O Festiwalu Terra Italiana
Gdzie szukać dzisiaj nowego Antonioniego czy Felliniego? Oczywiście we Włoszech! Terra Italiana to festiwal w sam raz dla miłośników zarówno współczesnego, jak i starszego kina włoskiego. Bardzo specyficznego, z barwnym klimatem.
Każdej projekcji towarzyszyć będzie spotkanie oraz szczera rozmowa z artystą. Bo ideą festiwalu jest otwarty i swobodny dialog: między reżyserami a widzami, między dwoma europejskimi kulturami, a także między tradycją a nowoczesnością.
Na pierwszą edycję Terra Italiana przyjadą z Włoch następujący twórcy:
-
Giuseppe Piccioni – reżyser („Nie z tego świata”, „Te dni”)
-
Francesco Patierno – reżyser („Ojciec rodziny”, „Historia nie z tej ziemi”, „Szczęśliwcy”)
-
Matteo Oleotto – reżyser („Mój kuzyn Zoran”)
-
Duccio Chiarini – reżyser („Cierpienia młodego Edoardo”)
-
Laura Bispuri – reżyserka („Zaprzysiężona dziewica”)
-
Irene Dionisio – reżyserka („To, co zostało”)
-
Virgilio Fantuzzi – krytyk filmowy, przyjaciel Pasoliniego i Felliniego
-
Luis Bacalov – kompozytor („Ewangelia wg św. Mateusza” Pasoliniego)
-
Giacomo Morante – aktor („Ewangelia wg św. Mateusza” Pasoliniego)
Wśród dziewięciu wyżej wymienionych gości festiwalu znaleźli się twórcy o międzynarodowej renomie i imponującym dorobku, jak na przykład Giuseppe Piccioni. Pierwszego dnia festiwalu pokazany zostanie najnowszy film reżysera, czyli startujące w konkursie głównym na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji „Te dni”. Najpierw jednak przypomni się widzom „Nie z tego świata”, przełomowy film Piccioniego z 1999 r. Na otwarcie festiwalu przygotowane będzie też spotkanie z reżyserem, który przyjedzie do Warszawy specjalnie na rozmowę z widzami Terra Italiana!
Drugi dzień festiwalu upłynie pod znakiem jednego z najwybitniejszych twórców włoskiego kina, czyli kontrowersyjnego Piera Paola Pasoliniego. Obejrzymy jego krótkometrażową nowelę pt. „Twaróg” (z filmu „Rogopag” z 1963 r.) oraz rzadko pokazywany dokument „Wizja lokalna w Palestynie do Ewangelii Św. Mateusza”, poświęcony przygotowaniom Pasoliniego do adaptacji tytułowej ewangelii. Przed pokazem wczesnego arcydzieła Pasoliniego, „Ewangelii wg. Św. Mateusza” z 1964 r., o twórczości reżysera i kulisach realizacji tej niezwykłej wizji życia Jezusa porozmawiamy z Virgilio Fantuzzim (jezuitą, przyjacielem Pasoliniego i Felliniego), kompozytorem muzyki do filmu Luisem Bacalovem oraz aktorem Giacomo Morante (odtwórcą roli apostoła Jana). Starannie dobrany zestaw filmów oraz goście z Włoch przybliżą trudno uchwytną oraz pełną sprzeczności sztukę i postać Pasoliniego.
W sobotę odbędzie się pierwsza w Polsce retrospektywa Francesco Patierno. Cztery filmy twórcy z ostatnich kilkunastu lat – głośny „Ojciec rodziny”, „Historia nie z tej ziemi”, dokument „Wojna wulkanów” oraz najnowszy „Szczęśliwcy” – układają się w wielowymiarowy portret Włoch – kraju o unikalnej wrażliwości artystycznej. Francesco Patierno będzie dostępny po pokazach poszczególnych filmów oraz podczas dłuższej debaty dla widzów i dziennikarzy w Kinie Luna.
