję porozmawiać m.in. z raperem, wokalistami rockowym i gitarzystą. Ale niniejszy wywiad jest szczególny, bo udzieliła go szczególna artystka. Justyna Gęsicka to bowiem śpiewaczka operowa, która czaruje swoim mezzosopranem, przenosząc słuchaczy w niebiańskie przestworza.

Teraz czytane artykuły

Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści

Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.

 -

Odwiedzin: 2209

Autor: adminArtykuły o filmach

Komentarze: 1

Wreszcie jest! Pierwsza zapowiedź "Star Wars: The Rise of Skywalker" - Artykuły o filmach

No i jest. Czekaliśmy i się doczekaliśmy. Oto pierwszy teaser (ale nie taki krótki, bo aż 2 minutowy) do IX, ostatniego epizodu najnowszej trylogii "Gwiezdnych wojen" od Disneya i ponownie w reżyserii J. J. Abramsa. O ile zapowiedź ma klimat i czującego się jak ryba w wodzie, podstarzałego Billy'ego Dee Williamsa, który powraca do roli Lando, to już podtytuł budzi raczej... mieszane uczucia. Ciekawe jak go przetłumaczy polski dystrybutor? Uwaga! W filmie zobaczymy archiwalne materiały z udziałem zmarłej w grudniu 2016 roku Carrie Fisher, a wydarzenia będą się rozgrywać rok po "Ostatnim Jedi". Trzymamy kciuki, aby ta część była lepsza! Premiera 19 grudnia.

"Makbet" – Dramat w slow motion - Recenzje filmów

Twórczość Williama Szekspira można lubić lub nie, o gustach się przecież nie dyskutuje. Samego "Makbeta" uznać można za dość słaby materiał na film. Już historia Hamleta wydaje się znacznie bardziej chwytliwa. Mimo wszystko Justin Kurzel podjął się przeniesienia renesansowego dramatu na wielkie ekrany. Jak mu to wyszło? Cóż, na pewno mogło być lepiej.

"O północy w Czarnobylu" – Niewidzialny wróg wychodzi z klatki - Recenzje książek

26 kwietnia 1986 roku miał być taki jak zwykle. Ot kolejny, typowy dzień pracy w „ultrabezpiecznej” Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Ufano radzieckim naukowcom i budowniczym, więc nikt nie myślał o koszmarnym scenariuszu. W pobliskim miasteczku Prypeć także nie zaprzątano sobie głowy, że coś może „się zepsuć”; tym bardziej, że widoczny z daleka slogan, głosił, że „atom będzie robotnikiem, nie żołnierzem”. A jednak doszło do wielkiej katastrofy. Jaki miała wpływ na otoczenie? Jak sobie radzono z jej następstwami? Dlaczego nie oswojono niewidzialnego potwora? Między innymi o tym opowiada w swoim reportażu Adam Higginbotham.

"John Wick" – On nie wybacza nigdy - Recenzje filmów

Po niemal pięcioletnim okresie nieurodzajów na polu aktorskich osiągnięć, zmęczony ciągłymi niepowodzeniami, Keanu Reeves powraca zebrać należyte mu krwawe żniwo. Nic w tym dziwnego, ekranowy John Wick żądny jest zemsty na filmowych producentach za oferowanie mu godzących w jego dumę nieprzyzwoitych scenariuszy, przez co zmuszony jest zakasać rękawy i powrócić do swojej dawnej profesji (czytaj aktorstwa za czasów świetności, a zatem wyśmienitych ról typu Neo w „Matriksie” czy oficer Jack Traven w „Speed: Niebezpieczna prędkość”) eliminowania konkurencji. Zainteresowani? To zapraszam do dalszej lektury.

Nowości

"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style

„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.

