O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Mapa
Opinie
Polecane artykuły
Małgorzata Morawska (373 pkt)Strona WWW Autora
Ilość odwiedzin:
249
Czas czytania:
305 min.
Kategoria:
Fotorelacje
Autor:
Małgorzata Morawska (373 pkt)
Dodano:
77 dni temu

Data dodania:
2023-07-09 22:54:57

Najpierw jednak kilka podstawowych informacji. Tegoroczny festiwal fantastyki odbył się w dniach 16-18 czerwca, kolejny raz na terenie Międzynarodowych Tragów Poznańskich. Był to już 22. Pyrkon, w tym 12. na terenie wspomnianych powyżej targów.

 

 

W 2023 roku na konwencie gościło 52 968 osób (kto nie wierzy, niech przypomni sobie kolejkę przy głównym wejściu). Jak bawili się uczestnicy i jakie atrakcje na nich czekały? O tym pokrótce przeczytacie poniżej. 

 

Już na początku czerwca, gdy tylko pojawiła się możliwość wymiany tokenów na bilety gwarantujące wejście na konkretną atrakcję, można było zauważyć, jak ogromną popularnością cieszy się główny punkt programu targów - Maskarada. Miejsca gwarantowane zniknęły błyskawicznie! Równie popularny był „Konkurs Pieśni Krasnoludzkiej”, o czym doskonale świadczy wielkie zainteresowanie w Internecie oraz porównywalnie wielka kolejka. Inną, interesującą atrakcją był „Projekt Własny”, którego finaliści zaprezentowali się także podczas Maskarady. Skoro już wróciliśmy do tematu największego w Polsce konkursu pokazu cospaly, to pozostaje zadać dwa pytania. Pierwsze: Jak przebiegła Maskarada? oraz: Kim są zwycięzcy? Gotowi?

 

Przygotowania zaczęły się już w piątek, od licznych prób scenicznych. Chociaż gdybym miała być bardziej precyzyjna, to przygotowania te zaczęły się znacznie, znacznie wcześniej, na etapie planowania kostiumów, które potem zostały zgłaszano do występu. Musicie wiedzieć, że około jednominutowa prezentacja na scenie, to tylko i zaraz aż zwieńczenie wysiłku wielu tygodni pracy, nie tylko cosplayera, ale też ludzi odpowiedzialnych za prowadzenie konkursu, jury, zaplecza technicznego, czy opieki nad Salą Ziemi.  Niemal cała sobota podporządkowana jest kolejnym próbom, co wiąże się czasem z uciążliwym przyodzianiem zaprojektowanego własnoręcznie stroju (a uwierzcie mi, że może to zająć nawet kilka godzin), rundzie jury i zdjęciom w fotostudiu. Czy warto tak się poświęcać? Może odpowiem w następujący sposób: Występowałam na Maskaradzie w zeszłym roku, bieżącym i zamierzam też w kolejnym, mimo wszystkich trudów, nieprzespanych nocy i nerwów. Tak, więc, jak najbardziej warto, a gra warta jest świeczki. Wracając jednak do finalistów...  Kto zatem wygrał? Z radością chciałabym ogłosić, że tegorocznymi zwycięzcami są:

 

  • Reprezentantem Polski w kategorii solo została Dominika "Mika" Mazurek jako Tiny Tina z Borderlands 3;
  • Reprezentacją Polski w kategorii drużynowej zostały: Paulina "LinaSakura" Strzałkowska, Wiktoria "Shironi" Wędroch, Dominika "Ruki" Krawczyk jako Alice Liddell - Misstiched dress, Alice Liddel,  Queen of Hearts z Alice Madness Returns
  • W kategorii Projekt Własny Inspirowany zwyciężyła Dircx - jako Zuko
  • W kategorii Najlepszy Projekt Oryginalny zwyciężyła Akao  - jako Królowa Kier

Nie trzeba jednak brać udziału w konkursie, aby móc się zaprezentować. Świetną do tego okazją był „Otwarty Pokaz Cosplay”, gdzie każdy cosplayer, niezależnie od doświadczenia i wykonanego stroju, mógł zaistnieć na scenie, dostać swoje pięć minut, trenując tym samym przed... być może w dalekiej lub nawet niedalekiej przyszłości, występem na Maskaradzie!

