10 402
11 813 min.
Muzyczne Style
mistrzu_83 (9 pkt)
3914 dni temu
2013-03-17 20:31:11
ACE OF BASE
Szwedzki zespół Ace Of Base w latach dziewięćdziesiątych zajmował czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie. Chyba nie ma osoby, która nie zna takich hitów jak „The sign”, „Don"t turn around”, „All that she wants”, „Happy nation” lub „Beautiful life”.
Ace of Base - „The sign”
Ace of base - „Happy nation”
Zespół tworzyli wówczas Ulf Ekberg i rodzeństwo Berggren, Jonas oraz jego siostry Jennifer (brunetka) i Malin (blondynka). Ace of Base bardzo szybko został okrzyknięty nową ABBĄ i trzeba przyznać, że ogromny sukces zespołu był porównywalny.
Uwagę przykuwał zwłaszcza bardzo charakterystyczny wokal blondwłosej piękności, Malin. Chociaż obie siostry śpiewały, to ona wiodła prym i czarowała barwą głosu oraz pięknymi oczami, które potrafiły sprawić, że serce niejednego młodego chłopaka zaczynało szybciej bić. Z czasem jednak Malin zaczęła schodzić na drugi plan, ponieważ nie potrafiła poradzić sobie z popularnością. W pewnym momencie całkowicie wycofała się z show biznesu. Jej miejsce zajęła siostra Jenny. Zespół nagrał sporo piosenek, koncertował, ale tuż przed wydaniem albumu Jenny zrezygnowała z pracy w zespole i poświęciła się solowej karierze, pisaniu książki oraz rodzinie.
Na jakiś czas o Ace of Base zrobiło się cicho, jednak panowie Ulf i Jonas nadal pracowali nad piosenkami i znaleźli dwie nowe młode wokalistki, Carlę Hangman i Julię Williamso. Dla wielu fanów był to szok, ponieważ wcześniej to siostry Berggren były podstawą tego zespołu, jednak nowe dziewczyny szybko przekonały wszystkich do siebie. Są młode, śliczne i utalentowane, więc nie można chcieć niczego więcej. W 2010 roku ukazał się pierwszy album z ich udziałem „The golden ratio”. Jakiś czas temu ukazał się kolejny krążek.
Zachęcam do zapoznania się z nowymi piosenkami.
Ace of Base - „Golden ratio” (wersja akustyczna)
Ace of base - „All for you” (pierwszy singiel z „The golden ratio”)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
layer
3654 dni temu
To były zespoły. Te czasy już nie wrócą, pozostaje w większości przypadków cieszyć się z odgrzewanego kotleta z tamtych lat. Teraz już nie ma tego stylu muzyki, stylu bycia i posiadania kasety z takimi utworkami. Szkoda bo dla wielu z nas czytających to jest jeden z punktów do którego chętnie wracamy.
Dodaj opinię do tego komentarza
Andi
3911 dni temu
Wszystko ok, tylko ten zwrot "drodzy czytelnicy". Tak się nie pisze, nawet w felietonach...
Dodaj opinię do tego komentarza
eko
3913 dni temu
Pamiętam tych wykonawców. Wszyscy szybko dorobili się sławy. Co im pozostało - tylko próbować jeszcze raz i liczyć na wcześniejszą popularność. Nikt nie jest uniwersalny, ale w tamtych latach wśród młodzieży te zespoły i jeszcze inne np. Dr Alban, DJ Bobo, Captain Jack - królowały.
Dodaj opinię do tego komentarza
Mistrzu
3910 dni temu
Dzięki Andi za zwrócenie uwagi. To mój pierwszy w życiu tekst, który napisałem na stronkę, nigdy się tym nie zajmowałem ;) Będę pamiętał na przyszłość.
Dodaj opinię do tego komentarza
eko
3910 dni temu
Ogólnie takie dodatki nawet fajnie że są. Treść przekazana w taki luźny sposób nawet przyjemniej się czyta. Po drugie zwrot drodzy czytelnicy to forma grzecznościowa, podkreślająca ważność czytelników. W oficjalnych pismach się nie stosuje, ale już w prasie chyba często można spotkać, dlatego dla mnie to nie błąd.
Dodaj opinię do tego komentarza
Mistrzu
3913 dni temu
Wiadomo, że było więcej zespołów, ale początek mojego artykułu został leciutko przycięty i pisałem, że omówię tylko kilka grup z moich ulubionych. Poza tym są to zespoły, których losy co jakiś czas śledzę, a o innych wykonawcach nie bardzo mam pojęcie co się z nimi teraz dzieje ;) To byłby bardzo długi artykuł.
Dodaj opinię do tego komentarza
Więcej artykułów od autora mistrzu_83

Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore we Włocławku - Kultura
Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore już 22 marca 2013 roku o godzinie 19:00 w sali WSHE przy Placu Wolności we Włocławku

Konfrontacje hip-hop Włocławek 2013. Przegląd muzyczno-wokalny. - Kultura
Włocławskie Centrum Kultury organizuje przegląd muzyczno-wokalny dla solistów oraz zespołów hip-hopowych.

Magia francuskiej piosenki - Muzyczne Style
Język francuski należy do najbardziej dźwięcznych języków, uznawany jest za język miłości, dlatego też francuskie piosenki cieszą się ogromną popularnością.
Polecamy podobne artykuły

FUNKY M obiecuje "niezapomniane" emocje! Posłuchaj "Unforgettable" - Muzyczne Style
Po świetnie przyjętych „Let It Go (Move It Down)”, „Landscape” (najczęściej kupowany utwór na portalu Beatport), „Could” (zauważony przez EDM Magazine) i „Feel Good” (obecnie nr 11 na TOP50 Disco 4FUN Dance) przyszedł czas na kolejne wydawnictwo od FUNKY M. Właśnie ukazał się jego najnowszy singiel „Unforgettable” z Chrisem Larssonem na wokalu. Klubowo-popowa propozycja od FUNKY M z pewnością nie przejdzie bez echa.

"Tlen" – DZIUK śpiewa, oddycha i daje nadzieję samotnym! - Zespoły i Artyści
27 maja w samo południe ukazał się nowy klip artysty o pseudonimie DZIUK pt. „Tlen”. Wokalista jest współautorem tekstu utworu razem z Michałem Kacprzakiem. Singiel utrzymany jest w klimacie electro-pop, ale nie tylko ta informacja sprawia, że warto go posłuchać i obejrzeć teledysk. Ważne jest to, co Tomasz Dziuk chce przekazać. Zdradzimy, że słowo klucz to miłość.
Teraz czytane artykuły

Lata dziewięćdziesiąte w rytmie pop i dance - Muzyczne Style
Drodzy czytelnicy czy pamiętacie takie zespoły jak Ace of Base, 2 Unlimited czy La Bouche? W latach dziewięćdziesiątych były to gwiazdy muzyki pop, które tanecznymi bitami zawojowały cały świat. Utwory tych zespołów pojawiały się na każdej imprezie, a o wokalistach rozpisywały się wszystkie gazety.

James Horner – Dziękujemy za wspaniałe chwile mistrzu! - Ludzie kina
Smutna wiadomość dotarła zza oceanu. W poniedziałek 22 czerwca w katastrofie lotniczej zginął James Horner – jeden z lepszych kompozytorów, laureat Oscara i Złotego Globu za muzykę do filmu „Titanic”. Miał 61 lat. Nigdy już nie stworzy żadnej melodii, ale to, co po sobie pozostawił, na zawsze będzie w sercach i pamięci milionów słuchaczy i widzów na całym świecie (w tym autora niniejszego artykułu).

"Dark Souls" – Trudna miłość - Recenzje gier
Trylogia „Dark Souls” ma już od dawna grono zagorzałych fanów i spłodzono na jej temat niejeden artykuł. Mimo to, postanowiłem pochylić się nad pierwszą częścią serii, do której mam największy sentyment. Liczę na to, że u darksoulsowych wiarusów wywołam falę słodko-gorzkich wspomnień. Tych zaś, którzy jeszcze nie mieli styczności z cudownym dzieckiem From Software mam nadzieję zachęcić do zanurzenia się w świat wykreowany przez Hidetaki Miyazakiego.

Alex Rybak – Pasja i talent wyssane z mlekiem matki - Zespoły i Artyści
W jego dłoniach skrzypce zamieniają się w narzędzie magii. Wówczas rozbrzmiewająca muzyka budzi niezwykle pozytywne emocje. Alexander Rybak to artysta, który nie tylko smyczkiem, ale również swoim głosem potrafi wzruszyć wrażliwych słuchaczy. Jest również przykładem na to, że występ w konkursie Eurowizji (uważanym przez wielu za kiczowaty) może przynieść sukces i sławę.

