O nasChronologiaArtykułyWspółautorzyPocztaZałóż bloga
 -

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

Wstęp
Treść artykułu
Galeria zdjęć
Opinie
Polecane artykuły
Muzycznewywiady (328 pkt)
Ilość odwiedzin:
239
Czas czytania:
387 min.
Autor:
Muzycznewywiady (328 pkt)
Dodano:
15 dni temu

Data dodania:
2024-06-07 12:55:49

Jakie są Twoje doświadczenia związane z tworzeniem teledysków?

 

KF: Praca przed oraz za kamerą nie jest mi obca – od wielu lat związana jestem z aktorstwem oraz światem telewizji, między innymi jako zwyciężczyni programu "Szansa na Sukces Opole 2023" czy uczestniczka programu "The Voice Kids". W lutym miała miejsce premiera mojego debiutanckiego singla „Zabawa” wraz z pierwszym teledyskiem i zależało mi, aby w jak największym stopniu zaangażować się w jego realizację. Moją wizję pomógł mi zrealizować Kamil Staszczyszyn, reżyser między innymi genialnych materiałów dla Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W teledysku ukryło się sporo mojej duszy, emocji i tańca. Wiem z całą pewnością, że uwielbiam proces powstawania klipów, a zwłaszcza długie dni poświęcone nagraniom czy moment pierwszego spotkania z dziełem końcowym.

 

Jakie były najważniejsze wyzwania podczas pracy nad teledyskiem do "Pochodzę"?

 

KF: Teledysk do utworu „Pochodzę” zrealizowałam z Fundacją iNSPiRiA w Krakowie (reż. Jakub Posłuszny, prod. Adrianna Rudy). Dla całego zespołu największym wyzwaniem była walka z czasem – zależało nam, aby to w maju zostały zrealizowane zdjęcia i gotowy do emisji był cały teledysk.

 

 

 

Jakie są Twoje najbliższe plany dotyczące wydawania nowych singli?

 

KF: Chociaż obecnie skupiam się na wsparciu „Pochodzę” w dotarciu do jak największego grona odbiorców, rozpoczynam właśnie prace nad kolejnym singlem. W zanadrzu ukrywam sporo utworów, które mam nadzieję, że już niedługo spotkają się ze swoimi odbiorcami, a na pewno część jeszcze w tym roku. Snują się plany na płytę, a w kalendarzu zapisane są kolejne koncerty, festiwale i muzyczne działania.

 

Jakie są Twoje marzenia dotyczące przyszłości muzycznej?

 

Marzeń jest sporo i czuję się niemal jak Mała Syrenka śpiewająca, że „naprawdę chce” (utwór ten w moim wykonaniu można znaleźć w serwisie YouTube). ☺ Chciałabym zaśpiewać na największych scenach w Polsce, na festiwalach telewizyjnych, użyczyć głosu w bajce, stworzyć kilka niezapomnianych duetów, wydać płytę, koncertować. Marzę przede wszystkim o karierze stabilnej, a zwłaszcza, aby moja muzyka nieustannie poruszała.

 

Jakie są Twoje największe sukcesy muzyczne do tej pory?

 

Przytulam w sercu wszelki koncert, festiwal, konkurs, rozmowę czy czas spędzony w studio - każde z muzycznych doświadczeń jest dla mnie ogromnie ważne i kształtujące. Wielkim wyróżnieniem oraz przełomem stało się dla mnie przede wszystkim zwycięstwo w programie „Szansa na Sukces”, drugie miejsce podczas Konkursu Debiuty na 60. KFPP w Opolu czy premiera debiutanckiego singla wraz z teledyskiem. Jako sukces traktuję też niektóre z najważniejszych dla mnie występów, jak chociażby w koncercie „Rozśpiewany PGE Narodowy”, „Łączy nas Bałtyk” prosto ze stolicy Łotwy czy mój solowy koncert, zrealizowany według wizji, którą wyśniłam. Skupiając się na dalszym rozwoju swojej muzycznej drogi, sukcesem jest dla mnie każdy nowy obserwujący, nowe wysłuchanie utworu, współprace medialne czy słowa wsparcia.

 

Jakie znaczenie ma dla Ciebie uznanie ze strony publiczności?

 

To coś najcenniejszego! Bez grona odbiorców działalność artysty traci sens. Dodatkowo w momencie wydania swojej twórczości to pewnego rodzaju rozstanie z piosenką – odtąd to, co kryło się w sercu i umyśle autora należy też do publiczności. To od widzów zależy, co zrobią z tymi upominkami. Ja jestem ogromnie wdzięczna za odbiorców, którzy wspierali mnie zwłaszcza podczas mojego udziału w programach telewizyjnych i zostali ze mną do tej pory. Słowa wsparcia, śledzenie działalności, obecność na koncercie, kiedy to kontakt staje się najbliższy - każde docenienie to wielki zaszczyt.