 

 

Pyrkon to oczywiście nie tylko konkursy (a było ich sporo i wszelkiego rodzaju) czy też cosplay. Dla mnie przynajmniej obowiązkowym punktem programu są prelekcje. Kolejki bywają różnej długości, jednak to, czego się dowiemy podczas wykładu, zdecydowanie jest warte czasu poświęconego na stanie w kolejce. Cóż za wiedza tajemna ukrywa się za drzwiami salek prelekcyjnych? Bardzo zróżnicowana. Począwszy od filmów i szeroko pojętej kinematografii, poprzez anime, książki, komiksy, tematy stricke fantasy lub science-fiction, gry, a na historii oraz nauce kończąc. Nie braknie też prelekcji o Japonia, przecież to festiwal poświęcony praktycznie w całości Kraju Kwitnącej Wiśni. Jako przykłady mogę podać kilka enigmatycznych, czasem też rozbrajających tytułów wykładów. Oto one: Jak (nie) żyć w kosmosie; Jak przygotować się do występu cosplay, albo Egzorcyzmy w judaizmie, islamie i buddyzmie. Można było również zgłębić historię Korei lub poznać filmowe potory o których zapomnieliśmy.

 

Na całym konwencie atrakcji jest mnóstwo i samo zbadanie wszystkich pawilonów lub obejrzenie wystaw potrafi zająć długie godziny. To na Pyrkonie są wystawy? Oczywiście. Od ręcznie malowanych figurek, przez klocki LEGO, obrazy, bronie po całe kostiumy. Jednak podczas zwiedzana nie można pominąć pawilonu z fantastycznymi wioskami, wyglądają obłędnie.

 

Inne ciekawe aktywności to między innymi: kino plenerowe, autografy, arena, karaoke, gry planszowe, gry muzyczne, belgijka... długo można by wymieniać. Dla dociekliwych przygotowałam galerię pełną zdjęć pyrkonowych atrakcji. Serdecznie zachęcam do przeglądania. Nie będziecie zawiedzeni! A przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Tak więc, wiecie już, jakie atrakcje były na Pyrkonie oraz, co nieco, o przebiegu Maskarady. Chcecie poznać moje osobiste zdanie o największym festiwalu fantastyki w Polsce? Jak wszystko na świecie ma swoje plusy i minusy, zacznę od tych pierwszych. Wspaniali ludzie, zarówno ci, których dopiero poznałam, jak i ci, których spotykam raz za razem, bo to właśnie oni tworzą Pyrkon. Oczywistym plusem jest również ta niesamowita atmosfera i niepowtarzalne atrakcje. Należy do tego dodać wielką pasję osób prowadzących zarówno prelekcje, jak i same konkursy.

 

A teraz czas na łyżkę dziegciu w tej beczce miodu. Najbardziej bolą kwestie organizacyjne i pod tym względem można naprawdę zarzucić Pyrkonowi, szczególnie, iż jest to konwent z wieloletnią, przypomnę jeszcze raz, ponad 22-letnią tradycją i w związku z tym należy mieć pewne oczekiwania i spełniać odpowiednie standardy. Jedną z takich bolączek jest dostępność szatni ulokowanej poza terenem targów, niemniej otwieraną dopiero w godzinie rozpoczęcie festiwalu. Wyobrażacie sobie stać w kolejce do szatni, aby oddać bagaż, a potem ustawić się do kolejnej, niewyobrażalnie długiej kolejki, w celu wymiany biletu? A wystarczyłoby rozpocząć wymianę biletu na 3 godziny przed festiwalu, bez wpuszczania uczestników na teren targów. Taka drobnostka, a wszystkim ułatwiłaby życie. Jest sporo więcej podobnych niedociągnięć, ale po co o tym pisać, na razie wciąż jestem zdolna przymknąć na niego oko, bo zabawa, które czeka na mnie za murami poznańskich targów warta jest wielu wyrzeczeń. Skoro chodzi o dobrą zabawę, to Pyrkon jest ciągłe wspaniałą inicjatywą, zrzeszającą ludzi z przeogromną pasją.