"Strażnicy Galaktyki: Volume 3" – Tu serducho mocno bije! - Recenzje filmów
Pewność, że po ostatnim „Ant-Manie” piąta faza MCU ma jeszcze rację bytu zmalała do jednego atomu. Aż tu wchodzi James Gunn cały na różowo, niebiesko, żółto, szaro, udowadniając, że kolejne filmy na podstawie komiksów nie muszą być powodem do wstydu. Jego trzecia część „Strażników Galaktyki” jest bowiem nie tylko jedną z najbarwniejszych odsłon z całej serii Marvela, ale też jednym z najbardziej intensywnych filmowych doznań ostatnich lat. Bo czy ktoś z Was wyobrażał sobie, że w kolejnej opowieści o drużynie złożonej m.in. z gadającego szopa, uroczej kosmitki z czułkami i drzewa będzie miejsce na wachlarz emocji: od płaczu po śmiech przez złość i radość? Co za zaskoczenie!
Nowości

MILENA przechodzi na "Drugi brzeg", a tam pop, rap i nowa miłość! - Muzyczne Style
Ukazał się najnowszy singiel Mileny pt „Drugi brzeg”. Milena to ukraińska wokalistka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Jej pasją jest śpiew i taniec. Szuka nowoczesnych brzmień, a jej charakterystyczny głos zapada w pamięć. „Drugi brzeg” to popowy utwór, w którym autor tekstu – Karol Januszkiewicz – rapuje razem z artystką. Kompozytorem jest Piotr Ostrowski.

"Niebieskooki samuraj" – Zemsta rysowana mieczem - Seriale
Słyszycie Netflix, myślicie „kolejny serial bez ikry, średniak, jakich wiele, z poprawnością polityczną wylewającą się z ekranu niczym woda po pęknięciu tamy na rzece”. Z produkcjami aktorskimi faktycznie tak się często mają sprawy, ale w przypadku animacji jest zgoła inaczej. Był już dowód w postaci „Arcane” (historii dziejącej się w świecie gier z serii „League of Legends”) i „Cyberpunk: Edgerunners” (opowieść z uniwersum „Cyberpunka 2077”). W 2023 roku dołączą do tych tytułów „Niebieskooki samuraj”. I jest najlepszy! Ma taki klimat XVII-wiecznej Japonii (ach ta muzyka!), tak brutalne walki i taką głębię psychologiczną głównego bohatera, że nic, tylko bić pokłony!

Poznajcie OBYWATELI DT i zatęsknijcie za Krakowem... - Zespoły i Artyści
Pewien kwartet i jego pewna piosenka sprawiają, że każdy zauroczy się w stolicy Małopolski, choć miłość to będzie niełatwa. Bo „Kraków” ma swoje wady i zalety. Wszak jak pięknie i szczerze śpiewa Norbert Giza: „To miasto turystów, żebraków. Miejskiej inteligencji, studentów i cwaniaków. Kraków kocham, lubię, nienawidzę. Zawsze tęsknię... gdy długo nie widzę”. Jakże prawdziwe słowa, szczególnie dla kogoś, kto – tak jak wspomniany wokalista – żyje tam od 10 lat. Zatem nie ma co się zastanawiać – pakujcie walizki, czas ruszyć do krainy Smoka Wawelskiego, jednak najpierw warto odwiedzić Dąbrowę Tarnowską. Dlaczego? W tym mieście narodzili się bowiem Obywatele DT.

"Na mały palec": najnowszy singiel IGI robi furorę w sieci - Zespoły i Artyści
Poznajcie najnowszą muzyczną propozycję od IGI. "Na mały palec" to poetycka opowieść o niedokończonych historiach, które trwają w naszych sercach!

Olbrychski, Komorowska i Zanussi o Janku Nowickim, czyli piękny wieczór wspomnień! - Fotorelacje
Giganci kina – tak o nich mówi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski (trudno się z nim nie zgodzić). I jest niezwykle dumny i szczęśliwy, że tych troje wspaniałych ludzi odwiedziło Kowal na Kujawach. Wszak Daniel Olbrychski, Maja Komorowska i Krzysztof Zanussi to faktycznie legendarne osobistości polskiej kultury. To właśnie tych troje spotkało się w dużej sali OSP z mieszkańcami miasteczka i jego okolic, aby w ramach festiwalu „Białe walce” powspominać, zmarłego w grudniu 2022 roku, Jana Nowickiego. Poniedziałkowy wieczór 27 listopada przejdzie do historii jako pełna anegdot z życia i twórczości Mistrza podróż w czasie.

Igor Jaszczuk powraca po 24 latach! Prawdziwe "Dzikie zwierzę"! - Zespoły i Artyści
24 listopada 2023 roku stała się rzecz niesłychana! Igor Jaszczuk przypomniał się światu i wypuścił na wolność „Dzikie zwierzę”. Bez obaw, on tylko zaprezentował solowy utwór pod takim tytułem. Jako autor tekstu, jako kompozytor, który chce być po prostu sobą!
Artykuły z tej samej kategorii

Amelia Kita niesie "Światło" na Święta! - Muzyczne Style
Mamy bardzo dobrą wiadomość! Młodziutka wokalistka Amelia Kita, finalistka programu „Szansa na sukces Opole 2023”, którą mogliście już poznać, dzięki piosence „Popatrz”, tym razem dzieli się ze swoimi słuchaczami „Światłem”. A więc poruszającą pastorałką, która chwyta za serce i zachęcą do refleksji na temat świąt.

"Marsz Wilków" – scena i piosenka, które nie pozwalały zasnąć! - Muzyczne Style
18 stycznia 2022 roku mija 20 lat od premiery „Harry’go Pottera i Kamienia Filozoficznego” w polskich kinach. Na HBO Max pojawił się już dokument o tym filmie, zabierający wszystkich w podróż w przeszłość. Nostalgiczną, ale też dość przerażającą. Pamiętacie, jak dzieciaki bały się walki z trollem w łazience? Dziś owa scena budzi raczej uśmiech na twarzy niż uczucie strachu. Za to w latach 80. w Polsce powstały dzieła fantasy dla młodzieży, w których były momenty i postacie dużo bardziej creepy. Ktoś powie, że to diabeł Piszczałka powodował koszmary nocne. Ale równie hardcorowy, szczególnie dla małych dzieciaków, okazał się Marsz Wilków. Może sama, mroczna sekwencja z polsko-radzieckiej adaptacji „Akademii pana Kleksa” z 1983 roku nie przyspieszałaby bicie serca, gdyby nie towarzyszący jej utwór, który przypomniał na swoim kanale, znany już Wam, Topper Harley. Kiedy malcy słyszeli słowa: „Hejże wilki, hejże hola. Litości niechaj nie zna brat. Tu silne szczęki, silna wola. I zdobędziemy cały świat”, obgryzali paznokcie i przytulali się do rodziców. Nic dziwnego. Wszak piosenkę wykonywał heavy metalowy zespołu TSA, a ostry jak żyleta głos wokalisty pozostał w małych głowach na długie lata… Świetny przykład na to, co zrobić, aby kiczowatą baśń zmienić na chwilę w prawdziwy dziecięcy horror!

"Hymn do Nikkal", czyli najstarsza melodia świata! - Muzyczne Style
XX wiek, roku 1972. Pani profesor Anne Kilmer z Uniwersytetu Kalifornijskiego, pełniąca również funkcję kuratora Muzeum Antropologii w Berkeley, jest szczęśliwa. Właśnie udaje się jej sfinalizować trwające 15 lat badania: rozszyfrować jeden z najstarszych znanych fragmentów notacji muzycznej na świecie, który znajdował się na jednej z 20 tys glinianych tablic wykopanych przez archeologów we wczesnych latach 50.

Powiew Zachodu – historia wizyty The Rolling Stones w Polsce w 1967 roku! - Muzyczne Style
O tym wydarzeniu można by napisać kilka książek, nakręcić parę filmów dokumentalnych, jeden dobry fabularny i w nieskończoność opowiadać kolejnym pokoleniom legendy o tym, co miało miejsce w Warszawie w kwietniu 1967 roku. Jedni dzielą czas na „przed” i „po” Stonesach pierwszy raz w Polsce, inni porównują ten moment do nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją. Koncert i pobyt brytyjskich gwiazd rocka w komunistycznym kraju stał się wydarzeniem mitycznym, o znaczeniu nie tylko kulturowym, ale i społecznym. Oto historia pierwszego koncertu grupy The Rolling Stones w Polsce.

Magia francuskiej piosenki - Muzyczne Style
Język francuski należy do najbardziej dźwięcznych języków, uznawany jest za język miłości, dlatego też francuskie piosenki cieszą się ogromną popularnością.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.470