 

Jakie są Twoje cele na najbliższe lata?

 

W najbliższym czasie skupiam się na rozwoju swojej muzycznej i zawodowej kariery. Będę kontynuować studia psychologiczne i realizować postanowienia, do których dążę w tym obszarze. Będę jednak przede wszystkim intensywnie działać muzycznie – moje liczne marzenia to w rzeczywistości możliwe do realizacji cele.

 

Jakie rady dałabyś młodym artystom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę muzyczną?

 

Chociaż i ja też jestem debiutantką, stwierdzam, że warto pamiętać o braku jedynej, poprawnej drogi do osiągnięcia sukcesu. Ścieżka każdego artysty wygląda niemal całkiem odmiennie, a najważniejsze jest, aby nie poddać się na żadnym z etapów rozwijania swojej kariery. By nie zatracić się w poczuciu bycia samemu, bo przecież są z nami odbiorcy, życzliwi i spragnieni sztuki. By znać swoje mocne strony i potrafić je zaimplementować oraz by określić swoje małe i wielkie cele. Dobrą radą jest też wykorzystywanie wszelkich możliwości i szans – nigdy nie wiemy, która z nich będzie prawdziwą szansą na sukces.

 

Jakie są Twoje ulubione miejsca do tworzenia muzyki?

 

Najwięcej inspiracji przynosi mi przebywanie w tłumie, na dworcu, na ulicy, w pociągu lub w tramwaju. Wszystko oparte jest na kontakcie z drugim człowiekiem, kiedy to każda osoba może stać się fascynującą opowieścią. Bardzo lubię też tworzenie pod osłoną nocy, kiedy to tuż przed zaśnięciem przychodzą do mnie słowa i melodie. Zdarza się, że następnego dnia utwór nie wydaje się już tak świetny i przychodzi wtedy moment na działania formalne – edytowanie tekstu, modyfikowanie formy czy melodii, odnalezienie akordów i harmonii. Wszystko zaczyna się jednak w sercu, przebywa drogę przez umysł, dłonie i struny głosowe, aż wypełni świat, nieznacznie go odmieniając.

 

Jakie są Twoje pasje poza muzyką?

 

Od zawsze jestem osobą niemal nadaktywną, lubiącą wszelkie działania. Przede wszystkim studiuję psychologię – fascynuje mnie człowiek, umysł i emocje, a wiedzę zdobywaną w trakcie edukacji przeplatam w swoich utworach, wykorzystuję na scenie i na co dzień. Uwielbiam również działać społecznie, jako wolontariuszka wszelkich wydarzeń, a przez wiele lat byłam aktywna, realizując projekty. Jestem również harcerką i instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego, uwielbiam zajmować się rozwojem, animacją czasu dla dzieci i młodzieży. Lubię być również swoją własną managerką, interesuje mnie zarządzanie. Kocham ruch, zwłaszcza taniec współczesny. Gram w amatorskim teatrze, zagrałam w musicalu czy jako statystka na planach seriali oraz filmu.

 

Jakie znaczenie mają dla Ciebie wartości przekazywane w Twojej muzyce?

 

Moja twórczość opiera się na emocjach i wartościowym przekazie. Jest dla mnie ważne, aby to, co wykonuję miało sens oparty na głębi, aby było czymś poruszającym, skłaniającym do refleksji i zapamiętywanym. W świecie przepełnionym bodźcami, chcę, aby moja twórczość opierała się na jakości, a nie ilości. Marzę, by śpiewać o rzeczach istotnych i aby to, o czym śpiewam stawało się równie ważne dla odbiorcy. Tak jak i odbiorca jest ważny dla mnie.

 

Social Media Karoliny:

FB: www.facebook.com/profile.php?id=100093084742204

IG: www.instagram.com/karolina.fryt/

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą Altao.pl. Kup licencję

Mogą Cię zainteresować odpowiedzi na te pytania lub zagadnienia:
Temat / Nick / URL:

Treść komentarza:

Więcej artykułów od autora Muzycznewywiady

LoLa, czyli finalistka opolskich debiutów publikuje swój autorski singiel „Pochodzę”! - Zespoły i Artyści

LoLa to prawdziwa wizjonerka i marzycielka. W swojej twórczości zręcznie łączy poezję śpiewaną i piosenkę aktorską z muzyką popularną, tworząc unikatowe brzmienia pełne emocji i wartościowego przekazu. Jej muzyka, wypełniona wyjątkową sceniczną energią, ruchem i uśmiechem. Pod tym pseudonimem kryje się Karolina Fryt, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce.

Sentymentalna muzyczna podróż Donia i TKM'a do lat 90.! "Japońskie Zabawki" już w sieci! - Muzyczne Style

To dopiero był pojazdy! Nie pamiętacie? No to Doniu oraz TKM przeniosą Was w rapowym stylu do złotych lat japońskiej motoryzacji w swoim najnowszym singlu "Japońskie Zabawki".

Debiut fonograficzny na Polskim rynku muzycznym jakiego nie było! Fuzja soulu i hip-hopu w wykonaniu Zuzy Baum! - Muzyczne Style

Zuza Baum prezentuje swoje pierwsze oficjalne wydanie w postaci EP, czyli „Sny”. Płyta zapowiadana singlami „Awakening” czy „River” powstała we współpracy z polskimi producentami, takimi jak Bartek Leśniak, Tar$an, czy duetem producenckim Lofty x ciiicho.

AURA. – wywiad o refleksjach oraz debiutanckim albumie! - Zespoły i Artyści

Artystyczny pseudonim AURA. ukrywa talent wokalistki i songwriterki, Pauli Powroźnik, której twórczość łączy nieszablonową muzykę alternatywną z wpływami polskiej piosenki popularnej z minionych dekad. Debiut AURY. miał miejsce w 2020 roku, kiedy dołączyła do projektu My Name Is New wytwórni KAYAX. Po dwóch latach, w 2022 roku, światło dzienne ujrzał długo wyczekiwany debiutancki album, zatytułowany "Szczelina". Jednak już wcześniej AURA. dała się poznać, publikując przebojowe single, takie jak "Rozerwani", "Jutro nie znamy się", czy wspólny duet z Mikołajem Macioszczykiem, zatytułowany "Jeśli to sen”. Rok po premierze albumu AURA. powraca z nowym singlem, który nosi tytuł "Czy pamiętasz". To muzyczna podróż w głąb letniego romansu, w którym emocje splatają się z nadziejami, a powrót do rzeczywistości jest słodki jak miód.

ZUZA BAUM pod wodą! Tam nagrała klip pt. "River"! - Muzyczne Style

ZUZA BAUM prezentuje kolejny singiel, powstały we współpracy z duetem producenckim LoftY/ciiicho. "River" to utwór zapraszający odbiorcę do magicznego świata muzyki, tekstu oraz mantry. Teledysk do "River" nagrany został na dnie jednego z najstarszych, krakowskich basenów oraz w klimatycznych przestrzeniach Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Polecamy podobne artykuły

LoLa, czyli finalistka opolskich debiutów publikuje swój autorski singiel „Pochodzę”! - Zespoły i Artyści

LoLa to prawdziwa wizjonerka i marzycielka. W swojej twórczości zręcznie łączy poezję śpiewaną i piosenkę aktorską z muzyką popularną, tworząc unikatowe brzmienia pełne emocji i wartościowego przekazu. Jej muzyka, wypełniona wyjątkową sceniczną energią, ruchem i uśmiechem. Pod tym pseudonimem kryje się Karolina Fryt, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce.

Teraz czytane artykuły

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

 -

Odwiedzin: 4400

Autor: pjLudzie kina

Clint Eastwood – Emeryturze mówię stanowcze nie! - Ludzie kina

Biografia tej legendy kina to temat rzeka. I niełatwo w jednym artykule przedstawić ją w pigułce. Jestem jednym z wielu ludzi, którzy podziwiają talent, pracę i karierę Clinta Eastwooda, który mimo swoich już ponad 80 lat nie zwalnia tempa. Gdy inni w jego wieku chętnie przeszliby na zasłużony odpoczynek, On nie rezygnuje z zawodu i robi to, co kocha. Nadal jest płodnym i chwalonym reżyserem. Czego dowodem jest m.in. film pt. „Snajper”, o którym szerzej możecie poczytać w dziale Recenzje Filmów.

"You and I". Eli w zmysłowym i kobiecym utworze! - Muzyczne Style

Przed Wami eteryczny i bardzo kobiecy clip, który odnosi się do ważnego wydarzenia z życia prywatnego artystki. "You and I", You a and I Eli...

