To niezwykle ważny moment w historii festiwalu - pierwszego takiego w Polsce i jednego z niewielu na świecie festiwali dedykowanych wyłącznie brytyjskiej kinematografii – mówi Dorota Reksińska, pomysłodawczyni i programerka festiwalu.
Program pierwszej edycji BFF jak w soczewce skupia w sobie to, co w kinie Wysp najciekawsze: z jednej strony głośne premiery, filmy doceniane na największych na świecie festiwalach, aktorów znanych z hollywoodzkich produkcji. Z drugiej strony - wymagające kino realizmu społecznego, rozliczanie się z własną historią, zarówno postkolonialną, jak i tą najnowszą post-brexitową. Kino brytyjskie znajduje się w niezwykle ciekawym momencie, a widzowie w Poznaniu i w całej Polsce - wiemy to ze statystyk i badania frekwencji - są niezwykle ciekawi i głodni tych produkcji. Od Alfreda Hitchcocka, przez Lynne Ramsay, do tegorocznych debiutantów - tegoroczny program BFF to początek dyskusji, którą mamy zamiar prowadzić przez kolejne lata, kolejne edycje festiwalu. Co roku z coraz większym impetem i wnikliwością – dodaje Reksińska.
Plakat festiwalu (materiały promocyjne)
Retrospektywa Lynne Ramsay i wizyta reżyserki w Polsce
Tegoroczna retrospektywa poświęcona została Lynne Ramsay - wybitnej szkockiej reżyserce wielokrotnie nagradzanej w Cannes. W programie pokazane zostaną cztery filmy pełnometrażowe (“Morvern Callar”, “Nazwij to snem”, “Musimy porozmawiać o Kevinie” i “Nigdy cię tu nie było”), a także nigdy wcześniej nie prezentowany zestaw krótkich metraży. Razem ze swoją wieloletnią współpracowniczką, montażystką Lucią Zucchetti, reżyserka weźmie udział w spotkaniach z publicznością British Film Festival podczas sesji Q&A po seansach.
Kadr z filmu "Nigdy Cię tu nie było" (materiały promocyjne)
Premiery i klasyki
Niewątpliwie najbardziej emocjonującą z festiwalowych sekcji jest FIRST THINGS FIRST - to przedpremierowe pokazy filmów, które dopiero pojawią się w polskich kinach oraz polskie premiery filmów, które dopiero co odwiedzały najważniejsze festiwale filmowe na świecie. W programie “On Falling” Laury Careiry (nagroda za reżyserię na festiwalu w San Sebastian, najlepszy debiut na London Film Festival oraz film otwarcia BFF), “Sztuka pięknego życia” z Andrew Garfieldem i Florence Pugh, “The Outrun” z wybitną rolą Saoirse Ronan, “Kneecap”, czyli irlandzki kandydat do Oscara, “Last Swim” doceniony na festiwalu Berlinale i szereg innych polskich premier: “Sebastian”, “Witches”, “Reawakening” czy pierwszy pokaz BAFTA SHORTS zorganizowany dzięki współpracy z British Council i BAFTA.
Kadr z filmu "Sebastian" (materiały promocyjne)
Sekcja CLASSICS - poświęcona filmom kultowym i takim, na których wychowały się całe pokolenia - w tym roku dedykowana jest Alfredowi Hitchcockowi z okazji 125. rocznicy jego urodzin. W planach filmy, które zaczynają się od trzęsienia ziemi, a później napięcie tylko rośnie. Organizatorzy zapraszają zarówno na filmy z pierwszych lat aktywności tego słynnego londyńczyka (niemy “Lokator” z 1927 roku czy “Starsza pani znika” z 1938), jak i kultowe hity: “Ptaki, “Psychozę” czy “Północ - północy zachód”.
Plakat festiwalu (materiały promocyjne)
Zjednoczone Królestwo pod krytycznym spojrzeniem
Realizm społeczny jest fundamentem tradycji brytyjskiej kinematografii - to tu obrazuje się różnorodność, walczy o podmiotowość i tożsamość jednostki, komentuje przeszłą i teraźniejszą sytuację polityczno-społeczną. W ramach sekcji MIND THE GAP zaprezentowane zostaną filmy będące kwintesencją brytyjskości, choć nie tej znanej z przekazów o rodzinie królewskiej. W programie “Made in Britain” z debiutancką rolą Tima Rotha, “Moja piękna pralnia” z jedną z pierwszych rol Daniel Day-Lewisa, film “This is England” przyglądający się kulturze skinheadów czy “Ray & Liz” o trudach życia w thatcherowskiej Wielkiej Brytanii.
Nazwa sekcji nawiązuje do tradycyjnego komunikatu wprowadzonego w 1969 roku w londyńskim metrze, ale jednocześnie zwraca uwagę na „dziurę”, „lukę”, definiującą istniejące podziały w brytyjskiej codzienności.
A o 17:00 - czas na herbatkę. Sekcja FIVE O’CLOCK poświęcona jest kinu dziedzictwa (heritage) i odwołuje się do imperialnej i kolonialnej tradycji Wielkiej Brytanii. To dramaty kostiumowe, adaptacje klasycznej literatury, nostalgiczna atmosfera przeszłości i niezwykły klimat. W programie sekcji zobaczyć będzie można dwa filmy Jamesa Ivory’ego: “Maurycy” (przełomowa rola Hugh Granta) i “Pokój z widokiem” (z młodziutką Heleną Bonham-Carter i niedawno zmarłą Maggie Smith), a także niepowtarzalnego “Orlando” z Tildą Swinton czy “Rydwany ognia” w setną rocznicę wydarzeń przedstawionych w filmie.
Kadr z filmu "Orlando" (materiały promocyjne)
Kino zaskakujące i w zaskakujących miejscach
Ale kinematografia brytyjska nie zawsze jest stateczna i poważna. To znacznie więcej niż zaangażowane społeczne dramaty, filmy kostiumowe czy zawiłe kryminały zaludnione przez nienagannie ubranych detektywów i równie stylowych morderców. Wśród filmów z Wysp znajdziemy też sporo szaleństwa, dobrej zabawy i produkcji urągających mieszczańskim gustom.
Dlatego British Film Festival łączy siły z Octopus Film Festivalem z Gdańska, by wspólnie odsłonić kotarę konwenansów i zaproponować widzom tytuły, z których seansów prawdziwe damy i dżentelmeni wychodzili z oburzeniem. W ramach sekcji BLOODY HELL! zaprezentowane zostaną filmy buńczuczne, ochoczo flirtujące z gatunkiem i puszczające oko do tradycji kina eksploatacji. To szybka przejażdżka przez pięć dekad brytyjskich eksperymentów: “Kobieta-wąż” (1966), czyli ulubiony film Tomka Beksińskiego, “Psychomania” (1973) z motocyklistami-zombie, “Xtro” (1982) i “Avalon” (1989), które pokazane zostaną z lektorem na żywo oraz “Hardware” (1990) z wybitną ścieżką dźwiękową.
Kolejnym eksperymentem z programu BFF jest sekcja OUTSIDE THE BOX (szczegóły poniżej). To seanse w kościele, muzeum, warsztacie samochodowym czy postindustrialnej hali zdjęciowej, które przypomnieć mają starą prawdę, że filmy najlepiej ogląda się wśród innych ludzi. W zaledwie kilka godzin wyprzedały się seanse “Lokatora” w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym z muzyką Michała Jacaszka na żywo, “Ptaków” w hali na poznańskim Stomilu czy “Włoskiej roboty” w hali serwisowej MINI Inchcape Poznań. W programie również “Trainspotting”, który zagrany zostanie w kultowym klubie Tama czy “Pan Turner” ze zdjęciami niedawno zmarłego Dicka Pope’a w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
Pokazy specjalne w kościele, muzeum, klubie…
British Film Festival ogłasza program sekcji OUTSIDE THE BOX!
Pokaz niemego "LOKATORA" Alfreda Hitchcocka w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym z muzyką Jacaszka na żywo. "PTAKI" w dawnej fabryce na Stomilu. PAN TURNER w Muzeum Narodowym w Poznaniu, "TRAINSPOTTING" w klubie TAMA i "WŁOSKA ROBOTA" w hali serwisowej salonu dealera MINI Inchcape - organizatorzy British Film Festival ogłaszają program sekcji, która rzuca wyzwanie klasycznej definicji sali kinowej.
Kadr z filmu "Ptaki" (materiały promocyjne)
Już 13.11 w Poznaniu startuje British Film Festival - pierwsza edycja festiwalu filmowego w całości dedykowanego brytyjskiej kinematografii. Choć pozornie listopadowa aura nie sprzyja organizacji seansów plenerowych i wychodzeniu z pokazami poza kino, to organizatorzy zapraszają aż na pięć niezwykłych wydarzeń filmowych w ramach sekcji OUTSIDE THE BOX.
Odbywające się poza salami kinowymi seanse pop-up cinema są okazją do nowych doznań i wchodzenia na kolejne poziomy emocji. W ramach British Film Festival zapraszamy na seanse umieszczone w kontekście przestrzeni, które przypominają starą prawdę, że filmy najlepiej ogląda się wśród innych ludzi – mówi Dorota Reksińska, pomysłodawczyni i programerka festiwalu.
Sekcję OUTSIDE THE BOX w czwartek (14.11 o 20:00) otworzy pokaz filmu "LOKATOR" Alfreda Hitchcocka z 1927 roku z muzyką na żywo. Niemy film Mistrza Suspensu pokazany zostanie w niezwykłych okolicznościach - w Kościele Ewangelicko-Metodystycznym św. Krzyża (ul. Ogrodowa 6) i będzie to prawdopodobnie pierwszy w Polsce festiwalowy pokaz filmowy w warunkach sakralnych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - British Film Festival ogłasza pełny program!
Więcej artykułów od autora admin
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Sonda Clipper poleciała na Europę! Sprawdzi co "w wodzie piszczy" - Kosmos
W naszym dziale dotyczącym nauki, w tym między innymi odkrywania tajemnic kosmosu, nie piszemy o wszystkim. Są jednak takie wydarzenia, o których nie tylko należy, ale wręcz trzeba, choć w pigułce, opowiedzieć. Bez wątpienia jest nim start sondy o nazwie Clipper. Agencja kosmiczna NASA wysłała ją 14 października w stronę jednego z księżyców Jowisza – Europy. Dlaczego akurat tam? Bo gdzie indziej, jak nie na skutym lodem, trochę mniejszym od naszego naturalnego satelity, białym obiekcie poprzecinanym nieregularnymi brązowymi liniami, mogą panować lepsze warunki, aby narodziły się zalążki życia.
"Moja Mamo, Mój Tato" Dziękuje Wam śpiewająco! - Muzyczne Style
„Moja Mamo, Mój tato” to najnowszy singiel Oli Równiak, który ukazuje nie tylko jej wrażliwość jako artystki, ale także głębokie emocje związane z relacjami rodzinnymi. Utwór łączy melancholijną melodię z poruszającym tekstem, który przywołuje wspomnienia i uczucia związane z najważniejszymi osobami w naszym życiu.
PIAH: "Dlaczego rano już nie podobasz mi się?!" - Muzyczne Style
Przed Wami najnowszy, a zarazem ostatni singiel zapowiadający pierwszy album zespołu PIAH, o tym samym tytule, czyli „Nie podobasz mi się”. To najbardziej rock&roll’owy kawałek tego przebojowego zespołu, który swoją premierę miała pod koniec września 2024 roku. Jak zwykle nie mogło zabraknąć melodii, która pozostaje w głowach słuchaczy nie tylko na chwilę, ale i na całe dni.
Polecamy podobne artykuły
Pierwsza edycja British Film Festival w Kinie Muza w Poznaniu! - Kultura
13 listopada 2024 roku w poznańskim Kinie Muza zadebiutuje pierwsza edycja British Film Festival – pierwszego w Polsce i jednego z niewielu w Europie festiwalu filmowego poświęconego w całości kinematografii brytyjskiej. Znamy już szczegóły programu, które zostały wyjawione na konferencji prasowej. Na te kilka dni organizatorzy zapraszają na ciekawe retrospektywy filmowe, jednak z nich to przegląd filmów mistrza suspensu, legendarnego Alfreda Hitchcocka w 125. rocznicę jego urodzin. Do tego specjalny pokaz „Rydwanów ognia”! I pewne niespodzianki związane z nietypowym seansem kinowym! Jakie konkretnie? O tym w artykule!
Teraz czytane artykuły
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Czarna Pantera" – Kit Cat - Recenzje filmów
Człowiek-Kot. Brzmi śmiesznie? A jednak właśnie tacy superbohaterowie pojawiają się w komiksach i filmach Marvela. W końcu bowiem wśród nich już wcześniej pojawili się ci, którzy swoim „przydomkiem” nawiązywali do zwierząt. Warto choćby w tym temacie wyróżnić Człowieka-Mrówkę (Ant-Man), Rosomaka (Wolverine), czy oczywiście Człowieka Pająka (Spider-Man). I każdy z nich miał w sobie coś dzikiego – Ant-Man mógł zmniejszać kształty, Wolverine ciął pazurami, a Spider-Man budował sieci. A ponieważ seria Marvela wciąż ma się dobrze, to nikogo nie powinna zdziwić decyzja, że wkrótce potem na ekranach kin zadebiutować miał kolejny „zwierzęcy” superbohater, który tym razem okazał się być Czarną Panterą.
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – w hołdzie dla odważnych pilotów i ich maszyn! - Ciekawe miejsca
Jedna z naszych stałych czytelniczek, zafascynowana od dawna lotnictwem i często spoglądająca w chmury, gdy tylko usłyszy dźwięk silnika, napisała do nas wiadomość. Prośba była krótka: „stwórzcie tekst o Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, bo to jedyne miejsce, w którym tak bardzo można przekonać się, czym jest pasja, odwaga oraz jak potężnymi, mocnymi maszynami są odrzutowce i śmigłowce”. Co więcej, wysłała kilkadziesiąt zdjęć wykonanych w muzeum podczas jego bezpłatnego zwiedzania z okazji Święta Wojska Polskiego. Już owe fotografie trafiają w punkt (czyt. samo serce) i sprawiają, że każdy miłośnik lotnictwa wojskowego poczuje się jak w niebie. I stały się katalizatorem powstania niniejszego artykułu!
"Władca pierścieni: Wojna na Północy" – Wiatr z północy wieje... zmarnowanym potencjałem - Recenzje gier
O trylogii „Władca pierścieni” Petera Jacksona można powiedzieć wiele – wiele dobrego bądź wiele złego. Nie ulega jednak wątpliwości, że na nowo wzbudziła ona zainteresowanie Śródziemiem, sprawiając, że już na stałe znalazło ono swoje miejsce popkulturze. Chociaż produkcja filmów i ich bezpośrednich egranizacji skończyła się dobrych kilka lat temu, uniwersum Tolkiena jest na tyle rozległe i rozmaite, że materiału wystarczy jeszcze na wiele gier.
Choroba "pięknych ludzi", czyli zespół Marfana - Zdrowie i uroda
Wiele kobiet marzy o wspaniałej sylwetce. O delikatnych rysach twarzy i długich nogach. Z kolei mężczyźni przeważnie pragną być bardzo wysocy lub nie mieć skłonności do tworzącego się piwnego brzuszka. Choć figura dzisiejszych modelek i modeli trafiła do obowiązującego kanonu piękna, mało kto wie, że niektórzy, obdarzeni nią genetycznie, płacą ogromną cenę za taki wygląd. Mają bowiem tzw. zespół Marfana – zwany także chorobą pięknych ludzi.
Nowości
British Film Festival ogłasza pełny program! - Kultura
British Film Festival, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 13 a 17 listopada w Poznaniu, ogłasza pełny program. W planach prawie 60 tytułów w 9 sekcjach filmowych, pokazy w zaskakujących miejscach, zagraniczni goście i wyjątkowe współprace. Bilety i karnety już w sprzedaży!
"Infrænum" – Na wieki wieków strzeżmy go! - Recenzje książek
Często jest tak, że nie znamy początkującego pisarza, ale zaintrygowała nas okładka jego książki oraz sam opis fabuły. Na tyle, że jak najszybciej pragniemy zdobyć ów „pergamin”. Wyruszamy więc na poszukiwania. A gdy już uda się nam odnaleźć tę „tajemniczą księgę”, zaczynamy ją otwierać powoli, z dreszczykiem emocji. Ja tak miałem z „Infrænum”. Obcowanie z tą powieścią było niczym przedzieranie się przez gęsty, mroczny las, z nadzieją, że na końcu wkroczy się na drogę, przy której stoi oświetlony lampą naftową dom, a w nim odpowiedzi na wszelkie pytania większe niż życie.
"Ferdenheimer" – to byłby niekiepski film o ojcu bomby atomowej! - Zabawne
Amerykański fizyk Robert Oppenheimer w czasie II wojny światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Wydawało się, że Polak Ferdynand Kiepski pierdzi tylko w fotel. Ale nie. On też na zlecenie rządu stworzył prawdziwą bombę. Nie wierzycie? Wszystko zostało udokumentowane. Nawet przetestowane! Wyniki? Alert: Siła eksplozji odrzuciła naukowca Paździocha aż pod warzywniak. Przed Wami zabawna "wariacja" na poważny temat, parodia filmu Nolana od Kaka Projects. Oto zwiastun filmu "Ferdenheimer". Bo są rzeczy, które się fizjologom nie śniły... Tak, ów trailer "wybuchł" rok temu, ale warto go "odkazić".
Wszyscy Laureaci Nagród Nobla 2024 - Kultura
Od 7 do 14 października trwał Tydzień Noblowski. W tych dniach ogłoszono nazwiska zwycięzców ze wszystkich dziedzin: fizjologii i medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowej Nagrody Nobla oraz nauk ekonomicznych. Przed Wami nasze lekko spóźnione podsumowanie, w którym tradycyjnie podajemy uzasadnienie przyznania tych prestiżowych nagród oraz czym dokładnie zajmowali się laureaci.
Genów nie oszukasz! BNDK (Benedek Jan i Benedek Gabor) prezentują singiel "Szał" - Muzyczne Style
Jan Benedek (kompozytor takich przebojów, jak "King" i "Warszawa"), wraz ze swoim synem Gaborem rozpoczynają nową, muzyczną przygodę, pod szyldem BNDK. W ich wspólnym utworze pt. „Szał” możemy usłyszeć takie słowa: „Czy pamiętasz chwile, gdy był tylko szał? Gdy muzyka grała nam cały czas”?
Sonda Clipper poleciała na Europę! Sprawdzi co "w wodzie piszczy" - Kosmos
W naszym dziale dotyczącym nauki, w tym między innymi odkrywania tajemnic kosmosu, nie piszemy o wszystkim. Są jednak takie wydarzenia, o których nie tylko należy, ale wręcz trzeba, choć w pigułce, opowiedzieć. Bez wątpienia jest nim start sondy o nazwie Clipper. Agencja kosmiczna NASA wysłała ją 14 października w stronę jednego z księżyców Jowisza – Europy. Dlaczego akurat tam? Bo gdzie indziej, jak nie na skutym lodem, trochę mniejszym od naszego naturalnego satelity, białym obiekcie poprzecinanym nieregularnymi brązowymi liniami, mogą panować lepsze warunki, aby narodziły się zalążki życia.
Artykuły z tej samej kategorii
Jak Michael Patrick Kelly kocha fanów, a oni jego? To pokaże Koncert B•O•A•T•S! - Kultura
Niegdyś długie włosy i gitara w ręku. Dzisiaj już nie jako członek uwielbianego zespołu The Kelly Familly, ale nadal z gitarą, charakterystycznym (wibrującym) głosem i tym razem krótszą czupryną. Już niemłody, gdyż po czterdziestce, lecz ma ciągle tę samą energię. Michael Patrick Kelly, bo właśnie o nim mowa, zagra i zaśpiewa 15 i 16 września, kolejno w Opolu i Sopocie. Niby do koncertu będącego częścią większej trasy promującej oczekiwany, piąty album pt. „B•O•A•T•S” (Based On A True Story) jeszcze ponad miesiąc, ale już bilety sprzedają się niczym świeże bułeczki…
Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura
Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!
49. Festiwal Filmowy w Gdyni – Złote Lwy przekroczyły "Zieloną granicę" - Kultura
Zakończył się 49. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Ale jednocześnie rozpoczęła się na nowo „gorąca”, pełna napięć, dyskusja. Wiele osób w komentarzach pod postami związanymi z podsumowaniem finałowej gali, mającej miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest wzburzona. Dlaczego? Jak to? Nie zgadzam się. To polityka, nie wybór pokierowany walorami artystycznymi. Okazało się bowiem, że Konkurs Główny wygrała „Zielona granica” Agnieszki Holland, mimo że najwięcej nagród trafiło do „Dziewczyny z igłą”. Czy to słuszna decyzja, czy nie – na to niech każdy odpowie zgodnie ze swoim odczuciem, byle by kulturalnie i w miarę obiektywnie. Zamiast „warczeć”, lepiej pogratulować wszystkim zadowolonym zwycięzcom.
"Szōgun" – historyczny zdobywca 18. nagród Emmy! - Kultura
15 września w Los Angeles po raz 76. przyznano telewizyjne Oscary. Była to gala wyjątkowa. Dlaczego? Co działo się w Peacock Theater? Odpowiadamy: coś, co od pierwszej ceremonii, która odbyła się 25 stycznia 1949 roku w Hollywood Athletic Club, jeszcze nigdy nie miało miejsca. Jeden serial pobił rekord – zdobył bowiem aż. 18 statuetek Emmy! „Szogun” tym samym przeszedł do historii jako ten, który możemy nazywać najlepszym w wielu kategoriach (nie tylko w tych najważniejszych). Co więcej, Anna Sawai wcielająca się w postać Mariko, stała się pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę w serialu dramatycznym.
Majówka 2015 – najciekawsze imprezy - Kultura
Majowy weekend coraz bliżej. Jedni będą grillować, inni wybiorą się na rowerową wycieczkę, a jeszcze inni… No właśnie, mimo że tym razem to tylko trzy dni odpoczynku (1 maja wypada w piątek), zapewne i tak znajdą czas na plenerową imprezę w jakimś miejscu w Polsce. Przygotowaliśmy informacje o atrakcjach szykowanych w trakcie majówki w siedmiu miastach.
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
2.607