 -

Odwiedzin: 124

Autor: pjKultura

Nike 2024 – laureatką 93-letnia poetka Urszula Kozioł! - Kultura

W niedzielę 6 października przyznano Nike. To Nagroda Literacka za najlepszą książkę poprzedniego roku. Nagroda, która „narodziła się” w 1997 roku, inspirując się brytyjskim Bookerem. Tym razem ze statuetki cieszyła się Urszula Kozioł. Po kilku nominacjach w dawniejszych latach, wreszcie mogła „przytulić” Nike. Otrzymała ją za tom poezji pt. „Raptularz”. Jakie porusza w niej tematy? Kto jeszcze znalazł się w gronie finalistów? O tym w niniejszym tekście.

 -

Odwiedzin: 112

Autor: aragorn136Recenzje filmów

Komentarze: 2

"Joker: Folie à deux" – A oni tańczą, tacy szaleni, tacy smutni... - Recenzje filmów

11 nominacji do Oscara, Złoty Lew na Festiwalu w Wenecji, ponad miliard dolarów zarobku na całym świecie (mimo kategorii R). Zaiste „Joker” z 2019 roku był prawdziwym fenomenem. A skoro tak, to może czas na dalsze losy Arthura Flecka? Reżyser Todd Phillips jednak ciągle powtarzał: „to zamknięta historia, bez szans na kontynuację”. Ale jest rok 2024, a do kin wchodzi „Joker: Folie à deux”. Wielu krytyków i widzów krzyczy/pisze głośno: „to najbardziej niepotrzebny sequel”. Czy faktycznie zasługuje na takie miano? Czy następna „terapia”, jakiej poddaje nas Phillips kompletnie nie działa? Jako autor niniejszej recenzji jestem rozdarty. Widzę jednocześnie mrok i światło w tym długim tunelu.

"Pył" – Czas na wielki oddech? - Recenzje książek

Hugh Howey. To człowiek, przez którego: dusiłem się; martwiłem; miałem nadzieję, po czym ją traciłem i ciekaw nieznanego, odczuwałem dreszcze… Dzięki Ci Hugh! Oby więcej było takich ludzi, jak Ty. Takich pisarzy rzecz jasna. Twórców, którzy potrafią wykreować namacalny, wrogi, zniszczony świat. A w nim wyrazistych bohaterów, z którymi na tyle się zżywamy, że pragniemy trzymać kciuki za powodzenie ich misji do samego końca. Howey to zrobił w swojej trylogii „Silos”. I choć z środkowym tomem nie zaprzyjaźniłem się aż tak bardzo (odsyłam do jego recenzji), to finał pt. „Pył” jest tym, czego prawie oczekiwałem. Załóżcie więc maskę przeciwgazową, a najlepiej szczelny kombinezon, bo czeka Was trzymający w napięciu kawał dojrzałej literatury dystopijnej, choć nie tej wielkości, siły i mroku, co „Droga” Cormaca McCarthy'ego.

PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style

Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.

 -

Odwiedzin: 159

Autor: adminKultura

Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura

Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.

Artykuły z tej samej kategorii

Aspen Grove – jego muzyka jest jak szum lasu… - Zespoły i Artyści

Chcemy Wam przedstawić artystę, którego prawdopodobnie jeszcze nie znacie. To Daniel (Aspen Grove) prawie dokładnie rok temu, kiedy przyjechał do Krakowa. Dotarł do nas z Krymu bardzo okrężną i pełną wybojów drogą… Ale dzięki tworzeniu autorskiej muzyki nie załamał się. Koi delikatnością. Czaruje klimatem. Przyciąga intymnością… Jak Sufjan Stevens i inni.

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści

Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

Zuza Bera ma dla fanów "Cukier Benzynę"! - Zespoły i Artyści

21 października 2022 roku młodziutka artystka Zuza Bera podarowała słuchaczom kolejny prezent. Gdyby potraktować go dosłownie, to najbardziej zadowoleni będą właściciele aut oraz łasuchy lubiący słodkości. Ale „Cukier Benzyna” to energiczny, nowoczesny singiel, który porusza nie temat drogiej benzyny czy braku cukru na półkach. Opowiada bowiem o… nieszczęśliwej miłości. Co jeszcze wiadomo o samej piosence i wykonującej ją Zuzi?

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
3.117

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję