935
1 109 min.
Organizacje
katarzynajaroszewska (363 pkt)
789 dni temu
2022-08-06 18:54:37
Nazywam się Katarzyna Jaroszewska i mam 20 lat. Pochodzę z okolic Włocławka, a dokładniej z Ludwinowa, gdzie znajduje się także siedziba mojej fundacji, która powstała w styczniu 2022 roku. Wydałam dwa swoje tomiki poetyckie, pt.: „Przystań do której powracam” oraz „Od mroku do słońca”.
Oficjalne logo Fundacji "Już jestem..."
Skąd pomysł na założenie Fundacji "Już jestem..."?
Zawsze pragnęłam tego, aby owoce mojej pracy mogły pomagać, by niosły z sobą dobro. Jeszcze bardziej zrozumiałam to, dlaczego tak bardzo tego chciałam, kiedy w 2016 roku zdiagnozowano u mnie anoreksję atypową, a w 2019 roku nowotwór złośliwy kości kręgosłupa. Każdego dnia na oddziale onkologii spotykałam nowe twarze – małe dzieci, nastolatków. Byłam zszokowana tym, jak wiele niewinnych osób cierpi, tak jak i ja ma za zadanie bronić swojego zdrowia, życia ze zdwojoną siłą, pomimo strachu, bólu, niepewności. Kiedy patrzyłam na ich twarze, czułam, że one tak bardzo pragnęły cieszyć się pięknem codzienności. Postanowiłam więc już w czasie mojego leczenia onkologicznego ruszyć z miejsca i nieść serce na dłoni drugiemu człowiekowi, światu – na początek poprzez moje utwory poetyckie, literackie.
Kasia Jaroszewska z mocnym wsparciem (fot. archiwum prywatne)
W nich cały czas mówię o nadziei, prawdzie, o wyjątkowości życia, o opiece nad nim, o rozmowach ze sobą, ze swoim wnętrzem, o radości, sile obecnej w każdym elemencie świata, sile serca, ducha, umysłu, ciała. Źródłem tej siły dla nas wszystkich – pacjentów oddziału onkologii oprócz naszych najbliższych, personelu szpitala stali się także ludzie o gołębim sercu, reprezentujący szczególnie fundacje. To oni poświęcali nam swój czas, pobudzali naszą wodzę wyobraźni, otwierali przed nami swoje serca, zarażali dziecięcą radością, obdarowywali nas upominkami. To przynosiło, przynosi nam ukojenie, dlatego również sama pragnę zadziałać w tej kwestii i dołożyć swoją cegiełkę do tego szczęścia, m.in. za sprawą moich książek należących do serii pt. „Od mroku do słońca. Tak dla życia.”, której pierwszą część stanowi moja książka pt. „Od mroku do słońca”, będąca przy tym podsumowaniem dwunastu miesięcy mojego leczenia onkologicznego i źródłem siły, nadziei, wiary. Jedna z nowych książek została poświęcona przeze mnie prozie, druga poezji mojego autorstwa. Obie te książki wzbogaciłam, wzbogacam o moje komentarze, grafiki, zdjęcia, o zadania skierowane do odbiorców, złote myśli, a wszystko to odnosi się do hasła: „Tak dla życia”, wszystko to odnosi się do poznania, pielęgnacji siebie i swojego otoczenia w duchu naturalności, prawdy, wdzięczności za każdy oddech. Do serii tej stworzyłam także karty motywacyjne, a książka pt. „Od mroku do słońca. Tak dla życia. Poezja” jest już przeze mnie skończona.
Cele Fundacji
Mam zamiar wraz z zespołem fundacji w duchu empatii, tolerancji, równości, sprawiedliwości, w towarzystwie tego, co we właściwy sposób wpływa na dobrą kondycję psychiczną oraz fizyczną człowieka – pomagać ludziom, być dla ludzi! Z pomocą książek, pakietów charytatywnych chcę wesprzeć rozwój Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem...”, aby móc wraz z jej zespołem jak najwięcej pomagać. Przede wszystkim też z ich udziałem chcę wspomóc dwie fundacje, z którymi związałam się w chorobie nowotworowej: Fundacja „Nasze Dzieci” działająca przy Klinice Onkologii w IPCZD w Warszawie oraz Fundacja Ronalda McDonalda. To osoby je tworzące trwają u boku chorych, cierpiących, niewinnych dzieci i ich rodzin także w walce z tym ciężkim przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.
Kasia Jaroszewska w swoim żywiole (fot. archiwum prywatne)
Moje przesłanie dla każdego człowieka brzmi: „Nigdy nie przestawaj marzyć, bo marzenia są jak skrzydła, dzięki którym każdego dnia, jak Ikar możesz unosić się, dotykać świata pełnego metod prób i błędów. Życie jest pełne tajemnic. Zawsze trwa u naszego boku. Życie to przyjaciel, motywator, nauczyciel, opiekun naszych talentów, kolorowy wiatr, źródło siły potrzebnej człowiekowi do rozpoczęcia każdego dnia – spójrz, masz je obok siebie. To właśnie jemu w duchu prawdy – Ty i Ja mamy za zadanie mówić: TAK!”.
Projekty i akcje
Do dotychczas zrealizowanych projektów, przeprowadzonych akcji przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem...”, należą:
„Tak dla kobiety!”
„Tak dla życiowej pasji!”
„Tak dla siły człowieka!”
„Tak dla piękna chwili!”
„Tak dla jedności ludzkich serc!”
„Tak dla wsparcia człowieka w chorobie nowotworowej!”
„Tak dla uśmiechu mam chorych dzieci!”
„Tak dla uśmiechu chorych dzieci!”
„Tak dla wolontariatu!”
„Tak dla jedności ludzkich serc w samym sercu Kujaw!”
„Tak dla nowego początku!”
„Tak dla dnia jak z bajki!”
„Tak dla wsparcia drugiego człowieka w anoreksji!”
„Tak dla powrotu do szkolnej ławy!”
„Tak dla uśmiechu chorych dzieci z oddziału neurochirurgii w IPCZD w Warszawie!”
„Tak dla uśmiechu chorych dzieci z oddziału rehabilitacji neurologicznej w IPCZD w Warszawie!”
„Tak dla zdrowia w codziennej diecie!”
„Tak dla języka wrażliwości!”
Zostały one skierowane m.in. do dzieci, młodzieży i ich mam z oddziałów onkologicznych w Warszawie, Bydgoszczy, z oddziałów dziecięcych w szpitalu we Włocławku, dzieci z domu dziecka we Włocławku, osób dorosłych walczących z nowotworami i ich bliskich, kobiet w różnym wieku, osób dotkniętych zaburzeniami odżywiania, grona odbiorców w mediach społecznościowych Fundacji, osób z kręgów artystycznych, czy też społecznych.
Maraton, czyli przewodni motyw fundacji
Maraton to przewodni motyw fundacji. Mianem maratończyka określiła mnie Pani psycholog na oddziale onkologii, wskazując na to, że powinnam równomiernie rozłożyć siły na całym dystansie tego długiego biegu. A jednak każdy z nas bierze udział w takim życiowym maratonie... Z tego względu maraton nie wiąże się z konkretnym wydarzeniem, ale z przewodnim motywem fundacji, tak jak np. medale maratończyków z naszych akcji.
Przede mną oraz całym zespołem kolejne wyzwania i nowe projekty! Zapraszam więc do śledzenia działań Fundacji na jej stronie internetowej i mediach społecznościowych, gdzie również znajduje się więcej informacji o zrealizowanych już projektach, przeprowadzonych akcjach.
Więcej o Fundacji na oficjalnej stronie:
Oraz stronie na FB:
www.facebook.com/Fundacja-Katarzyny-Jaroszewskiej-Ju%C5%BC-jestem-11504645775530
I Instagramie:
www.instagram.com/fundacja_juz_jestem/
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Galeria zdjęć - "Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku...
Więcej artykułów od autora katarzynajaroszewska
Dlaczego poezja? Bo "Jestem tym, kim jestem"! - Autorzy/pisarze
Nigdy nie dziękowałam jej, a więc teraz nadeszła na to pora... DZIĘKUJĘ poezji za to, że pojawiła się w moim życiu, za to, że stała się dla mnie światłem w domu, który zbudowała dla niej moja dusza we współpracy z sercem, umysłem oraz ciałem.