Pierwszą edycję festiwalu zamknie niedzielny cykl pokazów pod hasłem „Przyszłość włoskiego kina”. Cztery współczesne filmy oraz czworo debiutujących reżyserów – ostatni dzień Terra Italiana to ekscytujące spotkania z młodymi talentami. Matteo Oleotto pokaże swoją bezkompromisową komedię „Mój kuzyn Zoran”, a Duccio Chiarini - „Cierpienia młodego Edoardo”. Po projekcjach można będzie uczestniczyć w dyskusji z udziałem obu twórców. Festiwal zakończą pokazy intymnych dramatów dwóch reżyserek: „Zaprzysiężonej dziewicy” Laury Bispuri oraz „To, co zostało” Irene Dionisio. Debata z reżyserkami będzie również okazją do postawienia pytań o kondycję i przyszłość włoskiego kina.
Bogaty program Terra Italiana – Festiwalu Kina Włoskiego to nie lada gratka nie tylko dla wielbicieli włoskiej kultury. To także możliwość bliższego poznania tamtejszych produkcji filmowych i przede wszystkim bezpośredni kontakt z artystami, którzy tworzą je dla każdego z nas.
PROGRAM FESTIWALU
czwartek 20.04
WŁOSKIE SPOJRZENIE – GIUSEPPE PICCIONI
17:30 – „Nie z tego świata” (Fuori dal mondo, dramat, 1998, reż. Giuseppe Piccioni, 100 min)
19:15 – Spotkanie z reżyserem – Giuseppe Piccioni
20:30 – „Te dni” (Questi giorni, komedia/dramat, 2016, reż. Giuseppe Piccioni, 120 min)
piątek 21.04
HISTORIA I TEMATY WŁOSKIEGO KINA – PIER PAOLO PASOLINI
17:30 – „Twaróg” (La risotta, dramat, 1963, reż. Pier Paolo Pasolini, 40 min) oraz „Wizja lokalna w Palestynie do Ewangelii Św. Mateusza” (Sopralluoghi in Palestina, dokument, 1964, reż. Pier Paolo Pasolini, 55 min)
19:15 – Spotkanie z twórcami: Luis Bacalov – kompozytor, Giacomo Morante – aktor, Virgilio Fantuzzi – krytyk filmowy
20:15 – „Ewangelia wg. Św. Mateusza” (Il vangelo secondo Matteo, dramat biblijny, 1964, reż. Pier Paolo Pasolini, 142 min)
sobota 22.04
PORTRET WŁOSKIEGO KINA – FRANCESCO PATIERNO
14:30 – „Ojciec rodziny” (Pater familias, dramat, 2002, reż. Francesco Patierno, 90 min)
16:15 – „Historia nie z tej ziemi” (Cose dell’altro mondo, komedia, 2011, reż. Francesco Patierno, 90 min)
18:00 – „Wojna wulkanów” (La guerra dei vulcani, dokument, 2012, reż. Francesco Patierno, 58 min)
19:00 – Spotkanie z reżyserem – Francesco Patierno
20:15 – „Szczęśliwcy” (La gente che sta bene, komedia, 2013, reż. Francesco Patierno, 105 min)
niedziela 23.04
PRZYSZŁOŚĆ WŁOSKIEGO KINA – 4 REŻYSERÓW
13:00 – „Mój kuzyn Zoran” (Zoran, il mio nipote sceno, komedia, 2013, reż. Matteo Oleotto, 106 min)
15:00 – „Cierpiena młodego Edoardo” (Short Skin, komedia, 2014, reż. Duccio Charini, 83 min)
16:30 – Spotkanie z reżyserami: Matteo Oleotto, Duccio Charini
18:00 – „Zaprzysiężona dziewica” (Vergine Gierata, dramat, 2015, reż. Laura Bispuri, 90 min)
19:30 – „To, co zostało” (Le ultime cose, dramat, 2016, reż. Irene Dionisio, 85 min)
21:00 – Spotkanie z reżyserami: Laura Bispuri, Irene Dionisio
źródło: YouTube.com (Standardowa licencja)
Szczegółowy opis festiwalu i prezentowanych filmów znajduje się na stronie Kina Luna:
www.kinoluna.pl/wydarzenia/2017-04/terra-italiana-festiwal-kina-wloskiego
oraz oficjalnym profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/terraitalianafestival/
*źródło tekstu: materiały promocyjne organizatora
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję
Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Galeria zdjęć - Terra Italiana – Festiwal Kina Włoskiego w Warszawie
Więcej artykułów od autora admin

Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno? - Technologie
Sztuczna inteligencja weszła na nowe tory. W ostatnich miesiącach coraz częściej można bowiem usłyszeć nazwę ChatGPT. Pod tym określeniem ukrywa się „pewien” chatbot czy, jak kto woli, „rozumny, niewidzialny jegomość”. W niniejszym tekście wyjaśnimy, kim dokładnie, a raczej czym jest owo specjalne, uruchomione w listopadzie 2022 roku narzędzie i jakie ma ono możliwości. Co więcej, podzielimy się z Wami wynikami testów, a konkretniej pokażemy, jak na nasze pytania odpowiedział ChatGPT.

Muzyczne marcowe newsy od ID Records! - Muzyczne Style
Jest wiosna! Nie śpimy. Wstajemy i słuchamy dobrej muzy. A taką na pewno proponują młodzi twórcy i artyści współpracujący z wydawnictwem ID Records. Swoje jakże nowoczesne, melodyjne i nostalgiczne single wypuścili: Gabor (ale nie Viki, a Michał), Aveira, debiutantka Natalia Pławiak oraz Tobiasz Pietrzyk. Co więcej, wraz z utworami, w serwisie YouTube pojawiły się kreatywne teledyski, doskonale oddające to, o czym śpiewają wymienieni wokaliści i wokalistki.

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze
Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!

Grupa Filmowa AFAIR OZ – kamera w ręku, pasja w sercu! - Ludzie kina
Oskar Sawicki, Bracia Znajmieccy – o twórczości i wielkim hobby tych chłopaków już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. 28 lutego 2023 roku to data, kiedy dowiadujecie się o kolejnych Ludziach Kina. Nie mają na swoim koncie wielu produkcji, ale te co już stworzyli, nie można nazwać byle jaką, nudną amatorką. Wszak ich „Jędza” rozkochała w sobie widzów na 17. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku, a zwiastun dłuższej „Ucieczki od rzeczywistości” przywodził na myśl zabawę konwencją fantasy niemal jak w kultowych „Magnatach i czarodziejach” (ale bardziej na poważnie). O kim mowa? O Grupie Filmowej Afair Oz!

Zosia Sławińska debiutuje nastrojowym singlem "dimension"! - Zespoły i Artyści
Mamy króciutką, ale za to bardzo dobrą informację dla miłośników muzyki autorskiej, wysublimowanej, enigmatycznej. Otóż młodziutka wokalistka Zosia Sławińska właśnie zadebiutowała swoim pierwszym, anglojęzycznym singlem. Wydaje się, że 17-letnia dziewczyna może śpiewać głównie prościutkie utwory w stylu eurowizyjnej popowej papki. Tymczasem „dimension” to kawałek niezwykle dojrzały, stworzony w intymnym klimacie, zapraszający do wnętrza wrażliwej duszy.
Teraz czytane artykuły

Terra Italiana – Festiwal Kina Włoskiego w Warszawie - Kultura
W dniach 20-23 kwietnia w Kinie Luna w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Terra Italiana, czyli Festiwal Kina Włoskiego. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego widzowie spotkają się z czołowymi włoskimi twórcami. Razem z nimi obejrzymy 13 filmów, w których przeglądają się współczesne Włochy oraz historia włoskiego kina.

"Prąd i Jazz" zespołu Carol Markovsky – "Perłowa" robota - Recenzje płyt
Grupa Carol Markovsky zaskoczyła mnie już przy pierwszym z nimi kontaktem. Cóż mnie aż tak zdziwiło? Otóż spodziewałem się, że jeden z członków zespołu nosi tytułowe imię i nazwisko. Jednak było całkiem inaczej. Ciekawe zagranie ze strony muzyków. Jednak nie tylko nazwa jest intrygująca w twórczości formacji z Makowa Mazowieckiego. Ich debiutancka EPka pt. „Prąd & Jazz” ukazała się we wrześniu 2019 roku. Właśnie tematem tego wydawnictwa zajmę się w tym artykule. Na samym początku potwierdzę pewnie nurtujący wielu z czytelników dysonans. Na płycie można znaleźć zarówno dużo „prądu”, jak i jazzu.

Wizja Lokalna – klasyczny rock im w duszy gra! - Zespoły i Artyści
Uwaga! Musieliśmy przeprowadzić wizję lokalną. Pewien polski poznański zespół od trzech lat nieźle „łobuzuje” na scenie, i sprawia, że publika zarażana jest klasycznym rockiem i gitarowym graniem pamiętającym lata 90. Jest ich pięciu. I nazwali się nomen omen Wizją Lokalną. Mamy nadzieję, że po lekturze wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z gitarzystą Bartoszem Boguszem, ta grupa rockowa zdobędzie też fanów spoza Wielkopolski.

Heavymetalowy Eddie Van Halen – pożegnalny artykuł o wirtuozie gitary - Zespoły i Artyści
Eddie Van Halen był legendą w świecie heavymetalu. Niech o tym świadczy fakt, że magazyn Rolling Stone zamieścił go na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów, gdzie zajął 8. miejsce. Co więcej, w 2004 roku wszedł na jeszcze wyższą – 5. pozycję (niemal blisko podium) w zestawieniu przygotowanym przez Guitar World. Kiedy w 1978 roku Amerykanie usłyszeli go na albumie pt. „Van Halen” (diamentowa płyta w USA) już wiedzieli, że ten muzyk zmieni oblicze rocka, tego rocka.

Pirackie radio MAX z Włocławka - Intrygujące
Dziś przypomnę Wam pirackie radio MAX z Włocławka - w późniejszym okresie znane jako radio MNS (Muzyka Non Stop).
Nowości

"RetroSpekcja" – W starym radiu nowoczesne brzmienia i wrażliwa dusza! - Recenzje płyt
Ach ten współczesny świat. Ludzie nawet dziewięć godzin dziennie spędzają czas, wpatrzeni w ekran swoich smartfonów. A gdzie miejsce na realną miłość i przyjaźń? Na przyjemne spotkania offline, z dala od internetowego hejtu? Gdzie się podziały tamte relacje? Mało kto się nad tym zastanawia, dlatego pewien uzdolniony artysta postanowił wyjść naprzeciw owym problemom, nagrywając debiutancką EPkę pt. „RetroSpekcja”. Już sam tytuł sugeruje, że ARKADIUSZ najlepiej czuje się w epoce, w której wspólne słuchanie starego radia było czymś naturalnym, a bombardowanie milionem wirtualnych bodźców nikomu nie zagrażało. Okładka krążka także nie atakuje bogactwem barw. Wydaje się więc, że człowiek w muszce i spodniach w kratę będzie coś tam cicho pod nosem nucił. A tu zaskoczenie! Bo ów minialbum to świetne połączenie pianina i gitar, w którym melodyjność idzie pod rękę z oryginalnymi brzmieniami. Nowoczesny pop przez duże P. Od człowieka z wrażliwą muzyczną duszą.

Inteligentny ChatGPT na wszystko Ci odpowie! Na pewno? - Technologie
Sztuczna inteligencja weszła na nowe tory. W ostatnich miesiącach coraz częściej można bowiem usłyszeć nazwę ChatGPT. Pod tym określeniem ukrywa się „pewien” chatbot czy, jak kto woli, „rozumny, niewidzialny jegomość”. W niniejszym tekście wyjaśnimy, kim dokładnie, a raczej czym jest owo specjalne, uruchomione w listopadzie 2022 roku narzędzie i jakie ma ono możliwości. Co więcej, podzielimy się z Wami wynikami testów, a konkretniej pokażemy, jak na nasze pytania odpowiedział ChatGPT.