 

Widzimy się zatem w przyszłym roku.

 

Autorzy zdjęć: Bartek Kęprowski i Gosia Morawska (zdjęcia wykonane lepszy aparatem niż w trakcie poprzednich edycji)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Galeria zdjęć - Powrót do krainy fantastyki, czyli Pyrkon 2023

Loading map ....

Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora Małgorzata Morawska

Mileena oprowadza po "Poznań Game Arena 2022"! - Fotorelacje

Poznań Game Arena to niezwykle ciekawy konwent. Króluje tu szeroko rozumiany gaming. To trzy dni wypełnione atrakcjami, od prelekcji, przez konkursy, po samodzielne sprawdzanie wydanych niedawno (lub nawet przed premierowo) gier. A jaka była tegoroczna, kolejna edycja, która odbyła się ponad miesiąc temu? Zapraszam do zapoznania się z poniższą relacją i moimi, ogólnymi wspomnieniami.

Pasja Minicon – czyli co wydarzyło się w bibliotece? - Wolny czas, przygoda

W dniach 4-5 listopada 2022 roku w Gdyni, w pewnej magicznej bibliotece, odbyła się piąta edycja konwentu o nazwie Pasja Minicon. Czym dokładnie jest ten mały, fantastyczny konwent i dlaczego uczniowie oraz dorosłe osoby z Trójmiasta powinny się tam wybrać? Odpowiedzieć znajdziecie w niniejszym tekście, który jest ubarwiony ponad dwudziestoma, przyciągającymi wzrok, zdjęciami.

Pyrkon 2022 – Wielki Powrót! - Fotorelacje

Cześć, jak leci? Dawno mnie tu nie było (podobnie jak naszego kochanego Pyrkonu). Czy jesteście ciekawi jak wyglądało, nieco spóźnione, 20-lecie Pyrkonu? Pewnie, że jesteście. Inaczej by Was tu nie było. Tak więc, miłego czytania, a przede wszystkim oglądania kilkudziesięciu fotosów mojego autorstwa, które zabiorą Was na największy Festiwal Fantastyki i będą jego podsumowaniem.

Poznań Game Arena 2019 – wspomnienia z krainy niesamowitości - Fotorelacje

Cześć :) Chciałabym opowiedzieć Wam o niezwykle ciekawym wydarzeniu, które ostatnio miało miejsce w Poznaniu. Mam jednak najpierw pytanie. Czy Wasi rodzice kiedykolwiek narzekali, że za długo spędzacie czas przed komputerem? Albo, że nie wychodzicie do ludzi, bo ciągle siedzicie z nosem w ekranie? Ja na szczęście nie doświadczyłam takiej sytuacji, ale mam młodszego brata... a u niego różnie w tej kwestii bywa. Zatem, jeśli jeszcze kiedyś Was to spotka, koniecznie wybierzcie się z nimi na PGA. Tu bawią się zarówno duzi, jak i mali!

Magnificon 2019 – popkultura japońska na wyciągnięcie ręki - Fotorelacje

Cześć wszystkim. Jak podobał wam się tegoroczny Magnificon? Ja pomimo kilku zgrzytów wspominam go bardzo dobrze. W poniższej krótkiej fotorelacji chciałabym żebyście spojrzeli na niego moimi oczami. Przy okazji drobna autorefleksja – to właśnie od Magnificonu zaczęła się moja przygoda z konwentami i mam do niego pewien sentyment. Z tego też powodu ciągnie mnie do Cosplayu, ale może o tym innym razem.

Polecamy podobne artykuły

6. Octopus Film Festival – tak miesiąc temu było. Czy to się śniło? - Fotorelacje

Pisaliśmy o programie, podaliśmy informację o zwycięzcach. Ale to nie koniec. Bo warto jeszcze powspominać tegoroczny Octopus Film Festival, który trwał od 8 do 13 sierpnia. Wszak było to kolejne, szóste już, największe święto kina gatunkowego w Polsce, gdzie kinomani mogli oglądać blisko setkę filmów gatunkowych (premierowych i klasyków) w oryginalnych lokalizacjach oraz brać udział w warsztatach i spotkaniach. Kto w nim uczestniczył, ten chętnie cofnie się w czasie o jeden miesiąc, aby na ponad 200 zdjęciach autorstwa Michała Algebry ponownie poczuć magię i atmosferę tych miejsc – industrialnych przestrzeni Gdańska (buzującej wakacyjną energią ulicy Elektryków oraz stoczni).

Pyrkon 2022 – Wielki Powrót! - Fotorelacje

Cześć, jak leci? Dawno mnie tu nie było (podobnie jak naszego kochanego Pyrkonu). Czy jesteście ciekawi jak wyglądało, nieco spóźnione, 20-lecie Pyrkonu? Pewnie, że jesteście. Inaczej by Was tu nie było. Tak więc, miłego czytania, a przede wszystkim oglądania kilkudziesięciu fotosów mojego autorstwa, które zabiorą Was na największy Festiwal Fantastyki i będą jego podsumowaniem.

PYRKON 2019 – niezwykła podróż - Fotorelacje

Chciałabym Wam opowiedzieć o niezwykłym miejscu. Dla osoby kompletnie niewtajemniczonej może to wyglądać jak inwazja kosmitów (co po części jest prawdą, bo przybyszy z odległej galaktyki jest tutaj całkiem sporo), ale ja znam pewien sekret. Raz do roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich otwiera się brama do innego wymiaru, świata fantastyki, a nazywa się Pyrkon.

 -

Pyrkon – wejdź do świata fantastyki! - Organizacje

Pod koniec sierpnia 2016 roku na łamach portalu Altao.pl ukazał się artykuł o Polconie. Tym razem nadszedł czas na jego „bratnią duszę” – jeszcze bardziej popularny Pyrkon z Poznania, czyli Festiwal Fantastyki przez duże F. Od 28 do 30 kwietnia odbywała się jego siedemnasta już edycja, który ponownie przyciągnęła rzesze fanów komiksów, gier, filmów i książek gatunku science fiction i fantasy.

Teraz czytane artykuły

Powrót do krainy fantastyki, czyli Pyrkon 2023 - Fotorelacje

Od ostatniego Pyrkonu minął już prawie miesiąc. Myślę, że to dobry czas na małe podsumowanie, wspomnienia są żywe i nieprzekłamane buzującymi emocjami.

 -

Odwiedzin: 1428

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Koncert "Kowal się szczepi"! - Fotorelacje

26 czerwca w Kowalu – małym, urokliwym miasteczku w samym sercu Kujaw odbył się bardzo klimatyczny, nostalgiczny i przyjemny koncert o nieprzypadkowej nazwie. W jego trakcie była bowiem możliwość zaszczepienia się jednorazową szczepionką Johnson&Johnson. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 od utworów wykonywanych przez miejscową orkiestrą dętą i zespół Melodia, ale w naszej galerii zdjęć znajdziecie kolejne występy: rozśpiewanej Rodziny Kaczmarków, Janusza Laskowskiego oraz Dzianiego – Księcia Muzyki Cygańskiej.

Debiutantki i znany już duet Aveira. Majowo-melodyjne propozycje od ID Records! - Muzyczne Style

Od trzech miesięcy prezentujemy wybrane nowości z muzycznego świata wytwórni Id Records. Jesteście ciekawi, jakie i dlaczego tym razem piosenki warto posłuchać i kim są wykonujące je artystki? Niech więc ten poniższy artykuł otworzy się przed Wami niczym wrota do popowej przyjemności.