 -

Odwiedzin: 2034

Autor: pjKultura

Open’er Festival 2017 - Kultura

Już 28 czerwca rozpocznie się kolejna 16. edycja Open’er Festival. To jedno z ważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce. Jak zwykle potrwa kilka dni (zakończy się 1 lipca). Kto tym razem wystąpi na lotnisku Gdynia-Kosakowo?

"Disco Elysium" – Gliniarz i Prokreator - Recenzje gier

Przyznaję szczerze, że zawsze ogarnia mnie niezmierzona radość, jeśli napotykam we współczesnych czasach tytuł gamingowy, będący w stanie obudzić we mnie tego dzieciaka z „pradawnych lat”, który z wypiekami na twarzy przeżywał swoje pierwsze zejście do Katedry w Tristram, opuszczenie Krypty 13 i podążenie ku postapokaliptycznym piaskom czy nawet założenie okularów przeciwsłonecznych, by ze stylem kopać tyłki kosmitom. Tym razem rozrzewnioną wdzięczność winien jestem studiu ZA/UM za niżej opisywany tytuł.

Nowości

Ach te "Garbusy" i "Ogórki" – niemijająca pasja do starych i kultowych aut! - Ciekawostki motoryzacyjne

Maluchy, Syrenki, Polonezy i inne samochody, dzisiaj pachnące oparami retro, dawniej – w latach 90. – królowie i książęta szos. Czy całkiem zniknęły? O nie! Nadal można je spotkać, ale nie tyle na ulicach miast i miasteczek, co raczej na różnych zlotach dla miłośników motoryzacji. Do tej grupy należą też jakże popularne, jeszcze starsze, zabytkowe Garbusy i Ogórki. Co takiego mają w sobie te pojazdy, że ciągle są tak uwielbiane? Za odpowiedź na to pytanie wystarczą poniższe zdjęcia, z których bije magia starych aut marki Volkswagen. Ich wyjątkowość kryje się nie tylko w samym kształcie. One integrują pasjonatów – i tych najmłodszych, i najstarszych. Mają bowiem „duszę” i są traktowane niczym członkowie rodziny. O tym wiedzą np. uczestnicy zlotu odbywającego się nad Jeziorem Lubiechowskim na Kujawach.

"Bad Man". Nikt go nie zatrzyma, idzie dalej, oddziela przeszłość grubą kreską… - Zespoły i Artyści

Kim jest tytułowy „Bad Man”, o którym śpiewa w swoim najnowszym singlu Szymon Chodyniecki? Czy bohater owej piosenki ma wiele wspólnego z samym twórcą? I dlaczego to, co minęło, odciska na nim swoje piętno?

Wywiad: Karolina Fryt o swojej muzycznej przyszłości! - Zespoły i Artyści

Karolina Fryt to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka tworząca jako LoLa. Połowę swojego dwudziestojednoletniego życia poświęciła muzyce. Ale najlepsza muzyczna droga dopiero przed nią. Co opowiedziała o swoje pasji i przyszłości?

"Tatuażysta z Auschwitz" – Miłość w piekle (jakby podkoloryzowana) - Seriale

Najpierw była książka. Choć bestsellerowa, to jej autorkę odsądzano od czci od wiary. Zarzucano, że urodzona w Nowej Zelandii Heather Morris kompletnie pominęła historyczno-edukacyjną rzetelność na rzecz ckliwego romansu w miejscu, w którym na miłostki nie było żadnych szans. Wiadomo, że w największym niemieckim obozie koncentracyjnym ginęły całe rodziny, a łącznie zamordowano ponad milion ludzi. Jaki więc mógł być miniserial na podstawie „Tatuażysty z Auschwitz”? Czy to dzieło, które należy szybko wymazać z pamięci? Nie! Ale do wybitnej produkcji telewizyjnej droga daleka.

Kameralnie, z pięknymi wartościami, przeciwko hejtowi! Tak było na gali I Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Multimedialnego w Smólniku - Fotorelacje

12 czerwca 2024 roku w małej miejscowości odbyła się uroczystość o wielkim znaczeniu – I Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Multimedialny o nazwie „Cisza Nienawiści Nigdy hejt! Zawsze heart!”. Do Centrum Integracji Wiejskiej w Smólniku przybyła kujawska młodzież, która wie, jak ważna jest jakakolwiek walka z mową nienawiści. Wystarczy wyrazić swoje zdanie i emocje za pomocą plastycznej wyobraźni. A więc rysunki, szkice, obrazy czy krótkie formy multimedialne. Takie prace zaprezentowali młodzi uczniowie z różnych szkół i za nie zostali docenieni. Poniższe galeria stu zdjęć jest dobrym podsumowaniem całej gali.

"Najniższy człowiek" wspomina kochaną babcię. Można się wzruszyć! - Zespoły i Artyści

Babcie są wspaniałe. Gdy odchodzą, codzienność zmienia barwy na szare. Wie o tym Tomasz Starzyk, który jako „najniższy człowiek” nagrał piosenkę „Dla B.”. 11 czerwca 2024, czyli data premiery owego utworu to jednocześnie czas pięknych wspomnień. To najczulsze opowiedzenie o stracie ukochanej osoby. Tekst chwyta za serducho tak bardzo, że warto mieć pod ręką kawałek chusteczki...

Artykuły z tej samej kategorii

"Bad Man". Nikt go nie zatrzyma, idzie dalej, oddziela przeszłość grubą kreską… - Zespoły i Artyści

Kim jest tytułowy „Bad Man”, o którym śpiewa w swoim najnowszym singlu Szymon Chodyniecki? Czy bohater owej piosenki ma wiele wspólnego z samym twórcą? I dlaczego to, co minęło, odciska na nim swoje piętno?

Kinga Talarek ze swoją pierwszą piosenką! Tak się spełniają muzyczne marzenia! - Zespoły i Artyści

Jest pasjonatką śpiewu rozrywkowego. Jakiś czas temu zajęła się nagrywaniem muzyki i właśnie wydała pierwszą autorską piosenkę, która z dnia na dzień zyskuje na popularności! O kim mowa? O Kindze Talarek! Dziewczynie o dźwięcznym nazwisku i zmysłowym wokalu.

Kinga Rutkowska jest "Na czas"! Premiera nowego singla! - Zespoły i Artyści

Poznaliście ją rok temu, kiedy światło dzienne ujrzała „Neonowa noc”. To Kinga Rutkowska, uzdolniona wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, dla której estrada to żywioł, dom i najpiękniejszy świat w jednym. Artystka właśnie wypuściła kolejny utwór. „Na czas”. Uff. A więc jest – piosenka o wyzwaniach, obawach oraz pragnieniu wiary w siebie i drugą osobę.

Wywiad: Przebojowa Monika Susłyk, jej wszyscy mężczyźni i cała muzyka! - Zespoły i Artyści

Bez niej ten band nie mógłby działać, występować, nagrywać. To Ona. Prezentująca się na okładce debiutanckiej płyty, jako kobieta w czerwieni. Artystka. Skrzypaczka. Kompozytorka. Autorka tekstów. Szlifująca wokal u najlepszych. Monika Susłyk, bo o niej mowa, śpiewa tak, że może łatwo zauroczyć wrażliwego mężczyznę. Żywiołowa, uśmiechnięta, udzieliła wywiadu z taką lekkością i szybkością, jakby grała na skrzypcach. Wywiadu, który nastraja bardzo pozytywnie!

"Bateria" – "energetyczna przepychanka z emocjonalnym wampirem" Natalii Zalewskiej! - Zespoły i Artyści

Poznajcie Natalię Zalewską. To pochodząca z Sierpca 26-letnia wokalistka, której życie codzienne wypełnia muzyka i śpiew. Jest właścicielką akademii musicalowej oraz pełni funkcję artist managerki w wytwórni muzycznej. Z wykształcenia jest… elektroradiologiem. Dzisiaj, we wtorek, 7 lutego 2023 roku, publikuje swój pierwszy, autorski utwór pt. „Bateria”.

Pliki cookie pomagają nam technicznie prowadzić portal Altao.pl. Korzystając z portalu, zgadzasz się na użycie plików cookie. Pliki cookie są wykorzystywane tylko do działań techniczno-administracyjnych i nie przekazują danych osobowych oraz informacji z tej strony osobom trzecim. Wszystkie artykuły wraz ze zdjęciami i materiałami dostępnymi na portalu są własnością użytkowników. Administrator i właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za tresci prezentowane przez autorów artykułów. Dodając artykuł, zgadzasz się z regulaminem portalu oraz ponosisz odpowiedzialność za wszystkie materiały umieszczone przez Ciebie na stronie altao.pl. Szczegóły dostępne w regulaminie portalu.

© 2024 altao.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
0.532

Akceptuję pliki cookies
W ramach naszego portalu stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym momencie zmiany ustawień dotyczących cookies. Jednocześnie informujemy, iż warunkiem koniecznym do prawidłowej pracy portalu Altao.pl jest włączenie obsługi plików cookies.

Rozumiem i akceptuję