Muzyczne marcowe newsy od ID Records! - Muzyczne Style
Jest wiosna! Nie śpimy. Wstajemy i słuchamy dobrej muzy. A taką na pewno proponują młodzi twórcy i artyści współpracujący z wydawnictwem ID Records. Swoje jakże nowoczesne, melodyjne i nostalgiczne single wypuścili: Gabor (ale nie Viki, a Michał), Aveira, debiutantka Natalia Pławiak oraz Tobiasz Pietrzyk. Co więcej, wraz z utworami, w serwisie YouTube pojawiły się kreatywne teledyski, doskonale oddające to, o czym śpiewają wymienieni wokaliści i wokalistki.

"Carnival Row" – Źle się mają sprawy w tym mieście! - Seriale
Tytuł niniejszej recenzji nie napawa optymizmem. To fakt. Ale powiadam Wam – wystarczy jeden odcinek, abyście dostrzegli, że oto narodził się serial bijący na głowę konkurenta z tej samej stajni, czyli „Rings of Power”. Mało tego, „Carnival Row” od Amazona jest jak księga znaleziona gdzieś na strychu. Zakurzona, oblepiona pajęczyną, lekko naddarta zębem czasu, a jednak po otwarciu kusząca zapachem… zgnilizny i zachęcająca do zagłębienia się w szereg intryg i zagadek, zarówno natury społeczno-politycznej, jak i typowo kryminalnej. W streamingu można oglądać jeszcze lepszy, drugi sezon owej steampunkowej produkcji, która i tak jest słabiej oceniana od takiego chociażby śmieszkowatego, infantylnego, „uwspółcześnionego”, problematycznego „Willowa”.

Pedro Pascal – zaopiekuj się mną milczący daddy! - Ludzie kina
Tropił Escobara i kosmicznych przestępców, próbował przetrwać w „zombie” świecie, walczył z „Górą” i na Murze Chińskim oraz jako bogaty złol chciał zostać najpotężniejszym człowiekiem na kuli ziemskiej. Ale też opiekował zielonym kosmitą i nastolatką. Któż to taki? To Pedro Pascal – chilijski aktor, którego kariera właśnie eksplodowała jak supernowa. Trochę późno, bo dopiero po czterdziestce. Jednak mówi się, że lepiej późno niż wcale. Dlaczego Pedro jest tak kochany przez miliony fanów? Jak zaczęła się jego filmowa droga?

"Noc na uniwersytecie" – creepypasta Radka Gryczki! - Autorzy/pisarze
Wydaje się, że co jak co, ale Uniwersytet Warszawski to miejsce, w którym na pewno studentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo. A jednak… Janek, przyszły magister historii na własnej skórze przekona się, czym są „pełne portki” ze strachu i nogi jak z waty. Przed Wami creepypasta, horror z elementami humorystycznymi autorstwa utalentowanego Radosława Gryczki, chłopaka, który zna niemal każdy zakamarek owej uczelni. W grudniu 2022 jego „Noc nie uniwersytecie” przestraszyła tysiące osób dzięki publikacji na kanale MysteryTv w formie opowiadania audio czytanego głębokim głosem lektora. Ale nareszcie trafia też do Internetu w wersji tekstowej – i to właśnie gościnnie do kategorii Autorzy/pisarze na portalu Altao.pl, za co bardzo Radkowi dziękujemy. To fikcyjna historia, ale jakże realistycznie i sprawnie napisana. Intryguje, pobudza wyobraźnię i przypomina, aby uważać na… (tutaj sami odkryjecie, co mamy na myśli). Nie było recenzji królującego na ekranach kin kolejnego „Krzyku”, w zamian spędzicie przerażającą „Noc na uniwersytecie”!
Artykuły z tej samej kategorii

Konkurs literacki "Z Kujawami Pomiędzy Słowami" - Kultura
W jaki sposób możemy pomóc osobom młodym w przełamywaniu barier związanych z ukazywaniem swojego potencjału? Czy potrafimy uwrażliwić młode osoby na sztukę, regionalizm? Czy oswojenie wrażliwości jest trudnym wyzwaniem dla młodych osób w dzisiejszych czasach? Czy znasz odpowiedź na te pytania... ?

Wiosna Filmów 2020 – pierwszy festiwal… Online! - Kultura
Zgodnie z planem miał rozpocząć się w kwietniu, ale na przeszkodzie stanął podstępny koronawirus. Mowa o Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów (dawniej LATO, od 2008 w Warszawie), w trakcie którego koneserzy kina zapoznają się z ciekawymi artystycznymi produkcjami, i tym samym poszerzą swoją filmową wiedzę. Ale jak głosi powiedzenie – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Festiwal nie został anulowany. Zmieniła się tylko forma jego 26. edycji!
Grammy 2023: utalentowana Beyoncé rekordzistką! - Kultura
Za nami 65. ceremonia rozdania muzycznych Oscarów, która odbyła się 6 lutego w Los Angeles. Pozłacany gramofon trafił na ręce artystów reprezentujących i grających konkretny gatunek: od rocka, po R&B i pop, a gospodarzem całej imprezy był południowoafrykański komik, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny Trevor Noah (robił to trzeci raz). Łącznie przyznano nagrody w 91. kategoriach, ale w niniejszym artykule, jak zawsze, wymienimy tylko część z nich. Z Grammy cieszyli się chociażby Samara Joy jako najlepsza nowa artystka oraz popularny Harry Styles, który nie dość, że ostatnio coraz częściej zostaje zapraszany na plan filmowy, to jeszcze nagrał najlepszy album roku 2022 (o jakże przyciągającym tytule: „Harry’s House”). Jednak największa powody do radości miała Beyonce. Piosenkarka będzie musiała postarać się o większą półkę, gdyż jest obecnie rekordzistką, jeżeli chodzi o Grammy! Ma na swoim koncie aż 32 statuetki.
"IO, IO, IO" – Jestem Osiołkiem i mam Orła! - Kultura
Wieczorem 6 marca w w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa, 25. gala rozdania Orłów, czyli naszych rodzimych Oscarów. Najbardziej szczęśliwy był pewien... Osioł, gdyż otrzymał on aż 6 nagród z 11 nominacji. Warto tu sprecyzować, że chodzi o film, którego głównym bohaterem jest to czterokopytne zwierzę. Tyle Orłów dla pominiętego na Festiwalu w Gdyni „IO” Jerzego Skolimowskiego, to rodzaj rekompensaty. Kto jeszcze zwyciężył w poszczególnych kategoriach? Jakimi słowami tym razem wystrzelił ze sceny Maciej Stuhr? Odpowiedzi na te pytania i listę laureatów znajdziecie w poniższym tekście.
Prawie "Wszystko wszędzie naraz", czyli 7 Oscarów dla zwariowanego filmu! - Kultura
Nikt nikogo nie bił po twarzy. Nikt nie zaliczył poważnej wpadki. Było spokojnie. Wzruszająco (przemowa Ke Huy Quana). A Lady Gaga wystąpiła w dżinsach i bez makijażu. 95. Gala Oscarów przechodzi zatem do historii. O dziwo, tym razem nie triumfował film artystyczny, z psychologicznymi niuansami i melodramatycznym scenami. Owszem, owych elementów też można się tam doszukać, ale „Wszystko wszędzie naraz” to przede wszystkim szalona niezależna komedia science fiction, w której matczyną siłę nie jest w stanie powstrzymać żadne multiwersum! Obraz ten na 11 nominacji zgarnął aż 7 statuetek. To spory sukces i otwarta droga dla kolejnych twórców z bogatą wyobraźnią. Niestety nasz osiołek „IO” wrócił do domu bez Oscara, uznając wyższość wojennego „Na zachodzie bez zmian”. A czy Wy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii? Czy Brendan Fraser faktycznie był najlepszy?
Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.
© 2023 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.618