Świat się budzi z mroku w instrumentalnej kreacji KUDELSKIEGO! - Muzyczne Style

18 listopada 2022 roku w wielu miejscach w Polsce promienie słoneczne nie mogły przebić się przez warstwę szarych chmur. Pewien kompozytor – Tomasz Kudelski miał na szczęście na to radę. Przedstawił pierwszą odsłonę nowego autorskiego międzynarodowego projektu muzycznego o nazwie KUDELSKI, którego zwiastunem jest niezwykły, instrumentalny, długi utwór pt. „The Night (Out of the Shadows”) oraz zrealizowany do niego równie klimatyczny teledysk. Brzmi on tak przyjemnie, nastrojowo, optymistycznie, ambientowo, folkowo, orientalnie i rockowo, że z łatwością potrafi rozpędzić mrok dnia i nocy. Przynajmniej w wyobraźni.

 -

Odwiedzin: 20483

Autor: PaMZabawne

Czym jest amelinum? - Zabawne

Zobaczcie czym jest amelinum. Zapytacie, co to jest lub do czego służy. W internecie pojawiło się wiele wyjaśnień tego określenia.

Nowości

Dildo Baggins częstuje "Kabaczkami" z gorzką nostalgią, słodkim romantyzmem, kwaśnym niepokojem i dodatkiem Swiernalisa! - Muzyczne Style

Dildo Baggins i jego gość Swiernalis to oryginalni artyści. Śpiewają, że nie rozumieją nas z całego serca. Co mają do takich słów tytułowe kabaczki, które „podano” 12 września (dzień urodzin Swiernalisa) do muzycznego stołu? Jak „urosły”? Skąd pomysł na taki tytuł singla?

Młoda IGA burzy wielkie ściany... społecznej presji! - Muzyczne Style

Nowy singiel Igi to prawdziwa manifestacja odwagi i wolności w świecie, który często narzuca nam standardy i ramy. Młoda Artystka w swojej twórczości odważnie wypowiada się na temat presji bycia kimś, kim nie jesteśmy, i przekonuje nas w stylu pop, że prawdziwe szczęście tkwi w byciu sobą! Od 22 września śpiewa zatem "Mogłabym być"...

 -

Odwiedzin: 702

Autor: adminOrganizacje

Komentarze: 1

Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje

W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!

Test rumuńskiego "dżipa" na polskich wybojach. DACIA DUSTER ECO-G 100 w wersji Extreme! - Nowinki motoryzacyjne

Przed Wami recenzja poświęcona modelowi samochodu, który na przestrzeni lat niewątpliwie odniósł spory sukces i to nie tylko na polskim rynku. Jestem poniekąd fanem marki Dacia, ale jeśli chodzi o Dustera – bo o nim będzie mowa – to można powiedzieć, że jestem już wręcz zdecydowanie jego wielbicielem! Oczywiście, jest wiele lepszych czy ładniejszych aut, ale w kategorii cena – jakość, albo jak to mawia mój znajomy z Warszawy: „price performance”, naprawdę trudno znaleźć coś lepszego. Zwłaszcza w kategorii cenowej do ok. 100 000 zł.

Pierwszy DJENT-FEST w Warszawie. Będzie metalowo i progresywnie! - Festiwale muzyczne

Warszawski Potok to lokal, w którym orzeźwiające napoje leją się strumieniami. Ale jest coś jeszcze, co przyciąga ludzi w jego progi. To bowiem klub nazywany Domem Ludźmi Rocka. A skoro tak, to należy spodziewać się w nim licznych koncertów, rockotek i innych muzycznych eventów w jakże przyjaznej atmosferze. Jednym z takich wydarzeń będzie DJENT-FEST, a więc pierwsza edycja festiwalu skupionego na nowoczesnych progowo-metalowych brzmieniach. 30 września o godzinie 20.00 na scenę będą po kolei wchodzić trzy kapele grające nisko i spod znaku zakazanego słowa na „D”!