Karty motywacyjne "Od mroku do słońca. Tak dla życia." - Człowiek
"Piękno chwili bierze mnie w swoje ramiona. Wiem, że w nim znajduje się moja siła. Siłą jest życie..." - pisze Katarzyna Jaroszewska i jednocześnie prezentuje Karty Motywacyjne. Czym one są? I dlaczego powyższe słowa mają tutaj duże znaczenie?
Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura
W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?
Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje
„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.
Polecamy podobne artykuły
Świat się budzi z mroku w instrumentalnej kreacji KUDELSKIEGO! - Muzyczne Style
18 listopada 2022 roku w wielu miejscach w Polsce promienie słoneczne nie mogły przebić się przez warstwę szarych chmur. Pewien kompozytor – Tomasz Kudelski miał na szczęście na to radę. Przedstawił pierwszą odsłonę nowego autorskiego międzynarodowego projektu muzycznego o nazwie KUDELSKI, którego zwiastunem jest niezwykły, instrumentalny, długi utwór pt. „The Night (Out of the Shadows”) oraz zrealizowany do niego równie klimatyczny teledysk. Brzmi on tak przyjemnie, nastrojowo, optymistycznie, ambientowo, folkowo, orientalnie i rockowo, że z łatwością potrafi rozpędzić mrok dnia i nocy. Przynajmniej w wyobraźni.
Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje
„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.
"Z Kujawami Pomiędzy Słowami". Tak było na uroczystej gali! - Fotorelacje
8 marca to dzień, kiedy przypada Święto Kobiet. Ale w 2023 roku w Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku celebrowano w tym dniu coś jeszcze. Mianowicie wtedy odbyła się uroczystość zorganizowana przez kilka pań: Kasię, Gabrysię, Anetę, Paulinę i Kornelię. Tworzą one wspólnie Projekt o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”. Chcą bowiem kultywować pamięć o historii małej ojczyzny, szczególnie wśród miejscowej młodzieży. Dlatego z ich inicjatywy powstał konkurs skierowany właśnie do dzieci i nastolatków. Jako portal dla ludzi z pasją mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tej pięknej gali, podczas której poznaliśmy laureatów – utalentowanych poetów i pisarzy rozumiejących, czym jest kulturowe bogactwo Kujaw oraz posłuchaliśmy występów muzycznych pań w różnym wieku.
Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje
Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.
Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje
To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?
Patronujemy I Wojewódzkiemu Konkursowi Plastyczno-Multimedialnemu w ramach projektu "HEJTLine"! - Kultura
Z przyjemnością informujemy, że jako patron medialny projektu społecznego „HEJTLine”, wsparliśmy jego fundamentalną część. To I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Jakże ważna tematyka w dzisiejszych czasach!
Stowarzyszenie Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Pomoc innym to ich misja, to ich pasja - Organizacje
„Wspaniali ludzie z wielkimi sercami, którzy czynią wiele dla osób wykluczonych. Widząc takich ludzi należy im się pokłon szacunek i uznanie”. „Robią wielkie rzeczy na miarę ich możliwości! Kiedy możesz to przynajmniej się do nich uśmiechnij!” - to tylko niektóre z opinii, jakie możemy przeczytać na temat założycieli i członków Stowarzyszenia Klucz na oficjalnym fanpage’u na Facebooku. Połączyła ich jedna idea – chęć niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.
Grudniowa Szlachetna Paczka – pomoc dla biednych rodzin - Organizacje
Są w naszym kraju inicjatywy, o których warto, a nawet trzeba mówić. Jedną z nich jest Szlachetna Paczka. To projekt pomocy bezpośredniej dla tych rodziców, którzy z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie sprawić świątecznych prezentów sobie i swoim pociechom. Na szczęście, dzięki działaniom setek tysięcy wolontariuszy i licznych darczyńców spełnianie marzeń jest możliwe. Nie ma nic piękniejszego niż namalować uśmiechy na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych będących w potrzebie.
Teraz czytane artykuły
"Już jestem…" – fundacja, która jak słońce wyłoniła się z mroku... - Organizacje
Zapraszam Cię do poznania Fundacji, a zatem organizacji pozarządowej poetki pochodzącej z samego serca Kujaw, którą założyła po anoreksji i chorobie nowotworowej, aby jak najwięcej działać m.in. na rzecz ochrony i promocji zdrowia, rozwoju poprzez sztukę, dbałości o przyrodę, historię, regionalizm, integrację społeczną. Zapraszam Cię do świata wrażliwości, do wnętrza Domu Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…”.
Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie
Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.
James Horner – koncert muzyki filmowej! - Kultura
Dla miłośników muzyki filmowej niezwykłe wydarzenie. Już 8 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się multimedialny koncert poświęcony twórczości Jamesa Hornera - jednego z najlepszych kompozytorów w historii kina, autora ścieżek dźwiękowych do najbardziej kasowych filmów: Avatar i Titanic (nagroda Oscar).
Charlize Theron – Pokonać demony przeszłości i spełnić marzenia - Ludzie kina
Ta urodzona w 1975 roku w Republice Południowej Afryki wysoka (177 cm) piękność, zdobywczyni Oscara, należy dziś do czołówki światowej sławy aktorek. Dawno temu, kiedy była jeszcze dzieckiem, a później nastolatką doświadczyła domowego piekła. Mimo to nie załamała się, a silna wola, determinacja i głęboka wiara w siebie pomogły przezwyciężyć traumę. W tym roku można podziwiać jej drugą najlepszą w karierze rolę – Furiosy w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”. Tym samym pokazała, że i w kinie akcji czuje się jak ryba w wodzie i niewiele aktorek może się z nią równać.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
Nowości
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Altao.pl patronem medialnym I Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Budujemy mosty – SŁOWEM"! - Kultura
Pragniemy poinformować naszych czytelników o czymś ważnym. Objęliśmy patronatem medialnym organizowany przez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej „Już jestem…” I Ogólnopolski Konkursu Recytatorski. Jego nazwa: „Budujemy mosty – SŁOWEM” nie jest przypadkowa. Ma na on bowiem na celu nadać znaczeniu kulturze słowa i zwiększyć świadomości uczestników pod kątem istotnego znaczenia poezji jako narzędzia do wyrażania pozytywnych emocji. Finalistów poznamy 27 listopada 2024 roku.
Kryształ Pamięci – idealne miejsce do przechowania... ludzkiego genomu - Technologie
Jest mały, okrągły i przezroczysty. Ale nie to są jego główne zalety. Najważniejsze, że potrafi pomieścić… 360 TB (terabajtów) informacji. Mowa o „krysztale pamięci”, dysku stworzonym ze stopionego kwarcu przez naukowców z brytyjskiego Uniwersytetu Southampton. Tak wytrzymałym, że nie straszne dla niego ani ekstremalne mrozy, ani 1000 stopni Celsjusza. Ba! Nawet nie będzie zniszczony przez bezpośrednie uderzenie siły do 10 ton na cm2 i nie zagrozi mu promieniowanie kosmiczne. Z tym dyskiem nic nie może się równać (od 2014 nadal jest w Księdze Rekordów Guinnessa). Nie dziwne więc, że to na nim postanowiono przechować na wieczność ludzki genom.
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
Niebezpieczne grzybobranie – objawy zatrucia, pierwsza pomoc i ważne zasady - Zdrowie i uroda
Sezon grzybowy w pełni. Przez las przedziera się wielu ludzi w poszukiwaniu tych przysmaków. Ale nawet najbardziej doświadczeni mogą narazić siebie, jak i innych na niebezpieczeństwo. I nie mamy na myśli atak dzikiego zwierza, tylko pomyłkowe zerwanie grzybów uznanych za trujące.
Wywiad: Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens o swoim "muzycznym dziecku". Jak powstała pierwsza, niezależna Filharmonia? - Zespoły i Artyści
Francuski malarz Henri Matisse mawiał, że „Sztuka to radość, ponieważ pozwala nam tworzyć coś, co istnieje tylko dzięki naszej wyobraźni.”. Takie samo podejście do sztuki ma pewien duet – Mikołaj Blajda i Sylwia Lorens. On – dyrygent, aranżer, kompozytor. Ona – śpiewaczka operowa. Wspólnie przekuli muzyczne marzenie w coś realnego. Stworzyli bowiem w Polsce jako pierwsi niezależną instytucję artystyczną – Filharmonię Futura. To wspaniali i utalentowani ludzie, którzy ogromnie cieszą się z takiego, trwającego od dekady, sukcesu. A my cieszymy się, że postanowili podzielić się swoją radością z czytelnikami naszego portalu i opowiedzieć m.in. o realizacji artystycznych celów i samym powstawaniu owej Filharmonii.
Artykuły z tej samej kategorii
Stowarzyszenie "Broda i Tatuaż" – wielkie mięśnie, wielkie serca! - Organizacje
W głowach części Polaków panuje przekonanie, że mężczyzna z tatuażem to zły człowiek jest. A gdy jeszcze potężnie zbudowany i ma brodę, to lepiej uciekać przed nim jak najdalej. Bo przecież tak groźny wygląd nie oznacza nic pozytywnego. Panowie ze Stowarzyszenia „Broda i Tatuaż – Bard Clan” sprawiają, że taki wizerunek bardzo mija się z prawdą. Bije od nich szczera radość i co ważne – pasja i zaangażowanie do niesienia pomocy słabszym z hasłem na ustach: „Różni Ale Równi”!
Projekt "Musical Hearts". Licealistki z Włocławka zachęcają do wspólnej pasji! - Organizacje
To jest godne pochwały. Kilka kreatywnych uczennic I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku wzięło udział w tegorocznej edycji olimpiady pn. „Zwolnieni z Teorii” i postanowiło stworzyć coś, co, zmieni ich życie oraz wolny czas rówieśników. Jako że każda od najmłodszych lat miała do czynienia z muzyką, a miłość do niej trwa aż do dziś, objawiając się śpiewem, grą na instrumentach oraz słuchaniem różnych piosenek, razem stworzyły projekt społeczny – „Musical Hearts”. Co jest głównym celem owej inicjatywy? Jakie działania już podjęły operatywne nastolatki?
Projekt społeczny "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Organizacje
„Miłość jest decyzją ubraną w suknię uszytą z emocji. Jeśli zdecydujesz się pokochać człowieka, postawisz pierwszy krok w stronę spełnienia swojej życiowej misji w stroju wykonanym przez ucznia krawca". Tym cytatem opisywany jest projekt społeczny o nazwie „Z Kujawami Pomiędzy Słowami”.
Stowarzyszenie Lambda - Organizacje
Oglądając ostatnie wydarzenia podczas obchodów Święta Niepodległości, m.in. spalenie tęczy, nasuwają się nam słowa słynnej piosenki T.Love : „To jest ten kraj, to jest ten kraj. Nietolerancji i znieczulenia raj”. Szczególnie znienawidzonymi i narażonymi na ataki są ludzie o innej orientacji seksualnej. Nie mają w Polsce łatwego życia, ale cieszy fakt, że istnieje organizacja, która skupia takie osoby i pomaga im w każdy możliwy sposób.
Nigdy hejt! Zawsze heart! Projekt społeczny "HEJTLine" - Organizacje
Jako portal ludzi z pasją, publikujący w różnych social mediach, dużą uwagę przykładamy do kultury w Internecie. Mówimy Stop! nienawiści i wszelkim przejawom hejtu. Katarzyna Jaroszewska, którą mogliście już poznać jako poetkę i pomysłodawczynię fundacji „Już jestem…” (ochrona i promocja zdrowia) również nie zgadza się na cyberprzemoc! Twórczyni projektu społecznego „Z Kujawami Pomiędzy Słowami” wskazywała na ważną rolę sztuki w procesie terapeutycznym. Teraz powraca z „HEJTLine”. To projekt, który powstał, aby zwrócić uwagę na to, jak ważną rolę w życiu odgrywa samouświadomienie, zrozumienie siebie i świata w walce z hejtem od najmłodszych lat. Pierwszym poważnym działaniem w jego ramach będzie Wojewódzka Konferencja pt. „Cisza Nienawiści”. Cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem tę szlachetną inicjatywę.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.726