"Psychotherapy" – Trippin'dog płytą po głowie uderza! - Recenzje płyt

Dwa lata temu, w marcu przez internetowe wrota Altao.pl przeszedł Trippin’dog na czele z Piotrem „Tymą” Tymonem – basistą i człowiekiem od przemyślanych tekstów. Jego bardzo autorski projekt, zrodził się w Gdańsku. Już minialbum pokazał, że taka niszowa muzyka, pełna psychodelicznych brzmień i tematyki zagłębionej w ludzkiej egzystencji, ma sens! Długogrająca, fizyczna płyta pt.„Psychotherapy” gryzie równie mocno, zostawiając na ciele i duszy wyraźne ślady. W trakcie jej słuchania, można przeobrazić się w Jokera, który wyrywa sobie włosy, ale jednocześnie nie zdejmuje słuchawek z uszu. Może ma nadzieję na wyleczenie?

Artykuły z tej samej kategorii

 -

Odwiedzin: 1562

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

Wieczór z Janem Nowickim. Promocja książki "Szczęśliwy Bałagan" - Fotorelacje

Co robił Jan Nowicki w trakcie pandemii? Niektórzy odpowiedzą, że zapewne odpoczywał i spędzał czas z kochaną żoną Anną. Ale jego fani wiedzą, że nie byłby sobą, gdyby nie trzymał w dłoni… papierosa na przemian z piórem zanurzonym w czarnym atramencie (żadnym tam niebieskim). Jan to przecież nie tylko wielki aktor, lecz także utalentowany felietonista, poeta i pisarz. 3 marca 2022 roku 82-letni mistrz opowiadał o swojej kolejnej książce. „Szczęśliwy Bałagan” (jakże przewrotny tytuł) nie jest jednak biografią, tomikiem poezji czy refleksją na temat kobiet. To dziennik, w którym Nowicki ujawnił światu listy pisane do pewnego przyjaciela. Nie mogło nas zabraknąć na takim wydarzeniu kulturalnym, odbywającym się w remizie OSP w Kowalu. Zapraszamy zatem do lektury niniejszego artykułu oraz obejrzenia fotografii upamiętniających Wieczór z Janem Nowickim.

"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje

8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.

 -

Odwiedzin: 2582

Autor: adminFotorelacje

Komentarze: 1

10-lecie Klubu Kobiet Kreatywnych! - Fotorelacje

W maleńkiej miejscowości Czarne na Kujawach w gminie Baruchowo mieszkańcy wiedzą, jak obchodzić hucznie jubileusze. Szczególnie panie z Klubu Kobiet Kreatywnych. Pochodzące z tej samej wsi lub bliskich okolic 3 marca wspólnymi siłami przygotowały uroczystość, na której świętowały 10-lecie istnienia swojego Klubu. Jak ten czas leci, chciałoby się rzec. Ale dziewczyny nie zwracają uwagi na upływające lata. Są nadal aktywne, radosne i pomysłowe.

 -

Odwiedzin: 6953

Autor: PaMFotorelacje

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Imienia Gustawa Zielińskiego - Skępe 2014 - Fotorelacje

W dniu 31 maja 2014 roku odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Imienia Gustawa Zielińskiego w mieście Skępe woj. kujawsko-pomorskie.

Pyrkon 2022 – Wielki Powrót! - Fotorelacje

Cześć, jak leci? Dawno mnie tu nie było (podobnie jak naszego kochanego Pyrkonu). Czy jesteście ciekawi jak wyglądało, nieco spóźnione, 20-lecie Pyrkonu? Pewnie, że jesteście. Inaczej by Was tu nie było. Tak więc, miłego czytania, a przede wszystkim oglądania kilkudziesięciu fotosów mojego autorstwa, które zabiorą Was na największy Festiwal Fantastyki i będą jego podsumowaniem.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.707

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję